Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Msze św. dla Singli u św. Rodziny w Lublinie:)

Utworzony przez Gość, 25 marca 2017 r. o 17:39
Do miast, w których odprawiene są Msze św. dla Singli, w styczniu 2015 roku dołączyl także Lublin. W parafii p.w. Św. Rodziny, ul. Jana Pawła II 11, taka Eucharystia sprawowana jest w czwartą niedzielę miesiąca, o godz. 19.00. Każdorazowo po wspólnej modlitwie odbywa się spotkanie integracyjne w Domu Akcji Katolickiej (była Kaplica), lub w innej sali parafialnej. To zaproszenie dla wszystkich osób zyjących w pojedynkę. Szansa by się spotkać. Dołącz do nas! Zapraszamy. Odwiedzajcie nas na Facebooku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szczęście Bóg daje, a szatan przyrzeka. Deotyma
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"SENSEM SPOTKANIA, JEST SPOTKANIE."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od siebie trzeba wymagać najwięcej. kard. Stefan Wyszyński
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aby być pewnym wejścia do królestwa Bożego nie wystarczy być ochrzczonym, a nawet wyznawać wiarę w Jezusa, trzeba przyjść i wypełnić wymagania Kazania na Górze. (Mt 7,6.12-14)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyszliśmy na świat, by kochać. Żyjemy, by kochać. Umrzemy, by kochać jeszcze bardziej. św. Józef Cafasso P.S. ŻYCIE BEZ MIŁOŚCI...TO PIEKŁO.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kochani! Zapraszamy do wspólnej modlitwy. To wyjątkowa okazja. Czekamy na Was. Nie przegap swojej szansy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Modlitwa jest dialogiem i rozmową z Bogiem, porażką zła i odwróceniem się od grzechu. św. Grzegorz z Nyssy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu. św. Augustyn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Królestwo niebieskie (Mt 13,44-52) "W tym, co czynimy, mamy podobać się jedynie Bogu. Warto o tym pamiętać, że Bóg mieszka w miłości. Na tym polega wieczne szczęście, że Bóg jest dla człowieka po śmierci wszystkim, całym jego bogactwem."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy człowiek z całego serca stara się pomóc drugiemu, pomaga równocześnie samemu sobie. Ralph Waldo Emerson
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie trzeba być bogaczem, by ofiarować coś cennego drugiemu człowiekowi: można podarować mu odrobinę czasu i uwagi. Dorothy Green
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trzeba być duchowym bogaczem, by ofiarować coś najcenniejszego drugiemu człowiekowi: podarować mu odrobinę czasu i uwagi. Anonim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia w Przypowieści o dziesięciu pannach (Mt 25,1-13) mówi - "Panie, panie, otwórz nam!" Lecz on odpowiedział: "Zaprawdę, powiadam wam, nie znam was". Czuwajcie więc, bo nie znacie dnia ani godziny.  Potrzebujemy siebie nawzajem!  Czasami wydaje się nam, że naszą relację z Bogiem możemy przeżywać w samotności, bez pomocy osób trzecich. To prawda, czasami potrzebujemy momentów, gdy jesteśmy z Bogiem sam na sam w ciszy. Czasami jednak przeradza się to w niewłaściwą postawę, którą wyrażają słowa: Bóg tak, ale Kościół nie. On nie jest mi potrzebny do tego, aby być blisko Boga. Dzisiejsza Ewangelia ukazuje nam coś zupełnie innego. Bardzo ważne, żebyśmy mieli dla siebie nawzajem oliwę. Czasami człowiekowi może zabraknąć tego, co najważniejsze - wiary, miłości i nadziei. Spotkanie z Bogiem, relacja z Nim staje się wtedy bardzo trudna. Tej oliwy, która rozświetla nasze życie, może wtedy dostarczyć nam ktoś bliski, trzeba tylko pójść do niego i powiedzieć: Pożycz mi. Pomóż mi, daj mi trochę tego, co masz, tego bogactwa, tego, z czego czerpiesz siłę, aby być blisko Boga, bo ja akurat przeżywam kryzys, nie radzę sobie, potrzebuję Twoje pomocy. Módlmy się: Jezu, czasem wydaje mi się, że milczysz, nie odpowiadasz, że Twoje przyjście się opóźnia. Nie pozwól, aby zabrakło mi oliwy, która sprawia, że moje serce płonie miłością. Jeśli jednak moja lampa zacznie gasnąć, poślij dobrych ludzi, którzy mi przyjdą z pomocą. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg jest miłosierny i wspaniałomyślny ponad wszystkie pojęcia i nagradza przeobficie już samą decyzję oddania się Jemu. św. Edyta Stein
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Lampa rzuca tyle światła by można było zrobić następny krok, jest zatem stale potrzebna w życiu pielgrzyma tak, jak potrzebna jest stała obecność Słowa Bożego. Pilnowanie, by lampa nie zgasła, to symbol odpowiedzialności lub stanu gotowości człowieka w oczekiwaniu na przyjście Pana. Człowiek jest lampą. Oliwą jest miłość, pokój, dobroć, cierpliwość, uczciwość. Są to dary Ducha Świętego. Oliwa symbolizuje dobre uczynki." (Mt 25,1-13)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Rozsądek, to postawienie w swoim życiu na "sprawy" prowadzące do celu, jakim jest moje i innych zbawienie wieczne; to podejmowanie takich decyzji, które pozwolą zachować szacunek do siebie samego. Nierozsądne panny nie mają wystarczającej ilości dobrych uczynków. Odmowa panien roztropnych nie jest spowodowana brakiem miłości czy brakiem chęci udzielenia pomocy. Ich dobre uczynki nie mogą być zaliczone innym. Ludzie mogą pomóc, lecz gotowość przyjęcia zbawienia jest osobistą odpowiedzialnością człowieka. Jeśli ktoś nie żyje miłością, nie rozwinął jej w sobie, to trudno aby nagle zaczął żyć miłością cudzą. Mogę mu jedynie wskazać na wzór miłości, wskazać na drogę, którą można do niej dojść. Miłości nie da się kupić. Miłość musi w nas wzrastać. Musimy nad nią pracować, aby kierowała naszym działaniem. Miłością musimy żyć."  (Mt 25,1-13)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. św. Jan Apostoł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Konieczność wyrzeczenia (Mt 16,24-27) Jezus powiedział do swoich uczniów: «Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je. Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę? Albowiem Syn Człowieczy przyjdzie w chwale Ojca swego razem z aniołami swoimi, i wtedy odda każdemu według jego postępowania».
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Przebaczenie naszych grzechów, które otrzymujemy jako dar miłosiernej miłości Chrystusa, niech będzie dla nas źródłem nadziei i motywem, byśmy byli miłosierni dla drugich". papież Franciszek
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 43

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...