Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Tak było, a tak jest teraz. Katastrofa ekologiczna na Polesiu Lubelskim [zdjęcia]

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 26 grudnia 2019 r. o 17:57 Powrót do artykułu
Na bagnach nie rosną brzozy !!! Brzoza - drzewa o małych wymaganiach pokarmowych i wilgotnościowych, występujące zazwyczaj na gorszych, piaszczystych glebach : )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdjęcia z brzozami to zalany teren. Brzozy na zdjęciu wypadają ze względu na dużą wilgotność , bo bagna to nie ich siedlisko. Na bagnach rosnąolchy typowe dla siedliska łęgowego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Natura 2000 w okolicach jeziora Sumin i na całym obszarze Parku, zachęcam do bliższego zapoznania się z tym skandalicznym procederem!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ochrona przyrody w Polsce gnije. W szkołach zamiast konkretnych zajęć plenerowych, za grubą kasę organizuje się lawinę tzw. konkursów plastycznych, bo tak wygodniej. Potem dzieci przerysowują obrazki z książek lub z internetu i czekają na sute nagrody. Świadomość ekologiczna plastikowego i discopolowe go pokolenia sięgnęła dna...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dużym problemem jest intensywna melioracja ktora, sprawia że woda ucieka nie tylko z rolniczych gruntów, ale właśnie terenów o których mowa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sahara też była kiedyś zielona , ale w wyniku działalności człowieka niestety wyschła, skandal!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Porównane fotografie mogą być prawdziwe tylko dla rezerwatu "Magazyn". Porównanie pozostałych to lipa. Fotografie brzóz rosnących w wodzie albo sosen rosnących w wodzie !? z obecnym stanem to bzdura. Można się domyśleć,że fotografie zostały wykonane po "powodzi" w 1997 r. Brzozy i sosny nigdy nie rosną na terenach bagnistych. To,że urosły i zostały zalane świadczy o tym,że były warunki do wzrostu,które co pewien okres się zmieniają. W okresie PRL wszystko prymitywnie meliorowano ,nie licząc się ze skutkami. Bo miało być więcej bydła i mleka.Bilans wody na ziemi jest zawsze jednakowy. Należy prawidłowo gospodarować wodą bo będą kłopoty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Straszne oburzenie niby znawców powodują te poleskie brzozy, rosnące na bagnistych, często zalanych wodą terenach. Tak, tak te brzozy, charakterystyczne dla północnych środowisk tundry i lasotundry, tak właśnie mają. A są to gatunki brzozy: omszonej, brodawkowatej i niskiej. Gdy podmokłe tereny PPN wysuszą się dokumentnie to i te brzozy z czasem znikną z poleskiego krajobrazu. Proszę trochę poczytać, poznać bliżej temat, a potem wymądrzać się na forum.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
brzozy brzozami , nie o to chodzi. wody jest coraz mniej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przecież idzie totalne ocieplenie w wyniku czego zalewa nas woda z roztopionych lodowców ...a tu co? SUSZA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...