Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Bardzo wielu chętnych do pracy przy referendum w Lublinie. Trzeba było losować

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 18 marca 2019 r. o 07:58 Powrót do artykułu
"Największym walorem Górek Czechowskich jest wyjątkowo cenny w skali kraju krajobraz falistej wierzchowiny lessowej, rozciętej wąwozami i suchymi dolinkami, porośniętej półnaturalnymi, ciepłolubnymi zbiorowiskami ziołoroślowymi i zaroślowymi, wśród których występuje kilkadziesiąt gatunków roślin leczniczych, wytwarzających bardzo korzystne dla zdrowia olejki eteryczne. To jest niezwykle piękny i bardzo cenny wypoczynkowo zespół krajobrazowy, wymagający w całości ochrony przed zabudową i udostępnienia nie tylko dla wszystkich mieszkańców Lublina, ale także dla odwiedzających nasze miasto turystów. Żadne inne miasto w Polsce nie ma w swoich granicach takiego obszaru. Tadeusz J. Chmielewski UMCS"op.cit.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z treści uzasadnienia skargi Pana Cegiełki i innego mieszkańca Lublina (które jest dostępne nas stronie Lublinianin.pl), do WSA w Lublinie w sprawie referendum,jasno wynika,że jest ono zarządzone przez Radę Miasta Lublin, niezgodnie z przepisami prawa obowiązującego w Polsce.Wyłączną kompetencję bowiem, w sprawach planowania przestrzennego ma Samorząd Gminy (Urząd Miejski, czyli Wydział Planowania,który przygotowuje Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego i Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego i Rada Miasta,która uchwala te projekty albo nie).Prawo polskie nie dopuszcza możliwości przeprowadzania referendum w sprawach planowania przestrzennego, m.in.z tego powodu,że wynik referendum nie może być niezgodny z prawem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze, że będzie to referendum, w końcu coś zrobią z tym śmietniskiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tu urzęduje ten postkomuszy dewelotroll z obsesją Kaczyńskiego. Powiedz towarzyszu, dziadek w KBW czy tatuś w ormo? Ciekawe typy uprawiają deweloperska propagandę. Bądź na NIE nie daj się pozbawić planu który gwarantuje Ci mniejsze korki, obiekty sportowe, niepogorszenie powietrza i niezadeptanie przyrody.  Pamętaj  NIE w referendum
  Byłem w sb jestem w pis i pocałujcie mnie w kaczy zwis.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będzie żadnego parku: gazeta.jawnylublin.pl/deweloperzy-obiecuja-pieniadze-ktore-nie-trafiaja-do-kasy-miasta/
Zlituj się człowieku ileż możesz wklejać ctrlC ctrlV klawisze się już wytarły ?
Nie będzie żadnego parku: gazeta.jawnylublin.pl/deweloperzy-obiecuja-pieniadze-ktore-nie-trafiaja-do-kasy-miasta/
 To przecież typowa dyskusja dla gatunku pisowskiego trolla  - odnosi dokładnie odwrotny skutek, niż troll zamierzał :)) Jak pisowski troll bełkocze, że parku nie będzie to ten park napewno powstanie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ale histeria! A ja się dziwiłem dlaczego 20 lat temu miasto nie skorzystało z prawa pierwokupu.... Nie byłoby problemu, ale jak widać chodzi właśnie o to, by problem był.