Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

25 sierpnia 2019 r.
10:34

Siedem lat koszmaru ze stalkerami. „Ja chcę tylko wrócić do swojego domu”

Autor: Zdjęcie autora x-news
1 18 A A

Wyrok skazujący rodzinę K. za stalking nie zmienił niczego w życiu Bożeny Wołowicz. Kobieta od ponad roku nie mieszka we własnym domu. Zrozpaczona apeluje do ministra sprawiedliwości: niech ktoś mi w końcu pomoże!

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Rodzina K. to najbliżsi sąsiedzi Bożeny Wołowicz. Od siedmiu lat dręczą ją w różny sposób. Napadali na nią, grozili śmiercią, śledzili, rzucali petardami, składali setki bezpodstawnych zawiadomień na policję i do prokuratury. W lutym tego roku, po wieloletnim procesie, trzyosobowa rodzina stalkerów została skazana. Ale nieprawomocny wyrok sądu niczego nie zmienił.

Ucieczka

Pani Bożena bojąc się o swoje bezpieczeństwo wyprowadziła się z domu. Od ponad roku jest pod policyjną ochroną. Swój dom może odwiedzać tylko raz w tygodniu w asyście funkcjonariuszy.

- Staram się panować nad sobą, nad swoimi emocjami, ale to wszystko staje się coraz trudniejsze. Chciałabym mieć nadzieję, że w końcu ktoś mi pomoże. Ja chcę tylko wrócić do swojego domu – wyznaje.

Rodzina K. pół roku temu została skazana za uporczywe nękanie sąsiadki. Wszyscy mają zakaz zbliżania się i kontaktowania z Bożeną Wołowicz.

- Liczyłam, że po wyroku sytuacja się zmieni. Przede wszystkim myślałam, że będę mogła wrócić do domu. Te wakacje miałam już spędzić u siebie. Wiedziałam, że będzie apelacja, ale nie sądziłam, że wyroki sądów są niczym. Jest nawet gorzej, bo teraz wymyślili nowe metody nękania – dodaje.

Te nowe metody nękania dotyczą rzekomego oszustwa, którego pani Bożena miała dopuścić się w 2010 roku, kiedy sprzedała rodzinie K. dom tuż obok swojego.

Prokuratura kilka razy umarzała postępowanie w tej sprawie uznając, że oszustwa nie było. Małgorzata K. złożyła więc doniesienie do nadzoru budowlanego o nieprawidłowościach w budowie domu. Kontrola niczego nie wykazała. Do prokuratury trafiło za to doniesienie na inspektora nadzoru. Złożyła je Małgorzata K. zarzucając urzędnikowi niedopełnienie obowiązków.

- Cały czas wracają do sprawy rzekomego oszustwa z planem domu. Są święcie przekonani, że są pokrzywdzeni – komentuje Jacek Żak z Prokuratury Rejonowej w Dębicy.

Wniosek o areszt

Przeszkodą w powrocie do domu pani Bożeny są nieustanne ataki rodziny K.

- To jest cały czas ucieczka, cały czas chowanie się. A to już siedem lat! –  podkreśla zrozpaczona pani Bożena.

Pełnomocnik pani Bożeny oraz prokurator skierowali wniosek o areszt dla nękających, bo dozór policyjny, zakaz zbliżania i kontaktowania z ofiarą nie działają.

- Na przestrzeni lat złożyli wiele zawiadomień o przestępstwach, których mieli dopuścić się prokuratorzy, policjanci, sędziowie. Ostatnio, po posiedzeniu aresztowym złożyli doniesienie na mojego zastępcę. Uważali, że nie powinien popierać wniosku o tymczasowy areszt. Każdego dnia mam rozmowy telefoniczne z rodziną K., jestem straszony kontrolą z Prokuratury Krajowej – mówi prokurator Jacek Żak.

Sąd nie zgodził się na areszt. Uznał, że nie ma obawy, że rodzina K. może popełnić  inne ciężkie przestępstwo, nie wziął pod uwagę argumentów prokuratora i ofiary, że chodzi o bezpieczeństwo i zdrowie pani Bożeny oraz, że dotychczasowe środki nie działają.

- Kiedy usłyszałam decyzję sądu, że odrzuca nasz wniosek poczułam, że świat mi się całkiem zawalił. Wcześniej myślałam, że przynajmniej kilka tygodni wakacji spędzę w swoim domu. Teraz ta szansa została utracona bezpowrotnie – komentuje pani Bożena.

Apel do ministra

Prokuratora Rejonowa w Dębicy zaskarży decyzję sądu o niezastosowaniu aresztu.

Zdesperowana pani Bożena zwróciła się o pomoc do ministra sprawiedliwości.

