Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Protest nauczycieli coraz bardziej realny. Egzaminy zagrożone

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 8 marca 2019 r. o 18:00 Powrót do artykułu
Zwolnić to bydło, znajdą się inni
-13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
debil, prawdziwy debil
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ukraińcy już czekają na ich miejsca. 
-2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kalinowski - za przyjmowaniem uchodźców i legalizacją związków homoseksualnych. Będzie jedynką PSL. jakie deklaracje ma HETMAN ??????
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli PiS im ulegnie nie głosuje na nich w wyborach!
-3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ukraińcy już czekają na ich miejsca.
 Ciekawe jak będzie z nauką historii. Niektórzy ich bohaterowie u nas są troszkę inaczej postrzegani... Po drugie zastanów się troszkę nad tym co piszesz. Szkoła to nie budowa gdzie od tak zatrudnia się robotnika... 
8
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BIORĄ DZIECI ZA POLITYCZNE ŻYWE TARCZE? - JAK HENRYK V POD GŁOGOWEM?
-5
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele chcą dużych podwyżek, a tymczasem obserwujmy w Polsce zwiększoną ilość młodych absolwentów-głąbów? Czy ma to jakiś związek z edukacją i wychowaniem w szkołach?
-7
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiecie co nauczyciele z ZNP ? W du mam czy będziecie zarabiać więcej czy mniej. Przez 8 lat "rządzenia" PO/PSL i zamrożenia waszych zarobków pasowało wam ?????? To teraz nic kompletnie nic bym wam nie dał. ZERO
-10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
30% uczniów nie jest w stanie zdać matury podstawowej z matematyki, 30% społeczeństwa twierdzi, że nie płaci żadnych podatków,  30% Polaków popiera PiS - wyciągnij wnioski 
12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szkoda ze nie strajkowaliscie za czasów po psl teraz was zdrajcy trzeba pozwalniac i do prywaciarza tyrac i wtedy strajkowac kupnie w *** i wybije z głowy ferie i wakacje nieroby .
-10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwolnić to bydło, znajdą się inni
 Wejdź na stronę kuratorium i zobacz ilu chętnych się znajduje. W Katowicach w samym lut 100 ofert pracy. Jakoś ciężko zrozumieć druga część twoich wypocin, że znajdą się inni. Natomiast co do pierwszej części i "bydła" to co tu komentować. Widać że wykwalifikowany rolnik postępowy, który dostał komputer w ramach programu przeciwdziałaniu wykluczeniu wyskrobal taki post. 
13
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciel dyplomowany 18 godzin w tygodniu 2800 zł miesięcznie netto, czyli jedna godzina wynosi 155,55 zł netto. MAŁO?!!! Do innej pracy za 10-20 zł na godzinę możecie iść dorobić. NIEROBY!!!
-26
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***.com/15latjalmuzny - tak to wygląda w praktyce. Po ostatniej podwyżce do kwot z tabelki możecie doliczyć kilkadziesiąt złotych. Urodzenie dziecka najczęściej powoduje przepadek stażu, łącznie nawet do 5 lat na każde dziecko (urlop wychowawczy + wypracowany staż do 3 lat). W dość typowej sytuacji pierwsza "normalna" pensja pojawia się zatem po 15-25 latach. To jest bardzo, bardzo, bardzo długo. W IT poziom typu "senior" uzyskuje się po jakichś 8 latach, w medycynie specjalizacja i staż trwają łącznie do 7 lat (+dodatkowy rok studiów - 8 lat). W oświacie bez żadnego istotnego powodu dyplomowanie można uzyskać najwcześniej po 15 latach. Mediana wieku nauczycieli wynosi około 50 lat, a to oznacza, że połowa z nich odejdzie w na emeryturę