Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Nauczyciele przez swoje zaangażowanie w pracę przyzwyczaili władze i rodziców do robienia wielu czynności ns rzecz szkoły i dzieci które wykraczają poza zakres ich obowiązków i za które nie otrzymują ani grosza. Organizowanie wycieczek i pilnowanie na nich dzieci jest robione za darmo. To samo z organizowaniem imprez szkolnych dla dzieci, przygotowywaniem uczniów do ko kursów itp. Nauczyciele także sami muszą zadbać o swój warsztat pracy. TO co było zrozumiałe w czasach zaborów, wojny i głebokiego prlu nkompletnie nie przystaje do wolnej Polski. Nauczyciele powinni być b dobrze opłacani i szanowani za to że chcą nasze dzieci uczyć.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zatrudnić od 7 do 15 i po problemie. Jak jedzie na wycieczke /nie musi/ to zaplacić. po wuj tyle dyskutować nad nierobami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ilu nauczycieli porzuciło naukę w szkole i wyjechało na zachód za pacą tak jak wielu fachowców z innych branz. ???.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli się nie jest nauczycielem to aby pilnować dzieci podczas wycieczek najpierw trzeba skończyć odpowiedni kurs. A Prosty ludek myśli że zajmowanie się grupą dzieci to jak wypasanie krów. Prostaczków nie nauczysz że praca pedagogiczna to nie kopanie rowów gdzie płacisz od metra Dlatego widać ogromną przepaść pomiedzy inteligencją która rozumie postulaty nauczycieli i resztą opluwającą ich
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polscy nauczyciele wyjeżdżają za granicę. Do Niemiec gdzie zarabiają około 16 000 pln i mają b dobre warunki pracy. Młodzi po prostu zmienają pracę. Na razie szkoła funkcjonuje dzięki nauczycielom którzy za pare lat idą na emeryturę. 80% obecnych nauczycieli to osoby w wieku 50 i więcej lat. A potem będzie zapaść w edukacji. Za takie psie pieniądze i traktowanie z buta młodzi zdolni nie będą nawet rozpoczynać pracy w szkole.  W  jednej z wyższych uczelni matematycznych na pytanie ilu studentów robi przygotowanie pedagogiczne aby pracować w szkole okazało się że tylko jedna osoba. Takie są fakty. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To czemu starkujesz a nie jedziesz za granice ,lepsze place i warunki do pracy,no czego ,to nie wciskaj ciemnoty ludziom bo nie tylko wy jesteście po studiach. nieroby.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZA CIĘŻKĄ I ODPOWIEDZIALNĄ PRACĘ NALEŻY SIĘ GODNA PŁACA. Nauczyciele to nie lumpy którym można ochłapy rzucić i poobrażać jak ma się na to ochotę. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak wam mało to idż do bruniosza niech ci doda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rezygnują z pracy w szkole ci którzy za chwilę idą na emeryturę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Postrajkowali a teraz pojda do domu,tak winno być,do domu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warto by policzyć. Może wtedy hejt wobec nauczycieli którzy jeszcze zostali by się zmniejszył. Stara kadra nauczycielska jakoś dotrwa do emerytury przyzwyczajona do rzeczywistości z prlu ale młodzi nie dadzą się traktować jak tania siła robocza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie będzie zdziwienie za kilka lat gdy nauczycieli zabraknie. Tak wykończono zawód pielęgniarki i dziś jest ich jak na lekarstwo. Starsze myślą jak dociągnąć do emerytury. Młode wyjeżdżają bo na zachodzie to zawód poszukiwany. A płace- nie ma co porównywać To samo z warunkami pracy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najbardziej rozbrajające są komentarze w stylu - moje dziecko tyle straciło na tym protescie. Moje dziecko nie zda matury itd Nagle wszyscy się pilnie uczą i dwa tygodnie strajku to wielki problem.. niestety przy każdym proteście muszą być jakieś ofiary ale tutaj to akurat znikoma szkodliwość. Pensje też poobcinano wszystkim nauczycielom mimo iż w czasie strajku byli w szkole, czyli niby jest prawo do strajku ale w praktyce nie działa tak jak powinno. Niestety w chorym kraju żyjemy i na razie nie zapowiada się nic, żeby to miało się zmienić. Wonpis!