Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ABC Społecznej Krucjaty Miłości - Kardynał Stefan Wyszyński

Utworzony przez Gość, 14 lipca 2019 r. o 14:18
1.Szanuj każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Bądź wrażliwy na drugiego człowieka, twojego brata(siostrę). 2. Myśl dobrze o wszystkich - nie myśl źle o nikim. Staraj się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego. 3. Mów zawsze życzliwie o drugich - nie mów źle o bliźnich. Napraw krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyń rozdźwięku między ludźmi. 4. Rozmawiaj z każdym językiem miłości. Nie podnoś głosu. Nie przeklinaj. Nie rób przykrości. Nie wyciskaj łez. Uspokajaj i okazuj dobroć. 5. Przebaczaj wszystko, wszystkim. Nie chowaj w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnij rękę do zgody. 6. Działaj zawsze na korzyść bliźniego. Czyń dobrze każdemu, jakbyś pragnął, aby tobie tak czyniono. Nie myśl o tym, co tobie jest kto winien, ale co ty jesteś winien innym. 7. Czynnie współczuj w cierpieniu. Chętnie spiesz z pociechą, radą ,pomocą, sercem. 8. Pracuj rzetelnie, bo z owoców twej pracy korzystają inni, jak ty korzystasz z pracy drugich. 9. Włącz się w społeczną pomoc bliźnim. Otwórz się ku ubogim i chorym. Użyczaj ze swego. Staraj sie dostrzec potrzebujących wokół siebie. 10. Módl się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie (Łk 10,25-37).  Powstał jakiś uczony w Prawie i wystawiając Jezusa na próbę, zapytał: ”Nauczycielu, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Jezus mu odpowiedział: ”Co jest napisane w Prawie? Jak czytasz?”. On rzekł: ”Będziesz miłował Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego”. Jezus rzekł do niego: ”Dobrześ odpowiedział. To czyń, a będziesz żył”. Lecz on, chcąc się usprawiedliwić, zapytał Jezusa: ”A kto jest moim bliźnim?”. Jezus, nawiązując do tego, rzekł: ”Pewien człowiek schodził z Jerozolimy do Jerycha i wpadł w ręce zbójców. Ci nie tylko go obdarli, lecz jeszcze rany mu zadali i zostawiwszy na pół umarłego, odeszli. Przypadkiem przechodził tą drogą pewien kapłan; zobaczył go i minął. Tak samo lewita, gdy przyszedł na to miejsce i zobaczył go, minął. Pewien zaś Samarytanin, będąc w podróży, przechodził również obok niego. Gdy go zobaczył, wzruszył się głęboko: podszedł do niego i opatrzył mu rany, zalewając je oliwą i winem; potem wsadził go na swoje bydlę, zawiózł do gospody i pielęgnował go. Następnego zaś dnia wyjął dwa denary, dał gospodarzowi i rzekł: »Miej o nim staranie, a jeśli co więcej wydasz, ja oddam tobie, gdy będę wracał«. Któryż z tych trzech okazał się, według twego zdania, bliźnim tego, który wpadł w ręce zbójców?”. On odpowiedział: ”Ten, który mu okazał miłosierdzie”. Jezus mu rzekł: ”Idź, i ty czyń podobnie”. Dialog zbawienia. Zbawienie to nie tylko sprawa własna ludzi albo tylko zależna od Boga. To rzeczywistość, która tworzy się w spotkaniu Bożego daru z wolną wolą człowieka. To toczący się codziennie dialog Boga i człowieka na temat zbawienia. Bóg mówi: – Kochaj całym sercem, kochaj jak siebie samego. Człowiek pyta: – Kogo mam kochać?. Bóg mówi: – Wszystkich, których spotkasz na swojej drodze. Wszystkich bez wyjątku, bo chodzi przecież o osiągnięcie zbawienia, a ku temu nie ma innej drogi niż całkowita miłość. Jezus, który z troską pochyla się nad wszystkimi „wpółumarłymi”, zachęca dziś na nowo do odpowiedzi czynem. Widząc potrzebę miłości, należy działać, a nie pytać, czy temu lub tamtemu człowiekowi warto okazać miłosierdzie. Zbawienie to logika Bożej miłości, która pochyla się nad każdym. On postawił mnie tam, gdzie jestem, nie po to, abym wzbudzał pytania, lecz był odpowiedzią. Módlmy się: Wdzięczny jestem, Panie Boże, że w swoim Synu obdarzyłeś mnie pełnią swojej miłości. Daj mi odwagę i wytrwałość w jej przyjmowaniu, abym moimi czynami okazywał ją tym, którzy tego potrzebują. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nauczyciel mówi - Aby osiągnąć życie wieczne masz miłować. Miłować Pana Boga swego całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawo Boże nie przekracza ludzkich możliwości  (Pwt 30,10-14). Mojżesz powiedział do ludu: ”Będziesz słuchał głosu Pana Boga swego, przestrzegając Jego poleceń i postanowień zapisanych w księdze tego Prawa; wrócisz do Pana Boga swego z całego swego serca i z całej swej duszy. Gdyż polecenie to, które Ja ci dzisiaj daję, nie przekracza twych możliwości i nie jest poza twoim zasięgiem. Nie jest w niebiosach, by można było powiedzieć: »Któż dla nas wstąpi do nieba i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je«. I nie jest za morzem, aby można było powiedzieć: »Któż dla nas uda się za morze i przyniesie je nam, a będziemy słuchać i wypełnimy je«. Gdyż słowo to jest bardzo blisko ciebie: w twych ustach i w twoim sercu, byś je mógł wypełnić”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ożyje serce szukających Boga. Lecz ja, o Panie, modlę się do Ciebie w czas łaski, o Boże; wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci, w Twojej zbawczej wierności. Wysłuchaj mnie, Panie, bo łaskawa jest Twoja miłość, spójrz na mnie w ogromie swego miłosierdzia. Ja zaś jestem nędzny i pełen cierpienia; A niech pomoc Twa, Boże, mnie strzeże. Pieśnią chcę chwalić imię Boga i wielbić Go z dziękczynieniem. Bóg bowiem ocali Syjon i miasta Judy zbuduje, + To będzie dziedzictwem potomstwa sług Jego, miłujący Jego imię przebywać tam będą. (Ps 69,14.17 i 30.31 i 36ab i 37)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystko zostało stworzone przez Chrystusa i dla Niego  (Kol 1,15-20). Chrystus Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego, Pierworodnym wobec każdego stworzenia, bo w Nim zostało wszystko stworzone: i to, co w niebiosach, i to, co na ziemi, byty widzialne i niewidzialne, Trony i Panowania, Zwierzchności i Władze. Wszystko przez Niego i dla Niego zostało stworzone. On jest przed wszystkim i wszystko w Nim ma istnienie. I On jest Głową Ciała, to jest Kościoła. On jest Początkiem, Pierworodnym spośród umarłych, aby sam zyskał pierwszeństwo we wszystkim. Zechciał bowiem Bóg, by w Nim zamieszkała cała Pełnia i aby przez Niego i dla Niego znów pojednać wszystko ze sobą: i to, co na ziemi, i to, co w niebiosach, wprowadziwszy pokój przez krew Jego krzyża.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chrystus Jezus jest obrazem Boga niewidzialnego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Daję wam przykazanie nowe, abyście się wzajemnie miłowali, jak Ja was umiłowałem. (J 13,34)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, który dajesz nam przykazanie nowe, abyśmy się wzajemnie miłowali, jak Ty nas umiłowałeś, wspomóż nas swoją łaską. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prośba : Panie, modlę się do Ciebie w czas łaski, o Boże, wysłuchaj mnie w Twojej wielkiej dobroci, w Twojej zbawczej wierności. Wysłuchaj mnie, Panie, bo łaskawa jest Twoja miłość, spójrz na mnie w ogromie swego miłosierdzia. Ja zaś jestem nędzny i pełen cierpienia, a niech pomoc Twa, Boże, mnie strzeże. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochaj, a będziesz kochany, bo miłość oczyszcza, uzdrawia i naprawia wszelkie zło uprzednio popełnione. Tomasz à Kempis
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, aby szanować każdego człowieka, bo Chrystus w nim żyje. Być wrażliwym na drugiego człowieka, mojego brata i siostrę. Myśleć dobrze o wszystkich i nie myśleć źle o nikim. Starać się nawet w najgorszym znaleźć coś dobrego. Mówić zawsze życzliwie o drugich i nie mówić źle o bliźnich. Naprawić krzywdę wyrządzoną słowem. Nie czyńić rozdźwięku między ludźmi. Rozmawiać z każdym językiem miłości. Nie podnosić głosu. Nie przeklinać. Nie robić przykrości. Nie wyciskać łez. Uspokajać i okazywać dobroć. Przebaczać wszystko, wszystkim. Nie chować w sercu urazy. Zawsze pierwszy wyciągnąć rękę do zgody. Działać zawsze na korzyść bliźniego. Czynić dobrze każdemu, jakbym pragnął, aby mnie tak czyniono. Nie myśleć o tym, co mnie jest kto winien, ale co ja jesteem winien innym. Czynnie współczuć w cierpieniu. Chętnie spieszyć z pociechą, radą, pomocą, sercem. Pracować rzetelnie, bo z owoców mej pracy korzystają inni, jak ja korzystam z pracy drugich. Włączyć się w społeczną pomoc bliźnim. Otworzyć się ku ubogim i chorym. Użyczać ze swego. Starać się dostrzec potrzebujących wokół siebie. Módlić się za wszystkich, nawet za nieprzyjaciół. