Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Msze św. dla Singli u św. Rodziny w Lublinie:)

Utworzony przez Gość, 25 marca 2017 r. o 17:39
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Jezus oskarżony o bluźnierstwo (J 10,31-42). Żydzi porwali kamienie, aby Jezusa ukamienować. Odpowiedział im Jezus: „Ukazałem wam wiele dobrych czynów pochodzących od Ojca. Za który z tych czynów chcecie Mnie ukamienować ?” Odpowiedzieli Mu Żydzi: „Nie chcemy Cię kamienować za dobry czyn, ale za bluźnierstwo, za to, że Ty będąc człowiekiem uważasz siebie za Boga”. Odpowiedział im Jezus: «Czyż nie napisano w waszym Prawie: «Ja rzekłem: Bogami jesteście?» Jeżeli Pismo nazywa bogami tych, do których skierowano słowo Boże — a Pisma nie można odrzucić - to jakżeż wy o Tym, którego Ojciec poświęcił i posłał na świat, mówicie: «Bluźnisz», dlatego że powiedziałem: Jestem Synem Bożym? Jeżeli nie dokonuję dzieł mojego Ojca, to Mi nie wierzcie. Jeżeli jednak dokonuję, to choćbyście Mnie nie wierzyli, wierzcie moim dziełom, abyście poznali i wiedzieli, że Ojciec jest we Mnie, a Ja w Ojcu”. I znowu starali się Go pojmać, ale On uszedł z ich rąk. I powtórnie udał się za Jordan, na miejsce, gdzie Jan poprzednio udzielał chrztu, i tam przebywał. Wielu przybyło do Niego, mówiąc, iż Jan wprawdzie nie uczynił żadnego znaku, ale że wszystko, co Jan o Nim powiedział, było prawdą. I wielu tam w Niego uwierzyło. Pycha. Ewangelia opowiada o kolejnych próbach zabicia i uwięzienia Jezusa. Jego przeciwnicy nie mogą znieść bluźnierczych w ich mniemaniu słów. „Jakże On może nazywać siebie Synem Bożym?!”. Zbliżający się ku końcowi okres Wielkiego Postu jest dobrą okazją do zastanowienia, czy zdarza się nam sprzeciwiać Bogu, kwestionować słowa Jezusa, protestować, kiedy w świetle Ewangelii nie da się usprawiedliwić podjętych decyzji. Już w raju szatan zasiał w człowieku ziarno podejrzliwości wobec Boga. Niestety, ono wciąż kiełkuje w ludzkich sercach, wydając gorzkie owoce pychy. Módlmy się: Jezu Chryste, wybacz mi te wszystkie chwile w życiu, kiedy nie wierzyłem Twoim słowom i czynom. Proszę Cię o łaskę pokory i uznania, że nie ja, ale Ty jesteś Panem i Bogiem. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy zdarza mi się sprzeciwiać Bogu, kwestionować słowa Jezusa, protestować, kiedy w świetle Ewangelii nie da się usprawiedliwić podjętych decyzji? Już w raju szatan zasiał w człowieku ziarno podejrzliwości wobec Boga, czy ono wciąż kiełkuje w moim sercu, wydając gorzkie owoce pychy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdy nie szuka się jako prawdy, ale jako dobra. Simone Weil
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE - "Pieniądze mają służyć człowiekowi, a nie być jego panem!"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Dlatego powiadam wam: Nie troszczcie się zbytnio o swoje życie, o to, co macie jeść i pić, ani o swoje ciało, czym się macie przyodziać. Czyż życie nie znaczy więcej niż pokarm, a ciało więcej niż odzienie? Przypatrzcie się ptakom w powietrzu: nie sieją ani żną i nie zbierają do spichrzów, a Ojciec wasz niebieski je żywi. Czyż wy nie jesteście ważniejsi niż one? Kto z was przy całej swej trosce może choćby jedną chwilę dołożyć do wieku swego życia? A o odzienie czemu się zbytnio troszczycie? Przypatrzcie się liliom na polu, jak rosną: nie pracują ani przędą. A powiadam wam: nawet Salomon w całym swoim przepychu nie był tak ubrany jak jedna z nich. Jeśli więc ziele na polu, które dziś jest, a jutro do pieca będzie wrzucone, Bóg tak przyodziewa, to czyż nie tym bardziej was, małej wiary? Nie troszczcie się więc zbytnio i nie mówcie: co będziemy jeść? co będziemy pić? czym będziemy się przyodziewać? Bo o to wszystko poganie zabiegają. Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane. Nie troszczcie się więc zbytnio o jutro, bo jutrzejszy dzień sam o siebie troszczyć się będzie. Dosyć ma dzień swojej biedy. (Mt 6, 24 - 34)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiara jest pewnością, że Bóg troszczy się o rzeczy najmniejsze. Søren Kierkegaard
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeżeli człowiek tyle zabiegów czyni, aby żyć dłużej, to ileż ich czynić powinien, aby żyć wiecznie! św. Augustyn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszelkie niezadowolenie z tego, czego nam brak, płynie z braku wdzięczności za to, co posiadamy. Daniel Defoe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jezus mógł zejść z krzyża, ale wolał powstać z grobu. św. Augustyn
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JEZU, UFAM TOBIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Okres wielkanocny to okres roku kościelnego, w którym jesteśmy najbliżej nieba. św. Edyta Stein
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wygoda, bogactwa i pochwały nie przynoszą prawdziwej radości. Daje je zrobienie czegoś wartościowego. Wilfred Grenfell
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic tak bardzo nie służy oświeceniu umysłu i kształceniu woli, jak modlitwa, szczególnie ta, która płynie z głębi serca. św. Franciszek Salezy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwie piękne jest to, co czyni człowieka lepszym. Anne Louise Staël-Holstein
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matka Boża jest największą nieprzyjaciółką, jaką Bóg przeciwstawił szatanowi. św. Ludwik Maria Grignion de Montfort
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ulegaj nigdy tak dalece smutkom, żebyś zapomniał o radości ze zmartwychwstania Chrystusa. św. Matka Teresa z Kalkuty
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Diament nie może być oszlifowany bez tarcia ani człowiek udoskonalony bez ciężkich prób. św. Bernard z Clairvaux
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Pod Twoją obronę uciekam się, Święta Boża Rodzicielko. Moimi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz mnie zawsze wybawiać. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli chcesz wyjść do ludzi, musisz zrobić pierwszy krok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyszliśmy na świat, by kochać. Żyjemy, by kochać. Umrzemy, by kochać jeszcze bardziej. św. Józef Cafasso
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...