Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dłuższe przerwy, trudne przedmioty tylko rano. Zmiany dla uczniów od nowego roku szkolnego

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 10 sierpnia 2018 r. o 20:05 Powrót do artykułu
Te reformy to jest jakaś porażka. Czy ktoś do k.. nędzy pytał uczniów czy oni tego chcą ? Dłuższe przerwy czyli dłuższe siedzenie w szkole. Nikt tego nie chce. Tak samo bezsensowne wprowadzanie kolejnosci przedmiotów USTAWĄ. Chore. A co jak gdzies nie beda mogli dostosowac i bedzie musiala byc matma pod koniec ? Wywrocic wszystko do gory nogami ! Jest ustawa i koniec ! Cała ta reforma edukacji to najgorszy błąd polskiej oświaty. Poraz kolejny: czy ktoś pytał uczniów o zdanie ??? Zaprzepaszczono piekna polska tradycje na rzecz komuny bo mamuśkom i tatusiom sie wydawało, że kiedyś było lepiej ! Kiedys to były szkoły ! Lepij było ! A ty synku cicho siedz ! Ja lubiłem chodzić do gimnazjum. Jakby nie patrzec zmiana środowiska, nowi nauczyciele, szkoła życia, trzeba sobie radzić. Większa odpowiedzialność, lepsze możliwości nauki, brak małych dzieci. Można było zmienic złych kolegów i nauczycieli. Można było nie zmieniac, pojsc ze starymi kolegami. A teraz ? To jest paranoja. Jak ktoś powie o patologii to moge tylko wyśmiać. Ani chwili nie mialem problemu a byłem tym "grzecznym" zreszta jak cała klasa. A jak to takie straszne że klasowy cwaniak zapalił papierosa za szkoła to gwarantuje że teraz zapali za podstawowka wsrod małych dzieci. Brawo ! 6 latki z 16 latkami. NAJWIEKSZYM PLUSEM BYLA MOZLIWOSC WYBORU. To ja zdecydowałem gdzie ide i wybrałem fajna szkołe a nie rodzice. Teraz uczniom odebrano to prawo. Brawo PiS. Brawo lud. Brawo Polska !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe jak matematyk obleci wszystkie klasy na pierwszej lekcji, a wf-sta na ostatniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Młodsze klasy mają system bez dzwonkowy i mogą jeść obiad jak długo im Pani pozwoli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do Gościa Dzieciaku co to za stek bzdur. Co ty wypisujesz ZaKODwało cię. Kto Ci zabrania wybrać szkołę?? W 8 klasie ma się 15 lat. Szkoła to nie przechowalnia tylko miejsce nauli i pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech "mądrzy" urzędnicy spróbują ułożyć plan zajęć zgodny z ustawą, zwłaszcza w szkołach, gdzie jest jeden matematyk. Załóżmy, że uczy w klasach IV-VIII. Jak spełnić wymóg ustawy? Od której klasy zacząć? Bo przecież w pięciu jednocześnie uczyć się nie da. A potem przyjedzie kontrola z kuratorium i zarzuci niespełnianie wymogów. Patrząc na działania MEN zastanawiam się, co jeszcze spieprzą jego urzędnicy. I tylko dzieci żal. I nauczycieli - zmuszanych do realizacji głupich pomysłów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Proponuję następną ustawą wprowadzić ograniczenie ilości lekcji w ciągu dnia i wydłużenie tygodnia szkolnego do sześciu dni. Po co wolne soboty? A jeszcze wcześniej obowiązek szkolny dla pisposłów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ostatnio w Jakubowicach doszło do próby dokonania samogwałtu z udziałem osób trzecich. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali 30-letniego mieszkańca powiatu nasutowskiego. Podczas przesłuchania okazało się że matka podejrzanego pracuje w sklepie. Gdy tylko mężczyzna wytrzeźwieje zostaną mu postawione zarzuty włamania do kurnika oraz próby przejęcia kontroli nad światem. Grozi za to kara do 5 lat pozbawienia wolności, przy czym o warunkowe zwolnienie można się ubiegać po 6 latach. Władze apelują by pozostać w domach do czasu wyjaśnienia sprawy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem w czym wf przeszkadza na pierwszych lekcjach, przynajmniej dziecko dotleni się i pobudzi, a dłuższe przerwy obiadowe są zbędne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupim społeczeństwem łatwiej rządzić.... Znamy to już z doświadczenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jakaś masakra! Tak jak napisał gość - nikt nie zapytał uczniów o zdanie. 