Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ksiądz na mszy namawiał do głosowania na PiS

Utworzony przez ola, 18 września 2011 r. o 19:53
Don, dlaczego nie powołujesz się na konkretne kanony z KPK? Ten Twój wywód jest przez to niezbyt wiarygodny i mogą się na niego nabrać tylko gimnazjaliści.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kościoł powinien mieszać się do polityki, bo powinno zależeć mu na dobru państwa. A bądź co bądź to właśnie polityka kształtuje to państwo. Jednak to co zrobił ten ksiądz nie było na miejscu. Sam jestem katolikiem i należę do ww. parafii. Ksiądz, który głosił kazanie to wybitny profesor i bardzo zasłużony człowiek. Jego kazanie miało charakter troski o Polskę jednak było to ukierunkowane w złą stronę. Wg. mnie nie miał prawa osądzać innych. To co stało się po katastrofie smoleńskiej to gra polityczna w której największymi ofiarami są rodziny zmarłych, a pan Tusk i Kaczyński grają o władze. Szczególnie pan Kaczyński(na pewno nie jestem za PO) który robi z siebie wielkiego męczennika który chce kontynuować rządy ś.p Lecha i dbać o dobro Polski, a tak na prawdę chodzi mu tylko o władzę. To co głosi PiS, że : to za czasów rządów PO państwo zostało zadłużone, za rządów PiS wszystko było wspaniale a Polska rosła w siłę, to totalna bujda. Ani PO (które w czasie swych rządów starało się tylko pokazać swoja chęć do polepszenia poziomu życia w kraju) ani PiS nie ma w tym udziału, to sięga głęboko jeszcze w czasy poprzednich rządów (przywileje które one wprowadzały na pierwszy rzut oka własnie mają swoje daleko idące konsekwencje, mam nadzieje, że nie powtórzy się grecki scenariusz w którym to ludność "rozpieszczana" i zapożyczana przez wieloletnie rządy prawie jednej rodziny nie godzi się obecnie na reformy ratujące kraj) Kościół powinien przedstawiać poglądy i przekonania jakie powinni wspierać katolicy ale nie namawiać do głosowania na konkretne partie. To co zrobił ksiądz jest niedopuszczalne ale zbytnie roztrząsanie tego przez media jest bez sensu, gdyż jak już pisałem ksiądz miał na celu dobro państwa. Katolików najłatwiej obrażać, gdyż przez swoją wiarę nie zemszczą się. Najbardziej irytuje mnie gdy nieliczna grupa np. homoseksualiści strasznie się bulwersują gdy są potępiani, w kraju gdzie większość ludzi jest heteroseksualna znajdzie się grupa tych gejów którzy są tak pochłonięci swoim wynaturzeniem, że wszystko inne ich nie obchodzi bo liczy się tylko ich własne zdanie. Wiem, że wielu się ze mną nie zgodzi, wiem też, że wielu mnie zmiesza z błotem ale główną rzeczą której brakuje dziś w życiu publicznym jest umiar. Bo wszyscy chcą zgarnąć wszystko tylko dla siebie, zamiast troszczyć się o los obecnych i przyszłych Polaków. Bo żyjemy we wspaniałym kraju, z trudną historią a zadaniem nas wszystkich powinno być aby Polska rosła w siłe zewnętrznie i wewnętrznie bez żadnych podziałów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Don a nie słyszałeś fragm. Ewangelii o tym, żeby nie rzucać pereł przed świnie. Uważam, że oczyszczenie Kościoła z pseudokatolików głosujących na PO jest konieczne, bo jeżeli się tego nie zrobi, to zaprzecza się słowom Chrystusa o perłach.
