Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zboże tanie jak barszcz. Ogromne straty rolników

Utworzony przez VIP, 1 października 2009 r. o 21:26 Powrót do artykułu
le lat jeszcze będziemy słuchac tych ich głupot ?? Dotacje z unii, płacą KRUS, a nie ZUS... jeżdżenie na opale, i 5 samochdów pod domem, biedne dzieci studiują w warszawie etc. To była dobra gadka ale prze unią...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chopy - wy nie panikujta - tylko dokupta pola - i siejta - ja tam sieje jak junia przykazal, obrabiam jak juznia przykazala - ale nie zbieram bo po co - i tak sie nie łopłaca - ino na poplon poznije rosnie - czyli na nawozie loszczendzam - slyszyta chopy - DOPLATY TO INTERES - KTO SIE TERA BAWI W UPRAWIANIE POLA !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sami żeśće wybrali bo jak by był Lepper to by dotego niedoszło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
masz rację leper to był gosć.ja też mam zboże z tamtego i tego roku w stodole. ale sie nie martwię prawdopodobnie to jest bardzo dobry opał na zimę do pieca co.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może Jakubiec ma jakiś pomysł na rozwiązanie tej trudnej sytuacji w naszym rolnictwie czy może dla niego złotym środkiem na niskie ceny płoddów rolnych było wsadzenie swójej córki do ARiMR
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak się POgłosowało i weszło do eurokołchozu, to nie ma co narzekać. Trzeba POnosić bolesne konsekwencje swoich decyzji z honorem i godnością. Żaden Lepper czy Jagieliński nie jest w stanie wpłynąć na światowe ceny czy podaż płodów ale głosowanie za UE oznaczało zgodę na lawinowy wzrost kosztów produkcji, nie tylko rolnej, do najwyższego poziomu tych kosztów na świecie czyli UE.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Może i tanieje, ale na moim osiedlu chleb trzyma cenę 2,15(1,05), mleko PO 2,05(1,15) i masło PO 2,99, (2,00) cukier PO 2,99. (1,30). W nawiasie podałem ceny przed unią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest zasadą:kiedy PSL jest u władzy to rolnikom się dzieje najgorzej,a teraz wręcz tragicznie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To juz zakrawa na lekką przesadę, rolnicy od kiedy pamiętam zawsze narzekali na to że bardzo mało zarabiają, niech zatem powiedzą skąd te domy rosnace jak grzyby po deszczu i po dwa samochody w stodołach?? Zapraszam do miasta, gdzie za malutkie mieszkanie trzeba zapłacić 50 zł. czynszu i utrzymać siebie i rodzinę za 1500 zł.Jestem ciekawa czy taki rolnik by sie zamienił.Dopłaty z UN znacznie poprawiły ich sytuację, ale jak to mówią "kot p***li i płacze" tak samo i rolnik w naszym kraju.Pazerność- ot i wszystko na ten temat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To juz zakrawa na lekką przesadę, rolnicy od kiedy pamiętam zawsze narzekali na to że bardzo mało zarabiają, niech zatem powiedzą skąd te domy rosnace jak grzyby po deszczu i po dwa samochody w stodołach?? Zapraszam do miasta, gdzie za malutkie mieszkanie trzeba zapłacić 50 zł. czynszu i utrzymać siebie i rodzinę za 1500 zł.Jestem ciekawa czy taki rolnik by sie zamienił.Dopłaty z UN znacznie poprawiły ich sytuację, ale jak to mówią "kot p***li i płacze" tak samo i rolnik w naszym kraju.Pazerność- ot i wszystko na ten temat.
Proponuję 2 tygodnie pracy przy np wykopkach ziemniaków i zobaczymy co wtedy będziecie mieszczuchy mówić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znowu jęczą ??? Już się rzygać che ot tego.Odkąd pamiętam jęczeli że im źle !!! A dopłaty ? Niech zalesią to kasę dostaną.Paliwo też sobie odliczają....co za pazerny naród na tej wsi ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jakikolwiek mieszczuch wie wogóle co się dzieje na wsi?? Mam gospodarstwo 12ha i musze pracować w lublinie zeby mieć z czego dokładać. Ale mieszczuch tego nie zrozumie. Dwie lewe ręce do roboty. Już z kilkoma miałem wątpliwą przyjemność pracować... Takich bałwanów to powinni na sybir zesłać na pare lat i dopiero do ludzi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~Realista~ napisał:
Znowu jęczą ??? Już się rzygać che ot tego.Odkąd pamiętam jęczeli że im źle !!! A dopłaty ? Niech zalesią to kasę dostaną.Paliwo też sobie odliczają....co za pazerny naród na tej wsi ???
deb.il jesteś, szkoda słów na ciebie, Spróbuj choć 1 dzień popracować na wsi i wtedy sie wypowiadaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To juz zakrawa na lekką przesadę, rolnicy od kiedy pamiętam zawsze narzekali na to że bardzo mało zarabiają, niech zatem powiedzą skąd te domy rosnace jak grzyby po deszczu i po dwa samochody w stodołach?? Zapraszam do miasta, gdzie za malutkie mieszkanie trzeba zapłacić 50 zł. czynszu i utrzymać siebie i rodzinę za 1500 zł.Jestem ciekawa czy taki rolnik by sie zamienił.Dopłaty z UN znacznie poprawiły ich sytuację, ale jak to mówią "kot p***li i płacze" tak samo i rolnik w naszym kraju.Pazerność- ot i wszystko na ten temat.
