Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

"Ciągle się mówi, że brakuje pielęgniarek". Oto prawda o pracy dla absolwentek w Lublinie

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 22 kwietnia 2019 r. o 21:30 Powrót do artykułu
Jak dla mnie artykuł pisany na zamówienie. Bzdury totalnie. Proszę otworzyć pierwszą lepszą stronę z ogłoszeniami o pracy. Tam jest sporo ofert pracy dla pielęgniarek.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepszy sposób, to od razu przy rekrutacji, jeżeli cię nie przyjmą, poinformować, że taką sytuację jesteśmy obowiązane zgłosić do Okręgowej Izby Pielegniarskiej, Urzędu Marszałkowskiego i NFZ, w związku z programem wsparcia dla młodych pielęgniarek itd. Założę się, że najdalej do jutra otrzymacie telefon od Dyrekcji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Absolwentka z trójka dzieci ????  Jaki kocmouch to pisał ?  To jak mam troje dzieci i skończyłam studia to gdzie mam pójść ? Na cmentarz ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W lutym kończą studia tylko studenci pielęgniarstwa na WSEI. To studia zaoczne, stąd u absolwentki już troje dzieci. Akurat stamtąd pielęgniarek za wielu pracodawców nie chce zatrudniać...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ze swojego doswiadczenia jako pacjenta; Nigdy nie widzielm w szpitalu mlodej pielegniarki, same stare wredne babska, chamskie do granic absurdu a co do rzekomego "doswiadczenia" to te stare larwy pamietaja jeszcze stare dobre czasy "komuny" i tragiczna jakosc obslugi pacjentow; dochodzi do tego rutyna, praca na odwal sie i traktowanie pacjenta jak jakiegos smiecia, brak uszanowania dla jego godnosci i prywatnosci etc. Mlodzi ludzie czesto sa jeszcze idealistami, staraja sie pomoc i to jest dobre. To samo dotyczy unwersytetow, stare zgredy blokuja miejsca mlodym a jakosc ich nauczania (a razcej zarabiania) jest na zalosnym poziomie. PS: taka stara baba nie potrafila mi sie wkuc w zyle ( ja zyly mam na wierzchu) pokula mnie tak, ze cala reke mialem sina a igla tarla mi o kosc tak szukala zyl;p
 Żenujący komentarz. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Anka która napisała komentarz wyżej jest najlepszą pielęgniarką w całym województwie jak widać. Przyszła na dyżur o 7.00 a o 7.16 pisze komentarz zamiast zająć się pacjentami. Tego Cię uczyli na Uniwersytecie ? Bo mnie na Wsei to czegoś innego. Jesteś żenująca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KTO POZWALA NA PRACE PIELEGNIARKOM PRACOWAC NA DWA ETATY CZESTO W 3 SZPITALACH PIELEGNIARKI MLODE NIE MAJA DOSTEPU DO PRACY JEZELI KOMUS SIE UDA ZALAPAC TO I TAK PO 3 MIESIACACH MU NIE PRZEDLUZA UMOWY PONIEWAZ TE KTORE PRZYCHODZA NA UMOWE ZLECENIE SKAEZA DONOSZA