Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ABC Społecznej Krucjaty Miłości - Kardynał Stefan Wyszyński

Utworzony przez Gość, 14 lipca 2019 o 14:18
1.Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata(siostrę). 2. Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego. 3. Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. 4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć. 5. Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody. 6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co ty jesteś winien innym. 7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą ,pomocą, sercem. 8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak ty korzystasz z pracy drugich. 9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj sie dostrzec potrzebujących wokół siebie. 10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10,25-37).  Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: ”Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Jezus mu odpowiedział: ”Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?”. On rzekł: ”Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego”. Jezus rzekł do niego: ”Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył”. Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: ”A kto jest moim bliźnim?”. Jezus, nawiązując do tego, rzekł: ”Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: »Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał«. Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?”. On odpowiedział: ”Ten, który mu okazał miłosierdzie”. Jezus mu rzekł: ”Idź, i ty czyń podobnie”. Dialog zbawienia. Zbawienie to nie tylko sprawa własna ludzi albo tylko zależna od Boga. To rzeczywistość, która tworzy się w spotkaniu Bożego daru z wolną wolą człowieka. To toczący się codziennie dialog Boga i człowieka na temat zbawienia. Bóg mówi: – Kochaj całym sercem, kochaj jak siebie samego. Człowiek pyta: – Kogo mam kochać?. Bóg mówi: – Wszystkich, których spotkasz na swojej drodze. Wszystkich bez wyjątku, bo chodzi przecież o osiągnięcie zbawienia, a ku temu nie ma innej drogi niż całkowita miłość. Jezus, który z troską pochyla się nad wszystkimi „wpółumarłymi”, zachęca dziś na nowo do odpowiedzi czynem. Widząc potrzebę miłości, należy działać, a nie pytać, czy temu lub tamtemu człowiekowi warto okazać miłosierdzie. Zbawienie to logika Bożej miłości, która pochyla się nad każdym. On postawił mnie tam, gdzie jestem, nie po to, abym wzbudzał pytania, lecz był odpowiedzią. Módlmy się: Wdzięczny jestem, Panie Boże, że w swoim Synu obdarzyłeś mnie pełnią swojej miłości. Daj mi odwagę i wytrwałość w jej przyjmowaniu, abym moimi czynami okazywał ją tym, którzy tego potrzebują. Amen. Edycja Świętego Pawła
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciel mówi - Aby osiągnąć życie wieczne masz miłować. Miłować Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawo Boże nie przekracza ludzkich możliwości  (Pwt 30,10-14). Mojżesz powiedział do ludu: ”Będziesz słuchał głosu Pana Boga swego, przestrzegając Jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; wrócisz do Pana Boga swego z całego swego serca i z całej swej duszy. Gdyż polecenie to, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: »Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je«. I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: »Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je«. Gdyż słowo to jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić”.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ożyje serce szukających Boga. Lecz ja, o Panie, modlę się do Ciebie w czas łaski, o Boże; wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci, w Twojej zbawczej wierności. Wysłuchaj mnie, Panie, bo łaskawa jest Twoja miłość, spójrz na mnie w ogromie swego miłosierdzia. Ja zaś jestem nędzny i pełen cierpienia; A niech pomoc Twa, Boże, mnie strzeże. Pieśnią chcę chwalić imię Boga i wielbić Go z dziękczynieniem. Bóg bowiem ocali Syjon i miasta Judy zbuduje, + To będzie dziedzictwem potomstwa sług Jego, miłujący Jego imię przebywać tam będą. (Ps 69,14.17 i 30.31 i 36ab i 37)
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko zostało stworzone przez Chrystusa i dla Niego  (Kol 1,15-20). Chrystus Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego, Pierworodnym wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, Trony i Panowania, Zwierzchności i Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. I On jest Głową Ciała, to jest Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. Zechciał bowiem Bóg, by w Nim zamieszkała cała Pełnia i aby przez Niego i dla Niego znów pojednać wszystko ze sobą: i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chrystus Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem. (J 13,34)
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, który dajesz nam przykazanie nowe, abyśmy się wzajemnie miłowali, jak Ty nas umiłowałeś, wspomóż nas swoją łaską. Amen.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prośba : Panie, modlę się do Ciebie w czas łaski, o Boże, wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci, w Twojej zbawczej wierności. Wysłuchaj mnie, Panie, bo łaskawa jest Twoja miłość, spójrz na mnie w ogromie swego miłosierdzia. Ja zaś jestem nędzny i pełen cierpienia, a niech pomoc Twa, Boże, mnie strzeże. Amen.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochaj, a będziesz kochany, bo miłość oczyszcza, uzdrawia i naprawia wszelkie zło uprzednio popełnione. Tomasz à Kempis
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, aby szanować każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Być wrażliwym na drugiego człowieka, mojego brata i siostrę. Myśleć dobrze o wszystkich i nie myśleć źle o nikim. Starać się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego. Mówić zawsze życzliwie o drugich i nie mówić źle o bliźnich. Naprawić krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyńić rozdźwięku między ludźmi. Rozmawiać z każdym językiem miłości. Nie podnosić głosu. Nie przeklinać. Nie robić przykrości. Nie wyciskać łez. Uspokajać i okazywać dobroć. Przebaczać wszystko, wszystkim. Nie chować w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnąć rękę do zgody. Działać zawsze na korzyść bliźniego. Czynić dobrze każdemu, jakbym pragnął, aby mnie tak czyniono. Nie myśleć o tym, co mnie jest kto winien, ale co ja jesteem winien innym. Czynnie współczuć w cierpieniu. Chętnie spieszyć z pociechą, radą, pomocą, sercem. Pracować rzetelnie, bo z owoców mej pracy korzystają inni, jak ja korzystam z pracy drugich. Włączyć się w społeczną pomoc bliźnim. Otworzyć się ku ubogim i chorym. Użyczać ze swego. Starać się dostrzec potrzebujących wokół siebie. Módlić się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół. Amen.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezu, Ty się tym zajmij!
