20 września 2020 r.
12:12

Korona Kielce – Górnik Łęczna 0:2 [zapis relacji na żywo]

(fot. GORNIK.LECZNA/twitter)

Dziś o 12.40 Górnik Łęczna zagra pierwszy w tym sezonie mecz na wyjeździe. Rywalem "zielono-czarnych" będzie spadkowicz z PKO BP Ekstraklasy - Korona Kielce

Relacja na żywo

automatyczne odświeżanie strony co 60 sekund

90+4 min. KONIEC MECZU! GÓRNIK ŁĘCZNA WRACA Z PIERWSZEGO W TYM SEZONIE MECZU WYJAZDOWEGO Z KOMPLETEM PUNKTÓW SPRAWIAJĄC SWOIM KIBICOM WSPANIAŁY PREZENT NA 41-URODZINY KLUBU.

90 min. Spotkanie dobiega końca, a arbiter doliczył dodatkowe cztery minuty

88 min. Zmiany w Górniku. Struski zmienia Wojciechowskiego, a Stasiak za Krykuna

85 min. Kolejna próba gospodarzy i strzał głową jednego z graczy Korony. Piłka w rękach bramkarza Górnika

82 min. Sprzed pola karnego strzelał Gąsior, ale kolejny raz piłka minęła bramkę Gostomskiego

79 min. Druga zmiana w Górniku. Bartłomiej Kalinkowski wchodzi za Marcina Stromeckiego

78 min. Ostre wejście Leandro w rywala i żółta kartka dla kapitana Górnika

76 min. Kolejne zmiany w Koronie. Gąsior za Łysiaka i Petrović za Podgórskiego.

75 min. Znakomita szansa gospodarzy! Górski wpadł w pole karne i miał stuprocentową okazję na gola. Jednak trafił prosto w Gostomskiego!

72 min. Pierwsza zmiana w Górniku. Przemysław Banaszak zmienia Bartosza Śpiączkę

70 min. Trzecia zmiana w Koronie. Górski za Thiakane

68 min. Znów szczęścia szukał Firlej, ale bezskutecznie

66 min. Korona nie przestaje wierzyć w zdobycie gola. Tym razem soczyście uderzał Firlej, ale ponad bramką

64 min. Brzydszy fragment spotkania. Oba zespoły w ostatnich minutach kilka razy przekraczali przepisy i sędzia musiał nieco ostudzić emocje u zawodników

59 min. Podwójna zmiana w Koronie. Długosz zmienia Cetnarskiego, a Firlej za Kiełba

58 min. Odpowiedź gospodarzy i strzał Kiełba na raty broni Gostomski

55 min. GOOOL DLA GÓRNIKA! Pewny strzał Wojciechowskiego, który podwyższa prowadzenie "zielono-czarnych"!

54 min. Rzut karny dla Górnika! Fatalne zachowanie Rafała Grzelaka, który sfaulował Pawła Wojciechowskiego i sędzia wskazał na 11 metr! Obrońca Korony zobaczył żółtą kartkę

51 min. Wrzutka w pole karne Górnika i strzał głową Podgórskiego. Gostomski popisał się jednak skuteczną interwencją

46 min. Druga połowa rozpoczęta!

PRZERWA! Kibice w pierwszych 45 minutach zobaczyli tylko jednego gola, ale spotkanie jak dotąd może się podobać. Czekamy na drugą połowę spotkania

45 min. W końcówce pierwszej części spotkania tempo meczu nieco spadło. Sędzia doliczył dodatkową minutę

40 min. Natarcia gospodarzy nieco ustały. Gościom udało się uspokoić sytuację na murawie i przez dłuższy fragment utrzymać przy piłce

37 min. Korona nie przestaje atakować. Widać, że stracony gol mocno pobudził miejscowych. Górnik jednak jak na razie skutecznie się broni

33 min. Mogło być 1:1! Cetnarski zagrał do Thiakane, a ten z około 20 metrów uderzył minimalnie obok spojenia słupka z poprzeczką!

30 min. Poważny błąd Pawła Sasina, który niepotrzebnie stracił piłkę tuż własnym  przed polem karnym i musiał uciekać się do faulu na Jacku Kiełbie. Do piłki podszedł sam poszkodowany, ale trafił prosto w mur

27 min. Wojciechowski sfaulował w środku pola Thiakane i został ukarany żółtą kartką. Widać, że gol strzelony przez Górnika "otworzył" spotkanie.

