Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Hrubieszów

14 marca 2018 r.
9:10

Po tych słowach ukraińskiego polityka wezwano policję. Zadziała ustawa o IPN?

0 43 A A
Policjanci podczas uroczystości w Sahryniu spisali Oleksandra Pyrożyka, który miał powiedzieć, że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków
Policjanci podczas uroczystości w Sahryniu spisali Oleksandra Pyrożyka, który miał powiedzieć, że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków

To może być pierwsza taka sprawa od czasu wejścia w życie kontrowersyjnej ustawy o IPN. Prokuratura w Hrubieszowie oceni, czy podczas niedzielnych uroczystości w Sahryniu (gm. Werbkowice) nie doszło do gloryfikowania nazistowskiej ideologii banderowskiej. Na miejsce wezwano policję

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

10 marca 1944 roku we wsi Sahryń oddziały BCH i AK przeprowadziły atak na bazę ukraińskich nacjonalistów. Była to akcja uprzedzająca, po tym jak w bunkrze we wsi Szychowice znaleziono dokumenty UPA. Wynikało z nich, że napad bojówek ukraińskich na Polaków miał nastąpić 16 marca. W akcji – jak podają Polacy – zginęło 150-300 Ukraińców (w tym ludność cywilna). Ukraińcy twierdzą, że mogło to być nawet 600-800 osób.

Zarząd Główny Związku Ukraińców w Polsce zorganizował w Sahryniu uroczystości w 74. rocznicę akcji.

Jako jej „bierny uczestnik” wziął udział przedstawiciel zamojskiego Stowarzyszenia Upamiętniania Polaków Pomordowanych na Wołyniu.

– Uroczystość przebiegła godnie, z powagą i spokojnie – relacjonuje w internecie. – Dostrzeżono przemycone flagi banderowskie, które jednak nie były eksponowane.

Kolejne wystąpienia miało się jednak kończyć banderowskim zawołaniem: „Sława Ukrainie”, na co zgromadzeni odpowiadali „Herojam sława”.

 – Jeden z gości wygłosił przemówienie, które w świetle znowelizowanej ustawy o IPN było zabronionym prawem gloryfikowaniem nazistowskiej ideologii banderowskiej – uważa przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego. – Mówca ten sławił UPA, Banderę, Szuchewycza. Godził także w naszych bohaterów narodowych.

Oleksandr Pyrożyk, wiceszef Wołyńskiej Administracji Obwodowej (wojewódzkiej) i lider nacjonalistycznej partii Svoboda, miał powiedzieć m.in., że Bandera jest dla Ukraińców takim samym bohaterem narodowym, jak Piłsudski dla Polaków.

Na prośbę przedstawiciela stowarzyszenia interweniowała policja, która spisała dane Pyrożyka. Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie sprawdza teraz, czy podczas uroczystości nie doszło do publicznego propagowania ustroju faszystowskiego lub do nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych.

Co jest w ustawie?

W ustawie o IPN znalazły się m.in. przepisy, które mają umożliwić wszczynanie postępowań karnych za zaprzeczanie zbrodniom ukraińskich nacjonalistów.

Według ustawy taką zbrodnią był m.in. udział ukraińskich nacjonalistów w eksterminacji Żydów i popełnione przez nich ludobójstwo na obywatelach II RP na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej.

Quiz: Jaka to melodia. Zgadnij, kto śpiewa te kultowe przeboje?

Jaka to melodia. Zgadnij, kto śpiewa te kultowe przeboje?

