Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Władze Zamościa chcą poszerzenia granic miasta

Utworzony przez Jurek, 1 września 2010 r. o 11:59 Powrót do artykułu
Jestem za rozszerzeniem naszych miejskich granic to niezły pomysł działać panowie radni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobry pomysł-miasto musi się rozwijać a bez terenów pod inwestycje grozi mu stagnacja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pomysł rozważany już od dawna i wciąż aktualny. Trzeba przyłączyć te tereny które leżą blisko miasta, są z nim blisko związane, mieszkańcy pracują i uczą się w mieście, zabudowa jest typowo willowa i brak jest działalności rolniczej. Myślę że część Sitańca, Chyża, część Płoskiego, Mokrego, Skokówka, Wólka Panieńska, Kalinowice i Szopinek się kwalifikują.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W grę wchodzi likwidacja gminy Zamość. Ja nawet widziałbym wójta Gliwińskiego w roli prezydenta. On lepszy jest zamojskich kandydatów. Taka symbioza jak kiedyś Polski i Litwy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo dobry pomysl Rzeszow to robi od 10 lat tylko Lublin jest wkoncu 20 wiewku im nic nie potrzeba z Zukiem na Czele budowniczy miasteczka powiatowego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto chyba ma za dużo gruntów bo ciągle coś przekazuje dla kurii. Może Depo zażądał teraz terenu na ogódek i dla tego chcą zająć tereny wiejskie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
gmina Zamość jest zbędnym tworem organizacyjnym, skutecznie hamującym rozwój gospodarczy. poprawnym byłoby ją pilnie włączyć do miasta Zamościa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ribiliby urzędnicy i ich rodziny?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmmm..jestem z gminy zamosc, jak bedziemy należec do zamościa to zapomnijmy o wodociagach, kanalizacjach chodnikach etc...nasze podatki beda szly na starowke etc...popatrzmy jedynie gmina zapewnia nam dostep do tych dobr. a na dodatek 10 lat szybko minie... a i tak nie ma koncepcji na firmy w zamosciu...ups przepraszam jest koncpepcja na hipermarkety..w sumie w zamosciu przypada najwiecej hiper na osobe...wiec dlatego trzeba zmniejszyc te statystyke.. Zamosc potrzebuje "menadzera" ktory bedzie myslał biznesowo...kogoś kto potrafi mieć wizję rozwoju... Hmmm klub rotary ma władze w zamosciu....i sie nie dziwmy.... hehe to dobrze ze choc posiagali plakietki swoje tablic na granicy miasta... troche mało miasteczkowe u nas myslenie w kazdej firmie znajomosci...poparcia etc...masakra..młodzi wyjezdzaja...kto żyw.... myslmy nad tym by zamosc nie był turystyczny a biznesowy...turystyka dla wybranych a dla reszty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
@tes A jakby miasto zobowiązało się do inwestowania w nowo przyłączone tereny, albo do niepodnoszenia podatku od nieruchomości, to co wtedy? Wiadomo że z mieszkańcami trzeba negocjować tak żeby im się opłacało.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do tes- tak, gmina zapewnia kanalizację ale z miejskiej oczyszczalni. Ja wiem, że tanio się mieszka w gminie a korzysta się z dóbr miasta. Jest wielu takich jak ty i krew mnie zalewa. Apeluję do Was wszyscy gminni mieszkańcy- nie korzystajcie z miejskich dróg, nie korzystajcie z nowego kina, przedszkoli, szkół, koncertów. Siedźcie sobie w gminie i bawcie się razem z wójtem Gliwińskim na przaśnych imprezach, kupujcie w wiejskich sklepikach. Przepraszam, jak kogoś obraziłem ale ja chcialbym mieszkać w rowijającym się mieście i chcę się tym chwalić w Polsce, amen!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"tak, gmina zapewnia kanalizację ale z miejskiej oczyszczalni" - nic za darmo...tak samo sie płaci... spokojnie z tą krwią - błogosławcie a nie złorzeczcie...poszukaj źródła ps wiejskie sklepiki poupadały przez miejskie hiper... ps2 i watpie zeby miasto umorzyło podwyzki na zawsze... czy miasto jest rozwijające? dla niektórych tak... jednak zastanowmy sie co zrobić aby nasza mlodziez nie uciekała... ps apropo włączenia gminy to jestem za ale pod pewnym warunkami...mi tam gliwinski tez srednio sie podoba... spokojnie mysle ze przez prace osiagnie się wiele...