ROBIA ZAMET ZE MLODE CHODZA I PLACZA NIKT SIE NIMI NIE INTERESUJE SA DZIEWCZYNKAMI DO BICIA I PO 3 MIESIACACH ALBO ODCHODZA CALKOWICIE OD ZAWODU LUB UDAJA SIE NA LOTNISKO I WYJEZDZAJA Z KRAJU PONIEWAZ PRZEZ TE STARE JEDZE SZCZYCACE SIE DOSWIADCZENIEM Z PRL UWAZA ICH ZA GLUPIE NIE DOUCZONE PANIE ODDZIALOWE TEZ NIE SA LEPSZE NIE NAWIDZA MLODYCH PONIEWAZ NIE CHCA SIE IM PODPORZADKOWAC NIE CHCA IM DONOSIC PLOT I NIE CHCA DONOSIC PIELEGNIARSTWO TO STARY BETON KTORY NALEZY SKRUSZYC I TE STARE BABY PWYSYLAC NA EMERYTURE ZANIM MLODE PELEGNIARKI WYJADA ZA GRANICE DLACZEGO TAK =JEST ZE ODDZIALOWE SIEDZA LATAMI NA STOLKACH W ZADNYM KEAJU TAK NIE MA ZAZWYCZAJ 1 2 LATA I ROTACJA TU PO 20 LAT SIEDZA UWAZAJAC SIE ZE WSZYSTKIE ROZUMY ZJADLY CO ZA KRAJ MLODE WYKSZTALCONE DZIEWCZYNY MUSZA POUSZCZAC KRAJ TYLKO DLATEGO ZE MIERNE A WIERNE NIEDOUCZONE BABY SIEDZA NA 2 ETATACH A MLODA JAK PRZYJDZIE DO PRACY TO JA TAK ZGNOJA ZE NIE WIE JAK SIE NAZYWA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PANIE KTORE PRACUJA NA 2- 3 ETATY PRZYCZYNIAJA SIE DO TEGO ZE MAMY NISKIE PLACE ZE NIKT NAS NIE SZANUJE ZE NASZ PRESTIZ ZAWODU UPADA ZE MLODZI NIE MOGA WEJSC DO ZAWODU ZE MAMY NISKIE PLACE GDYBY PRZESTALY DODADKOWO PRACOWAC PRACODAWCA MUSIAL BY ZATRUDNIAC ZA WIEKSZA PLACE PONIEWAZ BYL BY ZMUSZONY DO TEGO ZE WZGLEDU NA BRAK KONKURENCJI I TE PANIE CO TAK LATAJA NA UMOWE ZLECENIE W 3 MIEJSCA ZAROBILY BY NA 1 ETACIE TYLE SAMO CO NA 3 A MLODZI MIELI BY MIEJSCA PRACY A TAK MLODYCH NIKT NIE CHCE BO JAK TWIERDZI TEN SKOSTNIALY BETON PIELEGNIARSKI ONE NIC NIE UMIEJA JAKOS WYJEZDZAJA ZA GRANICE I TAM SIE ODNAJDUJA W OBCYM KRAJU TYLKO WE WLASNYM NIE MOGA CALY SZCZEGOL TKWI W TYM ZE DOBRZE WYKSZTALCONE DZIEWCZYNY NIE CHCA SIE PODPOIRZADKOWAC SKOSTNIALYM ODDZIALOWYM KTORE FAWORYZUJA TYLKO TYCH KTORE IM DONOSZA A PIERWSZ E DONOSZERNIU SA WLASNIE TE CO PRACUJA N ZLECENIA JAK BY MOGLY TO BY TE STALE PIELEGNIARKI POWYRZUCALY Z PRACY A SAME NIE WYCHODZILY ZE SZPITALA DOSC SKAMIENIALEGO PIELEGNIARSTWA PIELEGNIARSTWO W POLSCE MUSI SIE ODMLODZIC A WSZYSTKIE DORABIAJACE NIECH USTAPIA MIEJSCA MLODYM JAK ONE ZACZYNALY PRACE TO NIE BYLO PRACY PIELEGNIARKI NA ZLECENIE KTORA NIEDOPUSZCZALA MLODYCH DO PRACY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Winne są zatwierdzone niedawno normy zatrudnienia pielęgniarek. Lubelskie szpitale normy minimalne uznały za optymalne, dlatego zmniejszają zatrudnienie - nie zwalniają co prawda, ale za odchodzące pielęgniarki (emerytura, choroba, inne...) nie zatrudniają nowych. "Dzięki" temu pracujące pielęgniarki mają po 60 dni niewykorzystanego urlopu, bo nie mają go jak wykorzystać, a w pracy są po prostu wykończone. A dyrekcja oszczędza... A pacjenci?