Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kto nie jest przeciwko Jezusowi, ten jest z Nim!

Utworzony przez Gość, 27 lutego 2019 r. o 19:57
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami (Mk 9,38-40). Apostoł Jan rzekł do Jezusa: „Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w imię Twoje wyrzucał złe duchy, i zabranialiśmy mu, bo nie chodził z nami”. Lecz Jezus odrzekł: „Nie zabraniajcie mu, bo nikt, kto czyni cuda w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czynić dobro mocą Boga (Mk 9,38-40). Czynić dobro mocą Boga Prośba uczniów wydaje się wyrażać troskę o jedność wspólnoty powołanej przez Jezusa. Jednak Mistrz uczy ich szerszego spojrzenia na jedność w pełnieniu dobra. Samo bycie uczniem Chrystusa nie wystarczy, by dokonywać dzieł przezwyciężających władzę demonów. Ale też niebycie uczniem Chrystusa nie przekreśla możliwości czynienia prawdziwego dobra. Są ludzie, którzy nie należą do Kościoła, ale autentycznie wierzą w Jezusa. Zadaniem chrześcijanina jest troska o widzialną wspólnotę Kościoła, w którym jest pełnia środków zbawienia, do którego człowiek wchodzi przez wiarę i chrzest. Sprawą fundamentalną jest tu wiara, że Jezus jest prawdziwym Bogiem i prawdziwym człowiekiem, jedynym Odkupicielem. Nie można jednak nikogo pozbawiać prawa czynienia dobra. Prawdziwe dobro dokonuje się zawsze mocą Bożą. Módlmy się: Naucz mnie, Panie, mądrej troski o współdziałanie w dobrym ze wszystkimi braćmi w wierze i ludźmi dobrej woli. Niech wszyscy, widząc to dobro, wychwalają Ojca, który jest w niebie. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mądrość mistrzynią życia (Syr 4,11-19). Mądrość wywyższa swych synów i ma pieczę o tych, którzy jej szukają. Kto ją miłuje, miłuje życie, a kto dla niej rano wstaje, będzie napełniony weselem. Kto ją posiądzie, odziedziczy chwałę, a gdzie ona wejdzie, tam Pan błogosławi. Którzy jej służą, oddają cześć Świętemu, a miłujących ją Pan będzie miłował. Kto jej słucha, sądzić będzie narody, a kto do niej się przykłada, mieszkać będzie spokojnie. Kto jej zaufa, ten ją odziedziczy i posiadać ją będą jego pokolenia. W początkach powiedzie go trudnymi drogami, bojaźnią i strachem go przejmie, dręczyć go będzie swoją nauką, aż nabierze zaufania do jego duszy i wypróbuje go przez swe nakazy. Następnie powróci do niego po drodze gładkiej i rozraduje go, i odkryje mu swe tajemnice. A jeśliby zszedł na bezdroża, opuści go i odda w moc jego upadku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Miłosierdziu Bożemu polecamy nieszczęśników, którzy zeszli na bezdroża, oddanych w moc ich upadku. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Obfity pokój miłującym Prawo. Obfity pokój dla miłujących Twoje Prawo, i nigdy się nie potkną. Przestrzegam Twoich postanowień i napomnień, bo wszystkie moje drogi są przed Tobą. Niech moje wargi rozbrzmiewają hymnem, bo mnie nauczasz Twych ustaw. Niech mój język opiewa Twoje słowo, bo wszystkie Twe przykazania są sprawiedliwe. Pragnę Twojej pomocy, Panie, a Prawo Twoje jest moją rozkoszą. Niech żyje moja dusza i niech Ciebie chwali, niech mnie wspierają Twoje wyroki. (Ps 119,165 i 168.171-172.174-175)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Pragnę Twojej pomocy, Panie, a Prawo Twoje jest moją rozkoszą. Niech żyje moja dusza i niech Ciebie chwali, niech mnie wspierają Twoje wyroki. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja jestem drogą i prawdą, i życiem, nikt nie przychodzi do Ojca inaczej, jak tylko przeze Mnie. (J 14,6)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie, Ty jesteś drogą i prawdą, i życiem, pragniemy przychodzić do Ojca, tylko przez Ciebie. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PROŚBA - Za wstawiennictwem św.Krzysztofa, w intencji Panu Bogu wiadomej. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czas przemija, wypowiedziane słowo pozostaje. Lew Tołstoj
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE = "Zaufanie, dobroć, szczerość, akceptacja, nadzieja, wytrwałość wśród ludzi to perły mądrości, dające życiu siłę i wyznaczające mu właściwy kierunek."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SZCZĘŚCIE - "I niemożliwe staje się możliwym, wystarczyło uwierzyć."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE = "Nic nie dzieje się przypadkiem. Wierzę, że nawet trudne doświadczenia w życiu czemuś służą."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE = "Człowiek o dobrym sercu ma dla innych wiele ciepła i życzliwości, zaś ten o złym sercu, wiele jadu."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie jest moje serce, pełne ciepła i życzliwości dla innych, czy jadu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Jezus mówi, lecz my nie chcemy Go słuchać. Wciąż wolimy chodzić własnymi drogami, mimo, że te wiodą nas na manowce. Czy to mądre? (Mk 9,14-29)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE = W żadnych okolicznościach nie wolno rezygnować z modlitwy wstawienniczej. To również próba wiary. Wołanie kogoś, kto nic nie może, do Tego, kto może wszystko. (Mk 9,14-29)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Triumf osiąga się przez zwalczanie trudności. Wiktor Hugo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, aby moje serce, aż po brzegi, było pełne ciepła i życzliwości dla innych. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto nie jest przeciwko Jezusowi, ten jest z Nim!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...