Ci co budują domy na wsi napewno nie robią tego z pieniędzy zarobionych na roli, wiekszość albo pracuje w dobrych firmach a mieszka na wsi albo praca za granicą pomaga w dużym stopniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam wrażenie, że "ktoś" celowo chce skłócić mieszkańców wsi i miasta. A tak naprawdę, to każdy kij ma dwa końce i prawda jest zupełnie inna. Dzisiaj zarówno niektórym mieszkańcom wsi (czytaj rolnikom) i niektórym mieszkańcom miasta nie jest nie jest dobrze. I zarówno na wsi jak i w mieście mieszkają tacy którym wiedzie się znakomicie. Tak na prawdę to dzisiaj koszty produkcji rolniczej są bardzo wysokie i rzeczywiście w kieszeni rolnika zostaje zwykle tylko dziura. Ceny na płody rolne są bardzo niskie. Wystarczy przytoczyć cenę mleka 50 gr za litr pełnotłustego. Natomiast po zapakowaniu w karton kosztuje juz po odciągnięciu tłuszczu 2 zł. Wnioski wyciągnijcie sami. Różnica zostaje w rękach pośredników. Gdyby nie to że rolnicy sami produkują żywność pewnie nie mieliby jej za co kupić. Przecież trzeba zapłacić rachunki. Nie jest tak słodko jak wydaje się niektórym piszącym powyżej. Podobnie i w mieście nie jest tak dobrze jeśli faktycznie zarobki są ok 1200 zł miesięcznie. Trzeba kupić już drogą żywność i popłacić rachunki i znów nic nie zostaje. No cóż zamiast pluć jadem jedni na drugich postarajmy zrozumieć się wzajemnie. Otóż zarówno w mieście jak i na wsi jest u jednych bieda a u drugich bogactwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To juz zakrawa na lekką przesadę, rolnicy od kiedy pamiętam zawsze narzekali na to że bardzo mało zarabiają, niech zatem powiedzą skąd te domy rosnace jak grzyby po deszczu i po dwa samochody w stodołach?? Zapraszam do miasta, gdzie za malutkie mieszkanie trzeba zapłacić 50 zł. czynszu i utrzymać siebie i rodzinę za 1500 zł.Jestem ciekawa czy taki rolnik by sie zamienił.Dopłaty z UN znacznie poprawiły ich sytuację, ale jak to mówią "kot p***li i płacze" tak samo i rolnik w naszym kraju.Pazerność- ot i wszystko na ten temat.
To nie jest przesada, może i rolnicy zawsze narzekają, ale to nie znaczy, że to krokodyle łzy, liczby nie kłamią, przeanalizuj je i wyciągnij logiczne wnioski, skoro ceny płodów rolnych spadły o 50% a ceny nawozów i środków ochrony roślin o 50 % lub więcej w górę to na wsi po prostu nie może być dobrze, piszesz że mają dopłaty z Uni tylko że nie masz pojęcia ile one wynoszą to nie są żadne kokosy - to jest jałmużna ok 25-30% tego co mają rolnicy np w Niemczech czy Francji, po zsumowaniu dopłat z ceną płodów i tak przeciętny rolnik jest "w plecy", oczywiście są i tacy którym się wiedzie ale niestety to są jednostki, pozostali ratują się tym, ze jak ktoś już wspomniał sami produkują sobie część żywności, no i opłaty na wsiach są trochę niższe niż w mieście, oczywiście proszę nie sądzić, ze moim zdaniem w mieście żyje się super, wiem, ze nie bo sama mieszkam w mieście i mimo że zarabiam całe 1500zł na rękę i nie mam rodziny to ledwo ciągnę bo wszystkie opłaty i rachunki zabierają mi 1000zł co miesiąc, ażywnośc jest coraz droższa i do tego gorszej jakości,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz tylko brakuje Samoobrony żeby zrobiła porządek ? ? ? Przecież komuś zależy na tym, by było w naszym pięknym kraju mniej rolników...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaaaa napisał:
Proponuję 2 tygodnie pracy przy np wykopkach ziemniaków i zobaczymy co wtedy będziecie mieszczuchy mówić.
A w mieście to co wszyscy w biurach pracują?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
To juz zakrawa na lekką przesadę, rolnicy od kiedy pamiętam zawsze narzekali na to że bardzo mało zarabiają, niech zatem powiedzą skąd te domy rosnace jak grzyby po deszczu i po dwa samochody w stodołach?? Zapraszam do miasta, gdzie za malutkie mieszkanie trzeba zapłacić 50 zł. czynszu i utrzymać siebie i rodzinę za 1500 zł.Jestem ciekawa czy taki rolnik by sie zamienił.Dopłaty z UN znacznie poprawiły ich sytuację, ale jak to mówią "kot p***li i płacze" tak samo i rolnik w naszym kraju.Pazerność- ot i wszystko na ten temat.
sSkoro sadzisz ze tak sie powodzi rolnikom na wsi to nic nie stoi na przeszkodzie abys i ty kupila pare h i sie bujala nanich tak samo bedziesz dostawac doplaty z UE.Nie wspomne juz ze i ubespieczenie bedziesz miala mniejsze tylko ciekawy jestem czy chcala bys zapitalac od switu do nocy za takie pieniadze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie możemy się dzielić jako ludzi z miasta i z wsi nie widzicie ze przez to ze nas napuszczają na siebie tyle lat nic się nie polepsza a wręcz przeciwnie jest coraz gorzej w mieście też nie jest łatwo żyć i wieś staje się coraz cięższa te kredyty traktory na pokaz nie są Polskie tylko nalezą do zachodnich banków ciągłe podnoszenie podatków wszystkich dopada, gdzie kwoty wolne od podatku Pamiętajmy Ze jak wieś umrze to i miasto razem z nią Bierzmy się razem za ręce i Rozjebmy ta bandę co siedzi przy korycie i myśli tylko o sobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...