Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
I bardzo dobrze. Takie jest życie niech się uczą od początku, że na studia też pójdą lepiej, awans dostaną lepsi itd. A jak nie nadają się do liceów i techników, a później na studia to nich idą do szkół branżowych. Tacy fachowcy też są potrzebni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaki to problem ? Pod koniec lat 70 w mieście większym niż Lublin musiałem w 6 i 7 klasie podstawówki dojeżdżać do innych szkół bo naszą zniszczyła zima stulecia (rozsadzona instalacja grzewcza i zalany cały ogromny budynek) a były to czasy gdy nie było komórek, wyłączano nam prąd i po ciemku wracaliśmy z buta do domu bo tramwaje też nie jeździły. Lekcje często zaczynałem po 15.00 nawet później i kończyłem ok 21.00 straszyli nas czarną Wołgą itd. Wszyscy z powodzeniem skończyliśmy podstawówkę, większość dostała się do dobrych szkół i ukończyła o wiele trudniejsze studia niż obecnie. Dzisiaj wszyscy chcą szybko, łatwo i przyjemnie tylko kto ma za to płacić, coś się w człowieku telepie jak słyszę, że większość budżetu mojej Łęcznej pochłania utrzymanie szkół szczególnie gdy okoliczne rolnictwo nie płaci ŻADNYCH podatków (gruntowe w porównaniu do dochodowego to śmiech) a korzysta ze wszystkiego. Może czas zmniejszyć ilość drogich w utrzymaniu budynków szkół wykorzystywanych tylko kilka godzin dziennie, ograniczyć liczbę tzw kadry i przeznaczyć zaoszczędzone pieniądze na prawdziwe szkolnictwo zawodowe oraz tworzenie nowych miejsc pracy. Chyba, że nadal chcemy być dostarczycielami taniej, wykształconej za nasze pieniądze siły roboczej dla zachodu europy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy Lublina mają ZE SWOICH PODATKÓW utrzymywać szkoły dla młodzieży ze wsi i okolicznej prowincji a młodzież z Lublina ma rezygnować ze swoich planów i marzeń, na których realizację w podatkach lokalnych od lat łożą ich rodzice. Skandal! Powinny być dodatkowe punkty przy rekrutacji dla młodzieży, której rodzice płacą w Lublinie podatki. Jak kupuję samochód, to chcę z niego korzystać a nie oddaję komuś obcemu!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkańcy Lublina mają ZE SWOICH PODATKÓW utrzymywać szkoły dla młodzieży ze wsi i okolicznej prowincji a młodzież z Lublina ma rezygnować ze swoich planów i marzeń, na których realizację w podatkach lokalnych od lat łożą ich rodzice. Skandal! Powinny być dodatkowe punkty przy rekrutacji dla młodzieży, której rodzice płacą w Lublinie podatki. Jak kupuję samochód, to chcę z niego korzystać a nie oddaję komuś obcemu!
 Takim, że w wielu podlubelskich gminach jak choćby  Konopnica, Głusk, Borzechów, Zakrzew, Krzczonów  czy  Jastków nie ma żadnej szkoły średniej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W niektórych przypadkach uczeń dojedzie szybciej do szkoły podmiejskiej niż do tej położonej w mieście. Korki w Lublinie są coraz gorsze. Np. znam przypadki gdzie dzieci z Czechowa uczęszczają do szkoły podstawowej w Jakubowicach, czy te z Wrotkowa do szkoły w Zemborzycach. Moim zdaniem miejsca w szkole renomowanej nie ma co żałować. Nie wszystkie starają się, by zapewnić gruntowne wykształcenie uczniom, tylko zdarza się, że nauczyciele oczekują, że uczniowie sami opracują materiał, albo najlepiej to niech z marszu umieją jak na olimpiadę. (Pamiętam zajecia z fizyki prowadzone sposobem akademickim z użyciem rachunku różniczkowego, którego nikt uczniom klas I nie wyjaśniał, więc wszyscy uczyli się zeszytu jota w jotę na pamięć). Uczeń zdolny, ale na warunki renomowanej szkoły przeciętny będzie się czuł niczym Kopciuszek i może się załamać psychicznie. To bardzo niekorzystna sytuacja właśnie w tym kluczowym momencie, kiedy trzeba odkryć swoje powołanie życiowe i wszechstronnie rozwijać a nie marnować czas na porównywanie się z nielicznymi wybitnymi jednostkami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DW jak to DW szczuje jak zwykle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...