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Profesor Ewa Trzaskowska z Katedry Przyrodniczych Podstaw Architektury Krajobrazu KUL wyraziła już swoją opinię na temat zabudowy tego terenu: "Będziemy oddychać z większym trudem i cierpieć na astmę i alergię. Strat nie odczujemy za miesiąc lub dwa, ale w dłuższej perspektywie będziemy tego żałować." (cytat z lublin.wyborcza.pl/lublin/1,48724,20110074,spolecznicy-i-naukowcy-w-obronie-gorek-czechowskich-osiedlowy.html#ixzz49GUji1HY). Podobną opinię przedstawił Prof. Michał Kaszewski, kierownik Zakładu Meteorologii i Klimatologii UMCS i "zaznaczył, że zabudowa Górek Czechowskich spowoduje nieodwracalne w skutkach zablokowanie dopływu powietrza do miasta. - Dzięki temu terenowi mamy swobodny dopływ chłodnego powietrza z północy. Górki pełnią bowiem rolę naturalnego klina nawietrzającego miasto. Zabudowanie terenu może pogorszyć warunki aerosanitarne na obszarze całego Lublina. W mieście będzie cieplej i bardziej duszno - mówił na konferencji naukowiec
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z Górek korzystająsetki ludzi, w tym ja kobieta sporo po 40, z nadwagą i problemami z sercem. są ścieżki bardziej i mniej wymagające. i za każdym razem kiedy tam jestem (jedyne co mnie powstrzymuje to błoto listopadowe albo marcowe) czyli raz, dwa razy dziennie spotykam tam wielu ludzi- nawet matki z małymi dziećmi. chaszcze, tak? ponad 80 gatunków ziół, w tym i takich pod ochroną, piękne kwitnące rośliny, np jasnota biała, krzewy głogu na wiosnę obsypane kwiatami, na jesieni- pięknymi owocami, drzewa, owady, ptaki, zwierzęta (nawet tak duże jak sarny)- to całe bogactwo chce ktoś dla zysku zabetonować i rozjechać! nie oszukujmy się- kiedy na kilka lat Górki zmienią się w plac budowy szkody i zniszczenia będą nieodwracalne! nie zastąpi nam unikalnych Górek kilka trawników i ogrodzonych placów zabaw. zresztą- obiecanki cacanki a głupiemu radość. poprzednie zmiany w planach zagospodarowania Górek zostały wprowadzone bo inwestor obiecał na własny koszt zbudować skrzyżowanie, z tej obietnicy się nie wywiązał, pieniądze wyłożyło miasto, a zmiany w planie zostały. Skrzyżowanie powstało na nasz koszt. Więc dlaczego punktem wyjścia są ustalenia z Echo. Kiedy Oni oferwoali 70 baniek i całe górki bez strzelnicy a TBV 2 wysoczczyzny i dolinki i 10 baniek. Gdzie tu interes ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gra polityczna paskudna. Idę na referendum i jestem na tak
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miasto ma się rozwijać .. A nie ulegać presji kilkunastu osob
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie dla deweloprpagandy. Boiska - nie blokowiska. Powiedz NIE w referendum
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie będzie żadnego parku: gazeta.jawnylublin.pl/deweloperzy-obiecuja-pieniadze-ktore-nie-trafiaja-do-kasy-miasta/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Idźmy na referendum i nie dajmy się grupie aktywistów!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładnie Lublin głosuje za parkiem, nie za śmietnikiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
oczywiscie ze glosuje na NIE, przeciez tej propagandy dewelopera nie da sie juz zdzierzyc. Gdyby rozwiazanie w postaci park+ osiedle bylo tak dobre dla nas, to nie trzeba byloby robic referendum. A wiec oczywiste ze nie jest, wiecej, jest bardzo dyskusyjne, a miejscami nawet zle. Czytam po kolei wszystko co mi wpada w rece odnosnie referendum i musze powiedziec, ze jak zyje, to nie spotkalem sie z czyms takim. Przeciez to pachnie przekretem na duza skale. Miasto kolanem przepycha zmiane prawa dla prywatnej osoby, wbrew opiniom naukowcow, roznych instytucji, mieszkancow a w koncu wbrew logice i zdrowemu rozsadkowi probujac zniszczyc tereny zielone. Europa poszla po rozum do glowy, my cofamy sie, nie bardzo rozumiem nawet w jakim kierunku. Irracjonalne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak w referendum!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...