Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Samorządy zapłacą za strajk nauczycieli?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 3 kwietnia 2019 r. o 06:34 Powrót do artykułu
Też chciałbym tyle zarabiać za 10 gogzin dziennie i większość w nocy i mieć tyle wolnego co nauczyciele
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Otworzyć Biedronkę i pracę w niej znajdzie 20 nauczycieli - po 3 tysiące do ręki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wakacje kłują? To dajcie nam 40h w tygodniu w szkole jak każdemu. I po 16-tej nic mnie nie będą obchodzić sprawy szkolne. I 26 dni urlopu. Żebym mógł pojechać wreszcie z plecakiem w Bieszczady w październiku, czego NIGDY nie mogłem bo mam wolne w najdroższym wakacyjnym terminie. Zróbcie to! Przecież to takie proste. A może jednak nie? Może jednak rządom opłaca się szczuć na nas niedoinformowaną część społeczeństwa i płacić tyle ile dostajemy? Pewnie dlatego, że oficjalny 40 godzinny tydzień pracy obciążyłby bardziej budżet państwa. Poza tym liczba godzin dydaktycznych przypadająca na nauczyciela zgodnie z siatką godzin szkoły jest ruchoma. Przy 40h każdy nauczyciel musiałby mieć jednakową liczbę godzin dydaktycznych w szkole i jednakową na pracę w szkole nad innymi zadaniami. Co w praktyce jest niemożliwe ze wzgl. na niejednakową liczbę godzin przypadających na przedmiot. Jeśli chcecie Panstwo krytykować, warto najpierw wgłębić się w specyfikę zawodu, a nie posługiwać się wyświechtanymi frazesami. A' propos kaw i niezapowiedzianych sprawdzianów. W KAŻDYM zawodzie znajdą się zawsze czarne owce. To nie powód, żeby robić z tego dowód koronny. Pozdrawiam.
 Bardzo bym chciala sie wglebic w specyfike zawodu nauczyciela. Niestety w szkolach pracuja klany rodzinne. Matka, corka i corki maz. Przy takich zlych zarobkach? A sekretarka jest siostra pani dyrektor. I jak tu dostac etat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli mi źle to zmieniam zawód, ale po co jak jest dobrze , trochę się postraszy, pokrzyczy i dostanie się podwyżkę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele są oderwani od rzeczywistości chcą podwyżki 1000zl, gdy w kraju najniższa krajowa wynosi 1600 netto
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mamy wolny rynek pracy, więc nikt nikomu nie każe być nauczycielem do końca życia, tak jak nikt nie każe pracować np. panu w fabryce do końca życia, ale czy taki pan ma siłę przebicia no niestety nie , bo nie pracuje w budżetówce, inne zawody traktujecie jak zło konieczne, bo trzeba by było w końcu coś robić i skończyły by się przywileje.ciekawe jakbyście śpiewali jakby szkoły przeszły prywatyzację
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kobieto bądź obiektywna, boisz się prawdy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jako płatnik podatku nie zgadzam się aby z moich pieniędzy byli opłacani strajkujący (nic nie robiący) nauczyciele. Logika podpowiada, że opłaca się nic nie robić (strajkować) i brać za to kasę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękuję Zalewskiej bo dokonała tego co nie tak dawno wydawało się niemożliwe – ZJEDNOCZYŁA NAUCZYCIELI.
 Mnie się wydaje, że to zrobił wasz "wódz" co teraz jest ważniejszy niż cały rząd, niż zdecydowana większość społeczeństwa. Czy dzieci/ młodzież, ich rodzice, dziadkowie chcą aby nie było promocji, egzaminów???. Chcą ale.... normalności. Wasz "wódz" nastawił społeczeństwo przeciwko wam, czy tego nie widzicie , nie odczuwacie?. Jesteście przeciwko swoim uczniom, rodzicom, dziadkom. W ciągu całej nasze historii taka chryja jeszcze się nie wydarzyła. Jesteście przeciwko zdecydowanej większości społeczeństwa - jesteście na garnuszku tego społeczeństwa. Wobec tego jesteście wrogami Naszej Ojczyzny. Dlaczego????. Formy protestu są różne. Dlaczego z nich nie korzystacie?? Osiągneliście wysoki poziom.... ale hipokryzji. Żeby zakładnikami zrobić dzieci???. To jest szantaż, terroryzm. Czy u nas w Polsce jest to możliwe?. Okazuje się,że tak. To są moje tylko prywatne przemyślenia. W czasie tego strajku  udam się przed szkołę by zaspokoić ciekawość sytuacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie może tak być że pewna grupa zawodowa szantażuje resztę społeczeństwa a przede wszystkim nasz skarb czyli dzieci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jacy to nauczyciele, wychowawcy, którzy w najważniejszych dniach dla uczniów zoastawiaja ich samych ????? To są nauczyciele czy ludzie dla których liczy sie tylko kasa.
