Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ryba w solnej skorupie wypatroszona ryba 1 szt. gruboziarnista sól 2 kg białko 1 szt. Rybę oczyścić, wypłukać w zimnej wodzie, a potem do­kładnie osuszyć papierowym ręcznikiem. Sól wymieszać z niepełną szklanką zimnej wody i biał­kiem. Przygotowaną rybę obłożyć grubą warstwą masy solnej, włożyć do żaroodpornego naczynia i wstawić do piekarnika nagrzanego do temp. 220 stopni. Piec około 30 minut, do zbrązowienia skorupy solnej. Wyłączyć piekarnik i uchylić drzwiczki. Pozostawić rybę jeszcze na 10 minut. Przed podaniem potrawy na stół rozbić twardą solną skorupę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pstrąg w liściach kapusty 2 pstrągi 4 duże liście młodej kapusty lub kapusty włoskiej 3 ziemniaki 2 ząbki czosnku 2 listki laurowe 4 gałązki koperku sól pieprz Boczniaki w śmietanie: 30 dag boczniaków lub grzybów leśnych 1 cebula 2 ząbki czosnku 1/4 szklanki śmietany (22-proc.) 1/2 szklanki wytrawnego białego wina 2 łyżki oleju sól pieprz Pstrągi spraw, opłucz, osusz, posól i popieprz. W każdą rybę włóż 1 listek laurowy, 2 gałązki koperku i zgnieciony ząbek czosnku. Liście kapusty sparz i osącz. Każdą rybę zawiń w 2 liście kapusty i ułóż w brytfannie. Ziemniaki obierz i opłucz, posól. Każdy zawiń w folię aluminiową, ułóż obok ryby. Piecz 40 minut w temp. 180-200°C. Boczniaki oczyść, pokrój w paski i usmaż na oleju z dodatkiem czosnku i posiekanej cebuli. Duś 5-7 minut na wolnym ogniu, wlej śmietanę i wino, duś jeszcze 10 minut. Ryby podawaj z ziemniakami i duszonymi boczniakami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trochę przypomina mi czasy przedszkolne, gdzie serwowana była kasza z syropem truskawkowym SOOJI HALVA (DESER Z KASZY MANNEJ) 1 szklanka kaszy manny, 10 kardamonu, 1 szklanka cukru, 2 szklanki wody, 150 g masła roślinnego, szczypta soli, do dekoracji: rodzynki, nerkowce, migdaly Roztopić masło w patelni. Dodać kasze manna i gotować na małym ogniu stale mieszając dopóki kasza nie stanie się jasno brązowa i zacznie wydobywać się przyjemny aromat. Dodaj wodę. Dodaj cukier, sol i gotuj na małym ogniu stale mieszając przez 5-7 minut aż kasza osiągnie gęstą konsystencję. Przełóż do szklanego naczynia i udekoruj rodzynkami, migdałami i nerkowcami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Topielec - ciasto dojrzewające w wodzie 2 szklanki mąki 1/2 kostki masła 2 jajka 1/3 szklanki mleka 1/2 szklanki cukru 5 dag drożdży 1 cukier waniliowy Podgrzej mleko, wkrusz drożdże. Wsyp łyżeczkę cukru, wymieszaj i odstaw w ciepłe miejsce. Rozczyn jest gotowy, gdy się wyraźnie wzburzy. Przesiej mąkę, zrób w niej dołek, do środka wbij jajka, wlej rozczyn i stopione przestudzone masło. Mieszaj, aż składniki się połączą. Następnie wyrób ciasto ręką, aby stało się jednolite. Ciasto włóż do garnka o pojemności 3-4 litrów i zalej zimną wodą (garnek powinien być pełen wody). Po 15 minutach ciasto wypłynie na wierzch. Podtrzymując je ręką, zlej wodę i dokładnie osącz ciasto. Zrób w nim wgłębienie, wsyp cukier i cukier waniliowy, ponownie dokładnie wyrób. Przełóż do natłuszczonej formy keksowej, piecz 40 minut w temp. 180°C. Ciasto jest gotowe, jeśli wbity w nie patyczek jest suchy po wyjęciu. Ostudzone ciasto polukruj lub posyp cukrem pudrem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Vanilkove rohlicky - oryginalny czeski przepis 1 duża kostka miękkiego masła (250 g) 1/2 szklanki cukru 2 szklanki przesianej mąki 1 szklanka zmielonych lub posiekanych, obranych migdałów 1 opakowanie cukru waniliowego lub 1 łyżeczka aromatu waniliowego 1/2 łyżeczki soli cukier puder do posypania Masło utrzeć z cukrem na lekką, puszysta masę. Dodawać mąkę, po 1/2 szklanki na jeden raz i mieszać dalej. Dodawać kolejno migdały, cukier/ aromat waniliowy i sól. Z ciasta uformować kulę, owinąć przezroczysta folia i włożyć do lodówki na godzinę. Po schłodzeniu odrywać z kuli kawałki ciasta wielkości orzecha włoskiego. Rolować na grubość ok 1 cm i zaginać brzegi, formując rożki. Nagrzać piekarnik do temp. 200 stopni. Blachę wyłożyć pergaminem, lekko posmarowanym masłem. Układać rożki w odległości min. 1 cm od siebie (podczas pieczenia lekko się rozpływają). Piec ok. 15 min., aż się lekko zarumienia. Rohlicky wystudzić, oprószyć cukrem pudrem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bramboraky 800 g ziemniaków, 4 łyżki mleka, 200 g mąki, 250 g wędzonki, 4 ząbki czosnku, 2 jajka, sól, 2 łyżeczki majeranku, pieprz, smalec do smażenia, liście sałaty i natka pietruszki do przybrania. Ziemniaki umyć, obrać i utrzeć. Wodę odlać. Czosnek obrać, poszatkować lub pokroić na cienkie plasterki. Mleko podgrzać i wlać do utartych ziemniaków. Następnie dodać mąkę, pokrojoną w drobną kostkę wędzonkę, jajka i czosnek. Dokładnie wymieszać. Doprawić solą, pieprzem i majerankiem. Jeśli ciasto jest za rzadkie dodać mąki, jeśli za gęste dolać trochę mleka. Na patelni podgrzać tłuszcz. Nakładać ciasto łyżką, smażyć z obu stron do uzyskania złotego koloru. Sałatę i natkę pietruszki opłukać i osuszyć i przybrać nimi półmisek. Na tak przygotowany półmisek wyłożyć bramboráky.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...