Po pierwsze mam pytanie: czy Ty leczysz jakieś swoje kompleksy używając tak wielkiej czcionki? Czy uważasz czytelników forum za ludzi z mega wadą wzroku? "Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni" rzuca następująca po nich uwaga Chrystusa Pana, że innych ludzi skłonni jesteśmy osądzać według innej miary niż samych siebie: u siebie nie zauważymy belki, podczas gdy u innych razi nas nawet źdźbło. Zatem Chrystusowe "nie sądźcie" oznaczałoby: nie sądźcie drugiego człowieka bezdusznie; kiedy wydajesz sąd na temat drugiego człowieka, staraj się to czynić z taką wyrozumiałością i życzliwością, z jaką chciałbyś być osądzany przez innych. Kim Ty jesteś, żeby oceniać innych czy są "dobrymi katolikami" czy też nie? Bogiem? Bo z Twoich bzdur, które z takim zacietrzewieniem wypisujesz wnioskuję, że za Boga chciałbyś się uważać. "Nie wskażę, gdzie która ze stron Świata leży mądremu to na nic... ... głupi nie uwierzy". Traktowanie ewangelii wybiórczo i branie dosłownie wyrwanych z kontekstu fragmentów nie daje całości obrazu nauki Chrystusa. Powinieneś o tym wiedzieć. Nie będę się tutaj pastwić nad Tobą ani wytykać braków w wiedzy czy edukacji (chociażby z tej "dziedziny") bo z racji mojego wykształcenia (a jestem m.in. po prawie kanonicznym, a zajmowałem się prawem wyznaniowym) dzieli nas od siebie przepaść. Życzliwie Ci tylko poradzę - skopiuj gdzieś sobie swoje wpisy i przeczytaj je za 10 lat ponownie. Idę o zakład, że wtedy zrozumiesz o co mi chodziło.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[quote name='aaaaaaa' timestamp='1316380333' post='535194'] [b]ROZMOWA KONTROLOWANA Ot ponjał!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don napisał:
@'koko' Nie do końca ksiądz może mówić co chce. Ma obowiązek głoszenia ewangelii bez mieszania się do polityki. Polityka za Arystotelesem, Tomaszem za Akwinu i wreszcie Janem Pawem II - Roztropna troska o dobro wspólne. Ksiądz jako głosiciel Ewangelii ma obowiązek stać na straży dobra wspólnego. A ja, jako prawnik,... Jak wyżej A kim wg Ciebie są ci, którzy różnicują ludzi na lepszych czy gorszych, na prawdziwych katolików i tych udawanych? Jeszcze ludźmi, czy już świniami? Co boskie Bogu... [b]Na takie myślenie polecam wizytę u psychiatry, bo źle z Tobą człowieku. Stalin ćwiczył psychiatryki, sądy polskie są z tym na bieżąco i ty nieźle sobie radzisz. A słyszałeś o czymś takim jak rozdział Kościoła od Państwa? Czy ktoś, kto ma odmienne sympatie polityczne, nie zasługuje na zbawienie, jeśli jest człowiekiem wierzącym? Jeśli jesteś katolikiem czy ogólnie chrześcijaninem to sprawdź definicję "Faryzeusza" i zastanów się, czy aby nie pasuje ona do Ciebie. Jesteście jak te groby pobielane... Wynika to z prawa kanonicznego - księża oczywiście mogą mieć swoje poglądy polityczne, jednakże nie powinni oni ich nikomu narzucać. Jeśli tak robią, sami występują przeciw prawu kanonicznemu. Mówienie która partia posępuje w zgodzie z Ewangelią nie jest narzucaniem swoich poglądów. A skąd wiesz, że "kościół" jest prawicowy. Kościół pisany przez małe "k" to nic innego jak zwykły budynek. Natomiast Kościół - jako społeczność - na pewno nie jest prawicowy. Jest różnorodny. Kościół jako Wyznanie - nie powinien mieć żadnego kierunku politycznego. Tak jest. Kościół to pedały, aborcjoniści, obłudnicy i złodzieje. TO NIE JEST MÓJ KOŚIÓŁ Boże, widzisz a nie grzmisz? Co do ostatniego zdania - "...PiS wygra, więc prawica i komuniści się wściekają". Nie wiem do którego gimnazjum chodzisz ale jeśli nie widzisz braku logiki w Twojej wypowiedzi, to może zabierz się za jakąś pracę domową czy coś... Nie pouczaj. Każdy ma prawo mieć swoją ocenę rzeczywistości. Ciekawe, bo kogo bym nie pytał z czystej ciekawości, a rozmawiam z wieloma osobami niemal nikt nie zagłosowałby na PiS. Cóż - żyj dalej w tęczowym świecie ludzi na prochach. Co do wyborów i maturzystów przypomina mi się takie trafne stwierdzenie: "To ironia losu, żeby o przyszłości decydować będąc jeszcze idiotą".Zdanie mówi wszystko w tym temacie. Masz wyjątkowe grono respondentów. A pokaż wiernego, który w pełni akceptuje Katolicką Naukę Społeczną Kościoła. Masz dziewczynę? Sypiasz/sypiałeś z nią przed ślubem? Stosowałeś antykoncepcje? Jeśli na chociaż jedne pytanie odpowiesz sobie twierdząco to wybacz - ale stajesz się w tym momencie zwykłym hipokrytą. A jeśli nie...? @ Szczytem wszystkiego jest fakt, że takie osoby jak Ty, nie mające żadnego pojęcia o wierze, którą wyznają, nie mających podstawowej wiedzy nawet na temat samej historii Kościoła Katolickiego - nawołują do niechrześcijańskich zachowań. Oczyszczenie? Fałszywi katolicy? A słyszałeś o czymś takim jak "miłość bliźniego"? Nie? Uuuu szkoda. Znamy to. I znamy język miłości Palikota, Niesiołowskiego Tuska... Podsumowując - ludzie, którzy tak licznie przyklaskują nawoływaniu księdza do głosowania na PiS, z punktu widzenia obywatela - są zwyczajnymi idiotami w moich oczach, a z punktu widzenia wiary - nie macie o niej żadnego pojęcia. Polecam albo leczenie się, może jakąś spowiedź... Na pewno nie zaszkodzi Wam, bo w samodzielnym myśleniu na razie jesteście swoim zachowaniem daleko w tyle za małpami.
Przeczytaj dobrze swoje podsumowanie. Nie jesteś tym za kogo się uwarzasz. To moja ocena twoich wynurzeń. AMEN
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
max napisał:
Don, dlaczego nie powołujesz się na konkretne kanony z KPK? Ten Twój wywód jest przez to niezbyt wiarygodny i mogą się na niego nabrać tylko gimnazjaliści.
Bo jest późna godzina i nie chce mi się wertować o tej porze kodeksu. Interesuje Cie ta tematyka i kiedyś będziesz miał trochę czasu? Zajrzyj do którejś z tych pozycji, wykorzystałem je pisząc pracę magisterską. Nie mam ochoty i nie chce mi się nikogo tu przekonywać, nie jestem teologiem i nie taka jest moja rola. Wypowiedziałem się co sądzę na temat polityki w ogóle w Kościele. Jestem przeciwnikiem i obraża mnie to jako chrześcijanina, że ksiądz (nawet załóżmy w "dobrej wierze") nawołuje do głosowania bądź nie na kogokolwiek. Kościół jako wspólnota powinna być wolna od tego rodzaju zachowań. Jeśli nie potraficie tego przyjąć do wiadomości i w pełni zaakceptować, to już jest wasza sprawa. Jan Paweł II, Encyklika o Jezusie Chrystusie Odkupicielu człowieka Redemptor Hominis (4 marca 1979): AAS 71 (1979), s. 257-324; Encykliki Ojca Świętego Jana Pawła II, Kraków 2003. s. 7-75. Jan Paweł II, OŚDP (1980), Prawda siłą pokoju (8 grudnia 1979): AAS 71 (1979), s. 1572-1580; OR 1980, 1-2, s. 3-4. Jan Paweł II, Dokument Stolicy Apostolskiej o wolności religijnej przesłany przez papieża Jana Pawła II szefom Państw – sygnatariuszy Aktu Końcowego Konferencji i Współpracy w Europie przed konferencją w Madrycie (13 września 1980): AAS 72 (1980), s. 1250-1260; OR 1980, 10, s. 7-8. Jan Paweł II, OŚDP (1981), Chcesz służyć sprawie pokoju, szanuj wolność (8 grudnia 1980): AAS 72 (1980), s. 1260-1269; OR 1980, 11, s. 1-3. Jan Paweł II, OŚDP (1983), Dialog na rzecz pokoju- wyzwaniem dla naszych czasów (8 grudnia 1982): AAS 75 (1985), s. 227-237; OR 1982, 11-12, s. 1-2. Jan Paweł II, Codex Iuris Canonici (25 stycznia 1983): AAS 75 (1983), s. 1-301; Codex Iuris Canonici auctoritate Joannis Paulli Pp. II promulgates – Kodeks Prawa Kanonicznego, Poznań 1984. Jan Paweł II, OŚDP (1989), Poszanowanie mniejszości warunkiem pokoju (8 grudnia 1989): AAS 81 (1989), s. 95-103; OR 1988, 12, s. 1, 32. Jan Paweł II, Posynodalna adhortacja apostolska o powołaniu i misji świeckich w Kościele i w świecie dwadzieścia lat po Soborze Watykańskim II Christifideles laici (30 grudnia 1988): AAS 81 (1989), s. 393-522; OR 1988, 12, s. 9-24. Jan Paweł II, OŚDP (1991), Poszanowanie sumienia każdego człowieka warunkiem pokoju (8 grudnia 1990): AAS 83 (1991) s. 410-421; OR 1990, 12, s. 16-18. Jan Paweł II, Encyklika Centesimus annus w setną rocznicę encykliki Rerum novarum (1 maja 1991): AAS 83 (1991), s. 793-867; OR 1991, 4, s. 4-30. Sobór Watykański II, Deklaracja o wolności religijnej Dignitatis humanae (7 grudnia 1965): AAS 58 (1966), s. 929-946; Sobór Watykański II, Konstytucje, dekrety, deklaracje, Poznań 2002, s. 410-421. Sobór Watykański II, Konstytucja duszpasterska o Kościele w świecie współczesnym Gaudium et spes (7 grudnia 1965): AAS, 58 (1966), s. 1025-1120; Sobór Watykański II, Konstytucje, dekrety, deklaracje, Poznań 2002, s. 526-606. Konkordat między Stolicą Apostolską i Rzeczpospolitą Polską podpisany 28 lipca 1993r. (Dz. U. 1988, nr 51, poz. 318). Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej z 2 kwietnia 1997 r. (Dz. U. 1997, nr 78, poz. 483). Ustawa z dnia 17 maja 1989 r. o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej. (Dz. U. z dnia 23 maja 1989 r.) Ustawa o gwarancjach wolności sumienia i wyznania z dnia 17 maja 1989 r. (Dz.U. Nr 29, poz. 155), tekst jednolity z dnia 3 marca 2000 r. (Dz.U. Nr 26, poz. 319), tekst jednolity z dnia 16 listopada 2005 r. (Dz.U. Nr 231, poz. 1965) Banaszak. B, Konstytucja Rzeczypospolitej Polskiej – Komentarz, Warszawa 2009 r. Bogacki H., Moysa S. Kościół w świetle Soboru, Poznań 1968 Böckenförde E.W., Wolność – państwo – Kościół, Kraków 1994 r. Dyduch J. Relacje Kościół – państwo w nauczaniu Vaticanium II ich recepcja w Konkordacie z 1993 r. Kraków 1994 Dyduch J. (red.) Rola i znaczenie Konkordatu 1993 r., Kraków 1994 Eska J. Wolność religijna, Więź 2 (94) 1966r. Krukowski J. Kościół i Państwo – podstawy relacji prawnych, Lublin 2000 r. Krukowski J. Godność człowieka podstawą konstytucyjnego katalogu praw i wolności jednostki; w: Podstawowe prawa jednostki i ich sądowa ochrona, (red.) L. Wiśniewski, Warszawa 1997 r., s. 38-50. Krukowski J. Dyskusja, w: System źródeł prawa w Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, Materiały XLII Ogólnopolskiej Konferencji Katedr i Zakładów Prawa Konstytucyjnego, Nałęczów 1-3 czerwca 2000, Lublin 2000 r. Krukowski J. Polskie prawo wyznaniowe, Warszawa 2008 r. Kondziela J. Filozofia społeczna. Zagadnienia wybrane, Lublin 1972 r. Kowalczyk St. Filozofia wolności, rys historyczny, Lublin 1999 Krucina J. Dobro wspólne, teoria i jej zastosowanie, Wrocław 1972 r. Lecter J. Wolność religijna w ciągu dziejów, Conc. 1-10: 1966/1967 s. 408 Łukawski