Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak czyścić przepalony piekarnik?

Utworzony przez Gość, 9 grudnia 2013 r. o 16:00
Jak czyścicie swoje piekarniki? Przyznam się, że ja mam z tym mały problemy. Osobiście używam sposobu zapożyczonego z pewnej strony. Posypuję nią wnętrze piekarnika, mocno przypalone miejsca, a potem spryskuję wszystko wodą. Pozostawiam to wszystko na kilka godzin i dopiero wtedy można usunąć zabrudzenia przecierając je szmatką. Nie jest to niestety najszybsze i dość skuteczne rozwiązanie. Czy mogę poznać wasze sposoby?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro on już stary i bardzo „zaorany” może warto pomyśleć o nowym ja mam taki samoczyszczący. Te nowe piekarniki parowe same się bardzo dobrze czyszczą.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taki samoczyszczący piekarnik to i nam by się przydał. Ale żeby to czyszczenie faktycznie było efektywne to i w sumie kupilibyśmy, nawet, jeśli trzeba by wydać trochę więcej.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Środki do mycia tłustych zabrudzeń i dużo pracy. Myć kilka, kilkanaście razy, nie szorować i będzie czysty :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy użyć mleczka czyszczącego z dodatkiem jakiegoś alkoholu co wyżre zabrudzenia nie uszkadzając powierzchni gładkich. Sam stosuje Cif'a i jakoś nie mam problemów z przypaloną kuchenką czy piekarnikiem. Co kto woli ale ja szorować nie lubię wolę zetrzeć ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do czyszczenia piekarnika dobra jest cytryna...Najlepiej jak zalejesz 1L wody przepalona czesc id dodasz na 10min cytryne(sok z 1 duzej cytryny) Po tym czasie smialo mozesz myc
Ostatnio edytowany 9 maja 2014 r. o 13:45
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słyszłam,ze na takie cos dobry jest ocet,ale sama tego jeszcze nie probowalam bo nie mialem takie go przypadku.Jesli ktos wyprobuje tej metody to prosilabym aby ten ktos uwzglednil to w nastepnej odpowiedzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdecydowanie mleczko.. Nie ma co kombinować. Ocet słyszałem że po dłuższym stosowaniu niszczy nawierzchnie wiec nie radze używać octu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skrobaczka gumowa jest idealna do bardzo trudno zaschniętych przypalonych rzeczy. Można polać mleczkiem dla rozmiękczenia i na pewno uda się pozbyć przypalonego jedzenia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej nie czyścić tylko kupić nowy... Ale jeśli naprawdę nie możesz to chyba trzeba wyskrobać całą spaleniznę do 0 inaczej będzie się palić jak będziesz coś piekł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użyj mleczka cif, i przez długi czas musisz trzeć aż brud zniknie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Użyj mleczka cif, i przez długi czas musisz trzeć aż brud zniknie.
  Cif jest najlepszy...Sam używam już od kilu lat i innego równie dobrego płynu jeszcze nie znalazłem.1 niemiecki tylko miałem,ale nie pamiętam nazwy.
Ostatnio edytowany 3 czerwca 2014 r. o 08:58
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Należy wlać po prostu jakiś płyn do przypalonego naczynia,zalać wodą,pomieszać i odczekać pół h by spalenizna się zmiękczyła.Po tym czasie wszystko ładnie będzie schodzić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płyn do naczyń jest najlepszy do takiego czegoś .Wystarczy poczekać z 10 min i zetrzeć.Proste.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Płyn do naczyń na spaleniznę? Owszem, może coś poradzi, ale bez solidnego szorowania się nie obejdzie. Mleczko lub soda - to drugie dobrze sprawdza się w przypadku spalenizny na dnie garnka - nie trzeba szorować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...