Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 8.04.18R.

Utworzony przez Gość, 8 kwietnia 2018 r. o 17:11
Módlmy się: O świętych pasterzy, którzy podejmą swe zadanie odważnie i odpowiedzialnie. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Wzór Jezusa, Dobrego Pasterza, przede wszystkim zachęca do odpowiedzialności za bezpieczeństwo osób wokół mnie."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy ja czerpię wzór od Jezusa, Dobrego Pasterza, tak, że czuję się odpowiedzialny za osoby z którymi się spotykam? Jestem gotów wykonać jakiś gest, aby pomóc temu drugiemu człowiekowi, zabezpieczyć się, obronić się przed oddziaływującym na niego złem?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, Dobry Pasterzu, Ty sam jesteś naszym jedynym zabezpieczeniem przed oddziaływaniem tych złych wilków, tego zła. Miej nas wszystkich w swojej opiece. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Bogu niech będą dzięki za Chrystusa Dobrego Pasterza, który nigdy nie opuszcza swojej owczarni i oddaje swoje życie za owce. Alleluja!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nic tak bardzo nie służy oświeceniu umysłu i kształceniu woli, jak modlitwa, szczególnie ta, która płynie z głębi serca. św. Franciszek Salezy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Kto trwa we Mnie, przynosi owoc obfity (J 15,1-8. Jezus powiedział do swoich uczniów: „Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest tym, który uprawia. Każdą latorośl, która we Mnie nie przynosi owocu, odcina, a każdą, która przynosi owoc, oczyszcza, aby przynosiła owoc obfitszy. Wy już jesteście czyści dzięki słowu, które wypowiedziałem do was. Trwajcie we Mnie, a Ja w was trwać będę. Podobnie jak latorośl nie może przynosić owocu sama z siebie, o ile nie trwa w winnym krzewie, tak samo i wy, jeżeli we Mnie trwać nie będziecie. Ja jestem krzewem winnym, wy - latoroślami. Kto trwa we Mnie, a Ja w nim, ten przynosi owoc obfity, ponieważ beze Mnie nic nie możecie uczynić. Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony, jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją i wrzuca do ognia i płonie. Jeżeli we Mnie trwać będziecie, a słowa moje w was, poproście, o cokolwiek chcecie, a to wam się spełni. Ojciec mój przez to dozna chwały, że owoc obfity przyniesiecie i staniecie się moimi uczniami”. Krzew winny. Ewangelia to opowieść o tym, jak życiodajna jest przyjaźń z Chrystusem. Jeśli w Nim trwamy, to przynosimy owoce. W przeciwnym razie przypominamy raczej suche gałązki odcięte od winnego krzewu. Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie możemy wszystko. Obraz winnego krzewu pomaga zrozumieć, że owoce świętości pojawiające się w naszym życiu wynikają nie tyle z naszych wysiłków, wyrzeczeń czy pobożności, ile przede wszystkim są dziełem Chrystusa, którego łaska działa w nas i przez nas. Oczywiście nie jest bez znaczenia, na ile pielęgnujemy w nas życie Boże. Jednak sami z siebie nic uczynić nie możemy. Módlmy się: Panie Jezu, nie dozwól mi nigdy odłączyć się od Ciebie, lekkomyślnie porzucić wiarę, zaprzeć się miłości. Bez Ciebie przecież nic uczynić nie mogę. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Diament nie może być oszlifowany bez tarcia ani człowiek udoskonalony bez ciężkich prób. św. Bernard z Clairvaux
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Pod Twoją obronę uciekam się, Święta Boża Rodzicielko. Moimi prośbami racz nie gardzić w potrzebach naszych, ale od wszelakich złych przygód racz mnie zawsze wybawiać. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyszliśmy na świat, by kochać. Żyjemy, by kochać. Umrzemy, by kochać jeszcze bardziej. św. Józef Cafasso
