Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Zadbaj o samochód. Wymień olej na zimę

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 4 października 2018 r. o 08:29 Powrót do artykułu
w glowie sobie wymien na zime redaktorku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba olej wlać w czerep tego niby redaktora !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Redaktor naczelny gazety powinien zabronić pisać o tak banalnych i oczywistych sprawach. Nie ma teraz sezonowej wymiany oleju redaktorku!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z tego co ja się orientuję to przepracowany olej jest rzadszy i przez to lepszy zimą dlatego też moim zdaniem wymiana oleju powinna odbywać się na wiosnę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tego co wiem to olej wymienia się co np 10 tysięcy km a nie tak jak opony w samochodzie :) Ostatnio zalałem do swojego auta Shella Helixa. Mechanik mi taki olej polecił.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Opony juz wybrane, kwestia tylko zebrać się i zamóić. Znajomy mi dobrą stronkę z czech podrzucił. Remont układu hamowania już na częściach delph też odnowionyt także klocki sie dotrą jeszcze do zimy i jesteśmy gotowi ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co 15000km wymiana? Czyli musiałabym wymieniać co 2 miesiące. A tak wymieniam co 70000 km i nic w tym złego nie widzę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja olej wymieniam raz na rok, albo dłużej. Stosuje oleje shell helix ultra, one dla silnika są bardzo dobre więc nie ma tutaj strachu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pod jaki względem są dobre oleje Shell ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oleje shell są na bazie gazu ziemnego. Oczyszczają silnik z zbędnego nagaru. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ile taki proces oczyszczania trwa? Zależy to pewnie bardziej od kwesti indywidualnych, tak?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie no chyba nalezy wymienic cały olej i wtedy zaczyna sie proces cały :) ja czyscicłem najpierw silnik z nagaru a potem uzywałem oleju Helix 0W-30 od Shell, wolałem nie czakac na zepsucie silnika bo u mnie sprawa była juz ciezka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wydaje mi się że oczyszczanie silnika to proces który trwa podczas użytkowania samochodu. Shell dzięki swojemu procesowi produkcji (baza z gazu ziemnego) tak właśnie oczyszcza silnik
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A skąd padł wasz wybór na oleje shella?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie przeważyło to, że oleje shella poradziły sobie z gromadzącym się nagarem silnikowym, do tego nie mam problemów z odparowywaniem oleju więc nie muszę robić ciągłych dolewek. Poza tym z moim silnikiem dobrze sobie radzi, jest delikatny a silnik mam już dosyć stary więc potrzebuje, ż etak powiem szczególnej uwagi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co ile wymieniasz olej w silniku ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten shell helix, na którym jeżdżę to wmieniam co 15 - 20 tyś. kilometrów. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
staram sie robic przeglad samochodu na jesieni a jak robie to tez olej wymieniam wiec jak znalazł na zime :D rok w rok robie 15-20 tys km mało wiec oleju nie ubywa zbytnio jak potrzebuje to sobie w wyszukiwarce Lubematch szukam co dobrego mi zaproponuje i kupuje od razu przez neta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no ja bym wymieniał częściej niż te max 20 tys.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja raz na rok wymieniam bo mi wychodzi z 12 tysiecy rocznie mało jezdze bo do pracy blisko :D olej zawsze ten sam od kupna auta bo podobno uzywanie jednego najlepiej , Shell 5w-40 helix
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...