Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

JEZUS ZAPRASZA DO GŁOSZENIA EWANGELII, NAS WSZYSTKICH WIERZĄCYCH

Utworzony przez Gość, 13 maja 2018 r. o 15:19
Bóg w Trójcy jedyny - Radio Pielgrzym. „Wierzymy w Boga w Trójcy Świętej jedynego, w osobach Ojca i Syna, i Ducha Świętego”. Istota i charakter Boga stanowią niepojętą tajemnicę. (radiopielgrzym.pl) Zachęcam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PSPO Centrum Duchowości Benedyktyńskiej - Poznacie ich po ich owocach (25 czerwca 2014). Poznacie ich po ich owocach (Mt 7,20). Pan Jezus daje nam kryterium rozpoznawania, czy coś jest od Boga, od Ducha Świętego, czy nie. Istnieje bardzo dużo „pomysłów” na życie duchowe i na działalność duszpasterską. Wiele z nich wydaje się atrakcyjnych, wspaniałych, „ewangelicznych”, ale czy one takimi w istocie są? Wiemy, że liczne herezje powstały w odpowiedzi na autentyczne braki w Kościele, na zgorszenia, jakie się działy, na brak prawdziwej pracy duszpasterskiej. Mało tego, większość z nich odwoływała się do Ewangelii i opierała się na haśle powrotu do niej albo na próbie wprowadzenia jej zasad w życiu. (ps-po.pl) Zachęcam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgorszenie - Rzekł znowu do swoich uczniów: «Niepodobna, żeby nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą. Byłoby lepiej dla niego, gdyby kamień młyński zawieszono mu u szyi i wrzucono go w morze, niż żeby miał być powodem grzechu jednego z tych małych. Uważajcie na siebie! (Łk 17, 1-2)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Owocem zaś Ducha jest: miłość, radość, pokój, cierp­liwość, uprzejmość, dobroć, wierność, łagodność, opanowa­nie (Ga 5,22n).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdy będziesz postępował naprzód w życiu wspólnym i w wierze, serce ci się rozszerzy i pobiegniesz drogą przykazań Bożych z niewysłowioną słodyczą miłości (RegBen Prol 49).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PAPIESKIE ŻYCZENIA NOWOROCZNE - Papież Franciszek podczas spotkania z tysiącami wiernych w Watykanie w Nowy Rok złożył wszystkim życzenia "pokoju i pomyślności". W Światowy Dzień Pokoju apelował, aby każdy przyczyniał się do jego budowy. Zwracając się do wiernych zebranych na modlitwie Anioł Pański w południe we wtorek na placu Świętego Piotra Franciszek przypomniał, że papież Paweł VI ustanowił 1 stycznia Światowym Dniem Pokoju. W tym roku obchodzony jest on po raz 52. pod hasłem: "Dobra polityka służy pokojowi". "Nie myślmy, że polityka zastrzeżona jest tylko dla rządzących; wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za życie miasta, za dobro wspólne i także polityka jest dobra w takiej mierze, w jakiej każdy wnosi swój wkład w służbę pokojowi." (PAP)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu, z prośba o potrzebne łaski, aby każdy wnosił swój wkład w służbę pokojowi i przyczyniał się do jego budowy. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pokój,jest owocem miłości Boga i bliźniego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za św. Janem Pawłem II, w Imię Trójcy Przenajświętszej. Amen. "Czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy Pan wasz przybędzie" (por. Mt 24,42) - te słowa przypominają nam ostateczne wezwanie, które nastąpi wówczas, kiedy Pan zechce. Pragnę za Nim podążyć i pragnę, aby wszystko, co składa się na moje ziemskie życie, przygotowało mnie do tej chwili. Nie wiem, kiedy ona nastąpi, ale tak jak wszystko, również i tę chwilę oddaję w ręce Matki mojego Mistrza: +totus Tuus+. Amen. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Jezu, wierzę, że jesteś Zbawicielem. Chciałbym Ci także zaufać i pójść za Tobą, dokądkolwiek mnie poprowadzisz. Jest jednak we mnie lęk i obawa. Dodaj mi odwagi. Nakarm mnie pokarmem dającym życie wieczne.Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Jezu, zapraszam Cię do łodzi mojego życia. Pomóż mi przepłynąć na drugi brzeg bezpiecznie. Ucisz burzę, która szaleje wokół mnie. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba twardo stąpać po ziemi, aby dojść do nieba. św. Tomasz z Akwinu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ci, którzy żyją nadzieją, widzą dalej. Lothar Zenetti
