Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak absolwentom Uniwersytetu Medycznego w Lublinie poszedł Lekarski Egzamin Końcowy?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 września 2018 r. o 18:04 Powrót do artykułu
ten lekarz co zdobył na egzaminie końcowym 35 pkt (na 198 możliwych do zdobycia) powinien chyba dożywotnio opiekować się pacjentami w kostnicy (kwalifikacje jak na oko dość wysokie)?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może zamiast o suchych wynikach warto mówić o przeładowaniu uczelni studentami, a szpitale te same... ginie jakość w tym wszystkim to nie sposób na załamujący się c system ochrony zdrowia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
endokrynologią można przedłużyć młodość hormonami płciowymi u kobiet przebiega łagodniej menopauza a u mężczyzn przeciwdziała to zawałom. groźnego nowotworu prostaty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....smutnym był widok przedstawicieli (naganiaczy) z trzech skandynawskich państw płatających się po korytarzach uczelni i bezczelnie zaczepiający studentów. Oczywiście nie można im tego zabronić, ale jakim kręgosłupem moralnym legitymują się ci, wśród studentów i absolwentów, którzy tak chętnie podejmowali rozmowy....?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....smutnym był widok przedstawicieli (naganiaczy) z trzech skandynawskich państw płatających się po korytarzach uczelni i bezczelnie zaczepiający studentów. Oczywiście nie można im tego zabronić, ale jakim kręgosłupem moralnym legitymują się ci, wśród studentów i absolwentów, którzy tak chętnie podejmowali rozmowy....?
 a jakim kręgosłupem moralnym legitymuje się kraj w którym mieszkasz, niby ponad połowa deklaruje się że jest katolikami a tak naprawdę nie zna wogóle nauk płynących z biblii tylko wszędzie zazdrość, poniżenie i upokorzenie i to samo w lubelskich szpitalach więc o jakim kręgosłupie wspominasz?. Jak mnie tu w tym kraju upokorzono i prubowano mi zniszczyć karierę to pierwsze co zrobiłem to spakowałem walizę i wyemigrowałem na 3 lata żeby odpocząć i dopiero tam gdzie pojechałem zobaczyłem jak powinno wyglądać życie i co najważniesze zaznałem spokoju ducha dlatego nawet lałem na tę kasę którą zarabiałem bo wcale mi ani mojej żonie nie sprawiała przyjemności jak szlajała się po lubelskich galeriach bo zawsze jak przyjeżdżałem co trzy miesiące to zostawiałem jej po kilkadziesiąt tysięcy w szkatułce na drobne wydatki i gdyby nie fakt że nie chce się uczyć języka to już dawno by pracowała w jedej z najbardziej renomowanych klinik na świecie za granicą dlatego powiedziałem jej tylko że nie chcę słuchać więcej tych wypocin o lubelskich szpitalach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta uczelnia to DNO . Wychodzą z niej sami biznesmeni lepiej że nie zdali. Nie będą strajkować i uprawiać polityki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cyt. " najbardziej popularne specjalizacje lekarskie w województwie lubelskim to: radiologia i diagnostyka obrazowa, endokrynologia oraz ortodoncja". To prawda ze trzeba mieć jaja aby zostać chirurgiem ? Cioty mamy a nie medyków.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strach się bać... Niewiele wynieśli z nauk... Boże daj zdrowie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Minimum 35 pkt. egzamin specjalizacyjny ? To kpina czy rzeczywistość?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten rezultat uzyskała osoba z zagranicznej uczelni. Możliwe, że nie był to nawet absolwent znający dobrze język polski. Kiedyś CEM wyszczególniał także uniwersytety zagraniczne w tabeli wyników. Najniższy wynik absolwenta UM Lublin to 80 punktów, ale trzeba wziąć pod uwagę, że do tego egzaminu trzeba się przygotować siedząc kilka tygodni w książkach. Przykładowo niektóre egzaminowane absolwentki są w ciąży, także bardzo wysokiej, lub w połogu i zwyczajnie nie miały czasu i sił by się przygotować, ale podjęły wyzwanie, korzystając z danej szansy. Powinniśmy zauważyć, że średni wynik 135 punktów to dokładnie środek grupy przeciętnej (Zabrze, Warszawa, Łódź, Olsztyn, Katowice, Lublin, Bydgoszcz, Szczecin). Na minus wyróżnia się wojskowy lekarski z Łodzi. Na plus Białystok, Gdańsk, Poznań. Kraków deklasuje konkurencję, ale sposób kształcenia lekarzy i ich doskonalenia zawodowego w tym mieście jest delikatnie mówiąc specyficzny i raczej nie w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Lublin nie dostaje najlepszego materiału, a wychodzi całkiem dobrze względem obleganej Warszawy, gdzie średnia była ledwie o 2 punkty wyższa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cyt. " najbardziej popularne specjalizacje lekarskie w województwie lubelskim to: radiologia i diagnostyka obrazowa, endokrynologia oraz ortodoncja". To prawda ze trzeba mieć jaja aby zostać chirurgiem ? Cioty mamy a nie medyków.
 Akurat na chirurgię ogólną bardzo łatwo się dostać, bo miejsc jest sporo, a nie jest to prestiżowe specjalizacja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Minimum 35 pkt. egzamin specjalizacyjny ? To kpina czy rzeczywistość?
 Czytaj ze zrozumieniem. W skali jesiennej sesji leku w całej Polsce, najniższy wynik jaki uzyskał ktokolwiek to było 35/198 pkt, a najwyższy 178/198 pkt. Wszystkie wyniki niższe niż 56% całkowitej liczby punktów, czyli wszystkie wyniki poniżej 111 punktów to NIEZDANY EGZAMIN, a więc brak prawa wykonywania zawodu lekarza medycyny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...