G. Wolność religijna w nauczaniu Jana Pawła II, Wrocław 2005 r. Majka J. Etyka społeczna i polityczna, Warszawa 1999 r. Mazurek F.J. Prawo człowieka do godności religijnej w: Kościół i Prawo, Tom V, Lublin 1988 r. Mazurek F.J. Godność osoby ludzkiej podstawą praw człowieka, Lublin 2001 r. Mezglewski A., Misztal H., Stanisz P., Prawo wyznaniowe, Warszawa 2008 r. Misztal H. (red.) Prawo wyznaniowe - stan prawny 1 lutego 2000, Lublin 2000 r. Moysa S. Uwagi na temat Deklaracji o wolności religijnej, Znak 4 (142) 1966 Pavan P. Prawo do wolności religijnej w Deklaracji Soborowej, tłum. L. Bieńkowski, „Concilium”. Międzynarodowy Przegląd Teologiczny, Poznań 1-2 (1965-66), 2-3 (1966-67), 4 (1968), 5 (1969), z 1, 2; 7 (1971) oraz wydania obcojęzyczne. Perz Z. Wolność religijna w duchu Soboru w: Kościół w świetle Soboru, (red.) Bogacki H., Moysa S., Poznań 1968 Pietrzak M. Prawo wyznaniowe, Warszawa 2005 r. Pietrzak M. Opina w sprawie zgodności Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej Konkordatu podpisanego 28 lipca 1993 r. w: Konkordat Polski 1993 Pietrzak M. Model stosunków państwo – Kościół w świetle ustaw wyznaniowych z 17 maja 1989 r. w: Kościół i Państwo, t. 12, Lublin 1994 r. Santori G. Teoria demokracji, Warszawa 1994 r. Sobczyk P. Kościół a wspólnoty polityczne, Warszawa 2005 r. Trzeciak B. Relacje państwo – Kościół. O polskim Konkordacie z 1993 r., Warszawa 1998 r.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olek napisał:
Przeczytaj dobrze swoje podsumowanie. Nie jesteś tym za kogo się uwarzasz. To moja ocena twoich wynurzeń. AMEN
oczywiście "uważasz" Jest już późno
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olek napisał:
Przeczytaj dobrze swoje podsumowanie. Nie jesteś tym za kogo się uwarzasz. To moja ocena twoich wynurzeń. AMEN
Jak już napisałeś, to Twoja ocena moich "wynurzeń" jak to określiłeś. Nie jestem tym za kogo się uważam? Cóż, dyplom magistra prawa kanonicznego Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i praca oceniona na ocenę bardzo dobrą mówi chyba sam za siebie, ale wg Ciebie pewnie kupiłem na targu. Ale cóż - jak już masz takie wyobrażenia o mnie to niech Ci będzie. Nie muszę tutaj niczego ani nikomu udowadniać - znam swoją wartość, mam własne poglądy i przynajmniej w odróżnieniu od innych - nie mieszam Wiary czy jakiegokolwiek wyznania z polityką. "Bogu co boskie" jak napisałeś.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
UWAGA! KABEL BEZPRZEWODOWY!Już to przerabialiśmy w komunie Gazeto Wybiórcza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
olek napisał:
oczywiście "uważasz" Jest już późno
Rzeczywiście czas na sen.Pa... http://www.youtube.com/watch?v=tASxSisYdkw
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aleks napisał:
I bardzo dobrze powiedział ów ks. Koniec milczenia Kościoła. Trzeba mówić ludziom prawdę o otaczającym świecie. Ci,którzy się tym oburzyli, nie są prawdziwymi katolikami.
Zapomniałeś dodać - GODNYMI POLAKAMI I PATRIOTAMI. To ja nie jestem żadnym z nich - na stos mną. Trzeba publicznie mnie spalić żywcem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Polsce wszyskich nie katolików powinno się eliminowoś. WARA OD MOJEJ WIARY I MOJEGO KOŚCIOŁA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ola napisał:
I niech mi ktoś powie, że coś takiego jak "czarna mafia" nie istnieję. Na dodatek na usługach czarciego pomiotu...
