Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Obowiązki uczniów Jezusa

Utworzony przez Gość, 17 marca 2019 r. o 18:01
A szły z Nim wielkie tłumy. On odwrócił się i rzekł do nich: «Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto i siebie samego, nie może być moim uczniem. Kto nie nosi swego krzyża, a idzie za Mną, ten nie może być moim uczniem.(Łk 14, 25 - 27)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Za Jezusem lub przeciw Niemu. Wyrzeczenie.  Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową; i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien. Kto chce znaleźć swe życie, straci je. a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je.(Mt 10, 34-39)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nagroda za oddanie się Jezusowi. Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje; a kto Mnie przyjmuje, przyjmuje Tego, który Mnie posłał. Kto przyjmuje proroka, jako proroka, nagrodę proroka otrzyma. Kto przyjmuje sprawiedliwego, jako sprawiedliwego, nagrodę sprawiedliwego otrzyma. Kto poda kubek świeżej wody do picia jednemu z tych najmniejszych, dlatego że jest uczniem, zaprawdę powiadam wam, nie utraci swojej nagrody».( Mt 10, 40-42)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o przebaczenie tym, którzy okazali się Ciebie Panie, niegodni. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zmiłuj się nad nami, Panie. Bo zgrzeszyliśmy przeciw Tobie. Okaż nam, Panie, miłosierdzie swoje. I daj nam swoje zbawienie. Niech się zmiłuje nad nami Bóg wszechmogący i odpuściwszy nam grzechy, doprowadzi nas do życia wiecznego. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Pan Jezus szuka prawdziwych przyjaciół. Czy jesteś gotowy podejmować drogę z Jezusem? Jeśli jesteś gotowy umrzeć zanim umrzesz, to nie umrzesz kiedy umrzesz."
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie to, czego się podejmujemy, ale to, z czego rezygnujemy, czyni nas bogatymi. Henry Ward Beecher
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, abyśmy wszystko czynili na chwałę Bożą, i to, czego się podejmujemy, i to, z czego rezygnujemy. Pan Bóg czyni nas bogatymi. Bogu niech będą dzięki!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o pomoc i ratunek z opresji. Wybaw nas, Panie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŚW. JÓZEFIE OBLUBIEŃCAU NM, DAJ NAM POZNAĆ SKUTKI TWEJ ZBAWIENNEJ OPIEKI!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ŚW. JÓZEFIE OBLUBIEŃCU NMP, DAJ NAM POZNAĆ SKUTKI TWEJ ZBAWIENNEJ OPIEKI!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Józef poznaje tajemnicę Wcielenia (Mt 1,16.18-21.24a). Jakub był ojcem Józefa, męża Maryi, z której narodził się Jezus, zwany Chrystusem. Z narodzeniem Jezusa Chrystusa było tak. Po zaślubinach Matki Jego, Maryi, z Józefem, wpierw nim zamieszkali razem, znalazła się brzemienną za sprawą Ducha Świętego. Mąż Jej, Józef, który był człowiekiem prawym i nie chciał narazić Jej na zniesławienie, zamierzał oddalić Ją potajemnie. Gdy powziął tę myśl, oto anioł Pański ukazał mu się we śnie i rzekł: „Józefie, synu Dawida, nie bój się wziąć do siebie Maryi, twej Małżonki; albowiem z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło. Porodzi Syna, któremu nadasz imię Jezus, On bowiem zbawi swój lud od jego grzechów”. Zbudziwszy się ze snu, Józef uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. [justify]Boży plan dla człowieka.[/justify] [justify]Opatrzność Boża nie sprzeciwia się naszej aktywności w planowaniu i działaniu. Jeśli w naszym życiu nie brakuje rozsądku, wiele naszych inicjatyw w sposób naturalny zmierza ku dobru człowieka. Również ku dobru tych, za których jesteśmy odpowiedzialni. Tak było w przypadku Józefa. Ten młody człowiek miał wspaniałą narzeczoną i wielkie plany na wspólną przyszłość. Nagle wszystko stanęło na głowie, i to za sprawą samego Boga. Ile trzeba wiary i wewnętrznej walki, aby zawierzyć Bogu w sytuacji tak nieprawdopodobnej! Co mu w tym pomaga? Zapewne jego sposób patrzenia na świat. Józef był człowiekiem sprawiedliwym, szukał najpierw dobra, a miłość podpowiadała mu, żeby pomóc kochanej osobie. Bycie sprawiedliwym to doskonałe przygotowanie do współpracy z Bożym pomysłem na szczęście człowieka.[/justify] Módlmy sie: Święty Józefie, człowieku sprawiedliwy, wybrany przez Boga do wielkich rzeczy, ucz mnie zawierzać moje pomysły na życie Bożej Opatrzności i wspomagaj w posłuszeństwie Bożym planom. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Józef był człowiekiem sprawiedliwym, szukał najpierw dobra, a miłość podpowiadała mu, żeby pomóc kochanej osobie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ktokolwiek ratuje jedno życie, to jakby ocalił cały świat, a ktokolwiek unicestwia jedno życie, niszczy cały świat. Talmud
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się, prośmy i dziękujmy...wytrwale!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...