40 minut przerwy dla kogo? Dla pierwszakow które i tak są podprowadzane na stołówkę jako pierwsze i wszyscy muszą im ustąpić? A starsze dzieciaki nawet odpoaczac nie będą mogły wracając do szkoły o 18.00 czy później. Ja chodzę do szkoły muzycznej i myślę że na granie na instrumencie mi będę miała ani siły ani chęci jak tak późno wrócę . A zajęcia dodatkowe? Jak tak późno będziemy wychodzić że szkoły to możemy o nich ZAPOMNIEĆ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Glupie i bezsensowne reformy to podstawa dzialania "dobrej zmiany" Nigdy wiecej Pisu u wladzy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matematyka na pierwszej lekcji.... Jesteśmy zgubieni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszyscy mają racje dzieci to ludzie nas sie nie pytano co o tym sądzimy my nie chcemy zmian no może moglibyśće zostawić e-legitymacje ale ide do 5 klsy pływackiej i było fajnie kiedy miałam troche sportu na początek dnia a dłuższe przerwy to była by totalna klapa szczegulnie dla uczniów bo pierszaki muszą być pierwsi a klas pierwszych jest nie wiem z 6 mogą całą stołówke zająć a ile jedzą pierszaki dużo więc klasy 4-8 i 2 i 3 noe zdążązjeść swojego WIĘC MUWIĘ TAK BĘDZIE NAJLEPIEJ JEŚLI ZOSTANĄ TYLKO E-LEGITYMACJE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Do Gościa Dzieciaku co to za stek bzdur. Co ty wypisujesz ZaKODwało cię. Kto Ci zabrania wybrać szkołę?? W 8 klasie ma się 15 lat. Szkoła to nie przechowalnia tylko miejsce nauli i pracy." Typku, jestem autorem tego komentarza. Nie taki ze mnie dzieciak, jestem studentem. Może Ty się teraz pochwal jaki wiek daje immunitet do wyzywania od dzieciaków ? Czemu wy wszyscy pisowcy macie bzika na punkcie kodu ? Zapomniałeś mnie wyzwac od żydokomuny, lewaków i zdrajców. Zabrania system bo podstawowke wybieraja dziecku rodzice. Z gimnazjum było inaczej, w 90% wybor ucznia, chyba że ktos miał tyranow za rodzicow. Dzieciak po podst byl juz swiadomy, mogl przebierac w ofertach szkol, a szkoly staraly sie zachecac uczniow i bylo na plus. A teraz ? 15 16 duza roznica nie ma co. Jak nie zda klasy to 16. Za takie miejsce nauki i pracy gdzie przez fanaberie rzadzacych bede zmuszony siedziec do wieczora bedac uczniem bym podziekowal.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie. MEN nie potrafi od kilku lat wdrożyć dobrego programu sprawozdawczego dla szkół. A teraz praktycznie na cito każą bez przeszkolenia wystawiać w sekretariacie plastikowe legitymację. Już widzę, że dadzą radę to zasponsorowac samorządy, przedszkolić personel i wdrożyć program. Ponadto co do wymogów BHP wszystko ładnie na papierki. tylko finansowanie znów zrzuca na barki miast. A w szkołach nie raz nie ma miejsca, że nie wspomnę, że z powodu konieczności nauki w domu i odrabiania lekcji książki i tak będą w plecaku... Bez sensu wszystko.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1. Dlaczego karzą nam tyle w szkole siedzieć? Ja już 6 lat chodzę na sztuki walki i nie chce tego rzucić, bo państwo jakieś bezsensowne reformy o przerwach wprowadza. 2. Dlaczego te trudniejsze przedmioty dają na początek dnia skoro połowa uczniów jeszcze się nie rozbudziła i dosłownie śpiją na ławkach? 3. 40 min na obiad? No rozumiem w większych szkołach. Ale w mniejszych? Ja chodzę do szkoły na wsi i 20 min to nawet dla mnie za długo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ktoś pytał uczniów o zdanie? przepraszam bardzo, ale na c*** komu 40 minut przerwy obiadowej skoro w wielu szkołach są dwie takie godziny (a podczas drugiej takiej przerwy stołówki świecą pustkami). jeszcze te przerwy od 10 minut co oznacza dłuższe siedzenie w szkole.... jak zostało w artykule podane czas od 16:30 wydłuży się do 18. gdzie w takim razie czas na odpoczynek? ale i tak wisienką na torcie są ciężkie przedmioty z samego rana. skoro z samego rana jest się zazwyczaj niewyspanym? nie ma czasu by powtórzyć przed sprawdzianem? a potem co? siedzenie na niepotrzebnych przedmiotach takich jak technika, plastyka, muzyka? de facto od klasy gimnazjalnej nie powinno ich być, ponieważ nie ma miejsca dla przedmiotów, które obecnie są raz w tygodniu. wystarczyłoby takie według mnie zaśmiecacze wywalić, czas spędzony w szkole by się skrócił, a luki uzupełniło np. dodatkową biologią, chemią czy fizyką. co jak co ale przedmioty te są istotniejsze niż jakaś plastyka... nie wierze w to co się dzieje...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chcę nic mówić ale ja mam to gdzieś bo już w tym roku matura
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak bardzo zdesperowanym (i durnym) trzeba być żeby długość przerw i kolejność lekcji regulować za pomocą ustawy ? Co następne ? Ubior w szkole ? Kolor plecaka ? Może ustawa ustalic ilosc i termin kartkowek oraz sprawdzianow ? A może ustawą ustalić ile razy dopuszcza się grę w kosza a ile w nożną na wf ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy religia będzie zaliczona do trudnych czy łatwych przedmiotów. Gdy wchodziła do szkoły miała być na końcowych lekcjach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...