Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak traktuję Jezusa, jakim autorytetem jest dla mnie?

Utworzony przez Gość, 18 lutego 2019 r. o 20:12
Przez Chrystusa zwyciężamy śmierć (1 Kor 15,54b-58). Bracia: Kiedy już to, co śmiertelne, przyodzieje się w nieśmiertelność, wtedy sprawdzą się słowa, które zostały napisane: „Zwycięstwo pochłonęło śmierć. Gdzież jest, o śmierci, twoje zwycięstwo? Gdzież jest, o śmierci, twój oścień?” Ościeniem zaś śmierci jest grzech, a siłą grzechu Prawo. Bogu niech będą dzięki za to, że dał nam zwycięstwo przez Pana naszego Jezusa Chrystusa. Przeto, bracia moi najmilsi, bądźcie wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud wasz nie pozostaje daremny w Panu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najmilsi, bądźmy wytrwali i niezachwiani, zajęci zawsze ofiarnie dziełem Pańskim, pamiętając, że trud nasz nie pozostaje daremny w Panu. Alleluja!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem światłością świata, kto idzie za Mną, będzie miał światło życia. (J 8,12b)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"TRZEŹWE" SPOJRZENIE. Rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. I chociaż w dzisiejszej liturgii słowa o abstynencji nie ma ani słowa, to jednak trzeba być ślepym, aby nie dostrzec nauki Jezusa o byciu trzeźwym. Ta lekcja na pewno się nam przyda. Doskonale zdajemy sobie sprawę, że niewidomy nie może pomóc podobnemu sobie. I tak jest z każdą niepełnosprawnością w naszym życiu. Czy upijający się codziennie alkoholik może pomóc drugiemu alkoholikowi? Nie. Tylko ktoś, kto jest zdrowy, a najlepiej niepijący alkoholik, tak określają siebie członkowie grup AA, może pomóc wyjść z nałogu alkoholowego komuś innemu. Uczestniczyłem jeden raz w spotkaniu takiej grupy na zaproszenie mojego kolegi. Mam wielkie uznanie dla tych braci i sióstr, którzy pokornie uznają swoją słabość, którą będą dźwigać do końca życia. Oni potrafią być dla siebie wsparciem. Może dlatego, że doskonale znają ciężar „belki” tkwiącej w ich oku. A ja? Człowiek wolny, z rodziny niedotkniętej tym problemem, czy mogę coś zrobić? Przede wszystkim mogę nie oceniać, nie wytykać palcami, nie wynosić się nad innych. Mogę nie bawić się w próby pomocy, jeśli moją prawdziwą intencją nie jest pełna miłości troska, a jedynie chęć poczucia się dobrze, bo ja żyję na poziomie, ja znam granicę, której przekroczyć nie wolno. Ilu w swoim życiu widziałem pijanych śpiących na ulicy, cuchnących, żebrzących? Za ilu z nich gorąco się modliłem, podjąłem akt wyrzeczenia, np. zupełnej abstynencji w sierpniu? Spójrzmy na siebie trzeźwym okiem. Mamy jeszcze wiele do zrobienia. Nie bądźmy obłudnikami, ale ludźmi o dobrych sercach. ks. Cyprian Kostrzewa, paulista. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, abyśmy nie byli obłudnikami, ale ludźmi o dobrych sercach. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żyj w zgodzie z wieloma, lecz doradcą niech ci będzie jeden na tysiąc. Księga Syracydesa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, abyśmy żyli w zgodzie z wieloma, lecz doradcą niech nam będzie jeden, Pan nasz Jezus Chrystus. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: O trzeźwość narodu. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się, prośmy i dziękujmy...wytrwale!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...