Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

problem z dłużnikiem

Utworzony przez wloszek, 10 lipca 2018 r. o 10:39
Prowadzę niewielką firmę, od paru tygodni mam problem z klientem, wcześniej nie było problemu ale teraz zalega mi z zapłatą już parę tygodni, nie jest to mała kwota. Co mogę zrobić? Iść do sądu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzień dobry, Warto przed dochodzeniem swoich racji w sądzie, zainteresować się tematem mediacji. Mediacja to pozasądowy sposób zakończenia zaistniałego sporu, w których osoba trzecia pomaga stronom we wzajemnej komunikacji oraz dojściu do wspólnie akceptowalnego porozumienia. Proces ten ma charakter odformalizowany, dobrowolny i poufny, co daje uczestnikom idealne warunki do wypracowania konsensusu. Główne idee, jakie przyświecają mediacji to: poufność (żadne informacje nie wychodzą poza wiedzę osoby mediującej oraz mediatora), niższe koszty w porównaniu z postępowaniem sądowym, krótki czas trwania rozwiązania sporu. Z danych wynika, że średnio dochodzenie roszczeń na drodze sądowej trwa 685 dni, a zakończenie sprawy drogą mediacji trwa tylko od 7 do 30 dni, co pozwala skrócić postępowanie ponad 10-krotnie. Kolejnym istotnym aspektem jest możliwość zachowania pozytywnych relacji między stronami konfliktu, dzięki czemu mediacja pomaga w zachowaniu dobrego wizerunku niezależnie od przyczyny czy sposobu zakończenia sporu. Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji. Z poważaniem, Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak duża jest skuteczność takiej mediacji? Nie uśmiecha mi się chodzenie po sądach a niestety nie potrafimy się dogadać bez nerwów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzień dobry wloszek, szybkość i skuteczność mediacji, to jej największe zalety. Z każdym rokiem rośnie liczba spraw kierowanych do mediacji. Z danych Raport Doing business in Poland 2017 dochodzenie roszczeń na drodze sądowej trwa w Polsce średnio aż 685 dni. Zakończenie sprawy drogą mediacji trwa natomiast tylko od 7 do 30 dni, co pozwala skrócić postępowanie ponad 10-krotnie. Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji. Z poważaniem, Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji cammediacje.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w takim razie chyba tylko to mi już zostaje, chciałbym żeby nasze problemy zostały rozwiązane możliwie najszybciej, czy takie mediacje są poufne, nie chcę żeby zbyt wiele osób było w to zamieszanych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzień dobry wloszek, tak, jedną z podstawowych cech mediacji jest jej poufność. Mówiąc prostym językiem "nic nie wychodzi poza ściany gabinetu mediatora". Zgodnie z prawem, mediator jest obowiązanych zachować w tajemnicy fakty, o których dowiedział się w związku z prowadzeniem mediacji. Jeżeli zależy Panu na szybkim i poufnym rozwiązaniu sporu, myślę, że może to być odpowiednia alternatywa. Z poważaniem, Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po ilu spotkaniach zazwyczaj daje się dogadać? Wiem ,że sprawy sądowe się potrafią dlugo ciągnąc dlatego wolałbym szukać innych metod
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzień dobry Wloszek, tak, konflikt można zażegnać już na pierwszym spotkaniu. Po zakończeniu mediacji strony nie tylko dochodzą do porozumienia, ale mogą wrócić do współpracy. Mediacja to najskuteczniejszy sposób rozwiązywania sporów. Więcej informacji dotyczących organizacji spotkań znajdzie Pan na naszej stronie internetowej ***cammediacje.pl. Zapraszam do kontaktu. Z poważaniem, Online Ekspert Centrum Arbitrażu i Mediacji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...