Quantcast

Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dlaczego S19 najpierw do Kraśnika? List Czytelnika

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 marca 2018 r. o 20:56 Powrót do artykułu
Taka sytuacja podobna jest do tej którą przeżywaliśmy podczas budowy obwodnicy Lublina. Najważniejszy wyjazd z Lublina w kierunku Warszawy i Rzeszowa budowany był w drugiej kolejności. Oczywiście zgadzam się że obecnie ważniejszy jest wyjazd w kierunku Lubartowa bo co tam się dzieje woła o pomstę do nieba. Decydenci nie mają zielonego pojęcia o czym decydują za przykład podam podobną sytuację z poprzednich "harców" owych decydentów. Mianowicie "zapomniano" zaprojektować dojazdu z węzła Świdnik do miasta Świdnik, zapomniano o Zagłębiu Węglowym Łęczna-Puchaczów i nie zaprojektowano i nie wybudowano do nich dojazdu. Dojazdu na miarę XXI wieku bo to co nazywa się drogą krajową 81 to może było i dobre w latach powojennych ale nie obecnie o bodajże pięciokrotnym remoncie i "niby " przebudowach nie wspomnę. A podobno drogi buduje się dla ludzi i za nasze pieniądze?!?!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta droga krajowa do Łęcznej do oczywiście 82. Przepraszam za pomyłkę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie było mowy w żadnym wariancie o dojeździe do Łęcznej drogi decydencie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Droga ekspresowa nie jest kolektorem zbiorczym, tylko drogą tranzytową. Czy wybudowanie eski od Lublina do Lubartowa poprawi sytuację kierowców lokalnych? A czy eska Lublin-Piaski ułatwia dojazd mieszkańców pobliskich miejscowości podlubelskich do Lublina? Rozwiązaniem problemów lokalnych kierowców jest rozbudowa sieci komunikacyjnej dróg lokalnych. Nie można myśleć w ten sposób, że jedna czy dwie trasy wlotowe mają być kolektorem zbierających wszystkie lokalnie przemieszczające się pojazdy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
podziękujcie zsl-owcom oraz peło-wcom za ten Lubartów Niemce itd. mieli 8 lat i co? nikt was nie żałuje postoicie sobie jeszcze trochę to może wróci wam rozum. Dziękujcie temu rządowi, że obecnie dał kasę na plany, bo wasza zielona szarańcza grosza nie dała. Im dziękujcie za wszystko. Teraz jesteście niezależni, bezpartyjni itd kto się na to nabiera?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
problem w tym, że obecny rząd ma tylko plany, bo reszta idzie na resortowe dzieci - kolejnych coraz bardziej pazernych misiewiczów. tak się bawi, tak się bawi - dojna zmiana a wschód polski dalej w czarnej ***, tylko trolli u nas nie brak, widać dniówki dobre.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bo Lubartów to Ch... z tą Polską Wschodnią.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rzeszow jak najszybciej ma dojechać do wawy a reszta to ciul . Lublinie stolico Polski B a nawet C jeszcze ci lotnisko zamkną bo Radom bardzo wpływowy idzie . Gzie są krzykacze lubelscy z wiejskiej -głosują za innymi regionami ...Żenua
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe, drogi trollu, że kasę na plany i gwarancje finansowania dał poprzedni rząd. Obecny za to pięknie się puszy i pokazuje, czego to on nie zrobił. Tyle tylko, że zaplanowali (i zaklepali kasę na to) to poprzednicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasi krzykacze to potrafia zamieniac orliki na strzelnice, ot taki z nich pożytek,jak sie jednocza to tylko, żeby prezydentowi dokopać i takie mamy efekty.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obiektywnie ruch w kierunku Kraśnika 40 km jest znacznie wiekszy niz na Lubartow 20km. Wystarczy kilka razy w tygodniu przejechac trase Barwinek - Radzyn i zobaczysz sam jakie jest obciazenie na danych odcinkach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I tak będą korki na lewym pasie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie ruch na Kraśnik jest bardzo duzy, najlepiej to zabrać głos w temacie, którego sie do końca nie sprawdziło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlatego S19 najpierw do Kraśnika bo tam jeździ minister od fikołków pochodzący z tego miasta i tak ma być i g...o wam do tego. Jeśli chcecie aby S19 pierwsze budowana była do Lubartowa to nich wasi posłowie czynią raban w tej sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z Kraśnika i okolic też dojeżdżają do pracy do Lublina. Jazda obecnie tą trasą jest du... . Ponadto maszyny rolnicze na drodze. Z Rzeszowa, Janowa Lub. z Barwinka do Lublina jedzie masę aut. Pamiętaj, że na Kielce, Kraków z Lubina jadą trasą na Kraśnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A dlatego, że szanowny poseł ziemi międzyrzeckiej (ten co wygląda (a może i jest) na wiecznie nawalonego) nie był tym zainteresowany. Kilka lat temu przecież w mediach wypowiadał się mając problemy z wysławianiem się, że expresówka w kierunku północnym nie jest potrzebna. Jego firemka zajmująca się remontami dróg jest za mała, żeby zbudować taką drogę, a nawet żeby ją serwisować. A skoro jego firma nie będzie miała z tego tytułu korzyści to po co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ponieważ w krasniku chlop ruskim traktorem z fura gnoju jezdzi i musi mieć ku temu coraz lepsze warunki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
                    WIEDZA NIE SZKODZI!!! Czytelnik Robert, niech teren Lubelszczyzny wskaże gdyż takiego województwa - na mapie Polski nie ma, a lubelskie - nie Lubelszczyzna i nie lubelska ziemia iż do tej pory, nikt tej krainy nie wskazał, jak na razie? Czytelniku,  popatrz na mapy w historycznym atlasie, i  zrozumiesz, że północ lubelskiego, to Płd. Podlasie, a jeśli z nauką się nie zgadzasz, napisz do uczonego, oraz panującego - by zmienili nazwę woj. lubelskiego! Morał taki! Robercie poczytaj wyjaśnienia naukowego oraz prawnego, żebyś nie uchodził za niedouczonego! >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> RADA JĘZYKA POLSKIEGO  PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna,wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. >>> KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. >>>>>> Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No masz ten znowu z oddziału uciekł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcieliście PiSiarni to teraz stoicie w korku. Odcinek Lublin-Kraśnika-Rzeszów został zamrożony przez PiS na ponad dwa lata !!! TAK - przetargi przygotowała jeszcze Platforma w 2015 roku !! Za rok jeździlibyśmy do Kraśnika ekspresówką, a tak poczekamy do 2021, bo w pierwszej kolejności kasa idzie na premie i nagrody dla pisowej elity. Przy starej władzy pewnie dawno byłby rozpisany przetarg do Lubartowa. KORYTO+
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.