Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Praca za granicą jest, chętni poszukiwani

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 25 listopada 2018 r. o 14:15 Powrót do artykułu
SZKOPSKIE STRECZYCIELSTWO? ROZBIJAMY POLSKIE RODZINY?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niemcy także za tyle pracują ? To jest działanie żeby sobie pośrednicy zarobili
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wolę swoje 20zl netto w Lublinie niż 13euro brutto u szkopow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od kiedy w Anglii za zbiór owoców płacą w euro?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle to mam w kraju. Walcie się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niemcy mogą nawet mniej zarobić nominalnie od polskiego pracownika. Jak to możliwe? Jeżeli firma pośrednicząca zaproponuje wam jedynie stawkę godzinową brutto to olejcie to ciulstwo. Pensja Polaka w Niemczech to: stawka godzinowa brutto + czynsz za pokój + koszt podroży, gdy dojazd do rodziny w Polsce wynosi ponad 8h (np. 1200+400+450 = 2050€). Do tego należy doliczyć zwrot podatku. A skoro co miesiac utraca się 70€ to po 12 miesiacach otrzymamy zwrot 840€. Mało? Widzieliscie w TV Francuza, ktory biadolił, że zarabia jedynie 1400€. Podstawy, a social? Gosciowi chałupę za 600€ oplaca panstwo i jeszcze ryczy. Czyli już nie 1400, a 2000€ ciagnie biedny francuski robotnik. No, ale do reki ma 1400 €. Aha! Zapomniałem tak jak ów Francuz, że w Niemczech jest jeszcze tzw. konto czasowe AZK (ArbeitsZeit Konto). W Niemczech jest 35 godzinowy tydzień pracy, ale pracuje się przeważnie 40 godzin. Pensja miesieczna jest wyplacana za 35h (to te 1200€), natomiast 5h za każdy tydzień zapisywany jest na to konto AZK. Później można sobie wziąć wolne z niego (oczywiscie platne jak urlop) lub przy rozwiązaniu umowy zostanie wyplacona gotówka. Jest to super sprawa. Gorzej, gdy pracownik zachoruje w Niemczech. Pracodawca od razu rozwiazuje umowę, a wowczas pensje w wysokosci 80% wyplaca ubezpieczyciel. I tutaj niestety liczone jest tylko ze stawki godzinowej. Bonusy za zakwaterowanie i koszty dojazdu odpadaja. Dlatego liczy 80% nie z 2050€, lecz z 1200€. A za 1000€ zagranica jest ciężko przetrwać. Tym bardziej, że za każdy dzień pobytu w szpitalu placi się 10€ (max. przez 28 dni), no i trzeba oplacić swoją kwaterę (400€), by było do czego wrocić. Wystarczy, by podstawowa pensja była niższa od 900€/mc - jaka jest dla sprzątaczek, pakowaczek itd., by wpaść w tarapaty finansowe. Można oczywiscie ubezpieczyć się od niezdolności do pracy. Ale kto o tym mysli jadąc zagranicę?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na szczescie pis dba o gospodarke i polacy nie musza juz jeździć za granicę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Spawacz MAG Spawanie konstrukcji stalowych ze stali czarnej w Niemczech. Wymagania: ważne certyfikaty 135; doświadczenie w zawodzie znajomość języka niemieckiego (mile widziane). Oferta: wynagrodzenie od 12 euro za godzinę; w pełni opłacone zakwaterowanie; polska umowa o pracę tymczasową" szukamy jeleni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czemu redaktor nie potrafi formatować tekstu ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kierowcy i opiekunki starszych osób zawsze i wszędzie są poszukiwani. Jak ja wyjechałam z promedica do Anglii to sporo było trzeba opiekunek i teraz również ich brakuje, więc jak ktoś chce wyjechać to miejsca są. Wystarczy trochę język znać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A ja tam wolę za granicą pracować. W Holandii pracuję przy pakowaniu ziół. Pracę załatwiłam przez otto. Warunki fajne dobra kasa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ma się co dziwić, bo zarobki tam zupełnie inne niż u nas. regularnie jeżdżę z otto za granicę właśnie i dzięki temu nie muszę się martwić o kasę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Faktem że pracy sporo ale dobrze wybierać sprawdzone oferty. Moi znajomi korzystają z otto, dzięki temu jakoś nie było nigdy wpadki, kasa zawsze wypłacona warunki spoko a przy tym wszystko załatwione
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochani mam do was takie pytanie, co jest według was ważne przy szukaniu pracy? Czy ktoś z was korzysta może z takich kreatorów: - szybkiecv.pl? Co o takich kreatorach myślicie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...