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i to jest swieta prawda nic nie mam przeciwko starszym pielegniarkom bo sama jestem pielegniarka ale nie moze byc tak ze panie pracuja w dwoch szpitalach w jednym szpitalu na caly etat  w drugim szpitalu na pol etatu  bardzo mnie dziwi skad te panie maja tyle sily jak zostanie przyjeta do pracy mloda pielegniarka a jeszcze ma mgr z gory zostaje skreslona patrza na nia  jak by im prace zabrala  tak nie powinno byc czesto  nowe mlodsze pielegniarki nie wytrzymuja tego psychicznie i odchodza czesto rzucaja ten zawod  kiedy to starsze pielegniarki zamiast starac sie wprowadzic w oddzial kolezankae dyskuyuja jaka to ona glupia nic nie umie nie ona umie kolezanki tylko jak jej podetniecie skrzydla juz pierwszego dnia wrzeszczac na nia ze nic nie umie  to jak wam udowodni ze umie bojac sie odezwac to jest prawda pracuje w jednym z lubelskich szpitali polowa pielegniarek pracujacych to pielegniarki na pol etatu lub na umowe zlecenie tak dluzej byc nie moze mlode osoby powinny byc wprowadzane do zawodu ja wiem ze panie maja doswiadczenie  ale to nie znaczy ze te mlode sa glupie mlode chca pracowac wg procedur a nie na rozkaz masz zrobic tak bo my tak robimy  i zamiast isc do przodu w zawodzie powielamy to co bylo iles lat temu wszystko sie zmienia  nie mozemy stac w miejscu pielegniarstwo idzie  do przodu ja wiem ze kazdy chce dorobic ale nie moze tak byc zebysmy skazywali mlode pokolenie na wyjazg za granice bo kto nami bedzie sie opiekowal  czas mile panie na emeryture czas na odpoczynek bo ciagniecie poltora etatu to jest duze obciazenie a co dzien jestesmy starsze pozdrawiam
  Nic tobie do tego, czy ktoś pracuje na jednym czy dwóch etatach, nic tobie do tego, czy ktoś dorabia na emeryturze czy nie. I właściwie tyle w temacie... I pamiętaj: tobie też w życiu różnie może się ułożyć. A ZAWIŚĆ, to żaden postęp!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO WSTYDZ SIE KOBIETO MILA PANI NIEPRZESZKADZA MI JEZELI KTOS DORABIA ALE WTEDY KIEDY NIE MA KTO PRACOWAC A NIE MLODE PIELEGNIARKI NIE MAJA SZANS NA ZATRUDNIENIE A PANI ZALICZA 4 SZPITALE PO POL ETATU CHCIALABY PANI ZEBY PANI CORKA ZMUSZONA BYLA DO WYJAZDU ZA GRANICE TYLKO DLATEGO ZE MAMUSIA OSKAKUJE 4 SZPITALE A DLA NIEJ NIE MA MIEJSCA WE WLASNYM KRAJU A CZY SIE PANI ZASTANOWILA NAD TYM ZE JAK MLODE WYJADA A PANI ZACHORUJE ZE STAROSCI I PRZYJDZIE PANI DO SZPITALA TO WTEDY ZAJMA SIE PANIA KRASNOLUDKI BO PIELEGNIAREK NIE EDZIE POLSKA PIELEGNIARKA BEDZIE PIELEGNOWAC NIEMCA ANGLIKA SZWEDA ITP GDYBYSCIE NIE LATALY NA UMOWE ZLECENIA TO UPOSAZENIE PIELEGNIAREK BYLO BY WYZSZE I BY PANI MIALA WIECEJ NA 1 ETACIE NIZ NA 2- UCH BO PRACODAWCA NIE MAJAC KONKURENCJI MUSIAL BY ZAPLACIC DOBRA SUME ABY POZYSKAC PRACOWNIKA A WY LATACIE OD SZPITALA DO SZPITALA ZARABIAJAC NA MISKE RYZU POZDRAWIAM