- Czy pan wie, że od siedmiu lat jestem ofiarą stalkingu? Od 14 miesięcy nie mieszkam w swoim domu. W poniedziałek mogłam przyjechać do siebie na sześć godzin w asyście policji. Czy pan sobie zdaje sprawę, że siedem świąt Bożego Narodzenia moje dzieci nie były w moim domu? Stalkerzy w sposób perfidny i wyrafinowany gnębią mnie już tyle lat, śmiejąc się z wymiaru sprawiedliwości. To jest skandal, żeby człowiek, który dla kraju przepracował tyle lat nie mógł spokojnie mieszkać we własnym domu. Mam nadzieję, że pan minister zdecyduje się pomóc, bo ja już nie mam siły.

Ministerstwo Sprawiedliwości objęło sprawę nadzorem administracyjnym.

- Policja wspiera panią Bożenę, prokuratura wspiera jej wnioski, wręcz żąda kary bezwzględnego więzienia. Mamy ostatni punkt: sąd. Czy sąd nie widzi, co się dzieje? Dlaczego pozwala na to, że lekceważone jest prawo i dalej jest narażone zdrowie, a może życie pani Bożeny. Zwrócę się do prezesa właściwego sądu apelacyjnego, żeby objął postępowanie nadzorem administracyjnym i tym samym jak najszybciej doszło do wydania prawomocnego wyroku, który da obserwującym tę sprawę jak i samej pani Wołowicz poczucie sprawiedliwości – zapowiada wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

14 października przed Sądem Okręgowym w Rzeszowie ruszy proces apelacyjny. Prokurator żąda dwóch lat i sześciu miesięcy bezwzględnego więzienia dla matki i syna, oraz dwóch lat dla córki. We wrześniu natomiast w Sądzie Rejonowym w Dębicy rozpocznie się kolejna sprawa o stalking Bożeny Wołowicz, w którym oskarżeni są członkowie rodziny K.