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj spotkałam znajomego właściciela prywstnej firmy Zatrudniony u niego człowiek zaczął obrażać nauczycieli i wyśmiewać ich walkę o większą płacę. Mój znajomy zareagował na to stwierdzeniem:" jesteś po zawodówce i u mnie zarabias 5 tysięcy miesięcznie a naiczyciele po studiach zarabiają max do 3 tyś. I TO JEST W PORZĄDKU?" Pracownik zamknał buzię i już nic nie odpowiedział. Pewien jestem że większość opluwających nauczycieli to właśnie ludzie pokroju tego wyżej opisanego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na nauczyciela idą słabo wykształceni studenci, a wcześniej kiepscy uczniowie, tylko po to by mieć władzę nad uczniami i rodzicami oraz się nie opracować. Wolne w wakacje i ferie to także coś, co przyciąga wiele miernot do tego zawodu. Prestiż tego zawodu już dawno upadł a ostatni ich strajk pokazał jak z dzieci zrobili zakładników aby tylko wyrwać dla siebie 1000 zł Wstyd !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boshe !!!widzisz i nie grzmisz....za darmo? Co za kompletna ignorancja...pilnowanie kilkudziesięciu dzieciaków non stop, odpowiedzialność karna ka ich zdrowie i życie to jest za darmo???żeby pana niebo pokarało za takie glupoty. Koleżanki łaskę robią że dzieciaki zabierają gdzieś, przyjeżdżają nieprzytomne bo po nocach nie śpią żeby pilnować młodzieży której niejedna głupota do głowy przychodzi...i co? Jeszcze mają płacić za siebie? A jak jest opiekun kolonii to też płaci za siebie za nocleg? Ludzie myślcie czasami bo to naprawdę nie boli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drukowanie testów to psi obowiązek naucxycirla i g...o mnie obchodzi czy robi to na szkolnym kompie czy na domowym!
 Serio? Proszę zacytować odpowiedni paragraf który mówi że nauczyciel ma obowiązek drukować testy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urzędy skarbowe zasypane donosami na nauczycieli udzielających korepetycji.
 Uuuuuu...proszę donieść  jeszcze na lekarzy, budowlańców, opiekunki do dzieci, osoby sprzątające itp...niech każdy będzie uczciwy..i siebie też podać że się płaciło do ręki 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciele z wycieczki nie zrezygnują bo mają je za darmo na koszt uczniów! Taka prawda.
Byłeś kiedyś uczniem? Jeździłeś na wycieczki? To sobie przypomnij zachowania wycieczkowiczów i zaznacz,  w którym momencie wycieczki nauczyciel może delektować się wypoczynkiem. Wycieczek szkolnych nie powinno być. To zbyt duża odpowiedzialność za gromadę kilku czy nastolatków. Mądrzejsi rodzice sami pokazują dzieciom świat, pozostali zabiorą na wyprzedaż do hipermarketu. Ale w końcu to ich dzieci i przejmowanie obowiązków opiekuńczych na cały dzień albo i kilka dni nie leży w interesie nauczycieli.
Swietny pomysl. Jako rodzic popieram . Wycieczek nie powinno byc. Nie mam zaufania do nauczyciela , na tyle aby mu powierzyc swoje dziecko na pare dni. W szkole sobie nie radza z opieka nad dziecmi, a na wyjeździe.  Jeszcze musze ponosic koszty tego wyjazdu choc czesto nie mam na to ochoty. Sam jestem w stanie zabrac dzircko na wycieczke w miejsce przezemnie wybrane
 To po co wysyłasz swoje własne cenne dziecko z nauczycielem? Komuna się skończyła, a może brak odwagi? Żenada i tyle...narażać swoje dziecko na takie niebezpieczeństwo.....wstyd i hańba panie....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I znow biedni nauczyciele. Teraz wycieczkami ich zameczaja. Niedlugo wakacje, wytrzymacie!
 Ledwo ........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...