Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Nowe prawo budowlane. Pozwolenie na budowę po nowemu. Co jeszcze się zmieni?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 7 listopada 2019 r. o 17:02 Powrót do artykułu
PiS punktuje tym PO które nie wyszło do zwykłych obywateli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słabe to. Dewelo-doktor z Koziego Grodu umie legalizować samowolki POprzez przyłożenie rąk. W trybie instant - nie ma POtrzeby czekać 20 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam działkę na której za swoje ciezko zarobione pieniadze albo kredyt na całe życie chcę wybudowac dom dla swojej rodziny i muszę jeszcze prosić biurokratow o pozwolenie na zagospodarowanie wlasnej prywatnej przestrzeni za która i tak conajmniej raz w roku płace podatek z czego tak naprawde nic nie mam... TO POWINNISCIE ZMIENIĆ. !!! A nie doicie obywatela z kazdej strony placic za to placic za tamto... Potrafię sam wymierzyć działkę i usralic gdzie co ma być bo i tak biorąc fachowca pózniej trzeba wprowadzac poprawki w to wszystko...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Projekt techniczny będzie trzeba złożyć w urzędzie razem z wnioskiem o udzielenie pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszeniem zakończenia robót. TO DOPIERO SZCZYT GŁUPOTY. JAK MOZNA ZROBIC PROJEKT KONSTRUKCJI PRZED ODDANIEM BUDYNKU DO UŻYUTKOWANIA ? KONSTRUKCJA A WIEC BEZPIECZEŃSTWO UZYTKOWNIKÓW POWINNO BYC PRZEDŁOZONE DO ZATWIERDZENIA. PRZED BUDOWĄ, A NIE PO. DOJDZIE DO TEGO ZE INWESTOR Z WYKONAWCĄ BĘDĄ TWORZYLI SWOJE WIZJE 10 CM GRUBOŚCI STROPY, ZACZNIE SIE OSZCZEDZANIE NA ZBROJENIU BO TO WLASNIE PONI NAJBARDZIE SIE ZNAJĄ, A JAK ZALEJĄ STROP TO BEDĄ SZUKAC JELENIA KTÓRY IM PODPISZE ZE WSWZYSTKO JEST OK. CIEKAW JESTEM JAK BARDZO WZROSNIE LICZBA KATASTROF I AWARII OBIEKTÓW BUDOWLANYCH.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kolejny paradoks prawny.... Droga gminna ma szerokość 3 metry, a nie dadzą mi pozwolenia na budowę bo wymagają wjazdu o szerokości 5 metrów....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nowe przepisy mają wejść w życie po 6 miesiącach od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw. Na razie trafią jednak do Sejmu. " Czyli na pewno nie w 2020r
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwy problem stanowią rosnące wymagania oszczędzania energii. Już w 2021 roku nowe domy mają być zeroemisyjne a to oznacza, solary, pompy ciepła i inne kosztowne wynalazki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zamiast ulatwic proces pozwolenia na budowe bedzie znacznie trudniej. Wprowadzaja tylko zamieszanie a w niczym to nie przyspieszy komukolwiek pracy. Juz widze jak inwestor w trakcie budowy ma czas zalatwieac jeszcze stos papierow w urzedzie. Teraz jest znacznie latwiej, zanosze kompeltny projekt czekam na decyzje a później zabieram sie ze spokojna glowa do budowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy organy ścigania zakończą bezprawie PINB w Puławach.??? A SZEFOWA trafi tam gdzie jej miejsce???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja w ogóle nie rozumiem lewackich idiotyzmów w postaci pozwoleń, zezwoleń... Dlaczego jakiś idiota ma decydować czy wybuduję dom i jaki na mojej działce, za moje pieniądze? I jeszcze mam za to zapłacić...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bałam się rozpoczęcia budowy domu, tych wszystkich formalność itp., wiadomo, jest sporo załatwiania, ale nie ma tragedii. Każda mała rzecz cieszy. Ostatnio, dzięki firmie Cembet z Krakowa, udało nam się już zalać fundamenty. Jesteśmy naprawdę szczęśliwi, chociaż to dopiero początek budowy. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Zamiast taczki z projektami, inwestorowi wystarczy kilka teczek" ?????????? Minister się chyba pomylił w słowie teczek bo trzeba będzie więcej taczek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...