Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Alkomat

Utworzony przez jaruś, 14 marca 2017 r. o 21:33
Czy ktoś z Was posiada alkomat?? Jaki możecie polecić albo odradzić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
przede wszystkim jak chcesz porządny sprzęt to powinien być z elektrochemicznym sensorem. takie są najskuteczniejsze i najżywotniejsze. firm jest sporo na rynku  wybór jest szeroki. z doświadczenia wiem że alkohit ma dobre czujniki. tu masz kilka wskazówek jak taki alkomat wybrać ***mbrokers.pl/motoryzacja/aktualnosci/jak-wybrac-alkomat-rodzaje-i-sposob-dzialania-alkomatow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W "Motorze" niedawno był jakiś ranking czy coś takiego, porównywali alkomaty takie osobiste z policyjnym. Wygrał alkohit x60, więc jeśli ja miałbym jakiemuś zaufać to byłby to własnie ten model.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A jaki masz budżet? Generalnie sporo znajdziesz na allegro, ale raczej nie kupowałbym niczego taniego. Alkomat powinien mieć sensor elektrochemiczny, wtedy możesz liczyć na jedgo dokładność. Mam alkohita x50 i sprawuje się dobrze. Nigdy mnie nie okłamał, czyli nie miałem problemów z policją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Arek napisał:
A jaki masz budżet? Generalnie sporo znajdziesz na allegro, ale raczej nie kupowałbym niczego taniego. Alkomat powinien mieć sensor elektrochemiczny, wtedy możesz liczyć na jedgo dokładność. Mam alkohita x50 i sprawuje się dobrze. Nigdy mnie nie okłamał, czyli nie miałem problemów z policją.
Co prawda to prawda. Ja bym jednak proponował zakup tego typu urządzeń bezpośrednio od producenta. Wtedy jest 100% pewności, że wszystko jest ok. I można sobie zażyczyć jak sprzęt ma być skalibrowany czy w promilach czy mg/l.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
budżet jakieś 500-600 zł jak urządzenie będzie dobrej jakości to mogę dać troszkę więcej. czytałem troszkę o tych alkohitach i opinie są pozytywne. Poszukam sobie na stronie producenta może jakiś rabat albo pormocję znajdę. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W tym budżecie to już spokojnie znajdziesz solidny sprzęt z długą gwarancją na sensor. Chociażby Alkohit X45 - nowy model, gdzie w zależności od pomiaru czujnik podświetla się na zielono lub czerwono. Albo już sprawdzony X50 o którym pisze Arek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co prawda to prawda. Ja bym jednak proponował zakup tego typu urządzeń bezpośrednio od producenta. Wtedy jest 100% pewności, że wszystko jest ok. I można sobie zażyczyć jak sprzęt ma być skalibrowany czy w promilach czy mg/l.
Rene napisał:
Arek napisał:
Akurat producent alkohita tez go na allegro wystawia, więc nie ma problemu. Kwestia wygody, czy kupisz w firmowym sklepie, czy poprzez ich profil na allegro. Zawsze chyba lepiej sprzęt kupować od autoryzowanych sprzedawców. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a testował ktoś alkomat  Xblitz ALControl?? Widziałem go w sklepie ale Pan sprzedający powiedział że to jest nowość i nie umiał mi za wiele powiedzieć na temat tego urządzenia :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
***xblitz.pl/produkt/alkomaty/xblitz-alcontrol-mini/ o ten ci chodzi? niczym nie różni się od innych dużo droższych alkomatów elektrochemicznych. pracuję w sklepie z militariami i często dostajemy różnego rodzaju sprzęt do testów, a ostatnio dostaliśmy dwa alkomaty z xblitz. ten i jeszcze jeden model. wykonanie bardzo dobre, sensor w środku koreański, co najważniejsze jest dokładny. porównywaliśmy z alkomatami wzrocrowanymi i wychodziło tak samo. tylko jak już to musisz pamiętać że taki alkomat nie jest do zabawy. pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja miałem okazję testować alkohita x60. Kolega ma i przyniósł na imprezę w formie zabawy. Aby każdy mógł sprawdzić w jakim jest stanie. Bez problemu mogliśmy dmuchnąć w ten alkomat w kilka osób ponieważ jest lejek ułatwiający takie badanie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To dla mnie w x50 było bardzo ciekawe, ten lejek. Podejrzewam, że idealny, jeżeli ktoś prowadzi firmę i chce sprawdzić pracowników, ale u mnie przydaje się po różnych większych imprezach. Po prostu kluczyki zostawiasz w specjalnym koszyku i możesz je wziąć, jeżeli przejdziesz test alkomatem. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajny pomysł, muszę też tak zrobić, chociaż ostatnio to już zbiorowo taksówki zamawialiśmy. Chociaż znalazł się czasami taki as, któremu nie chciało się następnego dnia wracać po auto i twierdził, że może wracać, a tu szybkie dmuchanie i jednak niespodzianka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Alkomat to serio dobra rzecz. Z imprezy to wole taksi brać ale nastęnego dnia jak trzeba gdzieś jechac to lepiej sprawdzić co i jak i czy mozna za kółko wsiąśc. Fajnym sprzetem jest Xblitz ALControl Mini , 5 lat gwarancji i rok darmowej kalibracji gratis a precyzja pomiarów wysoka.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zastanawiam się właśnie nad tym alkohitem x50, wiem na pewno że półprzewodnikowe to szajs, więc zdecydowanie elektrochemiczny, widziałem że ten alkomat ma taki lejek, którego się używa chba bezdotykowo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jak już masz brać Alkohita to weź sobie X60 różnica w cenie niewielka, [arametry te same, ale przynajmniej masz baterię którą możesz zawsze naładować, a nie wymieniać paluszki:) co do lejka to jest obrotowy, dmuchasz w lejek, nie musisz go nawet dotykać i tak złapie pomiar.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wybralem tego alkohita x60, dzięki za podpowiedź, w sumie nie ksoztował dużo więcej a wiem że wygrał w rankigu alkomatów Motora, po tych paru tygodniach testowania zrobił na mnie dobre wrażenie, zawsze szybko daje wynik i lejek sporo rzecz, wygodnie się używa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiszon napisał:
Zastanawiam się właśnie nad tym alkohitem x50, wiem na pewno że półprzewodnikowe to szajs, więc zdecydowanie elektrochemiczny, widziałem że ten alkomat ma taki lejek, którego się używa chba bezdotykowo?
Tak jest na pewno higieniczniej, jak różne osoby oprócz ciebie użytkuja. Ale masz wybór, bo w komplecie jest lejek i bodajże 10 zwykłych ustników. Zresztą łatwo je dokupić, a kosztują "grosze". Fajnie jest, że zarówno lejek jak i ustniki są obrotowe. To wygoda. Podobny jest model x60, ale on między innymi ma akumulator na stałe, a x50 działa na paluszki. Cóż, oba rozwiązania mają swoich zwolenników i przeciwników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
esi napisał:
Alkomat to serio dobra rzecz. Z imprezy to wole taksi brać ale nastęnego dnia jak trzeba gdzieś jechac to lepiej sprawdzić co i jak i czy mozna za kółko wsiąśc. Fajnym sprzetem jest Xblitz ALControl Mini , 5 lat gwarancji i rok darmowej kalibracji gratis a precyzja pomiarów wysoka.
  Dobry elektrochemoczny alkomat, czyi z tych ;epszych i dokładniejszych teraz na rynku,szybko jest gotowy do pomiaru po włączeniu i w sumie w minute robi jest pomiar i to precyzyjny, dobry czujnik jak czytalem i widze że tu też go poelcacie, Dla mnie dobry wybor
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja osobiście korzystałem z elektrochemicznego xblitz i działa bardzo dobrze ->  ***combat.pl/001001680-alkomat-elektrochemiczny-xblitz-alcontrol-ultra.html  - fakt ze trzeba pamietac o jego kalibracji. ogólnie pomiar dobry, wiadomo że tańsze modele nie podadzą Ci dokładnie wyniku tak jak policyjny ale dobrze wiedzieć czy mozna prowadzić czy nie :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...