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Proszę Cię, Panie, ześlij na mnie Ducha Świętego. Spraw, abym miał zdolność poznania, co jest Twoją wolą w moim życiu, i bym nie bał się pójść za Tobą. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie, który niewidomym dajesz przejrzenie i zniewolonych czynisz wolnymi, wybaw nas od krzywdy i ucisku. Niech Twoje imię trwa na wieki. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KU PRZESTRODZE - "Dziś też na świecie nie ma miejsca dla Zbawiciela - jak 2000 lat temu większość znienawidziła Chrystusa tak samo jest i dzisiaj. Jeśli nawet nie jest to jawna nienawiść to jest to pogarda - lekceważenie Go na co dzień, pogarda dla Jego nauk. Jak nie można jednocześnie służyć Bogu i mamonie, tak samo jednocześnie nie można być przyjacielem bezbożnego świata i przyjacielem Boga - jedno albo drugie - list Jakuba 4:4."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nie wierzysz? To spróbuj. Proś Jezusa, Panie przymnóż mi wiary! Amen."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdy nie masz nic do ofiarowania, ofiaruj uśmiech. przysłowie chińskie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Jezus naucza jak ten, kto ma władzę (Mk 1,21-28).  W mieście Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie. Był właśnie w synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: „Czego chczesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boży”. Lecz Jezus rozkazał mu surowo: „Milcz i wyjdź z niego”. Wtedy duch nieczysty zaczął go targać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego. [justify]A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: „Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne”. I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.[/justify] [justify] [b]Nauka z mocą.[/b][/justify] Jezus naucza z mocą autorytetu. Nie jest to jakikolwiek autorytet, lecz moc, która ma władzę nad wszystkim. Również nad złymi duchami. One doskonale zdają sobie sprawę, kim On jest. Bo złe duchy też są wierzące. Wierzą i drżą, wpadają w panikę. Ich wiara nie przynosi pokoju serca ani im, ani ludziom, bo opanowała je pycha, która nie pozwala zgiąć kolan przed Bogiem. Pycha może opanować i mój umysł, który będzie wiedział, że Bóg istnieje. Jednak dopóki ta pyszna wiedza będzie nade mną panować, serce będzie milczeć. Tylko Jezus ma moc, która wyrzuca złe duchy, nakazuje pysze milczeć, a przez to udziela głosu sercu. Autorytet Jezusa pomaga mi uwierzyć w Jego słowo pełne mocy. Wiara natomiast pozwala przylgnąć do miłości, która wyzwala. Oto jedna ze ścieżek ucznia Chrystusa: posłuszna pokora. Módlmy się: Napełnij, Panie, mój umysł pokorą, aby rozpoznawał Twoją naukę jako zawsze nową, zdolną przemieniać moje serce, uzdalniając je do posłusznej miłości. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Jezus uzdrawia chorych (Mk 1,29-39). Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł do niej i podniósł ją ująwszy za rękę. Gorączka ją opuściła i usługiwała im. Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto było zebrane u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ wiedziały, kim On jest. Nad ranem, gdy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo na to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy. Głosił i uzdrawiał. Głównym zadaniem Jezusa w Jego publicznej działalności jest głoszenie Ewangelii i uzdrawianie. Przepowiadaniem ogłasza nadejście królestwa Bożego, a cudami potwierdza, że królestwo jest blisko. Poranieni na duszy i ciele są w sposób szczególny bliscy Jego sercu. Cuda Jezusa są znakiem Bożego miłosierdzia. Takie ponadnaturalne interwencje Bożej miłości w życie człowieka zawsze mają swój cel. Pozwalają nie tylko rozpoznać rzeczywistość królestwa Bożego obecnego wśród ludzi, przede wszystkim wyraźniej kierują życie człowieka ku Bogu, bo miłość ze swej natury przyciąga. Ale również domagają się wdzięcznej postawy serca. Teściowa Szymona jest przykładem odpowiedzi Bogu na Jego dary. Służba innym to nic innego jak dzielenie się tym, co otrzymało się od Boga. Módlmy się: Panie, pragnę szukać Ciebie każdego dnia. Ulecz wszystkie moje choroby i otwórz moje serce na służbę dla dobra bliźnich. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...