Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ministerstwo dofinansuje uczniom kurs na prawo jazdy. Pięć szkół w programie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 13 lipca 2017 r. o 13:46 Powrót do artykułu
To jakaś porażka i kpina. Co małolat, który całe życie bawi się w żołnierzyka (dostanie nawet mundurek) będzie wiedział o NORMALNYM życiu (bez mundurków) żeby nadawał się do służby w Policji czy Straży Gminnej?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni jeszcze C+E sfinansować. Wojsko wojskiem, nie każdy pewnie do wojska na zawodowego pójdzie, ale prawko kat. C się przyda. W Polsce brakuje kierowców ciężarówek. Kiedyś przy PKSach były szkoły zawodowe kształcące zawodowych kierowców, obecnie tego nie ma.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy po tego typu szkole będę mógł powiedzieć, że z zawodu jestem żołnierzem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
....czyli jak skończę taką szkołę to mam zagwarantowany etat w wojsku i mogę zaraz po szkole iść do zawodowej służby?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i dobrze, że są takie szkoły. Niby liceum ogólnokształcące, ale młodzi ludzie w wieku 18-19 lat mają wyuczony zawód i pracę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy dofinansowanie MONu będzie obejmowało tylko klasy wojskowe czy też klasy kształcące w innych zawodach (policja, ratownictwo medyczne, straż pożarna, straż graniczna)?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co to za szkoła? Wstyd. Uczniowie nie chodzą do szkoły. Nieobecności po 200 -300 godzin i szkoła ich trzyma. Nieprawda? TO JEST NIESTETY PRAWDA. Gdzie jest dyrektor? Dlaczego nie pilnuje nauczycieli? ŹENADA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niech zgadnę ! dyrektorzy tych "szkół" trzymają z obecnym reżimem ? mam rację ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chodze do XIV LO w Lublinie,teraz bede w klasie maturalnej wiec na program sie nie zalapie bo bedzie startował od klas drugich.Ale nie żałuję, bo z wojskiem nie wiąże przyszlosci tylko z innymi służbami.Problem jest taki ,że większość uczniów w tej szkole to kompletni idioci ktorzy nie mają nawet podstawowej wiedzy o świecie,oraz nie przejmują sie tym ze mają ponad 200 godzin nieobecności.Zobaczymy czy od tego roku w szkole cos sie zmieni bo żołnierz oprócz umiejętności strzeleckich musi mieć jakąś wiedzę i umieć myśleć. PROGRAM POPIERAM ale to dopiero wersja testowa wiec wszystko sie jeszcze okaże.Bardzo wiele zalezy nie od ministerstwa a od szkół,mam nadzieje ze XIV lo temu sprosta.Efekt bedzie za 2 lata,musimy czekać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brawo Dubienka!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to chłopaki po tej szkole będą mieli robotę jako dostawcy pieczywa i pizzy!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i niech zakupią po jednym naboju na głowe ,żeby sobie po oblanych egzaminie w łeb strzelić
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
E tam tylko kat.B? Co najmniej na ciężarowe powinno być. Kiedyś jak była szkoła przy MPKu w Lublinie to chłopaki w wieku 17 lat robili prawo jazdy na autobus. Teraz są niby wyższe limity wiekowe, ale jest coś takiego jak kwalifikacja przyśpieszona. Kat. B dzisiaj 80% chłopaków przed 20stką robi prawko na osobówki, nie jest to jakiś "olbrzymi" wydatek, wątpię by był to wyłączny czynnik przesądzający o wyborze tej a nie innej szkoły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to jak nie zdadzą matury i nie pójdą na studia to będą mieli pracę jako kierowcy-dostawcy jak znalazł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Powinni dofinansowywać na ciężarowe. Dzisiaj standardem jest, że od młodych chłopaków na zawodowego kierowcę wymagane jest średnie wykształcenie. Nie każdy pójdzie do wojska, a młode chłopaki mieliby pracę na TIRach jak znalazł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jednym słowem wraca stare. Kiedyś były średnie szkoły wojskowe (Liceum Wojskowe w Lublinie, Techniczna Szkoła Wojsk Lotniczych w Zamościu). Do Lublina przyjmowano młodzież po 8 klasie, do Zamościa po Zasadniczej Szkole Zawodowej, szkoła trwała 4 lata, kończyła się średnim wykształceniem i możliwością zdobycia matury oraz zawodów związanych z eksploatacją śmigłowców. Niestety w latach 90-tych zlikwidowano te szkoły uznając że nie są nikomu potrzebne a młodzież w wieku 15-18 lat jest zbyt młoda, aby podejmować decyzje o swojej przyszłości zawodowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CZY MŁODZIEŻ JEST W TYCH SZKOŁACH SKOSZAROWANA?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do kawalerii wstąpić chciałem Długo kochanie swoje prosić musiałem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, że Ci na zdjęciu to właśnie uczniowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pokolenie Obrony Terytorialnej...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...