Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Do pięciu lat więzienia za cofanie licznika w aucie. Eksperci: Problem nie zniknie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 20 listopada 2017 r. o 07:35 Powrót do artykułu
A co grozi dalerom samochodowym jak sprzedawali samochody po nauce jazdy nie informując o tym,źe nie były samochodami "demo".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dotychczas było to po prostu oszustwo, zagrożone karą od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. Szkoda, że nikt tego nie egzekwował. Obecnie jedynie trochę złagodzono przepisy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Platformo wróć! Niedługo pisiory będą nas karać za każdy przekręt. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nareszcie. Dość już mafie się nakradły. Dość złodziejstwa w biały dzień.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kilku lat kupię samochody z krajowym rodowodem. Przeważnie ze względu na gwarancję pierwsze 3 lata są dostępne w ASO. Potem też dość łatwo ustalić co się z autem działo. W zasadzie auta 6-7 letnie są proste do prześwietlenia tylko trzeba się czasem trochę przyłożyć. Dla ściągniętego auta bardzo często trudno ustalić historię z ostatniego ~1 roku. Ci co ściągają mówią wprost- Jest to auto powypadkowe co często da się ustalić u ubezpieczyciela, ale nie zawsze właściciela auta tylko tego, kto był winnym, co niestety czasem komplikuje sprawę. Dla coraz większej grupy ludzi nieudokumentowana kolizja (pogięte błotniki), dyskwalifikują samochód, nie mówiąc już o zdarzeniach gdzie została naruszona konstrukcja samochodu! Ale część nadal uważa, że przecież jak wspawane nowe to OK... Życzę szczęścia nawet przy kolizji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie Ziobro, po co się rozdrabniać. Przekręci licznik - kara smierci, i pochować go w przekręconym samochodzie. :):):) Ale to nie jest śmieszne, jak Ziobro powołuje się na Niemcy to nich PIS wprowadzi w Polsce niemieckie płace i nikt nie będzie się przekręcał. A tak przy pomocy takich różnych głupich przepisów uderzających w biedne społeczeństwo PIS coraz bardziej traci szansę na reelekcję w kolejnych wyborach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obecnie każde auto ma czarne skrzynki które rejestrują przebieg,niezależnie od tego czy sfałszowany jest stan licznika,rzeczywisty przebieg można bez trudu odczytać.Kupując używane auto,powinniśmy żądać od importera PISEMNEJ GWARANCJI PRZEBIEGU z jego własnoręcznym podpisem.A jeśli jest coś nie halo ,ten niech pociąga do odpowiedzialności osobę która mu to auto sprzedała n. w Niemczech.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam 500+ i mnie stać na auto 3-4 letnie bo dzieci mam 6 i vana kupiłem z przebiegiem 89 tyś km
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale to nie jest śmieszne, jak Ziobro powołuje się na Niemcy to nich PIS wprowadzi w Polsce niemieckie płace i " .......... EMERYTURY. MAM 1.450,- /BRUTTO/ . MOGĘ MIEĆ 750 NETTO, ALE EURO!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sprawdzalem auto w salonie ASO audi. Przebieg o dziwo potwierdzili ze wyglada na oryginalny. Wtedy jakies 220tys. Sprawdzilem jeszcze w innym warsztacie... cyfra powalila... 530 tys. Auta nie kupilem a aso powinno lepiej sprawdzac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy lubią być oszukiwani i wolą kupować auta z zaniżonymi przebiegami niż autentycznymi. Problem nie zniknie bo będą cofać za granicą i kto udowodni handlarzowi, że to on? Taki kupił okazyjnie i tyle.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To może ci eksperci zaproponują takie rozwiązanie prawne, aby problem zniknął? Do dzieła, czekamy !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ok.a co z tymi co kupili nieświadomie samochód z cofniętym licznikiem? Czy teraz będą podejrzani??? Ja widziałem wiele ogloszen z których wynikało że babcia jedynie do kościoła nim jeździła, a kościół musiał być oddalony o kilkaset metrów. Każdy o tym wiedział i szukał elementów o intensywnym zużyciu (i np mocno zużyta kierownica była formą wskazówki dla kupującego).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Panie Ziobro, po co się rozdrabniać. Przekręci licznik - kara smierci, i pochować go w przekręconym samochodzie. :):):) Ale to nie jest śmieszne, jak Ziobro powołuje się na Niemcy to nich PIS wprowadzi w Polsce niemieckie płace i nikt nie będzie się przekręcał. A tak przy pomocy takich różnych głupich przepisów uderzających w biedne społeczeństwo PIS coraz bardziej traci szansę na reelekcję w kolejnych wyborach.
