Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

MSZA O MIŁOŚĆ - 14 DNIA MIESIĄCA W LUBLINIE

Utworzony przez Gość, 15 sierpnia 2017 r. o 11:17
Chcecie poznać Boga? Zastanawiajcie się nad tą jedną myślą: „Bóg jest miłosierdziem”. św. Augustyn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dziękczynienie za wiarę Tesaloniczan (1 Tes 3,7-13). Zostaliśmy dzięki wam, bracia, pocieszeni: przez wiarę waszą we wszelkiej potrzebie i naszym ucisku. Teraz bowiem ożyliśmy, gdy wy przy Panu stoicie. Jakież bowiem podziękowanie możemy za was Bogu złożyć, za radość, jaką mamy z powodu was przed Bogiem naszym? Gorąco modlimy się we dnie i w nocy, abyśmy mogli dopełnić tego, czego brak waszej wierze. Drogę naszą do was niech utoruje sam Bóg, Ojciec nasz, i Pan nasz Jezus. A Pan niech pomnoży liczbę waszą i niech spotęguje waszą wzajemną miłość do wszystkich, jaką i my żywimy do was; aby serca wasze utwierdzone zostały jako nienaganne w świętości wobec Boga, Ojca naszego, na przyjście Pana naszego Jezusa wraz ze wszystkimi Jego świętymi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny (Mt 25,1-13). "Miłości nie można kupić. Ona powinna kierować naszym działaniem. Miłością Boga trzeba żyć."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech Ojciec naszego Pana Jezusa Chrystusa przeniknie nasze serca swoim światłem, abyśmy wiedzieli, czym jest nadzieja naszego powołania. (Por. Ef 1,17-18)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prorok poddany próbie (Jr 20,7–9). Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść; ujarzmiłeś mnie i przemogłeś. Stałem się codziennym pośmiewiskiem, wszys­cy mi urągają. Albowiem ilekroć mam zabierać głos, muszę obwieszczać: „Gwałt i ruina!”. Tak, słowo Pana stało się dla mnie każdego dnia zniewagą i pośmiewiskiem. I powiedziałem sobie: „Nie będę Go już wspominał ani mó­wił w Jego imię”. Ale wtedy zaczął trawić moje serce jakby ogień nurtujący w moim ciele. Czyniłem wysiłki, by go stłumić, lecz nie potrafiłem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kto zadaje cierpienie Jezusowi i człowiekowi? Ten człowiek, który żyje w grzechu. Jezus przyjmuje jego grzech, a tym samym cierpienie nierozdzielnie złączone z grzechem. Kto zabija Jezusa? Człowiek żyjący w grzechu." (Mt 16,21–27)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Duch Pański spoczywa na Mnie, posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę. (Łk 4,18)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wierzę, że będę oglądał dobra Pana w krainie żyjących. Oczekuj Pana, bądź mężny, nabierz odwagi i oczekuj Pana. (Ps 27,1.4.13-14)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja zaś jak oliwka kwitnąca w domu Bożym, na wieki zaufam łaskawości Boga. Będę Cię sławił na wieki za to, coś uczynił, + polegał na Twym imieniu, ponieważ jest dobre dla ludzi oddanych Tobie. (Ps 52,10-11)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wierność i jedność, łagodność i pokój, nadzieja i życie w prawdzie ukazują naszą miłość w Duchu Świętym." (Łk 4,38-44)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Za co dziękować Bogu? Za wiarę, nadzieję i miłość. Życie tymi wartościami jest głoszeniem Ewangelii."  (Kol 1,1-8)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wierność i jedność, łagodność i pokój, nadzieja i życie w prawdzie ukazują naszą miłość w Duchu Świętym."  (Kol 1,1-8)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiara, nadzieja i miłość, czy żyję tymi wartościami?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan posłał Mnie, abym ubogim niósł dobrą nowinę, więźniom głosił wolność. (Łk 4,18)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przedmioty nie są istotne. Za to szczęście, umiłowanie piękna, przyjaźń między ludźmi – to jest istota życia. Laurie Stockwell
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
BIBLIA - albo ta KSIĘGA będzie Cię trzymać z dala od grzechu, albo GRZECH będzie Cię trzymać z dala od tej księgi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło (Mt 1,18-23). "Troski, jakie na nas przychodzą, nie są skandalem, jaki Bóg dopuszcza, by nas umęczyć. One mają misję zbliżenia naszego do Jezusa i Niepokalanej. Człowiek przez problemy jest przynaglany, by słuchać tego, co mówi Bóg. Gdy wszystko jasno układa się w naszym życiu, nie wiemy kiedy odchodzimy od nasłuchiwania Bożej woli. Pocieszanie ziemskie niezwykle szybko usypia ludzkiego ducha, czyniąc go niezdolnym do większej wrażliwości na tchnienie Ducha Świętego. Zatem troski, sytuacje niezrozumiałe są po to, byśmy w zaufaniu wzrastali. Niepewność przychodzi na człowieka, jako konsekwencja nie rozumienia sensu, ukrytego przed jego umysłem i sercem. Problemy nie służą osłabieniu wiary, lecz jej pogłębieniu."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Kto w pełni żyje życiem sakramentalnym, ten nigdy nie jest sam."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W życiu wybierać musimy między łatwą porażką a trudnym zwycięstwem. Marek Dziewiecki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Miłuj bliźniego swego jak siebie samego”. Miłość nie wyrządza zła bliźniemu. Przeto miłość jest doskonałym wypełnieniem Prawa. (Rz 13,8–10)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...