Znaczy się, że gdyby rzeczony ksiądz nawoływał do głosowania na PO, PSL, SLD czy też RPP, to byłoby ok, i byłoby to wyrazem "białości życia politycznego"? Na kogo ma wskazywać - na spadkobierców IV departamentu MSW powołanego w latach 80 ubiegłego wieku do dezintegracji i zwalczania kosciołów i związków wyznaniowych? A może na tych, którzy krzyże budują z puszek po piwie? Ma namawiać do głosowania na tych, którym marzy się w miejsce lekcji religi i nauczania dekalogu promowanie nauki o równoprawnosci związków homoseksualnych z heteroseksualnymi? Młodziak jesteś więc niby skąd masz pamietać jak kiedyś, jeszcze przed zakończeniem kazania śpiesznym krokiem kościoły opuszczali TW i funkcjonariusze SB z magnetofonami za pazuchą, a Urban z ambony rządowej grzmiał, że kościół do polityki się miesza... Zapomniałeś już, że jeden z tych co kiedyś się "mieszali do polityki" został błogosławionym, a jego oprawcy pisywali w najwiekszych w kraju tytułach prasowych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DZIEŃ DOBRY! WYSPALIŚCIE SIĘ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ola napisał:
I niech mi ktoś powie, że coś takiego jak "czarna mafia" nie istnieję. Na dodatek na usługach czarciego pomiotu...
ty glabie jak to dla ciebie jest mafia to co powiesz otej zydo-komunie co teraz siedzi przy korycie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spekta KUL arne spe KUL anty czyli JAK KAROL (z) BAWIŁ ŚWIAT : KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY czyli jak można (z) BAWIĆ ŚWIAT oraz faKULtetem Axcelencja Pedoł nigdy nie pozostawał obojętnym na sprawy kościelne wyglądające w świetle wia(g)ry niczym parowóz w zestawieniu z najnowszą generacją KUL-ei sterowanych cyfrowo! Była już I R.P., II,III, IV...jednym słowem Cyfrowa Ojczyzna . Ksiądz Prymas Polski – Emeryt Józef Glemp rozpaczał nad Prezydentem Kwaśniewskim, że „PRZEYDENT KOMUNISTA NAM NIEPOTRZEBNY” dopiero wpadł w zachwyt na Lechem Wałęsą twierdząc, że to „NAJJAŚNIEJSZA R.P.”, w efekcie żadna nie wyszła, a teraz wszystko zmierza do KULejnej - NAJŚWIĘSZEJ R.P. , która też nie wyjdzie... Ruszyła na dobre kampania wyborcza 2011 sprawowana przez Cichą Władzę – zza Krat Konfesjonałów – w której wszyscy żrą się ze wszystkimi bo są KATolikami i chcą wszystkich (z) BAWIĆ ! Aktualnie Brat Jarosław idąc DROGĄ (z) BAWIENIA w Trybie Wyborczym PO-PiS-uje się Mszami w dzień wyborów („Dziennik Wschodni” z dn. 15.IX.2011 r., art.: „PiS chce zamówić msze niedzielę wyborczą”.). Axcelencje z księŻULKAMI zapomniały jakie CUDA przyPiSywały JP 2 – POWSTANIE UE ! KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC w porę informował na forach, że pod NIESWOIM POMYSŁEM PodPiSał się JP 2. Jak więc wygląda BŁOGOSŁAWIONY w dobie poważnego kryzysu gospodarczo-finansowego w UE ? Toż za boskiej kadencji JP 2 jako konkurencję dla EURO wypuscił Ojciec Św.(irnięty) VATYKAŃSKIE EURO! Marudził w mediach, że „ NIE PODCINA SIĘ KORZENI, Z KTÓRYCH SIĘ WYROSŁO ”!, a że nikt nie podciął korzeni to teraz ludzie podcinają sobie gardła ... „I tak to właśnie działa”. Podsumowując Boskie osiągnięcia w stwarzaniu Świata - Kopernik Mikołaj musiał dać nauczkę Panu Bogu, iż coś spier...niczył i kręci tym, co się nie kręci , a jak widać Boski Zastępca JP 2 tak samo spier ...niczył Boskie Dzieła oparte o KSIĘGĘ (z) BAWIENIA!15.IX.2011 r. Naukowcy KULejny raz przypomnieli Panu Bogu, że pogubił się w Swoich Dziełach Stwórczych i odkryli Planetę o 2 słońcach, a o tym nawet Panu Bogu się nie śniło ! Krocząc DROGĄ (z) BAWIENIA Axcelencje zakażą wszystkiego oprócz Słowa Bożego , bo w egoistycznym Instynkcie same chcą (z) BAWIĆ ŚWIAT , a Św.