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NO I CO ZE DZIEWCZYNA MA TROJKE DZIECI TRZEBA SIE CIESZYC Z TEGO A NIE OBRZUCAC JA BLOTEM JAKO MLODA KOBIETA ODCHOWA DZIECI I POZNIEJ BEDZIE DYSPOZYCYJNA I MOZE SPOKOJNIE PRACOWAC GDYZ DZIECI BEDA ODCHOWANE BRAWO KOLEZANKO ZE MAJAC 3 DZIECI MOGLAS UKONCZYC STUDIA TERAZ ROZPOCZNIJ STUDIA MAGISTERSKIE I POKAZ WSZYSTKIM JAKA JESTES OPERATYWNA Z PRACA NIE BEDZIE LATWO BO W SZPITALACH PRACUJA TAKIE PIONERKI ZE SA ZATRUDNIONE W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE A JAK JUZ ZNAJDZIESZ PRACE TO PO 3 MIESIACACH CIE ZWOLNIA BO TEN STARY BETON PIELEGNIARSKI CALY CZAS PATRZAC NA CIEBIE ZE JESTES MLODA BEDZIE MOWIL ZE NIC NIE UMIESZ ZE JESTES GLUPIA ZA POWOLI SIE RUSZASZ JUZ OD PIERWSZEGO DNIA KIEDY TY NIE BEDZIESZ JESZCZE WIEDZIALA JAK STANAC JAK SIE OBROCIC ZEBY IM DOGODZIC TE DOSWIADCZONE Z PRL BEDA CIE TRAKTOWAC JAK POWIETRZE BADZ NA TO PRZYGOTOWANA PO 3 MIESIACAC TZW PROBNEGO ZATRUDNIENIA STARA OODDZIALOWA NAPISZE CI OPINIE ZE NIE NADAJESZ SIE DO NICZEGO TYLKO DLATEGO ZEBY CI PODCIAC SKRZYDLA I CIE DALEJ JUZ NIE ZATRUDNIA POZOSTAJE CI RZUCIC TEN ZAWOD BO BEDZIESZ ZYC W PRZEKONANIU ZE JAK CIE WYWALILI PO 3 MIESIACACH TO ZNACZY ZE DO NICZEGO SIE NIE NADAJESZ MASZ DRUGIE WYJSCIE NIE WIERZ TYM SKOSTNIALYM BABOM UCZ SIE JEZYKA WYCHOWUJ DZIECI A JUZ JAK OPDROSNA TROSZKE ZAAPLIKUJ WEZ DZIECI POD PACHE I WYJEDZ ZA GRANICE TAM SIE ODNAJDZIESZ TAM CIE DOCENIA W TYM KRAJU DOKAD NIE ODMLODZSIE PERSONEL PIELEGNIARSKI NIE MASZ CO SZUKAC BO TY BEDZIESZ SIEDZIEC NA BEZROBOCIU A 55 LATKA BEDZIE PRACOWAC W 4 SZPITALACH JEDNOCZESNIE TO JEST WIZJA DLA MLODYCH PIELEGNIAREK W POLSCE POZDRAWIAM PIELEGNIARKA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z trójką dzieci to można ciągnąć 500 plus i pałę na kolejne ;) Dziwne, bo wszędzie mówią, że jest praca.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DO GOSCIA SLUCHAJ TO WEDLUG CIEBIE KOBIETA Z TROJKA DZIECI NIE MA PRAWA DO PRACY DO NAUKI DO PODNOSZENIA SWOJEJ WIEDZY A CO TWOJA MATKA JAK CIE URODZILA TO W PIWNICY ZAMKNIETA SIEDZIALA CZY PRACOWALA ABY CI ZAROBIC NA ZARCIE CO UWAZASZ ZE MLODA KOBIETA ZAMKNIE SIE W CZTERECH SCIANACH I BEDZIE CZEKALA NA SMIERC KIEDYS KOBIETY RODZILY PO 11 DZIECI I FUNKCJONOWALY W ZYCIU CO ZA DEBILEOBRZUCAJA TE DZIEWCZYNE BLOTEM ZE NAPISALA ZE MA DZIECI TAKA KOBIETA ZASLUGUJE NA POCHWALE I POSZANOWANIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brakuje i to nie tylko w Lublinie w innych miastach tak samo deficyt jest. Od nas z oddziału odeszło 2 pielęgniarki i wyjechały do Niemiec z promedica. Lepsze warunki im zaproponowała agencja i nawet się nie zastanawiały. Tam mają jednego podopiecznego.. a na oddziale pacjentów jest o wiele więcej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jest praca... kwestia dobrego rozeznania w terenie. Nie tak dawno znajoma zatrudniła sie w medicover. Coś tam jest na początku nie pasowało z bezpłatnymi urlopami, ale w zamian ma każdą niedziele wolną dla siebie i dzieciakow