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miłość oczyszcza, uzdrawia i naprawia wszelkie zło uprzednio popełnione, kochaj, a będziesz kochany. Amen.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŚWIATŁO JEST W EUCHARYSTII, W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE. ONO UWALNIA OD MROKU, CIEMNOŚCI GRZECHU.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Joanna Liszowska w ogniu krytyki za swoją wersję "Aleją gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej. Występ Joanny Liszowskiej podczas koncertu Disco pod Gwiazdami w Białymstoku( 4.08.19r.) wzbudził gorące emocje. "Nie wiem, kto do tego dopuścił" - to jeden z łagodniejszych komentarzy po jej wykonaniu przeboju Zdzisławy Sośnickiej." KOMENTARZE: ""Pod niebem gwiazd żyjemy...a każdy sam" jakże wciąż aktualne słowa, niepokojące! A co do wykonu, cóż, może to tylko rzecz gustu. Pewnie jej fanom się podobało. Zbigniew Zamachowski powiedział kiedyś, jaka się różnica między aktorem i piosenkarzem? Aktor gra, że śpiewa:) Nie wiem czy Joasia w ogóle jest aktorką, ani czy ewentualnie jest w tym zawodzie dobra? Wykonuje go w jednej z ról w "Przyjaciółkach". Radzi sobie. Być może jest tylko amatorką. Zatem jak na amatorkę jakoś tam zaśpiewała. Po co ten hejt? Więcej tolerancji, kochani." , "No i jak widać już jakiś hejter dał minusa, nie wytrzymał napięcia.", "Tak sobie myślę kim jest hejter. To pewnie ktoś, przeciwny dobru. Ktoś kto potrafi siać jedynie zło. Przykre to i smutne. Chociaż z drugiej strony, zawsze można się nawrócić. Przecież Pan Bóg nikomu drogi do poprawy nie zamyka!" "Pod niebem gwiazd żyjemy...a każdy sam" jakże wciąż aktualne słowa, niepokojące! A co do wykonu, cóż, może to tylko rzecz gustu. Pewnie jej fanom się podobało. Zbigniew Zamachowski powiedział kiedyś, jaka się różnica między aktorem i piosenkarzem? Aktor gra, że śpiewa:) Nie wiem czy Joasia w ogóle jest aktorką, ani czy ewentualnie jest w tym zawodzie dobra? Wykonuje go w jednej z ról w "Przyjaciółkach". Radzi sobie. Być może jest tylko amatorką. Zatem jak na amatorkę jakoś tam zaśpiewała. Po co ten hejt? Więcej tolerancji, kochani. Czytaj więcej na ***s://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-joanna-liszowska-w-ogniu-krytyki-za-swoja-wersje-aleja-gwiaz,nId,3132452#comments4-1utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Joanna Liszowska w ogniu krytyki za swoją wersję "Aleją gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej. Występ Joanny Liszowskiej podczas koncertu Disco pod Gwiazdami w Białymstoku( 4.08.19r.) wzbudził gorące emocje. "Nie wiem, kto do tego dopuścił" - to jeden z łagodniejszych komentarzy po jej wykonaniu przeboju Zdzisławy Sośnickiej." KOMENTARZE: ""Pod niebem gwiazd żyjemy...a każdy sam" jakże wciąż aktualne słowa, niepokojące! A co do wykonu, cóż, może to tylko rzecz gustu. Pewnie jej fanom się podobało. Zbigniew Zamachowski powiedział kiedyś, jaka się różnica między aktorem i piosenkarzem? Aktor gra, że śpiewa:) Nie wiem czy Joasia w ogóle jest aktorką, ani czy ewentualnie jest w tym zawodzie dobra? Wykonuje go w jednej z ról w "Przyjaciółkach". Radzi sobie. Być może jest tylko amatorką. Zatem jak na amatorkę jakoś tam zaśpiewała. Po co ten hejt? Więcej tolerancji, kochani." , "No i jak widać już jakiś hejter dał minusa, nie wytrzymał napięcia.", "Tak sobie myślę kim jest hejter. To pewnie ktoś, przeciwny dobru. Ktoś kto potrafi siać jedynie zło. Przykre to i smutne. Chociaż z drugiej strony, zawsze można się nawrócić. Przecież Pan Bóg nikomu drogi do poprawy nie zamyka!"
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Fajna nuta zespołu CLIVER - ZNAKI NA NIEBIE, "...chcę widzieć uśmiech na twoich ustach proszę już nie przejmuj się ta miłość przecież byłaby sztuczna tu jedno kocha, a drugie – nie!" Refleksja: Ile w świecie jest takich sztucznych miłości? Warto się zastanowić."
0
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŹYJESZ, ŻEBY POMAGAĆ SŁABSZYM.
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MIŁOSIERNEMU PAN BÓG BŁOGOSŁAWI
1
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.