(irniętą) Mądrosć odziedziczyli w instynktownych Seminariach Duchownych po (z) BAWICIELU ŚWIATA ! KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC tuż po śmierci JP 2 stworzył EPITAFIUM WATYKAŃSKIE aktualne na wieki wieków: „ TO BYŁA ŻYCIOWA ROLA KAROLA, NIE PODAŁY TEGO MEDIA, ŻE BYŁA TO „Nie-Boska Komedia” .”. Po jaką więc ch... dziękować za CUD BŁOGOSŁAWIONEGO skoro chciał (z) BAWIĆ ŚWIAT i to Mu się udało, a może i nie? - niczym Panu Bogu ... Nie na darmo też od wieków Axcelencje rozpaczają w „Gorzkich Żalach”: „Dla białej szaty, w którą był odziany GŁUPIM NAZWANY”. (Gorzkie Żale cz. II. - Hymn). I nycz do Nich nie dociera ... W nawiązce do NERGALA: KTO RYDZYK(ownego) OJCA i POZOSTAŁE AXCELENCJE ZMUSZA do sluchania NERGALA? Nergal to nie Biblia-KSIĘGA (z)BAWIENIA, do czytania której zmuszają Axcelencje jako Jedynej, Najmądrzejszej, Niezastąpionej... jednym slowem Św.(irniętej). W róznych mediach (bardzo licznych w odróżnieniu od Jedynego medium Ma Ryja i Jedynej TV Trwam) są dostępni inni wykonawcy – z wyłączeniem Rydzykow(n)ych PO-PiS-ów Axcelencji... „Czemu to widzisz drzazgę w oku brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” (Łk 6, 41). - zamiast nakazywać zakazywania NERGALA Axcelencje powinny zajac się własnym Szefem – Ojcem Św.(irniętym) Benkiem XVI. Pokazywanie Go propaguje FASZYZM w Polsce ZAKAZANY! Potwierdza się od lat stawiana teoria przez KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ RGANISTÓW i ASC, że księ ŻULKOM solidnie odbiło... Wszyscy skruszeni powinni nawiązać bezprzewodową łącznosć z B(L)OGIEM przez Serwer z Kratkami obsługiwany przez księŻ ULKÓW Kapelanów, którzy po zakończeniu Sakramentu powinni Puknąć się w czoło, a nie w dechę Serwera ! Każdy Delikwent powinien odśpiewać Hymn przed Spowiedzią : „ Szeptem do mnie mów, mów szeptem, By nikt obcy twoich słów nie słyszał Jak najciszej, proszę, mów, a przedtem Spójrz w oczy tak, jak tylko ty patrzeć na mnie umiesz. Chcę uwierzyć, że przede mną Nikt nie uczył się tych słów na pamięć Lecz mów szeptem. Szeptem się nie kłamie, A to co mówisz przeciez brzmi jak jakaś basń... Swiat cały dziś mi zazdrosci, Za oknem zaczaił się wiatr — Chce ukraść nam słowa miłości, Twe słowa, które starczyć mają nam na wiele lat. Dlatego ... Szeptem do mnie mów, mów szeptem Jak najciszej mów, bo wciąż się boję, By zły los słów nie podsłuchał twoich, Aby marzeń nam nie ukradł nikt. Codziennie ktoś komuś mówi To samo, co mówisz dziś ty, Lecz słowa tak łatwo pogubić, Więc wiele słów, a mało szczęścia spotyka się na świecie tym, Kochany... ... Szeptem do mnie mów, mów szeptem, By nikt obcy twoich słów nie słyszał I niech zamknie się nad nami cisza, w której juz nie trzeba będzie wcale słów .” W czasie samej Liturgii Mszalnej w Świątecznym Dniu Wyborów powinien ze Światyń płynąć pod Niebiosa PO-PiS KULejnego Hymnu przed Homilią : „ Mów do mnie tak, bo lubię słów twoich smak...mów tak. I chociaż czas, pewnie odmieni kiedyś nas...mów tak. Mów do mnie tak, bo lubię słów twoich smak...mów tak. Zakrywam twarz, lecz to nie płacz, przez jedno słowo zawstydzona, tak jak owoc rumienię się. Przez jedno słowo zawstydzona, tak jak owoc rumienię się. Mów do mnie tak, bo lubię słów twoich smak...mów tak. I chociaż czas, pewnie odmieni kiedyś nas...mów tak. Mów do mnie tak, bo lubię słów twoich smak...mów tak. Nie