Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Msze św. dla Singli u św. Rodziny w Lublinie:)

Utworzony przez Gość, 25 marca 2017 r. o 17:39
Obywanie się bez niektórych upragnionych rzeczy jest nieodzownym elementem szczęścia. Bertrand Russell
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Ziarno, które obumrze, przynosi plon obfity (J 12,24-26). Módlmy się: Jezu, nich Twoja miłość wydobywa mnie z grobu egoizmu, wyzwala z samowystarczalności i zabiegania jedynie o własne, małe dobro, posyła do braci i sióstr spragnionych Bożej miłości, obecności, Słowa Życia. Dzięki Tobie odkrywam, że obumierać to uwierzyć w moc otrzymanej od Boga obietnicy życia wiecznego. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bracia: Kto skąpo sieje, ten skąpo i zbiera, kto zaś hojnie sieje, ten hojnie też zbierać będzie. Każdy niech przeto postąpi tak, jak mu nakazuje jego własne serce, nie żałując i nie czując się przymuszonym, albowiem radosnego dawcę miłuje Bóg. A Bóg może zlać na was całą obfitość łaski, tak byście mając wszystkiego i zawsze pod dostatkiem, bogaci byli we wszystkie dobre uczynki według tego, co jest napisane: „Rozproszył, dał ubogim, sprawiedliwość Jego trwa na wieki”. Ten zaś, który daje nasienie siewcy, i chleba dostarczy ku pokrzepieniu, i ziarno rozmnoży, i zwiększy plon waszej sprawiedliwości. (2 Kor 9,6-10)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poznaj dzisiaj i rozważ w swym sercu, że Pan jest Bogiem, a na niebie wysoko i na ziemi nisko nie ma innego. Strzeż Jego praw i nakazów, które ja dziś polecam tobie pełnić, by dobrze ci się wiodło i twym synom po tobie; byś przedłużył swe dni na ziemi, którą na zawsze daje ci Pan, twój Bóg.” (Pwt 4,32-40)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Jeśli kto chce pójść za Mną (Mt 16,24-28). Nie słowa, lecz czyny! [justify]Naśladować Jezusa. Co to znaczy? Pierwsi chrześcijanie wiedzieli, że mają być imago Dei, czyli obrazem Boga. Ludzie, którzy patrzą na chrześcijan, mają powiedzieć sobie: Ci naprawdę kochają Jezusa, dlatego że można wyczytać z ich twarzy rysy twarzy Jezusa. Ktoś powiedział niedawno: Nie musisz nikomu czytać Ewangelii, wystarczy, że Ewangelia będzie na Twojej twarzy, a on ją sam odczyta. Módlmy się: Jezu, przepraszam Cię za to, że tak często pragnę pozyskać dla swoich spraw cały świat, a tracę to, co jest moją największą wartością - Twoją miłość. Nie pozwól mi, proszę, stracić doszczętnie tego blasku chwały, jaki bije z mego oblicza, gdy jestem w stanie łaski uświęcającej. Amen.  Edycja Świętego Pawła [/justify]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcę osiągnąć wielki i szlachetny cel, ale moim obowiązkiem jest osiąganie małych celów, tak jakby były wielkie i imponujące. Helen Keller
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz a Kempis,  O naśladowaniu Chrystusa - "Człowiek widzi twarz, a Bóg serce. Człowiek ocenia czyny, Bóg waży intencjie."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Panie, zlituj się (Mt 17,14-20).  "W każdym kuszeniu złego ducha odkrywam obecność zatroskanego o mnie Boga. Tam jest Jego propozycja odkrycia, że to, co złe, może w konsekwencji przynieść we mnie dobry owoc. Obok propozycji dobrej, jest zła. Przy drodze światłości, obecna jest droga ciemności. "Kładę przed tobą życie i śmierć, błogosławieństwo i przekleństwo. Wybieraj"."