25 min. Chwilę po wznowieniu gry było gorąco w polu karnym łęcznian. Łysiak z bliskiej odległości trafił w rękę Tomasza Midzierskiego. Sędzia uznał jednak, że obrońca łęcznian nie miał szans by uniknąć tego zagrania i zamiast rzutu karnego podyktował rzut rożny dla miejscowych!

24 min. GOOOOOL DLA GÓRNIKA! Po stałym fragmencie gry zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Piłkę wybili obrońcy, ale ta za chwilę trafiła na skrzydło do Pawła Wojciechowskiego, który z lewej strony zagrał płaskie podanie na piąty metr, a futbolówkę do siatki skierował Śpiączka!

23 min. Walki nie brakuje. Przed momentem Szarek i Śpiączka walcząc o piłkę zderzyli się głowami w środku boiska. Zawodnikowi Korony pomocy musieli udzielić klubowi lekarze. Gospodarze przed moment grają w osłabieniu

18 min. Po pierwszym kwadransie dłużej przy piłce utrzymują się goście, ale walka toczy się głównie w środkowej strefie boiska

13 min. Kolejny strzał z dystansu gospodarzy. Tym razem próbował Jacek Podgórski, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką bramki łęcznian

10 min. Lepszy fragment w wykonaniu Korony. Gospodarze nieco przycisnęli łęcznian i byli blisko stworzenia dogodnej okazji, ale obrońcy z Łęcznej w porę zażegnali niebezpieczeństwo

6 min. Pierwsza szansa Górnika. Michał Goliński zagrał w pole karne, piłka trafiła do Marcina Stromeckiego, ale ten nie zdołał oddać strzału. W odpowiedzie sprzed pola karnego uderzał Łysiak, ale Maciej Gostomski złapał piłkę bez żadnych problemów

5 min. Spokojne pierwsze minuty w wykonaniu obu zespołów. Korona dwa razy starała się zaatakować skrzydłami, ale bez efektów.

1 min. Gramy! Przy piłce Górnik!

Oba zespoły już na boisku, za chwilę początek spotkania.

-------------------------------

- Znamy swoją wartość po starcie sezonu. Nie pompujemy muskułów po awansie, ale jestem przekonany, że dzisiaj z Koroną powalczymy o trzy punkty. Czy jesteśmy wybici z rytmu przez brak meczu z Arką? Dzisiejsze spotkanie da odpowiedź na to pytanie - powiedział przed kamerami Polsatu Sport Kamil Kiereś, trener Górnika.

Dzisiejszy mecz będzie miał dodatkowe znaczenie dla kibiców Górnika, który świętuje dziś swoją 41-rocznicę powstania (klub został założony 20 września 1979 roku).

W kadrze Górnika występuje trzech byłych zawodników Korony - kapitan zespołu Leandro, obrońca Paweł Sasin i bramkarz Maciej Gostomski. Natomiast piłkarzem "złocisto-krwistych" jet były gracz łęcznian Mateusz Cetnarski.

W poprzedniej kolejce łęcznienie mieli zmierzyć się u siebie z Arką Gdynia, ale ze względu na zakażenie koronawirusem w obozie rywala spotkanie odwołano. Natomiast Korona przed tygodniem zremisowała bezbramkowo z Puszczą Niepołomice na jej terenie.

Korona Kielce - Górnik Łęczna 0:2 (0:1)

Bramki: Śpiączka (24), Wojciechowski (55-karny).

Korona: Kozioł – Szymusik, Szarek, Grzelak, Szywacz – Podgórski (76 Petrović), Kaczmarski, Cetnarski (59 Długosz), Kiełb (59 Firlej), Łysiak (76 Gąsior) – Thiakane (70 Górski).

Górnik: Gostomski – Leandro, Baranowski, Midzierski, Sasin – Stromecki (79 Kalinkowski), Cierpka, Krykun (88 Stasiak), Goliński – Wojciechowski (88 Struski), Śpiączka (72 Banaszak).

Wielki Piątek – jak go świętować?

Drugi dzień Triduum Paschalnego to dla katolików dzień powagi, skupienia i postu. Co jeszcze warto wiedzieć o tej dacie?

Nocny atak Rosji na Ukrainę. Polskie samoloty znów poderwane

Dzisiaj w nocy Rosja przeprowadziła atak rakietowy i dronami na terytorium Ukrainy. Trwał on 9 godzin.

