Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

14 marca 2018 r.
9:10

Po tych słowach ukraińskiego polityka wezwano policję. Zadziała ustawa o IPN?

0 43 A A
Policjanci podczas uroczystości w Sahryniu spisali Oleksandra Pyrożyka, który miał powiedzieć, że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków
Policjanci podczas uroczystości w Sahryniu spisali Oleksandra Pyrożyka, który miał powiedzieć, że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków

To może być pierwsza taka sprawa od czasu wejścia w życie kontrowersyjnej ustawy o IPN. Prokuratura w Hrubieszowie oceni, czy podczas niedzielnych uroczystości w Sahryniu (gm. Werbkowice) nie doszło do gloryfikowania nazistowskiej ideologii banderowskiej. Na miejsce wezwano policję

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

10 marca 1944 roku we wsi Sahryń oddziały BCH i AK przeprowadziły atak na bazę ukraińskich nacjonalistów. Była to akcja uprzedzająca, po tym jak w bunkrze we wsi Szychowice znaleziono dokumenty UPA. Wynikało z nich, że napad bojówek ukraińskich na Polaków miał nastąpić 16 marca. W akcji – jak podają Polacy – zginęło 150-300 Ukraińców (w tym ludność cywilna). Ukraińcy twierdzą, że mogło to być nawet 600-800 osób.

Zarząd Główny Związku Ukraińców w Polsce zorganizował w Sahryniu uroczystości w 74. rocznicę akcji.

Jako jej „bierny uczestnik” wziął udział przedstawiciel zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu.

– Uroczystość przebiegła godnie, z powagą i spokojnie – relacjonuje w internecie. – Dostrzeżono przemycone flagi banderowskie, które jednak nie były eksponowane.

Kolejne wystąpienia miało się jednak kończyć banderowskim zawołaniem: „Sława Ukrainie”, na co zgromadzeni odpowiadali „Herojam sława”.

 – Jeden z gości wygłosił przemówienie, które w świetle znowelizowanej ustawy o IPN było zabronionym prawem gloryfikowaniem nazistowskiej ideologii banderowskiej – uważa przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego. – Mówca ten sławił UPA, Banderę, Szuchewycza. Godził także w naszych bohaterów narodowych.

Oleksandr Pyrożyk, wiceszef Wołyńskiej Administracji Obwodowej (wojewódzkiej) i lider nacjonalistycznej partii Svoboda, miał powiedzieć m.in., że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków.

Na prośbę przedstawiciela stowarzyszenia interweniowała policja, która spisała dane Pyrożyka. Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie sprawdza teraz, czy podczas uroczystości nie doszło do publicznego propagowania ustroju faszystowskiego lub do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Co jest w ustawie?

W ustawie o IPN znalazły się m.in. przepisy, które mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów.

Według ustawy taką zbrodnią był m.in. udział ukraińskich nacjonalistów w eksterminacji Żydów i popełnione przez nich ludobójstwo na obywatelach II RP na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Quiz: Jaka to melodia. Zgadnij, kto śpiewa te kultowe przeboje?

Jaka to melodia. Zgadnij, kto śpiewa te kultowe przeboje?
Skomentuj i udostępnij na Facebooku

