Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak traktuję Jezusa, jakim autorytetem jest dla mnie?

Utworzony przez Gość, 18 lutego 2019 r. o 20:12
Módlmy się: Chcę, Panie, zawierzyć Bogu w pełni, lecz nie potrafię, proszę uzdolnij mnie do tego. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg zsyła potop (Rdz 6,5-8; 7,1-5.10). Kiedy Pan Bóg widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się. Wreszcie Pan rzekł: „Zgładzę ludzi, których stworzyłem, z powierzchni ziemi: ludzi, zwierzęta, gady i płazy, i ptaki powietrzne, bo żal Mi, że ich stworzyłem". Tylko Noe znalazł upodobanie w oczach Boga. A potem Pan rzekł do Noego: „Wejdź wraz z całą twą rodziną do arki, bo przekonałem się, że tylko ty jesteś wobec Mnie prawy wśród tego pokolenia. Z wszelkich zwierząt czystych weź z sobą siedem samców i siedem samic, ze zwierząt zaś nieczystych po jednej parze: samca i samicę; również i z ptactwa po siedem samców i po siedem samic, aby w ten sposób zachować ich potomstwo dla całej ziemi. Bo za siedem dni spuszczę na ziemię deszcz, który będzie padał czterdzieści dni i czterdzieści nocy, aby wyniszczyć wszystko, co istnieje na powierzchni ziemi, cokolwiek stworzyłem". I spełnił Noe wszystko tak, jak mu Pan polecił. A gdy upłynęło siedem dni, wody potopu spadły na ziemię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie, jeśli trzeba i dziś ześlij na ziemię potop, tylko błagam nie dozwól, abyśmy oddalili się od Ciebie i poszli na zatracenie. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan ześle pokój swojemu ludowi. Oddajcie Panu, synowie Boży, Oddajcie Panu chwałę i sławcie Jego potęgę. Oddajcie Panu chwałę Jego imienia, na świętym dziedzińcu uwielbiajcie Pana. Ponad wodami głos Pański, Pan ponad wód bezmiarem! Głos Pana potężny! Głos Pana pełen dostojeństwa! Głos Pana zgina dęby i ogałaca lasy, a w Jego świątyni wszyscy wołają: „Chwała!". Pan zasiadł nad potopem, Pan jako Król zasiada na wieki. (Ps 29,1-4.9-10)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Otwórz, Panie, nasze serca, abyśmy uważnie słuchali słów Syna Twojego. (Dz 16,14b)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie czuwaj nad nami, aby nic nas nie oddzieliło od Ciebie. Dziękujemy Ci za wszystko, co nam dałeś, i za Twoją Ojcowską opiekę nad nami. Bądź uwielbiony!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto sadzi dobroć, zbiera miłość. św. Bazyli Wielki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za wstawiennictwem św. Bazylego Wielkiego, z prośbą o potrzebne łaski, abyśmy sadzili dobroć, i zbierali miłość. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Św. Bazyli Wielki, módl się za nami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi -Wyznanie Piotra i zapowiedź męki (Mk 8,27-33). Jezus udał się ze swoimi uczniami do wiosek pod Cezareą Filipową. W drodze pytał uczniów: „Za kogo uważają Mnie ludzie?” Oni Mu odpowiedzieli: „Za Jana Chrzciciela, inni za Eliasza, jeszcze inni za jednego z proroków”. On ich zapytał: „A wy za kogo Mnie uważacie?” Odpowiedział Mu Piotr: „Ty jesteś Mesjaszem”. Wtedy surowo im przykazał, żeby nikomu o Nim nie mówili. I zaczął ich pouczać, że Syn Człowieczy musi wiele cierpieć, że będzie odrzucony przez starszych, arcykapłanów i uczonych w Piśmie; że będzie zabity, ale po trzech dniach zmartwychwstanie. A mówił zupełnie otwarcie te słowa. Wtedy Piotr wziął Go na bok i zaczął Go upominać. Lecz On obrócił się i patrząc na swych uczniów, zgromił