Szkoła przegrała z nauczycielką. Kara była zbyt surowa

Czy dyrektor Szkoły Podstawowej nr 10 niepotrzebnie zawiesiła nauczycielkę po tym, jak jeden ze znajdujących się pod jej opieką siedmiolatków niezauważony opuścił budynek? Właśnie zapadł w tej sprawie prawomocny wyrok. Jest niekorzystny dla puławskiej placówki.

Wielka ulga w Puławach. Wisła Grupa Azoty przerwała klątwę meczów bez zwycięstwa

Bardzo dawno piłkarze Wisły Grupy Azoty nie zaznali smaku zwycięstwa. Jednak w czwartek trwająca od siódmego października zła passa została wreszcie przerwana. Duma Powiśla pokonała na swoim stadionie Olimpię Elbląg i złapała głębszy oddech w kontekście walki o utrzymanie

Naprawa ulicy tak, ale nie kosztem drzew. Mieszkańcy nadal walczą

Chcą naprawy nawierzchni swojej ulicy, ale bez wycinki drzew. Mieszkańcy ulicy Kościuszki wciąż walczą o zachowanie zieleni przed kamienicami. Ratusz odpowiada, że prowadzi rozmowy ze wspólnotami.

Edach Budowlani Lublin mają wolną sobotę

Nie odbędzie się mecz 12. kolejki: Edach Budowlani Lublin - Budo 2011 Aleksandrów Łódzki, który był planowany na sobotę.

W pożarze stracili dom. Rodzina prosi o wsparcie

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi życie rodziny z miejscowości Horodyszcze – Kolonia w gminie Chełm legło w gruzach. Pożar strawił ich dom. Co gorsza, mąż i ojciec rodziny próbując ugasić ogień doznał poważnych poparzeń, trafił do szpitala, jest w śpiączce. Pogorzelcy zwracają się z prośbą o wsparcie.

Zamojszczyzna wiosennie - zaproszenie na koncert w ZDK
6 kwietnia 2024, 17:00

Chodzenie z Gaikiem, z Kogucikiem, z Marzanką oraz wiązanki tańców regionalnych i narodowych - złożą się na Koncert Wiosenny Zespołu Pieśni i Tańca Zamojszczyzna.

Jubileuszowy koncert Lubelskiej Federacji Bardów
2 kwietnia 2024, 20:00

Lubelska Federacja Bardów obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia. Z okazji jubileuszu oraz 19 rocznicy śmierci Jana Pawła II, Miasto Lublin zaprasza na koncert „Miłość mi wszystko wyjaśniła”, który odbędzie się 2 kwietnia w Bazylice oo. Dominikanów.

Miliony dla szpitala dziecięcego. Będzie na leki i nowy sprzęt

Prawie 3 mln złotych otrzymał Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Lublinie. Ten zastrzyk finansowy pozwoli to na realizację bieżących inwestycji oraz zakup leków czy sprzętów.

Złodziej perfum aresztowany. Posiedzi 3 miesiące albo dłużej

Grozi mu 10 lat więzienia. Na wyrok najpewniej poczeka za kratkami, bo sąd już zdecydował się aresztować 20-latka z Międzyrzeca Podlaskiego.

PSL składa zawiadomienie. CBA zajmie się urzędem marszałkowskim?

Czy z zasadami podziału środków publicznych dokonanego przez marszałka województwa lubelskiego wszystko było w porządku? Działacze PSL chcą, by zajęło się tym Centralne Biuro Antykorupcyjne. Zapowiedzieli, że będą o to wnioskować.

Wielkanoc. To czas na babkę i mazurek

Paulina Golianek i Monika Niedźwiadek z Koła Gospodyń Wiejskich w Konopnicy już szykują święta. A my mamy dla was przepisy na mazurek i babkę z pierwszej ręki.

Starszy pan nie żyje. Ciężarówka potrąciła go, gdy był na pasach

Lekarzom nie udało się uratować życia mężczyzny, który dzisiaj rano w Chełmie został potrącony przez ciężarówkę.

Tutaj wybory to czysta formalność. Kandydat na wójta jest jeden

Kiedy nie ma konkurencji, to głosowanie staje się formalnością. Tak jak w gminie Obsza w powiecie biłgorajskim. Tam już wiadomo, kto zostanie wójtem. Znany jest też skład prawie połowy nowej rady. Jak to możliwe?