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 20 marca 2018 r. o 23:20
+1
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA.
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA. rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2018 r. o 12:00
+1
a czy w Sahryniu przeszkadzały im jakieś bojówki nacjonalistyczne tak jak to było podczas uroczystości w Hucie Pieniackiej gdzie młodzieżowa boojówka probanderowska rozwinęła sz,tandary z barwami upa i wznosiła nieprzyjazne Polakom i Polsce okrzyki
Avatar
Ukrop / 15 marca 2018 r. o 21:01
+1
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 07:26
+1
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie wychwala ani Szuchewycza ani ideologii banderowskiej. Czy Pan Huk wie, że dokonał profanacji cmentarza odstawiając ten cyrk z policją? Czy wie, że tam leżą także żołnierze polscy? Na pewno nie wie, bo w Sahryniu na tym cmentarzu był dopiero drugi raz. Łatwo jest pyskować i nasyłać policję, bo to efektowne, ale trudniej jest działać na rzecz zrozumienia i pojednania, prowadzić działalność edukacyjną, bo do tego potrzebny jest rozum.
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie w... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 r. o 23:11
+1
Do gość: to chyba nie PiS chwalił bandziora i hitlerowskiego pachołka na terytorium Polski? Mam nadzieję, że Pyrożnik był ostatni raz w Polsce. Nie ma tu miejsca dla takich, persona non grata
Avatar
kak / 14 marca 2018 r. o 22:16
+1
Mądra wypowiedź, pamiętać, przestrzegać, edukować
Avatar
Polak / 14 marca 2018 r. o 20:56
+1
brawo władze werbkowic... pozwalacie na takie coś?  brak słów! a co na to mieszkańcy? odważnych ludzi w gminie nie ma zeby to zablokować? a co powiecie na to artykuł z dzisiaj: msz potwierdza atak na cmentarz orląt lwowskich. w polską nekropolię rzucono granatem ***natemat.pl/232675,oswiadczenie-msz-doszlo-do-eksplozji-na-cmentarzu-obroncow-lwowa
Avatar
Gość / 14 marca 2018 r. o 17:50
+1
No to z wojenki Polska Ukraina najbardziej cieszy się Putin. Im bardziej Polska oddala się od UE i zdrowego rozsądku tym nam bliżej do wcielenia do Rosji. A pis jako ruska agentura świetnie działa
Avatar
JAREMA / 14 marca 2018 r. o 13:46
+1
HWD UKRAINIE.HIEROJOM KIJ W D...
Avatar
Mykoła / 14 marca 2018 r. o 13:43
+1
bandera c***ło!
Avatar
. / 20 marca 2018 r. o 23:20
+1
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA.
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA. rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2018 r. o 16:36
0
Ukraina powinna być pasem ziemi niczyjej , czymś w rodzaju bezpiecznika pomiędzy NATO a Rosją. Ci piewcy zwykłych kryminalistów , ludobójców nie zasługują na własne państwo. Oby ogień piekielny dla nich nigdy nie zgasł.
Avatar
Gość / 16 marca 2018 r. o 12:00
+1
a czy w Sahryniu przeszkadzały im jakieś bojówki nacjonalistyczne tak jak to było podczas uroczystości w Hucie Pieniackiej gdzie młodzieżowa boojówka probanderowska rozwinęła sz,tandary z barwami upa i wznosiła nieprzyjazne Polakom i Polsce okrzyki
Avatar
Ukrop / 15 marca 2018 r. o 21:01
+1
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 19:11
0
Wy ciemnoto , ograniczona ciemnoto- nie wiedzieliście jakie pytanie zadać temu ukraińskiemu opasowi kiedy zrównywał Piłsudskiego z tym ukraińskim psem Banderą ? Ja bym go tylko zapytał ile ukraińskich dzieci , kobiet, starców zabił Piłsudski ? a potem temu barbarzyńcy bym stłukł mordę, że długo by jej nie otworzył
Avatar
Gość / 15 marca 2018 r. o 07:26
+1
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie wychwala ani Szuchewycza ani ideologii banderowskiej. Czy Pan Huk wie, że dokonał profanacji cmentarza odstawiając ten cyrk z policją? Czy wie, że tam leżą także żołnierze polscy? Na pewno nie wie, bo w Sahryniu na tym cmentarzu był dopiero drugi raz. Łatwo jest pyskować i nasyłać policję, bo to efektowne, ale trudniej jest działać na rzecz zrozumienia i pojednania, prowadzić działalność edukacyjną, bo do tego potrzebny jest rozum.
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie w... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 r. o 23:11
+1
Do gość: to chyba nie PiS chwalił bandziora i hitlerowskiego pachołka na terytorium Polski? Mam nadzieję, że Pyrożnik był ostatni raz w Polsce. Nie ma tu miejsca dla takich, persona non grata
Avatar
kak / 14 marca 2018 r. o 22:16
+1
Mądra wypowiedź, pamiętać, przestrzegać, edukować
Avatar
Polak / 14 marca 2018 r. o 20:56
+1
brawo władze werbkowic... pozwalacie na takie coś?  brak słów! a co na to mieszkańcy? odważnych ludzi w gminie nie ma zeby to zablokować? a co powiecie na to artykuł z dzisiaj: msz potwierdza atak na cmentarz orląt lwowskich. w polską nekropolię rzucono granatem ***natemat.pl/232675,oswiadczenie-msz-doszlo-do-eksplozji-na-cmentarzu-obroncow-lwowa
Avatar
Gość / 14 marca 2018 r. o 17:50
+1
No to z wojenki Polska Ukraina najbardziej cieszy się Putin. Im bardziej Polska oddala się od UE i zdrowego rozsądku tym nam bliżej do wcielenia do Rosji. A pis jako ruska agentura świetnie działa
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Starcia policji z demonstrantami w wielu miastach na Białorusi

Starcia policji z demonstrantami w wielu miastach na Białorusi

Starcia białoruskich służb specjalnych i demonstrantów na Białorusi. Do najbrutalniejszych zajść dochodzi w Mińsku i Brześciu. Ale nie tylko tam. Protesty w miastach i miasteczkach to nowe zjawisko. Do tej pory na ulice wychodzili tylko mieszkańcy stolicy.