najpóźniej za kilka lat. Kim zostaną zastąpieni przy obecnym poziomie wynagrodzeń? Odpowiedzcie sobie sami. Podpowiem, że na studiach pedagogicznych w Polsce uczą się już cudzoziemcy. Tak, wasze dzieci będą niedługo uczone przez dukających po polsku imigrantów. Poza tym przestańcie już z tym "jak chcą niech zmienią zawód" z "i tak nie zmienią" w domyśle/między wierszami. Nie, moi drodzy, to nie jest już figura retoryczna. Morzeni głodem młodzi nauczyciele odchodzą z zawodu, bo nie mają innego wyjścia ( ***s://***.com/chetkowski ). Nikt nie ma 15-20 lat na zbyciu, żeby czekać na średnią GUS, którą w innych branżach można dostać góra 5 lat po studiach. Zostają wyłącznie desperaci. Chcecie, żeby wasze dzieci były uczone przez debili i desperatów? Najwyraźniej chcecie, sądząc po licznych reakcjach pozytywnych pod postami osób domagających się „skarcenia nierobów”. Co do czasu pracy nauczycieli - stosowne badania przeprowadzono w 2011 roku (podpowiem, że niewiele się od tego czasu zmieniło, a jeśli już, to na gorsze) - władza podobnie jak wy chciała udowodnić, że "nauczyciele to bogate nieroby". Nie udało się - szczegółowe badania naukowe na kilkutysięcznej próbie nauczycieli ( ***s://***.com/badanieibe ) wykazały, że pracują średnio 46 godzin na tydzień, czyli jakby więcej niż na 8-godzinnym etacie. Może 46 godzin to przesada, ale żaden normalny nauczyciel na lekcje z pensum nie poświęca mniej niż trzydzieści kilka godzin zegarowych tygodniowo, licząc wszystkie dodatkowe obciążenia czasem poza dojazdem do pracy. Co moim zdaniem pokrywa się z ilością rzeczywistej pracy na typowym 8-godzinnym etacie. Oczywiście podwyżki nie są gwarancją wyższej jakości oświaty. Ale za to ich brak zagwarantuje odpływ przyzwoitych kadr ze szkół publicznych. Tego chcecie, prawda? Bo do tego dążycie, więc najwyraźniej tego chcecie. Mimo że jako dzieci i wnuki robotników, chłopów i biednych jak myszy kościelne szlachciców, którzy w przerwach między sraniem za stodołą zajmowali się robieniem na polu w charakterze padłego albo nigdy nieposiadanego konia lub wołu, nie macie żadnego moralnego prawa odbierać własnym dzieciom dawanej przez publiczną oświatę szansy, którą sami dostaliście.
12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
*** . com/15latjalmuzny (usuń spacje) - tak to wygląda w praktyce. Po ostatniej podwyżce do kwot z tabelki możecie doliczyć kilkadziesiąt złotych. Urodzenie dziecka najczęściej powoduje przepadek stażu, łącznie nawet do 5 lat na każde dziecko (urlop wychowawczy + wypracowany staż do 3 lat). W dość typowej sytuacji pierwsza "normalna" pensja pojawia się zatem po 15-25 latach. To jest bardzo, bardzo, bardzo długo. W IT poziom typu "senior" uzyskuje się po jakichś 8 latach, w medycynie specjalizacja i staż trwają łącznie do 7 lat (+dodatkowy rok studiów - 8 lat). W oświacie bez żadnego istotnego powodu dyplomowanie można uzyskać najwcześniej po 15 latach. Mediana wieku nauczycieli wynosi około 50 lat, a to oznacza, że połowa z nich odejdzie w na emeryturę najpóźniej za kilka lat. Kim zostaną zastąpieni przy obecnym poziomie wynagrodzeń? Odpowiedzcie sobie sami. Podpowiem, że na studiach pedagogicznych w Polsce uczą się już cudzoziemcy. Tak, wasze dzieci będą niedługo uczone przez dukających po polsku imigrantów. Poza tym przestańcie już z tym "jak chcą niech zmienią zawód" z "i tak nie zmienią" w domyśle/między wierszami. Nie, moi drodzy, to nie jest już figura retoryczna. Morzeni głodem młodzi nauczyciele odchodzą z zawodu, bo nie mają innego wyjścia ( *** . com/chetkowski - usuń spacje). Nikt nie ma 15-20 lat na zbyciu, żeby czekać na średnią