Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ogólnopolski program „Mój prąd”, czyli przechodzimy na zieloną energię

Utworzony przez Przyjaciel_lub_NIE, 20 czerwca 2020 r. o 16:21 Powrót do artykułu
Drodzy Rodacy - Nie wszystko tak do końca PIĘKNIE jest poukładane. 1-koszt instalacji foto-woltanicznej na domu wynosi ( 26 - 35 tysięcy złotych ) - projekt + wykonanie 2-Umowa na oddawanie nadwyżek energii do PGE : a- nie zapłacą za wyprodukowaną energię, b- z energii wyprodukowanej i oddanej - tylko 80% można wykorzystać bezpłatnie, 20%-zabiera PGE za darmo c- trzeba płacić (miesięcznie lub kwartalnie) za utrzymanie liczników i przyłącze energetyczne 3-Dopłaty do Fotowoltaniki - rządowe - jak otrzymasz to doliczają Ci to do dochodu - konieczny podatek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanowny Przedmówco. Pozwolę sobie na komentarz do Twojego komentarza. W kwitniu założyłem instalację 6kWp za 26 tys na bardzo dobrych podzepołach i z dobrą jakością wykonania. 6kWp daje w skali roku ponad 6MWh energii i jest to w zupełności wystarczające dla normalnego domu. Jeśłi ktoś ma np pompę ciepła lub w inny sposób wykorzystuje prąd do ogrzewania to już jest mało, ale w takim wypadku trzeba inaczej liczyć i uwzględniać w rachunku te koszty. Sposób rozliczeń z PGE uważam za korzystny. Możliwość umieszczenia swojej nadwyżki energii w sieci i jej odbiór w dowolnym momencie ze stratą 20% daje nam w praktyce bezkosztowy magazyn energii o sprawności 80%. Znasz tańszy sposób magazywanowania mając na myśli koszty inwestycji i realną sprawność? Koszty stałe przy założeniu że nie pobierasz dodatkowej energii z sieci poza tą co zmagazynowłeś to ok 15 zł/mc więc nie jest to jakiś znaczący koszt. Dopłata z programu "Mój Prąd" nie jest opodatkowana, więc proszę nie wprowadzaj w błąd. Dodatkwo odliczasz koszt od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. Realny koszt inwestycji wyniesie więc ok 16 tys (mówię o mojej). A teraz mały niuans. W marcu koszt energii dla odbiorców indywidulanych wzrósł o 20% a łączny koszt miesięczny uwzględniając dystrybucje o 12%. Kolejne podwyżki będą za chwilę. Czas zwrotu mojej instalacji będzie się wieć skracał, wg mnie w chwili obecnej taka inwestycja jak najardziej się opłaca zwłaszcza że model rozliczania prosumentów oparty o opusty jest gwaranatowany przez 15 lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temat marzenie chyba dla każdego właściciela większej agroturystyki. Być niezależnym od cen prądu i mieć jego własne źródło - bajka! Trzeba sie tylko o to nieco postarać, bo jednak wnioski same się nie wypełnią. Jest z tym trochę roboty - to fakt, ale można tez wesprzeć sie pomocą Levady. Nam pomagali gromadzić wiekszość dokumentacji i odpowiednio przygotować sie do wysyłki wniosku. Póki co czekamy na info zwrotne. Model mamy juz wybrany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...