 To przeżyj miesiąc za tę głodową pensję. Nauczyciele nie mają dzieci, domów na kredyt, nie płacą rachunków? Żyją misją??? 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszędzie krzyczą, że po 2 tys z haczykiem tylko mają dyplomowani... a jak zaczynają przeliczać ile stracą za dzień strajku... To MAGIA SIĘ DZIEJE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wakacje kłują? To dajcie nam 40h w tygodniu w szkole jak każdemu. I po 16-tej nic mnie nie będą obchodzić sprawy szkolne. I 26 dni urlopu. Żebym mógł pojechać wreszcie z plecakiem w Bieszczady w październiku, czego NIGDY nie mogłem bo mam wolne w najdroższym wakacyjnym terminie. Zróbcie to! Przecież to takie proste. A może jednak nie? Może jednak rządom opłaca się szczuć na nas niedoinformowaną część społeczeństwa i płacić tyle ile dostajemy? Pewnie dlatego, że oficjalny 40 godzinny tydzień pracy obciążyłby bardziej budżet państwa. Poza tym liczba godzin dydaktycznych przypadająca na nauczyciela zgodnie z siatką godzin szkoły jest ruchoma. Przy 40h każdy nauczyciel musiałby mieć jednakową liczbę godzin dydaktycznych w szkole i jednakową na pracę w szkole nad innymi zadaniami. Co w praktyce jest niemożliwe ze wzgl. na niejednakową liczbę godzin przypadających na przedmiot. Jeśli chcecie Panstwo krytykować, warto najpierw wgłębić się w specyfikę zawodu, a nie posługiwać się wyświechtanymi frazesami. A' propos kaw i niezapowiedzianych sprawdzianów. W KAŻDYM zawodzie znajdą się zawsze czarne owce. To nie powód, żeby robić z tego dowód koronny. Pozdrawiam.
 Przecież macie jakiś tam płatne roczne urlopy. Macie krótki pamięci,bo o przywilejach żadna/żaden nie pamięta na forum. To taka maleńka hipokryzja.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwolnić strajkujących nauczycieli a na ich miejsce zatrudnić bezrobotnych beneficjentów 500+
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pisowska bojówka internetowa ruszyła do działania, szkalowanie nauczycieli czas zacząć: superbiz.se.pl/wiadomosci/pis-oplaca-internetowych-trolli-by-siali-propagande-aa-jLEf-SoL1-mQiX.html
 Trollem i nie tylko jesteś sam. Nie jesteśmy przeciwni by kasta nauczycieli zarabiała więcej. Jesteśmy przeciwni temu, że do osiągnięcia swoich dążeń materialnych używają w szantażu naszych dzieci. Szantaż, a na skalę narodową to już nazywa się terroryzm. Czy to tak trudno zrozumieć, zwłaszcza nauczycielom? Nikt mnie nie opłaca, a to wszystko robią dla dobra dzieci, a są to tylko moje prywatne myśli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Tylko kompletni idioci mogą kochać władzę, która wszystkich uważa za idiotów” – tak, tak Ciebie też, który to czytasz.
 Zgadza się, właśnie władze znp mają nas za idiotów. Was nauczycieli też. Wy jesteście szarym wojskiem, a broniąwaszą są nasze dzieci. Czołem żołnierzyku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jacy to nauczyciele, wychowawcy, którzy w najważniejszych dniach dla uczniów zoastawiaja ich samych ????? To są nauczyciele czy ludzie dla których liczy sie tylko kasa.
To przeżyj miesiąc za tę głodową pensję. Nauczyciele nie mają dzieci, domów na kredyt, nie płacą rachunków? Żyją misją???
 Podobno wszyscy dostali 500+, inni też mają rachunki, kredyty, wydatki. Wiążą jakoś koniec z końcem bo pracują we dwoje,lub jeszcze pomagają rodzice. Natomiast rodziców tych dzieci, które z takim mozołem uczycie i "korkujecie" dodatkowo jakimś cudem nie stać na coroczne zagraniczne eskapady. Tylko nad polskie morze, jak Kiepskich dzięki 500+. Wiecie co ja myślę, że gdyby nie było tych 500+ to nie byłoby też tego szantażu. Ten dodatek wielu ludziom stoi kością w gardle. Myślę też, że warstwa szaraków za bardzo zbliżyła się  do nauczycielskiej szlachty. Czasem w takich sytuacjach nachodzi mnie taka myśl. Czy byłoby dobrze gdyby wszyscy byli bogaci i nikomu nic by nie brakowało?. Nie , nie byłoby dobrze. Zawsze znalazłaby się grupka która chciałaby się wyróżniać bogactwem wśród danej społeczności. W tym przypadku też tak jest, sądzę to po wypowiedziach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Uczmy dzieci, ze kłamstwem i szantażem dojdziemy do celu. A jak pielęgniarki zastrajkuja to też należy płacić Chore, pewnie duża część radnych ma żony nauczycielki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie jak za dzień 180 - 200zl, to na miesiąc ile wyjdzie? To ja mam 8 zł za godz w pryw. firmie,zapiepszac  i jestem po pedagogice, bo nigdzie w szkołach nie ma etatow od paru lat- trzeba mieć znajomości. Mój brat skończył KUL  nauczyciel ale niestety grono pedagogiczne jest niedostępne, że musiał  zmienić kwalifikacje i zostać księgowym. Skoro taka bieda u nauczycieli to dla czego nie zwolnią miejsca i nie dadzą szansy innym?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak czytam, to ta praca za karę? Po co bylo być nauczycielem? Lepiej pielęgniarką - urlop dostaniesz w październiku i  jak chcesz- tylko się dogadaj, ni narobisz SIĘ Ps. Jak zrezygnujesz to proszę napisać , ja chętnie piszę się na tą nawet stare nauczycielską pensję( mam pedagogiczne wykształcenie tylko etatów brak)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...