Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

CHRZEST PAŃSKI

Utworzony przez Gość, 12 stycznia 2020 r. o 18:03
Niedziela Chrztu Pańskiego - 12.01.20r.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi -  Chrzest Jezusa  (Mt 3, 13-17). Jezus przyszedł z Galilei nad Jordan do Jana, żeby przyjąć od niego chrzest. Lecz Jan powstrzymywał Go, mówiąc: «To ja potrzebuję chrztu od Ciebie, a Ty przychodzisz do mnie?» Jezus mu odpowiedział: «Ustąp teraz, bo tak godzi się nam wypełnić wszystko, co sprawiedliwe». Wtedy Mu ustąpił. A gdy Jezus został ochrzczony, natychmiast wyszedł z wody. A oto otworzyły się nad Nim niebiosa i ujrzał Ducha Bożego zstępującego jak gołębica i przychodzącego nad Niego. A oto głos z nieba mówił: «Ten jest mój Syn umiłowany, w którym mam upodobanie». Zgodzić się na Boży plan! Jan zapowiadał przyjście Jezusa, ale sam też głęboko pragnął chrztu od Niego. Tymczasem Jezus zaskoczył Jana, prosząc, aby to on udzielił Mu chrztu jak wszystkim innym. Wiedząc, że ma przygotować drogę Jezusowi, Jan ustąpił. My także możemy przeżywać podobne doświadczenie, kiedy w czasie modlitwy mówimy Jezusowi: „Panie, potrzebuję Twojego pocieszenia, umocnienia, uzdrowienia, przebaczenia, prowadzenia”, a Jezus mocą swojego Ducha prosi nas, aby pomimo naszej kruchości i słabości mógł przez nas pocieszać, umacniać, uzdrawiać, przebaczać, prowadzić. Jeśli się zgodzimy, to i nad nami otworzy się niebo Jego miłości i upodobania. Módlmy się: Jezu, jak bardzo mnie zadziwiasz i zaskakujesz, kiedy proszę Cię o coś, a Ty posyłasz mi osoby potrzebujące tego samego ode mnie. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chrystus Sługą, w którym Bóg ma upodobanie (Iz 42, 1-4. 6-7). To mówi Pan: «Oto mój Sługa, którego podtrzymuję. Wybrany mój, w którym mam upodobanie. Sprawiłem, że Duch mój na Nim spoczął; On przyniesie narodom Prawo. Nie będzie wołał ni podnosił głosu, nie da słyszeć krzyku swego na dworze. Nie złamie trzciny nadłamanej, nie zagasi ledwo tlejącego się knotka. On rzeczywiście przyniesie Prawo. Nie zniechęci się ani nie załamie, aż utrwali Prawo na ziemi, a Jego pouczenia wyczekują wyspy. Ja, Pan, powołałem Cię słusznie, ująłem Cię za rękę i ukształtowałem, ustanowiłem Cię przymierzem dla ludzi, światłością dla narodów, abyś otworzył oczy niewidomym, ażebyś z zamknięcia wypuścił jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności».
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan ześle pokój swojemu ludowi. Oddajcie Panu, synowie Boży, oddajcie Panu chwałę i sławcie Jego potęgę. Oddajcie Panu chwałę Jego imienia, na świętym dziedzińcu uwielbiajcie Pana. Ponad wodami głos Pański, Pan ponad wód bezmiarem! Głos Pana potężny, głos Pana pełen dostojeństwa. Zagrzmiał Bóg majestatu: a w Jego świątyni wszyscy mówią: «Chwała». Pan zasiadł nad potopem, Pan jako Król zasiada na wieki. (Ps 29, 1b-2. 3ac-4. 3b i 9b-10)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezus został namaszczony Duchem Świętym (Dz 10, 34-38). Gdy Piotr przybył do domu setnika Korneliusza w Cezarei, przemówił w dłuższym wywodzie: «Przekonuję się, że Bóg naprawdę nie ma względu na osoby. Ale w każdym narodzie miły jest Mu ten, kto się Go boi i postępuje sprawiedliwie. Posłał swe słowo synom Izraela, zwiastując im pokój przez Jezusa Chrystusa. On to jest Panem wszystkich. Wiecie, co się działo w całej Judei, począwszy od Galilei, po chrzcie, który głosił Jan. Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego, że Bóg był z Nim, przeszedł On, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła».