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uważam, że miasto Zamość powinno zostać poszerzone o Szopinek, Kalinowice, Wólkę Panieńską, Skokówkę, część Mokrego położoną przy drodze łączącej Żdanów z Płoskim, część Płoskiego od CPN o granic Zamościa, Chyżą, część Sitańca od strony Zamojskich Parków Krajobrazowych pod wiadukt, z drugiej strony zaś o osiedle położone za wiaduktem do takiego strumyczka(rzeczki). Myślę, że rozwiązałoby to problemy infrastrukturalne w mieście na 30-40 lat. Gmina Zamość może sobie zostać. Nikt nie mówi włączeniu do granic miasta Lipska-Polesia, Wólki Wieprzeckiej, Zarzecza czy Bortatycz....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z pewnością łatwo się Gminie administruje terenami bezpośrednio przyległymi do miasta,zwłaszcza kiedy mieszkańcy tych terenów korzystają z jego infrastruktury. W mieście pracują, robią zakupy, posyłają dzieci do szkół i przedszkoli. W dodatku wszystkim nie od dzisiaj wiadomo, że na obrzeżach Zamościa swoje domy wybudowali najbogatsi jego mieszkańy. Gmina z pewnością nie odda takiej żyły złota (w końcu jej władze muszą się za coś bawić). Niższe podatki, czy wybudowanie jakiegoś chodniczka w takich warunkach nie stanowi większego problemu. Czyste działania na podpuchę jej mieszkańców bez żadnych większych perspektyw.W odleglejszych zakątkach Gminy Zamość już nie jest tak "zielono". Wstyd drodzy państwo. Każdy z was żąda wielkich zmian, inwestycji hamujących wuludanianie się miasta (gminy także), myśląc przede wszystkim o własnej d.... Jakoś inne miasta i gminy były w stanie się dogadać za obopulną korzyścią, tylko unas ja zwykle zaścinkowo-wiejska mentalność. Zastanówcie się nastawieni negatywnie, czy naprawdę chcecie zrobić coś przyszłościowego dla siebie i swoich dzieci, czy dla wójta, który zwów będzie się chwalił, jakim to jest doskonałym zarządcą. I za co, za cenę tych kilkunastu złotych wyższego podatku od nieruchomości. Nie są to chyba aż tak znaczne koszty, których nie można by ponieść dla przyszłości tego terenu i nas samych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mieszczuch napisał:
do tes- tak, gmina zapewnia kanalizację ale z miejskiej oczyszczalni. Ja wiem, że tanio się mieszka w gminie a korzysta się z dóbr miasta. Jest wielu takich jak ty i krew mnie zalewa. Apeluję do Was wszyscy gminni mieszkańcy- nie korzystajcie z miejskich dróg, nie korzystajcie z nowego kina, przedszkoli, szkół, koncertów. Siedźcie sobie w gminie i bawcie się razem z wójtem Gliwińskim na przaśnych imprezach, kupujcie w wiejskich sklepikach. Przepraszam, jak kogoś obraziłem ale ja chcialbym mieszkać w rowijającym się mieście i chcę się tym chwalić w Polsce, amen!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pomyslcie tylko po co w zamosciu tereny w ktore tylko miasto bedzie pchało pieniadze w jakies chodniki i kanalizacje a i tak mieszka tam kilka osob i praktycznie nikt ani nic nie bedzie tamtety ani przejezdzacc ani nic tam budowac czy inwestowac. aby perspektywa miasta miałą byc duza trzeba je poszerzyc o nowe drogi dojazdowe z dala od zamoscia. albo jak ktos powiedział cała gmine właczyc az do granic albo po 2do 3 miejscowosci w zaleznosci od wielkosci wzdłuz głownych drog.na zachod KALINOWICE I JAROSŁAWIEC NA POŁNOC LAPIGUZ SITANIC CAŁY WŁACZNIE WYSOKIE I BORTATYCZE,NA POŁUDNIE WOLKA PANIENSKA ZDANOW . NA ZACHOD PŁOSKIE ZAWADA I SIEDLISKA . TYLE WZDŁUZ DROG DO TEGO KILKA MIEJSCOWOSCI PRZYLEGŁYCH - MOKRE CHYZA SKOKOWKA SZOPINEK . I TO ROZWIAZE PROBLEM ALE CHODZI O PRZYŁACZENIE TYCH OBSZERNYCH MIEJSCOWOSCI W PASACH ZABUDOWAN BEZ ZBEDNYCH POL ROLNICZYCH
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...