sądzę by, było mi dosyć ich, bo w takiej chwili twoje słowo tak jak owoc smakuje mi. Bo w takiej chwili twoje słowo tak jak owoc smakuje mi Mów do mnie tak, bo lubię słów twoich smak... mów tak. I chociaż czas, pewnie odmieni kiedyś nas... mów tak. Mów do mnie tak, bo lubię słów twoich smak...mów tak. ” Po Zwycięskich Wyborach Osiagniętych w Trybie PO- kuty Wyborczej każdy z wdzięcznością powinien zanosić do Niebios Bram „ Bal Wszystkich Świętych ” - wszystkie Melodie i Nabożne teksty dostepne są w Internecie. PO takim PO-PiS-ie skruchy bez obaw można korzystać z Zaplecza Cateringowego Kościoła serwujacego Ciało Pańskie, a w nagłych przypadkach – z Sakralnego Pogotwia Cateringowego ! OTO OPRAWCY ZWIĄZKOWI, zapewniający, że chcą nas (z) BAWIĆ . I tu się nie pomylili, bo księŻUL
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każde czasy mają swojego śp.Popiełuszkę lub ks.Natanka.Czy wierni po raz kolejny okażą się być niemyślącą masą....?Trudno powiedzieć,ale tacy księża to margines i chwała Najwyższemu za to!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest chore pranie mózgu prosto z ambony i jeszcze ta wypowiedź o usunięciu krzyża, gdyby ten klecha był prawdziwym chrześcijaninem to wiedział by że krzyż nie jest symbolem tej wiary, myślę że Jezus schodząc powtórnie na ziemie (hehehehe) nie chciał by oglądać symbolu jego męki, lecz niestety kościół rzymsko katolicki to czysto okultystyczna organizacja czczenie symboli i te wszystkie rytuały, w piśmie świętym nic się o tym nie mówi wręcz przeciwnie było kilka przykładów potępienia oddawania czci figurkom i innym symbolom. w Chrześcijaństwie chodzi o miłość do bliźniego a nie o bezsensowne modły w świątyniach budowanych za wielkie pieniądze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pamiętam, że u nas na wykładach ks. Leszek mówił że kościół i księża powinni angażować się w sprawy państwowe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajnie, ale ja nie widzę różnicy na kogo głosuję: dam przykład inwestycji Lublina. Za czasów Pruszkowskiego podpisano pozwolenie na budowę Izby Skarbowej na Czechowie w sąsiedztwie kilku metrów od bloków mieszkalnych (praktycznie w linii zabudowy sąsiednich). Rozpoczęto budowę - mieszkańcy sąsiednich bloków codziennie z balkonów zgarniali kiligramy cementu i kurzu z balkonów, o otwieraniu okien nie było mowy. Oczywiście portesty nic nie dały. Obecnie budowa się kończy, ale to nie koniec jaj z nią związanych. Okazuje się, że projektanci nie przewidzieli, że do tego urzędu będą przyjeżdżać petenci i nie zaprojektowali wystarczajacej liczby miejsc parkingowych dla nich. Podobno zabraknie tych miejsc nawet dla pracowników i zgadnijcie co ekipa Żuka chce zrobić, a no okazuje się że planują zabrać prakingi mieszkańcom sąsiednich bloków i plac zabaw dla dzieci z przedszkola. Nie wspomnę o tym że obok ofreusza jest zarośniety plac już od dawna którego nikt nie doprowadzi do porzadku, ale najprościej zabrać ludziom tam mieszkającym. Nie pomogą protesty kilku dup ..ów podejmie decyzję a wszyscy muszą cierpieć. Kto przyjął taki durny projekt bez zagawarantowania miejsc parkingowych dla petentów i pracowników. Dlaczego ta inwestycja dostała pozwolenie skoro wiedziano, że tam jest za ciasno na jej realizację. Kto pod samym oknem stawia drugiemu wieżowiec, nie wspomnę o hałasie itp. Dlaczego mieszkańcy tego osiedla mają ponosić koszty durnych decyzji wlodarzy tego grajdoła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...