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam wrocilam z Zachodu gdzie pracowalam jako pielegniarka pare lat w geriatrii i opiece paliat. Chcialam zauwazyc ze w mojej specjalnosci geriatrii z lecz. paliatywnym nie moge dostac pracy w poradni lub oddziale w szpitalu w duzym miescie w Polsce nie szukam pracy w Dps/Zol o tym ponizej. Otoz dowiaduje sie ze juz jt wystarczjaca ilosc tych placowek w tym miescie lub maja pelny zespol! Dotego nie przyjeto mnie na oddzial paliatywny w szpit. bo przyjeto mloda pania z innego oddz. bo byla pracownikiem tego szpitala! Z kolei chcac prace w pobieraniu krwi w bylym szpitalu gdzie pracowalam 13 lat przed wyjazdem za granice przyjeto mloda pielegniarke..ciekawe a ja przeciez tyle tam lat pracowalam wiec mnie powinni wziasc!? Wnioskuje z kolezankami pielegniarkami ze obie pielegniarki dostaly te prace po znajomosci albo byly mlode i obiecujace kobiety... Zostaja mi nowe oddzialy dla mnie typu kardiologia itd. ale ja nie szukam kolo 50tki nowych specjalnosci oraz wrazen zawodowych! Ale w sumie na sile by miec na zycie musze zdecydowac sie na prace w szpitalu jaka jt a co nie jt geriatria i lecz. paliatywnym!!! Startowac w nowej specjalnosci na starosc..no coz zawsze jt czas na nauke...ech...Ciekawe czy kardiolog zmienilby specjalnosc kolo 50tki na chirurgie..Brawo w dobie starzenia sie spoleczenstwa potrzeba ludzi jak ja i z moja wiedza z Zachodu o nowych rozwiazaniach pracy w geriatrii i leczn paliat. ktorej jeszcze brakuje w Polsce poza tym mam studia podypl. na uniwersytecie zrobione w Polsce z tej specjalnosci...Zaznaczam ze praca w Zol/Dps w Polsce mnie nie interesuje a jedynie w szpitalu jak wyzej wspomnialam ale tak podejme sie jej jesli bedzie sie opierala na procedurach i systemie w jakim pracowalam na Zachodzie a tu nie chodzi o ladny budynek moi drodzy tu chodzi o tysiace procedur i kontroli i System sprzet kursy wiedze leczenie i sposob dostarczanej opieki i stale ich uaktualnianie. Nie nie wroce za granice to jt moj kraj a nie inny. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że pielęgniarki sobie poradzą. Istnieje wiele portali, z których pomocą wykwalifikowani pracownicy medyczni mogą znaleźć pracę dla siebie. Zalicza się do nich chociażby medbra.in na którym regularnie pojawiają się nowe ogłoszenia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...