Komentarze 43

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
. / 20 marca 2018 o 23:20
+1
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA.
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA. rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 12:00
+1
a czy w Sahryniu przeszkadzały im jakieś bojówki nacjonalistyczne tak jak to było podczas uroczystości w Hucie Pieniackiej gdzie młodzieżowa boojówka probanderowska rozwinęła sz,tandary z barwami upa i wznosiła nieprzyjazne Polakom i Polsce okrzyki
Avatar
Ukrop / 15 marca 2018 o 21:01
+1
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 07:26
+1
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie wychwala ani Szuchewycza ani ideologii banderowskiej. Czy Pan Huk wie, że dokonał profanacji cmentarza odstawiając ten cyrk z policją? Czy wie, że tam leżą także żołnierze polscy? Na pewno nie wie, bo w Sahryniu na tym cmentarzu był dopiero drugi raz. Łatwo jest pyskować i nasyłać policję, bo to efektowne, ale trudniej jest działać na rzecz zrozumienia i pojednania, prowadzić działalność edukacyjną, bo do tego potrzebny jest rozum.
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie w... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 23:11
+1
Do gość: to chyba nie PiS chwalił bandziora i hitlerowskiego pachołka na terytorium Polski? Mam nadzieję, że Pyrożnik był ostatni raz w Polsce. Nie ma tu miejsca dla takich, persona non grata
Avatar
kak / 14 marca 2018 o 22:16
+1
Mądra wypowiedź, pamiętać, przestrzegać, edukować
Avatar
Polak / 14 marca 2018 o 20:56
+1
brawo władze werbkowic... pozwalacie na takie coś?  brak słów! a co na to mieszkańcy? odważnych ludzi w gminie nie ma zeby to zablokować? a co powiecie na to artykuł z dzisiaj: msz potwierdza atak na cmentarz orląt lwowskich. w polską nekropolię rzucono granatem ***natemat.pl/232675,oswiadczenie-msz-doszlo-do-eksplozji-na-cmentarzu-obroncow-lwowa
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:50
+1
No to z wojenki Polska Ukraina najbardziej cieszy się Putin. Im bardziej Polska oddala się od UE i zdrowego rozsądku tym nam bliżej do wcielenia do Rosji. A pis jako ruska agentura świetnie działa
Avatar
JAREMA / 14 marca 2018 o 13:46
+1
HWD UKRAINIE.HIEROJOM KIJ W D...
Avatar
Mykoła / 14 marca 2018 o 13:43
+1
bandera c***ło!
Avatar
. / 20 marca 2018 o 23:20
+1
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 
Ukrop napisał:
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA.
 No to ilu? Napisz sam. A te "krwawe pacyfikacje" to nie wiecej niz kilkadziesiat zabitych ludzi. Polacy mieli ponad 20 lat na przeprowadzenie ludobojstwa i nigdy tego nie zrobili. Myslisz ze Policja Ukrainska nie mordowala masowo Polakow? Wielu z tych policjantow bylo rownierz w UPA. rozwiń
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 16:36
0
Ukraina powinna być pasem ziemi niczyjej , czymś w rodzaju bezpiecznika pomiędzy NATO a Rosją. Ci piewcy zwykłych kryminalistów , ludobójców nie zasługują na własne państwo. Oby ogień piekielny dla nich nigdy nie zgasł.
Avatar
Gość / 16 marca 2018 o 12:00
+1
a czy w Sahryniu przeszkadzały im jakieś bojówki nacjonalistyczne tak jak to było podczas uroczystości w Hucie Pieniackiej gdzie młodzieżowa boojówka probanderowska rozwinęła sz,tandary z barwami upa i wznosiła nieprzyjazne Polakom i Polsce okrzyki
Avatar
Ukrop / 15 marca 2018 o 21:01
+1
Ilu dzieci i Ukraincow zamordowal Pilsudski? Wielu. Tyle ze i tym za bardzo sie nie mowi. Wurychal Petlure ktory wraz z nim bronil Polske przed Budzionym. O obozie w Berezie Kartuskiej i Jaworznie malo mowiono w Polskich podrecznikach zarowno jak o krwawych pacyfikacjach wsi z ludnoscia ukrainska. Niestety Polacy nadal uzywaja okreslenia Malopolska Wschodnia wobec terenow Ukrainy tzw. Galicji. Jak mowil Pilsudski racja jest jak dupa - kazdy ma swoja. O jakich bojowkach UPa w Sahryniu rzecz jesli wies trzymali pod kontrola oddzialy kolaborantow policji ochotniczej ?
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 19:11
0
Wy ciemnoto , ograniczona ciemnoto- nie wiedzieliście jakie pytanie zadać temu ukraińskiemu opasowi kiedy zrównywał Piłsudskiego z tym ukraińskim psem Banderą ? Ja bym go tylko zapytał ile ukraińskich dzieci , kobiet, starców zabił Piłsudski ? a potem temu barbarzyńcy bym stłukł mordę, że długo by jej nie otworzył
Avatar
Gość / 15 marca 2018 o 07:26
+1
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie wychwala ani Szuchewycza ani ideologii banderowskiej. Czy Pan Huk wie, że dokonał profanacji cmentarza odstawiając ten cyrk z policją? Czy wie, że tam leżą także żołnierze polscy? Na pewno nie wie, bo w Sahryniu na tym cmentarzu był dopiero drugi raz. Łatwo jest pyskować i nasyłać policję, bo to efektowne, ale trudniej jest działać na rzecz zrozumienia i pojednania, prowadzić działalność edukacyjną, bo do tego potrzebny jest rozum.
Ten "bierny przedstawiciel stowarzyszenia wołyńskiego" to Wiesław Huk. Od kiedy to on broni imienia Piłsudskiego, skoro na swoim fejsbuku obrzuca go błotem? Schizofrenia? Czy Wiesław Huk wie, że dokonał prowokacji? Czy ma świadomość tego, że gdy teraz Polacy jadący na groby swoich bliskich na Wołyniu nie będą przez jego warcholstwo mieli tam spokoju? Czy ktoś mu za to podziękuje? I temu stowarzyszeniu z Zamościa, które go delegowało? Jaki z tego pożytek? Bo na pewno Pan Pyrożyk nie zostanie skazany, gdyż jak słychać na filmie nie w... rozwiń
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 23:11
+1
Do gość: to chyba nie PiS chwalił bandziora i hitlerowskiego pachołka na terytorium Polski? Mam nadzieję, że Pyrożnik był ostatni raz w Polsce. Nie ma tu miejsca dla takich, persona non grata
Avatar
kak / 14 marca 2018 o 22:16
+1
Mądra wypowiedź, pamiętać, przestrzegać, edukować
Avatar
Polak / 14 marca 2018 o 20:56
+1
brawo władze werbkowic... pozwalacie na takie coś?  brak słów! a co na to mieszkańcy? odważnych ludzi w gminie nie ma zeby to zablokować? a co powiecie na to artykuł z dzisiaj: msz potwierdza atak na cmentarz orląt lwowskich. w polską nekropolię rzucono granatem ***natemat.pl/232675,oswiadczenie-msz-doszlo-do-eksplozji-na-cmentarzu-obroncow-lwowa
Avatar
Gość / 14 marca 2018 o 17:50
+1
No to z wojenki Polska Ukraina najbardziej cieszy się Putin. Im bardziej Polska oddala się od UE i zdrowego rozsądku tym nam bliżej do wcielenia do Rosji. A pis jako ruska agentura świetnie działa
Zobacz wszystkie komentarze 43

