Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

MSZA O MIŁOŚĆ - 14 DNIA MIESIĄCA W LUBLINIE

Utworzony przez Gość, 15 sierpnia 2017 r. o 11:17
KONFERENCJA - (YouTube) Trwać w prawdzie w czasach zamętu - ks. Piotr Glas. "Mętna woda" - tak można nazwać rzeczywistość współczesnego świata. Półprawdy, kłamstwa, oszukiwanie siebie, naginanie rzeczywistości - stały się codziennością wielu chrześcijan. Ks. Piotr Glas przypomina słowa Jezusa, że "Ojcem kłamstwa jest szatan", a ocalenie możliwe jest wyłącznie przez radykalną wierność prawdzie, nawet za cenę cierpienia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
«Będziesz miłował Pana, Boga swego, całym swoim sercem, całą swoją duszą, całą swoją mocą i całym swoim umysłem; a swego bliźniego jak siebie samego». (Łk 10, 25-37)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Że dobrym być potrzeba i któż tego nie wie? Lecz dobry owoc rośnie nie na każdym drzewie. Mikołaj Rej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg jest Ojcem, który kocha, karmi i wybacza. Ojcze, niech będzie uświęcone Twoje imię. Abba Ojcze! (Łk 11, 1-4)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Proście, a będzie wam dane  (Łk 11, 5-13). "Bóg oczekuje naszego „ognia” w proszeniu i nieustępliwości. Kiedy człowiek prosi, otwiera się szeroko jego serce, przemienia i czyni zdolnym do przyjęcia takiego daru, jaki zostanie mu udzielony. „Nie przestawajcie prosić, a będzie wam dane; nie przestawajcie szukać, a znajdziecie; nie przestawajcie pukać, a otworzą wam”. Zasadą nienaruszalną jest wytrwałość, nie zniechęcanie się tym, że nie otrzymuję natychmiast, w chwili, w której spodziewałem się. Bóg określa czas przekazania tego, co jest nam potrzebne, w drodze do nieba. Dla nas niezbędne jest nieprzerwane, konsekwentne czynienie tego, co otwiera serce na przyjęcie daru, bez względu na to, jaki on będzie. Wytrwałość, to świadome, zdecydowane bycie z Chrystusem i podążanie za Nim, dokądkolwiek pójdzie, zwłaszcza wtedy, kiedy pojawią się trudności i porażki. Będę wytrwały wtedy, kiedy będę miał cel i zaufanie do Boga i ludzi. Nieodłączne od wytrwałości jest cierpienie. W nim dojrzewamy do przyjęcia tego, czego udzieli nam Bóg."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Szczęśliwi stojący pod krzyżem (Łk 11, 27-28). Życie duchowe polega bardziej na staniu pod krzyżem, niż na przybieraniu egzaltowanej pozy i na przeżywaniu ciągłej radości, choć jedno nie wyklucza oczywiście drugiego. Módlmy się: Jezu, pragnę Cię słuchać, pragnę żyć Twoim słowem w mojej codzienności. Umocnij mnie, abym nie zdezerterował i nie uciekł spod Twojego krzyża. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O Serce najlitościwsze, ratuj mnie przez nieskończone miłosierdzie Twoje! Niech mnie nie zgubi mnóstwo grzechów moich! św. Małgorzata Maria Alacoque
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pan Jezus mówi - Oto przygotowałem moją ucztę: woły i tuczne zwierzęta pobite i wszystko jest gotowe. Przyjdźcie na ucztę.  (Mt 22, 1-14)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezu, tyle razy wzgardziłem Twoją miłością, Twoim zaproszeniem. Tyle razy przybyłem niechętnie lub byłem nieprzygotowany, a wszystko dlatego, że nie zauważam ogromu Twojej miłości. Przebacz mi, Panie. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fragment książki " Gdy Pan mówi do serca" ks. G.Courtois. "Dopóki jesteście na ziemi, możecie modlić się w imieniu tych, którzy o tym nie myślą, możecie, w duchu zadośćuczynienia, pogłębiać przyjaźń ze Mną w imieniu tych, którzy odwracają się ode Mnie i odrzucają Mnie. Możecie ofiarować swoje cierpienia fizyczne i moralne, jednocząc je z moją męką, w imieniu tych, którzy cierpią, buntują się przeciw temu, co ich spotyka. Nic z tego, co oddajecie Mi, bym z miłością to przyjął, nie jest daremne. Nie wiecie, co się z tym dzieje, lecz bądźcie pewni, że przynosi to wiele owoców."