Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Młodzi lekarze nie przerywają protestu. Będzie strajk?

Utworzony przez Użytkownik niezarejestrowany, 6 października 2017 r. o 21:42 Powrót do artykułu
może ze 2-3 lata by popracowali jak chcą zarabiać więcej ???? Społeczeństwo musiało wydać na wykształcenie lekarza co najmniej 200 tyś zł, czy nie powinni popracować ze 2-3 lata zanim będą zarabiać trochę więcej ??? Czy ok 4000 tyś zł w pierwszym roku pracy to mało ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech idą do prywaciarz to zapłaci im więcej ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chcecie Ameryki. Nie ma sprawy, ale zaczynamy od płatnych studiów i wchodzenia po szczeblach kariery tak jak tam. Tam nie obsypują nigo złotem tylko dlatego, że skończył studia medyczne. Żebyć mieć trzeba coś potrafić a na to pracuje się długie lata.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co oni myśleli, że zaraz po studiach będą brać 20000pln? Pierw nauczcie się zawodu w praktyce i spłaćcie studia, które wam zasponsorowali wszyscy podatnicy! Nie nie jesteście kolejną uprzywilejowaną kastą
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trochę pokory dzieci!!! Nie znaczy, że skończyliscie medycynę opłaconą z pieniędzy podatników to od razu jesteście wybitnymi specjalistami! Jak wam nie odpowiada płaca - EU stoi otworem - tam szybko zweryfikują waszej wątpliwej jakości umiejętności!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oni uważają się za szczególną kastę tak jak koledzy prawnicy ,to jest zwykły zawód ,trochę pokory by się przydało
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja po 39 latach pracy mam 1900 zł netto w tym pieprzonym kraju, gdzie za pieprzenie się i rozmnażanie dostają za darmo 500+ z moich podatków, pieprzone pisopwce
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może ze 2-3 lata by popracowali jak chcą zarabiać więcej ???? Społeczeństwo musiało wydać na wykształcenie lekarza co najmniej 200 tyś zł, czy nie powinni popracować ze 2-3 lata zanim będą zarabiać trochę więcej ??? Czy ok 4000 tyś zł w pierwszym roku pracy to mało ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pracuję w służbie zdrowia i po 40 latach pracy mam 2100 zł netto, także jak słyszę, że tylko pielęgniarkom i lekarzom się należy wynagrodzenie za prcaę a pozostałym pracownikom jalmużna to aż malo mnie nie rozsadzi z nerwów, bo my to co, pieprzone parobki
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Propaganda sukcesu ogłasza sukces za sukcesem! Budżet pęka od kasy! Ale jak trzeba dać lekarzom - to jakoś nie ma ! Na wszystkie populistyczne projekty są pieniądze, a dla młodych lekarzy nie ma!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przypomnę, że żądania i protesty służby zdrowia zaczęły się wtedy gdy zaczęto karać za łapówki. Wtedy zaczął się jęk, że mało zarabiają. Na wręczane kwiaty- można było usłyszeć, "a co ja jestem krowa, że mam zieleninę jeść". Nie ważne, czy kogoś stać było dawać czy nie. Teraz ciągnie się to dalej (jęk)-wygórowane wymagania ma dzisiejsza młodzież. Polecam rady nadzorcze i zarządy spółek skarbu państwa.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i bardzo dobrze, że chcą podwyżek i zwiększenie finansowania ochrony zdrowia, tego już nie potraficie doczytać? śmieszne są te argumenty, że państwo musiało tyle wydać na kształcenie lekarza-ich rodzice też płacili podatki, poza tym każdy kto skończył podstawówkę i wyżej też był finansowany prze państwo, a wasze dzieci nie uczą się? i z czego jest to finansowane? z tych 2100? ktoś musiał dołożyć do tego. a ci którzy wyjechali za granicę zaraz po studiach (obojętnie jakich) też ma ogromny dług wobec państwa bo też uczył się na koszt podatnika. jakos dla górników potrafią znaleźć się pieniądze a państwo dokłada do emerytur 45-50 letnich byków, aha no tak ciężko pracowali :) hipokryzja przemawia przez większość
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
undefined napisał:
może ze 2-3 lata by popracowali jak chcą zarabiać więcej ???? Społeczeństwo musiało wydać na wykształcenie lekarza co najmniej 200 tyś zł, czy nie powinni popracować ze 2-3 lata zanim będą zarabiać trochę więcej ??? Czy ok 4000 tyś zł w pierwszym roku pracy to mało ?
 W pierwszym roku pracy lekarz dostaje 2007złotych BRUTTO za pełen etat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech zarabiają sobie więcej,napisze tak wiecej z nich i tak nie ma normalnego życia, bo lekre często życia prywatnego nie mają zbyt wspaniałego... Musimy przyznać że polacy po studiach medycznych są cenieni na świecie, są jednymi z najlepszych, dlatego nie zostaja w Polsce, więc jak chcecie ich zatrzymać? a to przecież nie wina lekarzy, że są kolejki w szpitalach, a brak włąśnie wykwalfikowanych, bo wszyscy pouciekali. A za to, że lekare upominają się, lub chętniej rozmawiają po małej łapóweczce, podziękujmy naszym babciom i dziadkom którzy nauczyli zawsze dawać lekarzowi :) Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Służba zdrowia pozbawiona jest jakiejkolwiek empatii. Pacjent to dla nich idiota, który powinien słuchać konowała, który go leczy, leczy i leczy i wyleczyć nie może. Ja jak chcę się dokształcać to muszę za to płacić, więc i niech oni za to płaca, albo zaczną okres rezydentury traktować jako czas na naukę, a nie dorabianie się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
8 lat nie protestowali, tylko żyli z łapówek. Teraz jak trzeba pracować a za łapówkę można pójść siedzieć to strajkują. Jak nie pasuje to do biedronki pracować. Ukraińscy lekarze chętnie zajmą wasze miejsce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odstaw dopalacze bo to szkodzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Młodzi lekarze muszą się jeszcze dłuuuuuuuuugooooooooo uczyć , aby kogokolwiek udało im się uleczyć !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Poznam atrakcyjną lekarkę rezydentkę do 35 lat, cel matrymonialny. Wiadomość w redakcji DW.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sytuację ocenił szef lubelskich rezydentow od strajku; " pudrowanie trupa". Właściwie określił swój inwentarz żywy. Niby się jest likorzem, przychodzi się do pracy i chce się tylko pieniędzy. A chorzy a "pies Im mordę lizał" jak mawiał Kuba Rapaport. Za PRL po studiach ekonomicznych w renomowanej uczelni dostawałoi się 1200 zł czyli 12 USD na czarnym rynku. I człek był szczęśliwy, że poszedł na swoje. Za uczciwą pracę miał wynagrodzenie i piął się w górę. Aż doszedłdopożadnych pieniędzy. Ale to trwało kilkanaście lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...