GUS, którą w innych branżach można dostać góra 5 lat po studiach. Zostają wyłącznie desperaci. Chcecie, żeby wasze dzieci były uczone przez debili i desperatów? Najwyraźniej chcecie, sądząc po licznych reakcjach pozytywnych pod postami osób domagających się „skarcenia nierobów”. Co do czasu pracy nauczycieli - stosowne badania przeprowadzono w 2011 roku (podpowiem, że niewiele się od tego czasu zmieniło, a jeśli już, to na gorsze) - władza podobnie jak wy chciała udowodnić, że "nauczyciele to bogate nieroby". Nie udało się - szczegółowe badania naukowe na kilkutysięcznej próbie nauczycieli ( *** . com/badanieibe - usuń spacje) wykazały, że pracują średnio 46 godzin na tydzień, czyli jakby więcej niż na 8-godzinnym etacie. Może 46 godzin to przesada, ale żaden normalny nauczyciel na lekcje z pensum nie poświęca mniej niż trzydzieści kilka godzin zegarowych tygodniowo, licząc wszystkie dodatkowe obciążenia czasem poza dojazdem do pracy. Co moim zdaniem pokrywa się z ilością rzeczywistej pracy na typowym 8-godzinnym etacie. Oczywiście podwyżki nie są gwarancją wyższej jakości oświaty. Ale za to ich brak zagwarantuje odpływ przyzwoitych kadr ze szkół publicznych. Tego chcecie, prawda? Bo do tego dążycie, więc najwyraźniej tego chcecie. Mimo że jako dzieci i wnuki robotników, chłopów i biednych jak myszy kościelne szlachciców, którzy w przerwach między sraniem za stodołą zajmowali się robieniem na polu w charakterze padłego albo nigdy nieposiadanego konia lub wołu, nie macie żadnego moralnego prawa odbierać własnym dzieciom dawanej przez publiczną oświatę szansy, którą sami dostaliście.
12
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niby jak do cholery mam skomentować ten artykuł, skoro nie pozwalacie zamieścić łączy do źródeł. Pohukiwać to sobie można, Internet to źródła. Nie zamieszczam ogłoszeń towarzyskich przecież.
-1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciel dyplomowany 18 godzin w tygodniu 2800 zł miesięcznie netto, czyli jedna godzina wynosi 155,55 zł netto. MAŁO?!!! Do innej pracy za 10-20 zł na godzinę możecie iść dorobić. NIEROBY!!!
 Ty potrafisz liczyć? Czy czaszka za ciasna i ogranicza ci mózg? 18 w tygodniu x 4 bo tyle przeciętnie ma miesiąc to już 72. Teraz jak podzielisz 2800 miesięcznie przez 72 ty wychodzi niecałe 39zl już. Więc albo jesteś totalnym nieukiem albo z premedytacją obrazasz nauczycieli. Ps niektórzy jako pensum maja 23 godziny. Żal czytać niektórych. Zero pojecia
19
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele chcą dużych podwyżek, a tymczasem obserwujmy w Polsce zwiększoną ilość młodych absolwentów-głąbów? Czy ma to jakiś związek z edukacją i wychowaniem w szkołach? Tak, ma związek "absolwenci-głąby" zostają politykami a po paru latach jadą do Brukseli.
3
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym dowiedzieć się, co proponują ci wszyscy żądający 1000 zł na rękę i szantażujący strajkiem dużą część społeczeństwa -- rodzicom młodszych dzieci, które wymagają opieki -- jak zapewnić opiekę dzieciom????. Czy mam brać urlop wypoczynkowy, bezpłatny (o ile otrzymam). Czy opłacić jakąś opiekunkę na czas strajku waszego. Czy stać was na pokrycie kosztów tej opieki, a nawet kosztów sądowych????. Jak to będzie??. Mam zapisane dwoje dzieci do szkoły i to jest jakaś forma umowy zobowiązująca was do opieki i nauki. Strajk rozumiem jako czasowe nie wywiązanie się z umowy. Ciekawe co sądy na to?
-17
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele mają prawo do strajku, ten straj będzie legalny, sąd tu nie ma nic do roboty
16
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.