Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

WEZWANI DO NAWRÓCENIA - Jeśli się nie nawrócicie, zginiecie!

Utworzony przez Gość, 24 marca 2019 r. o 17:23
"Nieurodzajne drzewo jest symbolem egoisty, rośnie ono obok innych drzew, korzysta z tych samych minerałów i wody co inne, jednak nie daje nic z siebie!" "Co z takim drzewem powinien zrobić każdy ogrodnik? Powinien je wyciąć, a w jego miejsce zasadzić inne drzewo, które będzie przynosiło owoc. Nie...?" "Bóg nie chce tak drastycznie obchodzić się z człowiekeim. On jest jak ogrodnik, który daje kolejną szansę. Troszczy się o nie, pragnie aby w końcu obrodziło. Taką kolejną szansą jest dla nas, każdy nowy dzień. Tylko spójrz na tę szansę pozytywnie. Nie koncentruj się na unikaniu zła. Zrób coś, aby wydać dobty owoc, aby zrobić coś dobrego dla innych". Czysty zysk! Wolontariat?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZWIASTOWANIE PAŃSKIE - Dzisiejsza Ewangelia mówi - Maryja pocznie i porodzi Syna (Łk 1,26-38). Bóg posłał anioła Gabriela do miasta w Galilei, zwanego Nazaret, do Dziewicy poślubionej mężowi, imieniem Józef, z rodu Dawida; a Dziewicy było na imię Maryja. Anioł wszedł do Niej i rzekł: „Bądź pozdrowiona, pełna łaski, Pan z Tobą, błogosławiona jesteś między niewiastami”. Ona zmieszała się na te słowa i rozważała, co miałoby znaczyć to pozdrowienie. Lecz anioł rzekł do Niej: „Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę u Boga. Oto poczniesz i porodzisz Syna, któremu nadasz imię Jezus. Będzie On wielki i będzie nazwany Synem Najwyższego, a Pan Bóg da Mu tron Jego praojca, Dawida. Będzie panował nad domem Jakuba na wieki, a Jego panowaniu nie będzie końca”. Na to Maryja rzekła do anioła: „Jakże się to stanie, skoro nie znam męża?” Anioł jej odpowiedział: „Duch święty zstąpi na Ciebie i moc Najwyższego osłoni Cię. Dlatego też Święte, które się narodzi, będzie nazwane Synem Bożym. A oto również krewna Twoja, Elżbieta, poczęła w swej starości syna, i jest już w szóstym miesiącu ta, która uchodzi za niepłodną. Dla Boga bowiem nie ma nic niemożliwego”. Na to rzekła Maryja: „Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według twego słowa”. Wtedy odszedł od Niej anioł. Pytanie o zgodę. Zwiastowanie to wielka tajemnica. Bez umniejszania swojej wszechmocy Bóg prosi człowieka o zgodę na swój plan wyzwolenia człowieka z grzechu. Pyta o zgodę Niewiastę, której serce wolne jest od grzechu. Jej odpowiedź to znak wiary konsekwentnej, gdyż Maryja ze swojego „niech mi się stanie” (Łk 1, 38) nigdy się nie wycofa. Dzięki Jej odpowiedzi możliwy jest zbawczy dialog Boga z każdym z nas. Dając mi łaskę wiary, Bóg pyta o moją zgodę na realizację we mnie Jego dzieła odkupieńczej miłości. Każdego dnia pyta mnie na nowo nie tylko o potwierdzenie mojej zgody, lecz także o moją z Nim współpracę. Módlmy się: Maryjo, Matko mojego zbawienia, ucz mnie wsłuchiwać się każdego dnia w Twoją odpowiedź, jakiej udzieliłaś Gabrielowi, i wspomagaj mnie w naśladowaniu Ciebie w codziennej zgodzie na działanie Boga we mnie. Amen. Edycja Świętego Pawła
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panna pocznie i porodzi Syna (Iz 7,10-14). Pan przemówił do Achaza tymi słowami: „Proś dla siebie o znak od Pana, Boga twego, czy to głęboko w Otchłani, czy to wysoko w górze”. Lecz Achaz odpowiedział: „Nie będę prosił i nie będę wystawiał Pana na próbę”. Wtedy rzekł Izajasz: „Słuchajcie więc, domu Dawidowy: Czyż mało wam naprzykrzać się ludziom, iż naprzykrzacie się także mojemu Bogu? Dlatego Pan sam da wam znak: Oto Panna pocznie i porodzi syna, i nazwie go imieniem Emmanuel, albowiem Bóg z nami”.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę. Nie chciałeś ofiary krwawej ani płodów ziemi, lecz otwarłeś mi uszy: nie żądałeś całopalenia i ofiary za grzechy. Wtedy powiedziałem: „Oto przychodzę. W zwoju księgi jest o mnie napisane: + Radością jest dla mnie pełnić Twoją wolę, mój Boże, a Twoje prawo mieszka w moim sercu”. Głosiłem Twą sprawiedliwość w wielkim zgromadzeniu i nie powściągałem warg moich, o czym Ty wiesz, Panie. Sprawiedliwości Twojej nie kryłem w głębi serca, głosiłem Twoją wierność i pomoc. Nie taiłem Twojej łaski ani Twej wierności przed wielkim zgromadzeniem. (Ps 40,7-8a.8b-10.11)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chrystus przychodzi pełnić wolę Ojca (Hbr 10,4-10). Bracia: Niemożliwe jest to, aby krew cielców i kozłów usuwała grzechy. Przeto Chrystus przychodząc na świat, mówi: „Ofiary ani daru nie chciałeś, aleś Mi utworzył ciało; całopalenia i ofiary za grzech nie podobały się Tobie. Wtedy rzekłem: «Oto idę, w zwoju księgi napisano o Mnie, abym spełniał wolę Twoją, Boże»”. Wyżej powiedział: „Ofiar, darów, całopaleń i ofiar za grzechy nie chciałeś, i nie podobały się Tobie”, choć składa się je na podstawie Prawa. Następnie powiedział: „Oto idę, abym spełniał wolę Twoją”. Usuwa jedną ofiarę, aby ustanowić inną. Na mocy tej woli uświęceni jesteśmy przez ofiarę ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami, i widzieliśmy Jego chwałę. (J 1,14ab)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Bogu niech będą, za piękny dar w Osobie Maryi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: Za wszystkie Marie, Matki, Żony, Wdowy, Kobiety, niech Matka Boża będzie dla niech pięknym wzorem do naśladowania. Amen.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się: W intencji  Kobiet, z prośbą o ochronę przed akatkiem na piekno kobiecości. Jezu, ufam Tobie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Życie to powieść Boga. Pozwólmy Mu ją pisać. Isaac Bashevis Singer
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zbyt często czyste sumienie jest tylko rezultatem marnej pamięci. św. Ambroży
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Módlmy się, prośmy i dziękujmy...wytrwale!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...