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Życie jest darem Boga, a życie szczęśliwe jest owocem mądrości. przysłowie greckie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykazanie miłości (J 15,9-17). Jezus powiedział do swoich uczniów: „Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Wytrwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości. To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna. To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich. Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni pan jego, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego. Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili i by owoc wasz trwał, aby wszystko dał wam Ojciec, o cokolwiek Go prosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miło wali”. Abyście się wzajemnie miłowali. Szczera i głęboka miłość do Boga zaczyna się od miłości do bliźniego. Dlatego najpierw powinniśmy prawdziwie pokochać tych, którzy są najbliżej – naszą rodzinę. Dopiero wówczas to uczucie będziemy w stanie rozszerzać na innych. Łatwo bowiem kochać na odległość, deklarować przyjaźń wobec tych, co są daleko. Najbliższych miłować jest zawsze najtrudniej. Żyjąc pod jednym dachem, obrastamy we wzajemne pretensje, żale, winy… Wobec najbliższych często czujemy się usprawiedliwieni z naszej obojętności i skamieniałego serca. Znając ich wady i słabości, potrafimy też boleśnie zranić. Módlmy się: Panie Jezu, proszę dziś o pogłębienie miłości w mojej rodzinie. Pomóż nam wzrastać we wzajemnym zrozumieniu, ucz szacunku do siebie, życzliwości. Daj łaskę przebaczenia. Dziękuję Ci, Boże, za wszystkich moich bliskich. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bóg jest miłością (1 J 4,7-10). Umiłowani, miłujmy się wzajemnie, ponieważ miłość jest z Boga, a każdy, kto miłuje, narodził się z Boga i zna Boga. Kto nie miłuje, nie zna Boga, bo Bóg jest miłością. W tym objawiła się miłość Boga ku nam, że zesłał Syna swego Jednorodzonego na świat, abyśmy życie mieli dzięki Niemu. W tym przejawia się miłość, że nie my umiłowaliśmy Boga, ale że On sam nas umiłował i posłał Syna swojego jako ofiarę przebłagalną za nasze grzechy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jeśli Mnie kto miłuje, będzie zachowywał moją naukę, a Ojciec mój umiłuje go i do niego przyjdziemy. (J 14,23)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRAWDZIWE ZWYCIĘSTWO PRZEZ MIŁOŚĆ. W szóstą niedzielę okresu Wielkanocy dziękujemy za owoce Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które przyszło przez krzyż. Rozważamy Jego nowe przykazanie wzajemnej miłości, której miarą jest Jego własna miłość. On oddał życie za nas jako swych przyjaciół. Pojutrze będziemy obchodzili Narodowy Dzień Zwycięstwa. Wypada on w uroczystość Świętego Stanisława Biskupa Męczennika. Ten Patron także odniósł prawdziwe zwycięstwo, choć okupione własną śmiercią. Często ludzkie zwycięstwa są złudne. 9 maja w Rosji i wielu innych krajach obchodzi się dzień zwycięstwa. Dla Polski i krajów Europy Środkowo-Wschodniej „wyzwolenie” spod okupacji hitlerowskiej ze strony Związku Radzieckiego spowodowało ponad 44 lata podległości totalitarnemu mocarstwu. Chrystus uczy, jak prawdziwie zwyciężać. Najpierw trzeba zwyciężyć własny egoizm. Odpowiednio ukształtować miłość samego siebie. Pragnąć nie doczesnej wygody, przyjemności, ale prawdziwego dobra, jakim jest wieczne szczęście. Może je dać tylko Chrystus. Oczekuje On od nas współpracy. Naszego zwycięstwa nad grzechem – własną słabością. W Dziejach Apostolskich Duch Święty pokazuje chrześcijanom wywodzącym się spośród Żydów, ze trzeba przezwyciężyć własne przekonanie, że tylko Żydzi otrzymali Bożą łaskę. Zstępuje również na pogan. Święty Jan uczy w liście, że miłość bliźniego świadczy, że prawdziwie miłujemy Boga. Bóg dał nam swego Syna. My też powinniśmy dawać coś z siebie i samych siebie naszym bliźnim. Świadczy to, że trwamy w Chrystusie – winnym krzewie. Przynosimy owoc, jakiego On od nas oczekuje. o. Tomasz Dąbek, benedyktyn. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie miłujmy słowem ani językiem, lecz czynem i prawdą. Pierwszy List św. Jana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Płaćmy złotem modlitwy za kamienie nienawiści." kard. Stefan Wyszyński
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Dziękuję za owoce Chrystusowego zwycięstwa nad grzechem i śmiercią, które przyszło przez krzyż. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przyjdź, Duchu Święty, napełnij serca swoich wiernych i zapal w nich ogień swojej miłości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
„Bez modlitwy i niedzieli wszystkich by nas diabli wzięli.” ks. Jan Twardowski
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...