Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
"wystarczy, że wynajmujący stwierdzi, że potrzebuje twojego mieszkania, i już ma uprawnienia, aby wypowiedzieć umowę." poczytaj umowę masz gwarancje zamieszkania przez 26 lat (o ile nie złamiesz zasad i to i tak wpierw Ciebie upomina) 2 mc przed 26 lat zamieszkania piszesz wniosek aby przedłużyli najem. Jak nie zapłacisz czynszu zostaje on zapłaciny z depozytu i masz 14 dni na uzupełnienie depozytu. Skąd info że można dogadać się z kwota wykończenia?.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tu nie chodzi że masz czekać 20 lat na mieszkanie że spadku. Ja np wiem ze żadnego mieszkania nie dostane więc mi to lata.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cos czuje ze sporo osob z listy rezerwowej sie ucieszy...do momentu zobaczenia umowy heheh
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Info z ZGL. Ja Ci podałam ustawę, która reguluje takie kwestie w najmie instytucjonalnym i tam jest taki zapis.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zalosne to wszystko trzeba byc niezle zdesperowanym zeby wizasc to mieszkanie.Policzmy oplaty 46m mieszkanie,4m piwnica i miejsce parkingowe niech ma wymiary 2 na 5m czyli 10m2,razem 60x14 zl=840! o kurka to juz rata na jakies 170tys w hipotece na 25 lat.Innych oplat nie licze bo wszedzie sa media i trzeba placic.I teraz info z ZGL wykup bedzie ale niewiadomo kiedy i na jakich zasadach ale napewno bedzie drozej!!!Nie no ja wysiadam z tego pociagu bo jedzie on do bagna...i to niezlego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inczej to było przedstawiane na początku, że w stanie deweloperskim rozumiem jak miało być twoje.... wykańczasz pod siebie, ale to że miała być opcja wykupu a w umowie nic nie ma na ten temat...ma być nie wiadomo kiedy i na jakich warunkach i chcą by podpisac te umowy nie wiedząc jak sytuacja będzie wyglądała dalej. Sporo nerwów to wszytsko kosztuje, najgorsze jest to, że niektórzy ludzi mają niepełnosprawne dzieci, na pewo chciali by ty dziwci kiedyś dziedziczyły mieszkanie i miały jakieś zabezpieczenie... O tym nikt nie pomyślał, najważniejsze jest by było głośno jak jest super
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A gdzie w umowie jest ta gwarancja wynajmu 26 lat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma gwarancjii umowe podpisujesz na 26 lat..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
masz napisane tak : § 8 1. Umowa zawarta zostaje na czas określony [•] bez możliwości wcześniejszego jej rozwiązania lub wypowiedzenia za wyjątkiem przypadków wskazanych wprost w niniejszej Umowie. Czyli masz gwarancje tylko pytanie czy to 26 lat ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idź do prawnika a nie gadasz głupoty. Nie ma czegoś takiego ze ZGL dla kaprysu powie masz 7 dni na opuszczenie lokalu. W tej umowie masz napisane ze masz gwarancje zamieszkania X lat. Jak odczytasz do dowiesz się że trzeba być wyjątkowym patolem żeby Cię wyrzucili. Dam sobie rękę uciąć że sporo fermentu robią osoby z list rezerwowych. Druga sprawa blok ZGLu ten pierwszy ludzie mają podobna umowę i płacą wyższy czynsz powiększony o spłatę kredytu. Sam ZGL mógłby jutro wydac oswiadczenie lub zrobić konferencje bo ludzie boją się tego że wykup jest wstrzymany i trzeba samemu wykończonczyc mieszkanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"druga sprawa blok zglu ten pierwszy ludzie mają podobna umowę i płacą wyższy czynsz powiększony o spłatę kredytu" ******zamieszkajunas.pl/aktualnosci_42_jak-wynajac-mieszkanie-w-zgl-u.html dokladnie 6 zlotych za metr.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"******zamieszkajunas.pl/aktualnosci_42_jak-wynajac-mieszkanie-w-zgl-u.html dokladnie 6 zlotych za metr" a wiesz że to napisane bylo w 2012 roku? Jak Ty 5 lat temu zarabiales tyle co dziś to Ci współczuję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktoś dziś podpisał umowę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta umowa moze okazac sie pulapka poczytajcie dzisiejsza wspolnote bialska wypowiada sie prawnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak ktos ma wątpliwości niech idzie do radcy prawnego. Nawet średnio inteligentny człowiek czytając umowę domyśli się że jak będziesz płacić i nie łamał zasad masz gwarancje (zapisana w umowie) 26 lat zamieszkania. Jedyny minus to wstrzymana opcja wykupu (jest gwarancja Banku dla Białej) i trzeba samemu wykończyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 5 z 5

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...