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Księga Koheleta: "Bóg uczynił ludzi prawymi, lecz oni szukają rozlicznych wybiegów." (7,29)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wierność Bogu. Mojżesz mówił do ludu: „Słuchaj, Izraelu, Pan, nasz Bóg - Pan jedyny. Będziesz miłował twojego Pana Boga z całego swego serca, z całej swojej duszy, ze wszystkich sił swoich. Niech pozostaną w twym sercu te słowa, które ja ci dziś nakazuję. Wpoisz je twoim synom, będziesz o nich mówił przebywając w domu, w czasie podróży, kładąc się spać i wstając ze snu. Przywiążesz je do twojej ręki jako znak. Niech one ci będą ozdobą między oczami. Wypisz je na odrzwiach swojego domu i na twoich bramach. Gdy Pan, twój Bóg, wprowadzi cię do ziemi, którą poprzysiągł przodkom twoim: Abrahamowi, Izaakowi i Jakubowi, że da tobie miasta wielkie i bogate, których nie budowałeś, domy pełne wszelkich dóbr, których nie zbierałeś, wykopane studnie, których nie kopałeś, winnice i gaje oliwne, których nie sadziłeś, kiedy będziesz jadł i nasycisz się, strzeż się, byś nie zapomniał o Panu, który cię wyprowadził z Egiptu, z domu niewoli. Będziesz się bał Pana, swego Boga, będziesz Mu służył i na Jego imię będziesz przysięgał”.  (Pwt 6,4-13)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miłuję Cię, Panie, mocy moja. Panie, opoko moja i twierdzo, mój wybawicielu; Boże, skało moja, na którą się chronię, tarczo moja, mocy zbawienia mego i moja obrono. (Ps 18,2-3.7.47 i 51)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[justify]Nasz Zbawiciel Jezus Chrystus śmierć zwyciężył, a na życie rzucił światło przez Ewangelię. (Por. 2 Tm 1,10b)[/justify]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potęga wiary (Mt 17,14-20). Doświadczenie wiary. Nie trzeba być epileptykiem, aby doświadczać tych samych emocji, których doświadczał chory chłopiec. Przecież my także wpadamy często w ogień i w wodę. Pogrążamy się w smutku, doświadczamy uczucia bezsensu, nic nam się nie chce, jesteśmy samotni. Innym razem doświadczamy euforii, rosną nam skrzydła u ramion, wszystko nas cieszy, śmiejemy się z błahostek. Huśtawka emocji nie jest dobra, jeśli jej przyczyna nie jest prawdziwa. Jezus zachęca nas, abyśmy przeżywali nasz głęboki smutek, trwogę, samotność, ból w prawdzie, a więc wtedy, gdy jesteśmy pogrążeni w grzechu, kiedy doświadczamy grzechu innych osób, kiedy widzimy nieszczęście drugiego człowieka. Jednocześnie zaprasza nas do wielkiej radości, kiedy przeżywamy tajemnicę naszej wiary, zmartwychwstania, poczucia bycia kochanym, poczucia synostwa Bożego, pewności zbawienia. Być w ogniu i być w wodzie to doświadczać skrajnych uczuć, bo takie też jest doświadczenie wiary. Módlmy się: Jezu, dziękuję Ci za moich przyjaciół! Powierzam Ci ich dziś w sposób szczególny. Proszę dla nich o dar życia w pełni, o dar przyjaźni z Tobą. Wierzę, że Ty możesz przeprowadzić ich przez każdy ból i cierpienie do pełni wiary. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzką rzeczą jest to, że w pierwszym odruchu przyciąga nas zewnętrzne piękno człowieka. Bóg jednak tak nie czyni. On widzi o wiele głębiej i pełniej. Zbigniew Gawron
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Człowiek ma czynić sobie ziemię poddaną, a nie stawać się niewolnikiem ziemi, materii. kard. Stefan Wyszyński
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzisiejsza ewangelia mówi - jezus chodzi po jeziorze (mt 14,22–33. ja jestem! doświadczenie pokazuje, że wielkim pragnieniem człowieka jest to, aby bÓg byŁ. i kiedy ktoś odbierze mu wiarę w to, że bóg jest, to bardzo cierpi i jest nieszczęśliwy, wtedy szuka boga, nawet nie wiedząc, że to robi. jezus chrystus zwraca się dzisiaj do tych wszystkich, którzy utracili wiarę w boga słowami: uspokójcie się! ja jestem. nie bójcie się! sam fakt, że on - syn boży - jest, zmienia ludzkie serce, ta myśl powoduje, że jesteśmy spokojni i szczęśliwi. nie szukamy przecież jakiejś mrzonki. tylko bóg zaspokoi poczucie bezpieczeństwa, którego nie daje