Piotra słowami: „Zejdź Mi z oczu, szatanie, bo nie myślisz o tym, co Boże, ale o tym, co ludzkie”. Pytanie o wiarę. Jednym z najczęstszych napomnień Jezusa jest wezwanie do czuwania. On dobrze wie, że wiara jest wystawiona na zagrożenia, zewnętrzne i wewnętrzne. Dlatego chce, bym każdego dnia słyszał Jego pytanie: Według ciebie, kim jestem? Ono pomaga weryfikować moją wiarę. Może to być przecież wiara Piotra, który uznał w Jezusie Mesjasza, a już po chwili chciał Jego mesjańską misję układać według własnych ludzkich planów. Trzeba pamiętać, że wiara jest najpierw darem Bożej łaski, a dalej – odkrywaniem i posłusznym realizowaniem zbawczych zamiarów Ojca. One natomiast dokonały się w Jezusie, a w nas dopełniają się w tajemnicy krzyża. Moja codzienna odpowiedź na pytanie Jezusa to potwierdzanie wiary w Ukrzyżowanego i Zmartwychwstałego. Módlmy się: Daj mi, Panie, serce czuwające, abym nie tylko słyszał codziennie Twoje pytanie o moją wiarę, lecz abym też stale ją potwierdzał posłuszeństwem zamysłom Boga Ojca.Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przymierze Boga z Noem (Rdz 9,1-13). Pobłogosławił Bóg Noego i jego synów, mówiąc do nich: „Bądźcie płodni i mnóżcie się, abyście zaludnili ziemię. Wszelkie zaś zwierzę na ziemi i wszelkie ptactwo powietrzne niechaj się was boi i lęka. Wszystkie bowiem gady i płazy, i wszystkie ryby morskie zostały oddane wam we władanie. Wszystko, co się porusza i żyje, jest przeznaczone dla was na pokarm, tak jak rośliny zielone, daję wam wszystko. Tylko nie wolno wam jeść mięsa z krwią życia. Upomnę się o waszą krew przez wzgląd na wasze życie; upomnę się o nią u każdego zwierzęcia. Upomnę się też u człowieka o życie człowieka i u każdego o życie brata. Jeśli kto przeleje krew ludzką, przez ludzi ma być przelana krew jego, bo człowiek został stworzony na wyobrażenie Boga. Wy zaś bądźcie płodni i mnóżcie się; zaludniajcie ziemię i miejcie władzę nad nią". Potem Bóg tak rzekł do Noego i do jego synów: „Ja, Ja zawieram przymierze z wami i z waszym potomstwem, które po was będzie; z wszelką istotą żywą, która jest z wami; z ptactwem, ze zwierzętami domowymi i polnymi, jakie są przy was, ze wszystkimi, które wyszły z arki, z wszelkim zwierzęciem na ziemi. Zawieram z wami przymierze tak, iż nigdy już nie zostanie zgładzona żadna istota żywa wodami potopu i już nigdy nie będzie potopu mszczącego ziemię". Po czym Bóg dodał: „A to jest znak przymierza, które Ja zawieram z wami i z każdą istotą żywą, jaka jest z wami, na wieczne czasy. Łuk mój kładę na obłoki, aby był znakiem przymierza między Mną i ziemią".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg z wyżyn nieba spogląda na ziemię. Poganie będą się bali imienia Pana, a Twej chwały wszyscy królowie ziemi, bo Pan odbuduje Syjon i ukaże się w swym majestacie. Przychyli się ku modlitwie opuszczonych i nie odrzuci ich modłów. Należy to spisać dla przyszłych pokoleń, lud, który się narodzi, niech wychwala Pana. Bo spojrzał Pan z wysokości swego przybytku, popatrzył z nieba na ziemię, aby usłyszeć jęki uwięzionych, aby skazanych na śmierć uwolnić. Synowie sług Twoich bezpiecznie mieszkać będą, a ich potomstwo będzie trwało w Twej obecności. By imię Pana głoszono na Syjonie i Jego chwałę w Jeruzalem, kiedy zgromadzą się razem narody i królestwa, by służyć Panu. (Ps 102,16-23.29)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słowa Twoje, Panie, są duchem i życiem. Ty masz słowa życia wiecznego. (J 6,63b.68)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Każdy krok zostawia ślad. przysłowie chińskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla przypomnienia, Wspólnota KK to przede wszystkim wspólna odpowiedzialność i troska. Zapomnieliśmy o tym?