Nowa dyrektor SPSK1: Musimy przyjmować więcej pacjentów

Nowa dyrektor SPSK1: Musimy przyjmować więcej pacjentów

Rozmowa z Beatą Gawelską, nową dyrektor szpitala klinicznego nr 1 w Lublinie

Zuzanna Sklepowicz (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin): Chcę się dalej rozwijać

Zuzanna Sklepowicz (Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin): Chcę się dalej rozwijać

ROZMOWA z Zuzanną Sklepowicz, koszykarką Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin

W kamasze z uśmiechem. Miesięczny żołd to 1095 zł
galeria

W kamasze z uśmiechem. Miesięczny żołd to 1095 zł

Sześćdziesięcioro młodych ludzi rozpoczęło wczoraj przygodę z Wojskiem Polskim. W 19 Lubelskiej Brygadzie Zmechanizowanej odbyło się wcielenie ochotników do służby przygotowawczej. Na dobry początek wojsko nakarmiło i ubrało. Potem było trudniej.

64 krzaki dorodnych konopi na posesji w Niedrzwicy

64 krzaki dorodnych konopi na posesji w Niedrzwicy

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie podejrzewali, że dwaj mieszkańcy powiatu lubelskiego prowadzą nielegalną uprawę konopi.

Zbrodnia w Wierzchowiskach. Zabili, a zwłoki pocięli piłą

Zbrodnia w Wierzchowiskach. Zabili, a zwłoki pocięli piłą

Jest akt oskarżenia w sprawie brutalnej zbrodni w Wierzchowiskach Pierwszych niedaleko Janowa Lubelskiego. Emerytowany policjant i jego partnerka zabili swojego sąsiada i poćwiartowali jego zwłoki. Grozi im dożywocie.

Koronawirus w Lubelskiem. 1/3 zakażeń w jednym powiecie

Koronawirus w Lubelskiem. 1/3 zakażeń w jednym powiecie

Dziś w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbył się sztab kryzysowy z udziałem przedstawicieli podległych wojewodzie służb. Mimo wciąż rosnącej liczby zakażeń, wciąż nie ma podstaw, by w naszym regionie ogłosić „żółte” lub „czerwone” powiaty.

Nie tylko Chatka Żaka. Brak chętnych do prowadzenia lokali dla studentów

Nie tylko Chatka Żaka. Brak chętnych do prowadzenia lokali dla studentów

UMCS nie może znaleźć przedsiębiorców, którzy otworzą kawiarnię w Chatce Żaka i lokale gastronomiczne na terenie Kampusu Zachodniego. Powód? Brak pewności, że od października studenci wrócą na uczelnię

Kotłownia znika, będzie Biedronka

Kotłownia znika, będzie Biedronka

W „pezetmocie” przy Prusa 9 trwa rewolucja. Znika kotłowania, a za kilka dni do historii przejdzie komin rodem z wczesnego PRL. Co stanie na tym miejscu?

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

Wcale nie Zamoy czy Staszic. Do jakich szkół średnich jest najwięcej chętnych

W środę absolwenci szkół podstawowych dowiedzą się, czy dostali się do wymarzonych ogólniaków i techników. Na tych, którym noga się powinęła, czeka jeszcze blisko tysiąc wolnych miejsc.

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Lubartów. Nie będzie referendum, ale broni nie składają

Definitywnie zakończyła się sprawa rozpisania referendum w sprawie odwołania Rady Miasta Lubartów. Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił skargę na decyzję odmowną komisarza wyborczego. Organizatorzy nie poddają się i zapowiadaj starania o kolejne referendum. Tym razem będą chcieli odwołać także burmistrz .

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5
14 sierpnia 2020, 20:30

Centralny Plac Zabaw: Jazzpospolita i Alameda 5

Przed nami kolejny weekend atrakcji na Centralnym Placu Zabaw. Odwiedzających w najbliższych dniach Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) czekają m.in. koncerty zespołów Jazzpospolita i Alameda 5.

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Biedronka zaskarży decyzję UOKiK. Chodzi o 115 mln zł kary

Właściciel sieci Biedronka odwoła się od 115-milionowej kary nałożonej przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za rozbieżności między cenami na półkach a cenami w systemie kasowym. Spółka twierdzi, że różnice wynikały wyłącznie z nieumyślnych błędów pracowników

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

KAS walczy z hazardem. Przestępcy odpowiadają gazem łzawiącym

Pełne ręce roboty mieli w ostatnich dniach funkcjonariusze lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej. Zatrzymali aż 50 automatów do gier, a z nimi gotówkę na wypłaty wygranych i amfetaminę. Przestępcy nie pozostają dłużni – na śledczych czyhają zasadzki z miotaczami gazu.

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Edach Budowlani przegrali sparing w Siedlcach

Tydzień przed inauguracją nowego sezon Edach Budowlani Lublin rozegrali mecz kontrolny z Awentą Pogonią Siedlce. Już w weekend obie drużyny spotkają się ponownie, tym razem w walce o ligowe punkty.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!