nam świat. kiedy człowiek wie, że bóg jest, wtedy inaczej układa sobie świat oraz swoje wnętrze, aby wyglądało tak, jak powinno. istnienie boga nadaje sens naszemu życiu, bo bóg jest Życiem. módlmy się: jezu, jeśli ci zaufam, za***ę sam siebie. dziękuję ci, że działasz z mocą w trudnych chwilach mojego życia. powierzam ci wszystkich zmagających się z nawałnicami trudności w wierze. amen. edycja Świętego pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dzisiejsza ewangelia mówi - jezus chodzi po jeziorze (mt 14,22–33). ja jestem! doświadczenie pokazuje, że wielkim pragnieniem człowieka jest to, aby bÓg byŁ. i kiedy ktoś odbierze mu wiarę w to, że bóg jest, to bardzo cierpi i jest nieszczęśliwy, wtedy szuka boga, nawet nie wiedząc, że to robi. jezus chrystus zwraca się dzisiaj do tych wszystkich, którzy utracili wiarę w boga słowami: uspokójcie się! ja jestem. nie bójcie się! sam fakt, że on - syn boży - jest, zmienia ludzkie serce, ta myśl powoduje, że jesteśmy spokojni i szczęśliwi. nie szukamy przecież jakiejś mrzonki. tylko bóg zaspokoi poczucie bezpieczeństwa, którego nie daje nam świat. kiedy człowiek wie, że bóg jest, wtedy inaczej układa sobie świat oraz swoje wnętrze, aby wyglądało tak, jak powinno. istnienie boga nadaje sens naszemu życiu, bo bóg jest Życiem. módlmy się: jezu, jeśli ci zaufam, za***ę sam siebie. dziękuję ci, że działasz z mocą w trudnych chwilach mojego życia. powierzam ci wszystkich zmagających się z nawałnicami trudności w wierze. amen. edycja Świętego pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ODWAGI, MAŁEJ WIARY! W niektórych klasztorach oo. kartuzów jest taki zwyczaj, że w chwili śmierci zakonnika klaszcze się w dłonie. Brawo! Dobiegłeś, dochowałeś wiary i to w surowościach życia eremickiego. Wymowny w tym względzie jest dialog, jaki przeprowadził Chrystus ze św. Piotrem, który ukazuje nam dzisiejsza Ewangelia. Jezus stał na falach wzburzonego jeziora, Piotr zaś w łodzi miotanej falami: „Panie, jeśli to Ty jesteś, każ mi przyjść do siebie po wodzie” (Mt 14,28), zawołał Piotr. „Przyjdź!”, odpowiedział mu Pan. Piotr zawierzył słowu Jezusa i, krocząc po wodzie, przyszedł do Niego. Jednakże, będąc już przy Jezusie, doznał zwątpienia w Jego moc. Ludzki lęk przeważył nad poczuciem bliskości Mistrza. Gdy zaczął tonąć, Chrystus uchwycił jego dłoń, mówiąc: „Czemu zwątpiłeś, człowiecze małej wiary?” (Mt 14,31b). Bóg dopuszcza nasze zwątpienia i lęki, aby ukazać nam naszą nędzę oraz swoją opiekę i moc. Człowiek przez doświadczenia wiary doskonali się w wierze i dochodzi aż do granic zawierzenia. Konieczne jest w takich sytuacjach szukanie Jezusa, wyciąganie do niego rąk w modlitwie. Pięknie to wyraził Blaise Pascal w swoich Myślach: „Poznanie Boga bez poznania własnej nędzy prowadzi do pychy. Poznanie własnej nędzy bez poznania Boga prowadzi do rozpaczy. Dopiero poznanie Chrystusa rozwiązuje problem – w Nim, bowiem, znajdujemy Boga i naszą nędzę”.Wiara nasza winna być wypróbowana, zahartowana i utwierdzana wśród trudności. Życie często doświadcza naszą wiarę. Nie widać wtedy dobrze ojcowskiego oblicza Boga. Donieść jednak wiarę do kresu życia to największe zadanie. ks. Stanisław Jasionek, Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko miłość jest twórcza. św. Maksymilian Maria Kolbe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tomasz a Kempis, O nasladowaniu Chrystusa - "Kto znalazł Jezusa, znalazł skarb wielki, dobro nad dobrami. A kto stracił Jezusa, stracił wiele, więcej niż świat. Nędzarzem jest, kto żyje bez Jezusa, bogaczem - kto z Jezusem."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 43

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...