 Z teojej wypowiedzi wynika, że należy POzwolić kraść, robić przekręty bo sPOłeczeństwo jest biedne. Eliminacja złodziei przez"przepisy " nazywasz głupimi uderzającymi w biedne społeczeństwo?. Biedne społeczeństwo jest oszukiwane przez "przekrętaczy liczników"- ty widzisz to odwrotnie (wersja po). Cieszę się, że wszystkim złodziejom zostaną skasowane ich fortuny- zagrabione biedniejszym ludziom. Przestań brać używki. Na trzeżwo świat wygląda inaczej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
Panie Ziobro, po co się rozdrabniać. Przekręci licznik - kara smierci, i pochować go w przekręconym samochodzie. :):):) Ale to nie jest śmieszne, jak Ziobro powołuje się na Niemcy to nich PIS wprowadzi w Polsce niemieckie płace i nikt nie będzie się przekręcał. A tak przy pomocy takich różnych głupich przepisów uderzających w biedne społeczeństwo PIS coraz bardziej traci szansę na reelekcję w kolejnych wyborach.
 no właśnie. niemieckie płace. że też nikt z rządzących nie wpadł na to ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za „kręcenie” licznika w używanych autach będzie można trafić do więzienia nawet na 5 lat. " - A ZA BRUTALNY GWAŁT NA CHOREJ OSOBIE ? JEDEN WYROK DWA LATA WIĘZIENIA , A DRUGI UNIEWINNIAJĄCY. /TROCHĘ GWAŁCIŁ, A TROCHĘ NIE? TO TAK JAKBY BYĆ TROCHĘ W CIĄŻY...... CHORY KRAJ................
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak tu pięknie napisane "dobre komisy same itd..." Ja w dobrym komisie chciałem kupić auto, więc zażyczyłem sobie aby pojechać na stację diagnostyczną przeze mnie wybraną. Jak myślicie, co mi odpowiedział właściciel dobrego komisu? Ano, że mogę sobie pojechać tam gdzie zechcę tylko wtedy jak kupię wcześniej to auto. Zaznaczam, że w/g opinii tzw. branży był to "dobry komis"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy to nie ciekawe, że ci sami obrońcy wolności gospodarczej kiedyś krxyczeli, że karyzel vatowskich się nie zwinie? I proszę co roku ponad 20mld zł w budżecie. Ja nie boję się karania za przekręcania licznika. Kupiłem samochód z przebiegiem 130.000km i sprzedam go uczciwie. Jeżeli ktoś go przekręcił przed 130tys. to on będzie odpowiadał. Poza tym moje auto ma zapisaną całą historię w ASO. Kiedyś kupiłem auto z przebiegiem 190.000, sprsedałem do komisu z przebiegiem 210.000. Zgadnijcie z jakim przebiegiem tam stał... 198.000km?! I czy nie można tego udowodnić?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ciemny lud wszystko łyka i klaszcze. Przestawianie liczników jest w tej chwili także karalne 286§1.1, jest to doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia mieniem przez wprowadzenie w błąd... Nowe przepis z prawnego punktu widzenia nic nie zmieni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrym pomysłem jest spisywanie licznika przy kontroli drogowej. To utrudni kombinacje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...