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie, niech nas ogarnie Twoja łaska według nadziei, którą pokładamy w Tobie. (Ps 32, 22)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paweł dziękuje Bogu za wiarę, nadzieję i miłość Tesaloniczan  (1 Tes 1,1–5b). Paweł, Sylwan i Tymoteusz do Kościoła Tesaloniczan w Bogu Ojcu i Panu Jezusie Chrystusie. Łaska wam i pokój. Zawsze dziękujemy Bogu za was wszystkich, wspominając o was nieustannie w naszych modlitwach, pomni przed Bogiem i Ojcem naszym na Wasze dzieło wiary, na trud miłości i na wytrwałą nadzieję w Panu naszym, Jezusie Chrystusie. Wiemy, bracia przez Boga umiłowani, o wybraniu Waszym, bo nasze głoszenie Ewangelii wśród Was nie dokonało się przez samo tylko słowo, lecz przez moc i przez Ducha Świętego, z wielką siłą przekonania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Błogosławieni ubodzy w duchu, albowiem do nich należy królestwo niebieskie. (Mt 5, 3)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Posłuszeństwo Chrystusa wynagradza grzech Adama (Rz 5,12. 15b. 17-19. 20b-21). Bracia: Przez jednego człowieka grzech wszedł na świat, a przez grzech śmierć, i w ten sposób śmierć przeszła na wszystkich ludzi, ponieważ wszyscy zgrzeszyli. Jeżeli przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich śmierć, to o ileż obficiej spłynęła na nich wszystkich łaska i dar Boży, łaskawie udzielony przez jednego Człowieka, Jezusa Chrystusa. Jeżeli bowiem przez przestępstwo jednego śmierć zakrólowała z powodu jego jednego, o ileż bardziej ci, którzy otrzymują obfitość łaski i daru sprawiedliwości, królować będą w życiu z powodu Jednego: Jezusa Chrystusa. A zatem, jak przestępstwo jednego sprowadziło na wszystkich ludzi wyrok potępiający, tak czyn sprawiedliwy Jednego sprowadza na wszystkich ludzi usprawiedliwienie dające życie. Albowiem jak przez nieposłuszeństwo jednego człowieka wszyscy stali się grzesznikami, tak przez posłuszeństwo Jednego wszyscy staną się sprawiedliwymi. Gdzie się jednak wzmógł grzech, tam się jeszcze obficiej rozlała łaska, aby jak grzech zaznaczył swoje królowanie śmiercią, tak łaska przejawiła swe królowanie przez sprawiedliwość wiodącą do życia wiecznego przez Jezusa Chrystusa, Pana naszego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chrześcijanin jest sługą sprawiedliwości stroniącym od niewoli grzechu (Rz 6, 12-18). Bracia: Niech grzech nie króluje w waszym śmiertelnym ciele, poddając was swoim pożądliwościom. Nie oddawajcie też członków waszych jako broń nieprawości na służbę grzechowi, ale oddajcie się na służbę Bogu jako ci, którzy ze śmierci przeszli do życia, i członki wasze oddajcie jako broń sprawiedliwości na służbę Bogu. Albowiem grzech nie powinien nad wami panować, skoro nie jesteście poddani Prawu, lecz łasce. Jaki stąd wniosek? Czy mamy dalej grzeszyć dlatego, że nie jesteśmy już poddani Prawu, lecz łasce? Żadną miarą. Czyż nie wiecie, że jeśli oddajecie samych siebie jako niewolników pod posłuszeństwo, jesteście niewolnikami tego, komu dajecie posłuch: bądź niewolnikami grzechu, co wiedzie do śmierci, bądź posłuszeństwa, co wiedzie do sprawiedliwości? Dzięki jednak niech będą Bogu za to, że gdy byliście niewolnikami grzechu, daliście z serca posłuch nakazom tej nauki, której was oddano, a uwolnieni od grzechu oddaliście się w niewolę sprawiedliwości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miłość w sercu kobiety szlachetnej to brylant utajony w ręku: daje blask, światło i ciepło. Arsène Houssaye
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy. (J 14, 23)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie.  (J 17, 17ba)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczęśliwi, którzy mają czyste serce, ponieważ oni będą oglądać Boga. Ewangelia wg św. Mateusza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Radość serca to bezsprzeczny dowód Bożego miłosierdzia. św. Grzegorz Wielki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...