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów!

ME U-21. Sensacja w Bolonii! Polacy pokonali Włochów! 0 0

W drugim meczu mistrzostw Europy do lat 21 Polska pokonała w Bolonii reprezentację Włoch 1:0, a bohaterem spotkania został Krystian Bielik

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia]
galeria

Złota Setka 2018. Nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny po raz 23 [zdjęcia] 0 6

Podczas uroczystej gali nagrodziliśmy najlepsze firmy Lubelszczyzny 2018. To już XXIII edycja rankingu Złota Setka. Po raz pierwszy doceniliśmy też wyjątkowe przedsiębiorstwa dzielące z nami przekonanie, że warto działać ekologicznie i w rodzinie.

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok

Gigantyczne odszkodowanie za dzieciństwo w więzieniu. Pierwszy taki wyrok 1 7

Córka Żołnierzy Wyklętych wywalczyła zadośćuczynienie za narodziny i dzieciństwo spędzone w więzieniu. Sąd przyznał jej milion złotych. Magdalena Zarzycka - Redwan nie wyklucza apelacji.

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków
Zdjęcia z drona
galeria

Wierzchowiska zalane po ulewie. Ewakuowano 80 osób, pracuje ponad 120 strażaków 217 19

Wierzchowiska Pierwsze i Drugie (pow. janowski) zostały zalane po ogromnej ulewie jaka przeszła nad tym terenem. Na miejscu pracuje ponad 120 strażaków.

