Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

SAKRAMENT - WSPÓLNOTA MIŁOŚCI

Utworzony przez Gość, 1 marca 2019 r. o 18:34
Słowo Twoje, Panie, jest prawdą, uświęć nas w prawdzie. (J 17,17ba)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiejsza Ewangelia mówi - Nierozerwalność małżeństwa (Mk 10,1-12). Jezus przeszedł w granice Judei i Zajordania. Tłumy znowu ściągały do Niego i znowu je nauczał, jak miał zwyczaj. Przystąpili do Niego faryzeusze i chcąc Go wystawić na próbę, pytali Go, czy wolno mężowi oddalić żonę. Odpowiadając zapytał ich: „Co wam nakazał Mojżesz?” Oni rzekli: „Mojżesz pozwolił napisać list rozwodowy i oddalić”. Wówczas Jezus rzekł do nich: „Przez wzgląd na zatwardziałość serc waszych napisał wam to przykazanie. Lecz na początku stworzenia Bóg stworzył ich jako mężczyznę i kobietę: dlatego opuści człowiek ojca swego i matkę i złączy się ze swoją żoną, i będą oboje jednym ciałem. A tak już nie są dwoje, lecz jedno ciało. Co więc Bóg złączył, tego człowiek nich nie rozdziela”. W domu uczniowie raz jeszcze pytali Go o to. Powiedział im: „Kto oddala żonę swoją, a bierze inną, popełnia cudzołóstwo względem niej. I jeśli żona opuści swego męża, a wyjdzie za innego, popełnia cudzołóstwo”. Wspólnota z Bożego ustanowienia. Na początku podstawowej ludzkiej wspólnoty był Bóg. On z miłości stworzył człowieka mężczyzną i kobietą i powołał go do wspólnoty życia. Czy dom, do którego nie zaproszono Boga, się ostoi? Czym się różni związek dwojga ludzi od małżeństwa sakramentalnego? Bóg stworzył ludzi ku wspólnocie małżeństwa, a Chrystus tę wspólnotę uczynił sakramentem. Małżeństwo jest czymś dobrym z natury, a z sakramentu – powołaniem do świętości i mocą do realizacji tej drogi. Codzienne zapraszanie Boga do swego życia jest wyrazem odpowiedzialności za powierzone nam osoby. Módlmy się: Boże, proszę Cię za wszystkie małżeństwa: przemień wodę ich egoizmu w najlepsze wino Twojej miłości. Panie, pomóż mi, abym czerpiąc z Twojej miłości, był wierny do końca. Amen. Edycje Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwa przyjaźń (Syr 6,5-17). Miła mowa pomnaża przyjaciół, a język słodko mówiący uprzejme pozdrowienia. Żyjących z tobą w pokoju może być wielu, ale gdy idzie o doradców, jeden z tysiąca. Jeżeli chcesz mieć przyjaciela, posiądź go po próbie, a niezbyt szybko mu zaufaj. Bywa bowiem przyjaciel, ale tylko na czas jemu dogodny, nie pozostanie nim w dzień twego ucisku. Bywa przyjaciel, który przechodzi do nieprzyjaźni i wyjawia wasz spór na twoją hańbę. Bywa przyjaciel, ale tylko jako towarzysz stołu, nie wytrwa w dniu twego ucisku. W powodzeniu twoim stanie się jak drugi ty, z domownikami twymi będzie w zażyłości. Jeśli zaś zostaniesz poniżony, stanie przeciw tobie i skryje się przed twym obliczem. Od nieprzyjaciół bądź z daleka i miej się na baczności przed twymi przyjaciółmi. Wierny bowiem przyjaciel potężna obrona, kto go znalazł, skarb znalazł. Za wiernego przyjaciela nie ma odpłaty ani równej wagi za wielką jego wartość. Wierny przyjaciel jest lekarstwem życia; znajdą go bojący się Pana. Kto się boi Pana, dobrze pokieruje swoją przyjaźnią bo jaki jest on, taki i jego bliźni.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prowadź mnie, Panie, ścieżką Twych przykazań. Błogosławiony jesteś, o Panie, naucz mnie swoich ustaw. Będę się radował z Twych ustaw i słów Twoich nie zapomnę. Otwórz moje oczy, abym podziwiał Twoje Prawo. Pozwól mi zrozumieć drogę Twych przykazań, abym rozważał Twoje cuda. Ucz mnie, bym przestrzegał Twego Prawa i zachowywał je całym sercem. Prowadź mnie ścieżką Twoich przykazań, bo przynoszą mi radość.  (Ps 119,12 i 16.18 i 27.34-35)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: W intencji wiernych przyjaciół, którzy są lekarstwem życia. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Prowadź nas, Panie, ścieżką Twych przykazań, bo przynoszą nam radość. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie, uświęć nas w prawdzie. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie powierzamy Ci wszystkie małżeństwa, w sposób szczególny, pogrążone w kryzysie, z prośbą o potrzebne łaski. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE - Bądźmy pewni, że dom, do którego nie zaproszono Boga, się nie ostoi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawdziwa radość nie spływa na nas od stworzeń, lecz od Stwórcy. św. Bernard z Clairvaux
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SAKRAMENT TO WIDZIALNY ZNAK, NIEWIDZIALNEGO BOGA.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdzie miłość wzajemna i dobroć, tam znajdziesz Boga żywego. Zgromadziła nas tu razem miłość Chrystusa weselmy się w Nim i radujmy. Z pokorą szczerą kochajmy Boga i czystym sercem miłujmy się nawzajem. Skoro wszyscy się tu gromadzimy - strzeżmy się tego, co nas rozdziela. Niech ustaną gniewy i spory a pośrodku nas niech będzie Chrystus. Obyśmy oglądali Twoje oblicze, Chryste Boże razem ze świętymi w chwale Twego Królestwa. To będzie naszą radością czystą i bez granic przez nieskończone wieki wieków. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hymn o miłości. Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący. Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym. I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał. Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą; nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego; nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą. Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma. Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie. Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy. Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe. Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko. Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce. Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany. Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy: z nich zaś największa jest miłość. ( 1 Kor 13, 1-13)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Św. Pawle z Apostole, daj nam poznać skutki Twej zbawiennej opieki. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PRZYPOMNIENIE - Co Bóg złączył, tego człowiek nie rozdzieli. To się nie rozpadnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Boże, proszę Cię przemień wodę naszego egoizmu w najlepsze wino Twojej miłości. Pomóż nam, abyśmy czerpiąc z Twojej miłości, byli wierni do końca. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Z prośbą o potrzebne łaski, aby codzienne zapraszanie Boga do naszego życia stało się wyrazem odpowiedzialności za powierzone nam osoby. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sakrament Małżeństwa jest powołaniem do świętości i mocą do realizacji tej drogi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Panie Jezu, prosimy Cię, przebacz tym, którzy nie podjęli swojego powołania, nie sprostali mu bądź nie podołali. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Miłosierdziu Bożemu polecamy małżeństwa, które się rozpadły z powodu braku miłości małżeńskiej. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.