Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dlaczego S19 najpierw do Kraśnika? List Czytelnika

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 marca 2018 r. o 20:56 Powrót do artykułu
Taka sytuacja podobna jest do tej którą przeżywaliśmy podczas budowy obwodnicy Lublina. Najważniejszy wyjazd z Lublina w kierunku Warszawy i Rzeszowa budowany był w drugiej kolejności. Oczywiście zgadzam się że obecnie ważniejszy jest wyjazd w kierunku Lubartowa bo co tam się dzieje woła o pomstę do nieba. Decydenci nie mają zielonego pojęcia o czym decydują za przykład podam podobną sytuację z poprzednich "harców" owych decydentów. Mianowicie "zapomniano" zaprojektować dojazdu z węzła Świdnik do miasta Świdnik, zapomniano o Zagłębiu Węglowym Łęczna-Puchaczów i nie zaprojektowano i nie wybudowano do nich dojazdu. Dojazdu na miarę XXI wieku bo to co nazywa się drogą krajową 81 to może było i dobre w latach powojennych ale nie obecnie o bodajże pięciokrotnym remoncie i "niby " przebudowach nie wspomnę. A podobno drogi buduje się dla ludzi i za nasze pieniądze?!?!.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta droga krajowa do Łęcznej do oczywiście 82. Przepraszam za pomyłkę.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie było mowy w żadnym wariancie o dojeździe do Łęcznej drogi decydencie.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga ekspresowa nie jest kolektorem zbiorczym, tylko drogą tranzytową. Czy wybudowanie eski od Lublina do Lubartowa poprawi sytuację kierowców lokalnych? A czy eska Lublin-Piaski ułatwia dojazd mieszkańców pobliskich miejscowości podlubelskich do Lublina? Rozwiązaniem problemów lokalnych kierowców jest rozbudowa sieci komunikacyjnej dróg lokalnych. Nie można myśleć w ten sposób, że jedna czy dwie trasy wlotowe mają być kolektorem zbierających wszystkie lokalnie przemieszczające się pojazdy.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podziękujcie zsl-owcom oraz peło-wcom za ten Lubartów Niemce itd. mieli 8 lat i co? nikt was nie żałuje postoicie sobie jeszcze trochę to może wróci wam rozum. Dziękujcie temu rządowi, że obecnie dał kasę na plany, bo wasza zielona szarańcza grosza nie dała. Im dziękujcie za wszystko. Teraz jesteście niezależni, bezpartyjni itd kto się na to nabiera?
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
problem w tym, że obecny rząd ma tylko plany, bo reszta idzie na resortowe dzieci - kolejnych coraz bardziej pazernych misiewiczów. tak się bawi, tak się bawi - dojna zmiana a wschód polski dalej w czarnej ***, tylko trolli u nas nie brak, widać dniówki dobre.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo Lubartów to Ch... z tą Polską Wschodnią.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rzeszow jak najszybciej ma dojechać do wawy a reszta to ciul . Lublinie stolico Polski B a nawet C jeszcze ci lotnisko zamkną bo Radom bardzo wpływowy idzie . Gzie są krzykacze lubelscy z wiejskiej -głosują za innymi regionami ...Żenua
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe, drogi trollu, że kasę na plany i gwarancje finansowania dał poprzedni rząd. Obecny za to pięknie się puszy i pokazuje, czego to on nie zrobił. Tyle tylko, że zaplanowali (i zaklepali kasę na to) to poprzednicy.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasi krzykacze to potrafia zamieniac orliki na strzelnice, ot taki z nich pożytek,jak sie jednocza to tylko, żeby prezydentowi dokopać i takie mamy efekty.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obiektywnie ruch w kierunku Kraśnika 40 km jest znacznie wiekszy niz na Lubartow 20km. Wystarczy kilka razy w tygodniu przejechac trase Barwinek - Radzyn i zobaczysz sam jakie jest obciazenie na danych odcinkach
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak będą korki na lewym pasie
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie ruch na Kraśnik jest bardzo duzy, najlepiej to zabrać głos w temacie, którego sie do końca nie sprawdziło.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego S19 najpierw do Kraśnika bo tam jeździ minister od fikołków pochodzący z tego miasta i tak ma być i g...o wam do tego. Jeśli chcecie aby S19 pierwsze budowana była do Lubartowa to nich wasi posłowie czynią raban w tej sprawie.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Kraśnika i okolic też dojeżdżają do pracy do Lublina. Jazda obecnie tą trasą jest du... . Ponadto maszyny rolnicze na drodze. Z Rzeszowa, Janowa Lub. z Barwinka do Lublina jedzie masę aut. Pamiętaj, że na Kielce, Kraków z Lubina jadą trasą na Kraśnik.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlatego, że szanowny poseł ziemi międzyrzeckiej (ten co wygląda (a może i jest) na wiecznie nawalonego) nie był tym zainteresowany. Kilka lat temu przecież w mediach wypowiadał się mając problemy z wysławianiem się, że expresówka w kierunku północnym nie jest potrzebna. Jego firemka zajmująca się remontami dróg jest za mała, żeby zbudować taką drogę, a nawet żeby ją serwisować. A skoro jego firma nie będzie miała z tego tytułu korzyści to po co?
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponieważ w krasniku chlop ruskim traktorem z fura gnoju jezdzi i musi mieć ku temu coraz lepsze warunki
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
                    WIEDZA NIE SZKODZI!!! Czytelnik Robert, niech teren Lubelszczyzny wskaże gdyż takiego województwa - na mapie Polski nie ma, a lubelskie - nie Lubelszczyzna i nie lubelska ziemia iż do tej pory, nikt tej krainy nie wskazał, jak na razie? Czytelniku,  popatrz na mapy w historycznym atlasie, i  zrozumiesz, że północ lubelskiego, to Płd. Podlasie, a jeśli z nauką się nie zgadzasz, napisz do uczonego, oraz panującego - by zmienili nazwę woj. lubelskiego! Morał taki! Robercie poczytaj wyjaśnienia naukowego oraz prawnego, żebyś nie uchodził za niedouczonego! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No masz ten znowu z oddziału uciekł.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcieliście PiSiarni to teraz stoicie w korku. Odcinek Lublin-Kraśnika-Rzeszów został zamrożony przez PiS na ponad dwa lata !!! TAK - przetargi przygotowała jeszcze Platforma w 2015 roku !! Za rok jeździlibyśmy do Kraśnika ekspresówką, a tak poczekamy do 2021, bo w pierwszej kolejności kasa idzie na premie i nagrody dla pisowej elity. Przy starej władzy pewnie dawno byłby rozpisany przetarg do Lubartowa. KORYTO+
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.