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezu, Ty się tym zajmij!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miłość oczyszcza, uzdrawia i naprawia wszelkie zło uprzednio popełnione, kochaj, a będziesz kochany. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŚWIATŁO JEST W EUCHARYSTII, W NAJŚWIĘTSZYM SAKRAMENCIE. ONO UWALNIA OD MROKU, CIEMNOŚCI GRZECHU.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Joanna Liszowska w ogniu krytyki za swoją wersję "Aleją gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej. Występ Joanny Liszowskiej podczas koncertu Disco pod Gwiazdami w Białymstoku( 4.08.19r.) wzbudził gorące emocje. "Nie wiem, kto do tego dopuścił" - to jeden z łagodniejszych komentarzy po jej wykonaniu przeboju Zdzisławy Sośnickiej." KOMENTARZE: ""Pod niebem gwiazd żyjemy...a każdy sam" jakże wciąż aktualne słowa, niepokojące! A co do wykonu, cóż, może to tylko rzecz gustu. Pewnie jej fanom się podobało. Zbigniew Zamachowski powiedział kiedyś, jaka się różnica między aktorem i piosenkarzem? Aktor gra, że śpiewa:) Nie wiem czy Joasia w ogóle jest aktorką, ani czy ewentualnie jest w tym zawodzie dobra? Wykonuje go w jednej z ról w "Przyjaciółkach". Radzi sobie. Być może jest tylko amatorką. Zatem jak na amatorkę jakoś tam zaśpiewała. Po co ten hejt? Więcej tolerancji, kochani." , "No i jak widać już jakiś hejter dał minusa, nie wytrzymał napięcia.", "Tak sobie myślę kim jest hejter. To pewnie ktoś, przeciwny dobru. Ktoś kto potrafi siać jedynie zło. Przykre to i smutne. Chociaż z drugiej strony, zawsze można się nawrócić. Przecież Pan Bóg nikomu drogi do poprawy nie zamyka!" "Pod niebem gwiazd żyjemy...a każdy sam" jakże wciąż aktualne słowa, niepokojące! A co do wykonu, cóż, może to tylko rzecz gustu. Pewnie jej fanom się podobało. Zbigniew Zamachowski powiedział kiedyś, jaka się różnica między aktorem i piosenkarzem? Aktor gra, że śpiewa:) Nie wiem czy Joasia w ogóle jest aktorką, ani czy ewentualnie jest w tym zawodzie dobra? Wykonuje go w jednej z ról w "Przyjaciółkach". Radzi sobie. Być może jest tylko amatorką. Zatem jak na amatorkę jakoś tam zaśpiewała. Po co ten hejt? Więcej tolerancji, kochani. Czytaj więcej na ***s://muzyka.interia.pl/wiadomosci/news-joanna-liszowska-w-ogniu-krytyki-za-swoja-wersje-aleja-gwiaz,nId,3132452#comments4-1utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Joanna Liszowska w ogniu krytyki za swoją wersję "Aleją gwiazd" Zdzisławy Sośnickiej. Występ Joanny Liszowskiej podczas koncertu Disco pod Gwiazdami w Białymstoku( 4.08.19r.) wzbudził gorące emocje. "Nie wiem, kto do tego dopuścił" - to jeden z łagodniejszych komentarzy po jej wykonaniu przeboju Zdzisławy Sośnickiej." KOMENTARZE: ""Pod niebem gwiazd żyjemy...a każdy sam" jakże wciąż aktualne słowa, niepokojące! A co do wykonu, cóż, może to tylko rzecz gustu. Pewnie jej fanom się podobało. Zbigniew Zamachowski powiedział kiedyś, jaka się różnica między aktorem i piosenkarzem? Aktor gra, że śpiewa:) Nie wiem czy Joasia w ogóle jest aktorką, ani czy ewentualnie jest w tym zawodzie dobra? Wykonuje go w jednej z ról w "Przyjaciółkach". Radzi sobie. Być może jest tylko amatorką. Zatem jak na amatorkę jakoś tam zaśpiewała. Po co ten hejt? Więcej tolerancji, kochani." , "No i jak widać już jakiś hejter dał minusa, nie wytrzymał napięcia.", "Tak sobie myślę kim jest hejter. To pewnie ktoś, przeciwny dobru. Ktoś kto potrafi siać jedynie zło. Przykre to i smutne. Chociaż z drugiej strony, zawsze można się nawrócić. Przecież Pan Bóg nikomu drogi do poprawy nie zamyka!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Fajna nuta zespołu CLIVER - ZNAKI NA NIEBIE, "...chcę widzieć uśmiech na twoich ustach proszę już nie przejmuj się ta miłość przecież byłaby sztuczna tu jedno kocha, a drugie – nie!" Refleksja: Ile w świecie jest takich sztucznych miłości? Warto się zastanowić."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŹYJESZ, ŻEBY POMAGAĆ SŁABSZYM.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MIŁOSIERNEMU PAN BÓG BŁOGOSŁAWI
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...