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Z obfitości serca mówią usta  (Łk 6,39-45). Jezus opowiedział uczniom przypowieść: „Czy może niewidomy prowadzić niewidomego? Czy nie wpadną w dół obydwaj? Uczeń nie przewyższa nauczyciela. Lecz każdy, dopiero w pełni wykształcony, będzie jak jego nauczyciel. Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Jak możesz mówić swemu bratu: «Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku», gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata. Nie jest dobrym drzewem to, które wydaje zły owoc, ani złym drzewem to, które wydaje dobry owoc. Po owocu bowiem poznaje się każde drzewo: nie zrywa się fig z ciernia ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron. Dobry człowiek z dobrego skarbca swego serca wydobywa dobro, a zły człowiek ze złego skarbca wydobywa zło. Bo z obfitości serca mówią jego usta”. Jedyny Nauczyciel. Jezus jest moim nauczycielem. Przemawia do mnie w swojej szkole miłości słowem prostym, które przekonująco apeluje do mojego życia, i czynem skutecznym, który daje mi poznać Jego moc. Mam w tej szkole zdobywać mądrość życia i postępować w miłości. A przez to samemu stawać się nauczycielem. To z kolei nakazuje mi zachować pokorę i czuwać. Pokora potrzebna jest po to, aby twardo stąpać po ziemi, w świadomości, że zanim jako nauczyciel wezmę się do napominania grzesznych i pouczania nieumiejętnych, powinienem dostrzec własne słabości. Czuwanie natomiast jest po to, aby nie obierać sobie w życiu fałszywych nauczycieli, nie patrzeć bezkrytycznie na rzeczywistość przez medialne okulary. Jeśli każdego dnia będę konfrontował swoje wybory z jedynym Nauczycielem, wówczas będę gromadził w sercu skarby, które pomogą mi budować autorytet i spełniać misję nauczyciela. Módlmy się: Jezu, Ty jesteś cierpliwym nauczycielem, który uczy mnie mądrości. Daj mi, proszę, pokorne i czuwające serce, aby przebywała w nim Twoja mądrość i wydawała dobre owoce. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wypowiedzi człowieka ujawniają jego wartość (Syr 27,4-7). Gdy sitem się przesiewa, zostają odpadki, podobnie okazują się błędy człowieka w jego rozumowaniu. Piec wystawia na próbę naczynia garncarza, a sprawdzianem człowieka jest jego wypowiedź. Hodowlę drzewa poznaje się po jego owocach, podobnie serce człowieka po rozumnym słowie. Nie chwal człowieka, zanim poznasz, jak przemawia, to bowiem jest próbą dla ludzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze jest śpiewać Tobie, Panie Boże. Dobrze jest dziękować Panu, śpiewać Twemu imieniu, Najwyższy: z rana głosić Twoją łaskawość, a wierność Twoją nocami. Sprawiedliwy zakwitnie jak palma, rozrośnie się jak cedr na Libanie. Zasadzeni w domu Pańskim, rozkwitną na dziedzińcach naszego Boga. Nawet i w starości wydadzą owoc, zawsze pełni życiodajnych soków. aby świadczyć, że Pan jest sprawiedliwy, On Opoką moją i nie ma w Nim nieprawości. (Ps 92,2-3.13-14.15-16)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan jest sprawiedliwy, On Opoką moją i nie ma w Nim nieprawości. Alleluja!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobrze jest służyć Tobie, Panie Boże. Alleluja!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...