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Otwarło się niebo i zabrzmiał głos Ojca: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».(Por. Mk 9, 7)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głos Ojca brzmi: «To jest mój Syn umiłowany, Jego słuchajcie».(Por. Mk 9, 7) Czy jestem posłuszny Panu Bogu i Jego wezwaniu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CHRZEST PAŃSKI JEST RÓWNIEŻ MOIM ŚWIĘTEM, ŚWIĘTEM MOJEGO CHRZTU ŚWIĘTEGO. CZY ZNAM JEGO DATĘ? CZY JESTEM WDZIĘCZNY PANU BOGU I MOIM BLISKIM? CZY MODLĘ SIĘ ZA RODZICÓW I RODZICÓW CHRZESTNYCH? ZA KS. CELEBRANSA? TO PRZEZ JEGO RĘCE OTRZYMAŁEM TEN PIĘKNY DAR DZIECIĘCTWA BOŻEGO. CZY DBAM O TEN DAR, PODTRZYMUJĘ JEGO PŁOMIEŃ, ŻEBY NIE ZGASŁ? JESTEM ZA TO ODPOWIEDZIALNY, JAKŻE WIELKA TO ODPOWIEDZIALNOŚĆ. CZY JESTEM TEGO ŚWIADOM?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z wdzięcznością Dobremu Bogu za dar chrztu świętego, polecamy nas i naszych bliskich miłosierdziu Bożemu. Panie Boże zapłać za posługę kapłańską. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, polecamy Ci tych, którzy są ochrzczeni, lecz sie pogubili, ulegli laicyzacji, zmiłuj się nad nimi. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: W intencji nieochrzczonych - Jezu, Ty się tym zajmij! Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, ja proszę Cię o coś, a Ty posyłasz mi osoby potrzebujące tego samego ode mnie, dziej się wola Boża. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Boże, proszę oczyść moje serce ze wszystkiego, co nie podoba się Tobie. Otwórz moje serce, napełnij je miłością po brzegi i spraw, by popłynął z niego głos ku Tobie, ku Niebu: To jest mój Ojciec umiłowany, w którym mam upodobanie. Abba Ojcze! Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy jestem w stanie zgodzić się na Boży plan? Bez ale...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, potrzebuję Twojego pocieszenia, umocnienia, uzdrowienia, przebaczenia, prowadzenia, abyś mocą swojego Ducha, pomimo mojej kruchości i słabości mógł przeze mnie pocieszać, umacniać, uzdrawiać, przebaczać, prowadzić. Z Twoją pomocą, zgadzam się, mając nadzieję w sercu, że i nade mną otworzy się niebo Twojej miłości i upodobania. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, ustanowiony przymierzem dla ludzi, otwórz oczy niewidomym, z zamknięcia wypuść jeńców, z więzienia tych, co mieszkają w ciemności. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oddajemy Panu chwałę i sławimy Jego potęgę. Oddajemy Panu chwałę Jego imienia, wywyższając i uwielbiając Go. Alleluja!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego, że Bóg był z Nim, przeszedł On, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła. (Dz 10, 34-38)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o uzdrowienie w intencji tych, którzy przez swe złe czyny, są pod władzą diabła. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Jezusa z Nazaretu, Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Dlatego, że Bóg był z Nim, przeszedł On, dobrze czyniąc i uzdrawiając wszystkich, którzy byli pod władzą diabła. A choć był niewinny, myśmy Go ukrzyżowali, wybacz, ach wybacz nam Panie! Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.