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium
PILNE
galeria

Losy górek czechowskich rozstrzygną się po niedzieli. Prezydent złożył projekt studium 84 137

Decydujący dla przyszłości górek czechowskich projekt studium przestrzennego został dziś złożony do Rady Miasta przez prezydenta Lublina. Już 27 czerwca radni mają głosować nad dokumentem

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat

"Alarm dla Ziemi Lublin". Musimy działać teraz. Zostało nam tylko 11 lat 2 6

Rozmowa z Przemysławem Stefaniakiem, organizatorem „Alarmu dla Ziemi Lublin” w sobotę, 22 czerwca, o godz. 17.30 przed lubelskim Ratuszem (plac Łokietka)

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło

Tabliczka z ostrzeżeniem zamiast ratownika. Sezon się nie zaczął a już sześć osób utonęło 5 3

Sezon jeszcze się nie zaczął, a w województwie lubelskim utonęło w tym roku już sześć osób. Część kąpielisk i miejsc wykorzystywanych do kąpieli zacznie działać pod koniec czerwca

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin

Poczta Polska jeździ scanią w gazie na trasie Lublin-Warszawa-Lublin 0 8

Scania zasilana gazem LNG jest testowana przez Pocztę Polską na trasie Lublin-Warszawa-Lublin. To kolejny krok w kierunku ekologicznych pojazdów.

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna

Trzech zawodników odchodzi z Górnika Łęczna 0 3

Mateusz Cetnarski i Kacper Jodłowski nie będą w kolejnym sezonie występować w „zielono-czarnych” barwach. Dwaj pomocnicy rozwiązali swoje umowy z klubem z Łęcznej za porozumieniem stron. Z kolei do Gryfa Wejherowo przenosi się Filip Szewczyk

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie
22 czerwca 2019, 0:00

Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski - święto miłośników tradycyjnego jadła w Nałęczowie 0 0

To będzie święto trzech województw: lubelskiego, podlaskiego i podkarpackiego. 4. edycja Festiwalu "Na kulinarnym szlaku wschodniej Polski" zawita do Nałęczowa. W dniach 22-23 czerwca na placu przed Urzędem Miejskim zorganizowane zostaną kiermasz i moc kulinarnych atrakcji.

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia]
galeria

Nowy odcinek S17 od Kurowa do węzła Skrudki już otwarty. 13 kilometrów w 7 minut [zdjęcia] 18 40

13-kilometrów nowego odcinka S17 od Kurowa do węzła Skrudki to pierwszy z serii odcinków Lublina-Warszawa, które będą oddane w tym roku. Za dwa lata kierowcy pojadą ekspresówką od Tomaszowa Lubelskiego do Warszawy – zapewnił podczas uroczystości otwarcia Andrzej Adamczyk, minister infrastruktury.

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje
galeria

Dyplomy rozdane, rok szkolny zakończony, czas na wakacje 0 5

Po porannych mszach świętych uczniowie puławskich szkół udali się do sal gimnastycznych, gdzie najlepsi z nich odebrali dyplomy i świadectwa z czerwonym paskiem. - Bezpiecznych, beztroskich wakacji, pełnych miłych niespodzianek - życzyła podczas szkolnej uroczystości, dyrektor ZSO nr 1, Marta Gładysz.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich.

Przedsiębiorcy z lubelskiego sięgają po dofinansowanie innowacyjnych projektów z Funduszy Europejskich. 0 0

Eksperci NCBR zapraszają na wyjątkowe warsztaty 27 czerwca do Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń

Piłkarki Górnika Łęczna czekają na wyniki losowania do Ligi Mistrzyń 0 0

Przed Górnikiem Łęczna ciekawa przerwa wakacyjna. Kilka zawodniczek zdecydowało się opuścić drużynę

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci

Miasto ogłasza przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Już po raz trzeci 0 10

Już trzeci raz władze miasta ogłaszają przetarg na 20 elektrobusów i komplet ładowarek. Wcześniej ceny proponowane przez dostawców przekraczały kwotę do wydania. Teraz miasto złagodziło o połowę swoje wymagania co do gwarancji na baterie. Nawet jeśli ceny od tego spadną, na dostawę i tak poczekamy długo

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!