e-Wydanie

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 11:21
+34
Oko za oko ząb za ząb. Skoro oni mogą to Pani Bożena też! Mam 195cm wzrostu, 120kg wagi, regularnie ćwiczę. Chętnie poznam rodzinę K i wytłumaczę im na czym polega dobrosąsiedztwo.
Avatar
qaz / 25 sierpnia 2019 o 14:31
+17
Jakby ktoś nie wiedział o kogo chodzi, to o Małgorzatę Kościuszko - dermatolog przyjmującą w "starym" szpitalu w Tarnowie oraz o jej córkę i syna. Taka patologiczne rodzina.
Avatar
filuś / 25 sierpnia 2019 o 17:05
+12
To ile już zapłacili za bezpodstawne wezwanie patrolu policyjnego? Wg. moich rachunków najbidniej 50.000zł (100×500). Czy policja też uczestniczy w stalkingu? Minister sprawiedliwości powinien upomnieć się o tę kwotę od komendanta. Może wówczas będzie wiedział jak powinna zakończyć się sprawa
Avatar
pogana / 25 sierpnia 2019 o 14:11
+12
To proste. Trzeba złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez sąd i prokuraturę polegającego na niedopełnieniu obowiązków służbowych. Jeżeli przestępca ( pozostający warunkowo na wolności) kontynuuje a wręcz dopuszcza się następnego przestępstwa podobnego to brak reakcji sądu i prokuratury może być takim niedopelnieniem. Niech się wypowie minister ZIOBRO co z takim sędzią zrobić. W każdym razie sędzia szybko sprawę załatwi ZE STRACHU PRZED ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 16:48
+11
Jedyny sposób na takich nieludzko patologicznych typków, jak pseudo sąsiedzi pani Bożeny, to zmobilizowanie się miejscowej społeczności. Wyśledzenie siłą z domu delikwentów, spuszczenie łomotu, zapakowanie wszystkich na furmankę z bydlęcym obornikiem. I wywiezienie ich poza granice miejscowości, a jak powrócą - czynność powtarzać, aż do skutku.
Avatar
:) / 25 sierpnia 2019 o 11:15
+11
A Kim są Ci co tak zażarcie bronią Ich przed uniknięciem jakiejkolwiek kary za znęcanie się nad Panią Bożeną. Może to POniektórzy rozkładają nad Nimi parasol nietykalności jak nad Tymi z Amber Gold co od 10 lat nie uslyszeli wyroku. Minister nic nie POmoże bo jest nie nasi.  A UE broni Ich.
 To już jakaś obsesja, co do tego ma sprawa Amber Gold czy Unia Europejska? Za dużo propagandowej telewizji 
Avatar
Gwidon / 25 sierpnia 2019 o 23:12
+9
Państwo prawa? A nawet, nie bójmy się tego powiedzieć - prawa i sprawiedliwości?!!! Niewiarygodny wstyd i niewiarygodne bezprawie. W miastach mafiozi "czyszczą" kamienice, a tu sąsiedzi "czyszczą" sąsiadkę. Niestety nieopatrznie obejrzałem reportaż. "Bezrobotni" kupują dom, potem robią sobie zabawę z nękania starszej kobiety w jej własnym domu, potem polski podatnik płaci za ich adwokatów, a jeszcze potem wyrok sądu o umieszczeniu "nękaczy" w areszcie jest uchylany!!! Ofiara nie może mieszkać w swoim własnym domu i porusza się w asyście policji, jak przestępca! Widziałem, jak się zachowuje, jak się wyraża agresorka w korytarzu, przed salą sądową. Żałuję, że to widziałem.
Państwo prawa? A nawet, nie bójmy się tego powiedzieć - prawa i sprawiedliwości?!!! Niewiarygodny wstyd i niewiarygodne bezprawie. W miastach mafiozi "czyszczą" kamienice, a tu sąsiedzi "czyszczą" sąsiadkę. Niestety nieopatrznie obejrzałem reportaż. "Bezrobotni" kupują dom, potem robią sobie zabawę z nękania starszej kobiety w jej własnym domu, potem polski podatnik płaci za ich adwokatów, a jeszcze potem wyrok sądu o umieszczeniu "nękaczy" w areszcie jest uchylany!!! Ofiara nie może mieszkać w swoim ... rozwiń
Avatar
Wolna Polska / 25 sierpnia 2019 o 18:47
+7
Podpalcie kukłę żyda to od ręki 2 lata więzienia a za znęcanie się nad polakiem ,polką tak zwany sąd olewa ciepłym moczem ,Polacy w Polsce tylko Polacy Konfederacja Kukiz i Polak na prezydenta a nie żydoUBecki PiS ,PO
Avatar
Henio / 25 sierpnia 2019 o 13:12
+7
Brejza nie jest, za to Piebiak był.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 10:54
+7
FARMĘ TROLI to minister wiedział jak powołać, ale wyrok wyegzekwować to już nie potrafi.
Avatar
Nka / 26 sierpnia 2019 o 13:12
0
Jaja w tym państwie...
Avatar
Gość / 26 sierpnia 2019 o 11:09
-2
Kobieto szkoda twojego zdrowia i nerwów. Było sprzedać dom i wyprowadzic się a tak będziesz się sądzić do osr.. śmierci. 
Avatar
POLAK / 26 sierpnia 2019 o 09:21
+5
Widać gołym okiem że sąd wziął w obronę przestępców HAŃBA POLSKIEGO WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI MUSI BYĆ GŁĘBOKA PRZEBUDOWA SĄDÓW I KONIEC Z BEZKARNOŚCIĄ SĘDZIÓW I ICH PRZYWILEJAMI
Avatar
Gwidon / 25 sierpnia 2019 o 23:12
+9
Państwo prawa? A nawet, nie bójmy się tego powiedzieć - prawa i sprawiedliwości?!!! Niewiarygodny wstyd i niewiarygodne bezprawie. W miastach mafiozi "czyszczą" kamienice, a tu sąsiedzi "czyszczą" sąsiadkę. Niestety nieopatrznie obejrzałem reportaż. "Bezrobotni" kupują dom, potem robią sobie zabawę z nękania starszej kobiety w jej własnym domu, potem polski podatnik płaci za ich adwokatów, a jeszcze potem wyrok sądu o umieszczeniu "nękaczy" w areszcie jest uchylany!!! Ofiara nie może mieszkać w swoim własnym domu i porusza się w asyście policji, jak przestępca! Widziałem, jak się zachowuje, jak się wyraża agresorka w korytarzu, przed salą sądową. Żałuję, że to widziałem.
Państwo prawa? A nawet, nie bójmy się tego powiedzieć - prawa i sprawiedliwości?!!! Niewiarygodny wstyd i niewiarygodne bezprawie. W miastach mafiozi "czyszczą" kamienice, a tu sąsiedzi "czyszczą" sąsiadkę. Niestety nieopatrznie obejrzałem reportaż. "Bezrobotni" kupują dom, potem robią sobie zabawę z nękania starszej kobiety w jej własnym domu, potem polski podatnik płaci za ich adwokatów, a jeszcze potem wyrok sądu o umieszczeniu "nękaczy" w areszcie jest uchylany!!! Ofiara nie może mieszkać w swoim ... rozwiń
Avatar
Henio / 25 sierpnia 2019 o 21:34
+1
Kukiz, ten od PSL-u?
Avatar
Wolna Polska / 25 sierpnia 2019 o 18:47
+7
Podpalcie kukłę żyda to od ręki 2 lata więzienia a za znęcanie się nad polakiem ,polką tak zwany sąd olewa ciepłym moczem ,Polacy w Polsce tylko Polacy Konfederacja Kukiz i Polak na prezydenta a nie żydoUBecki PiS ,PO
Avatar
filuś / 25 sierpnia 2019 o 17:05
+12
To ile już zapłacili za bezpodstawne wezwanie patrolu policyjnego? Wg. moich rachunków najbidniej 50.000zł (100×500). Czy policja też uczestniczy w stalkingu? Minister sprawiedliwości powinien upomnieć się o tę kwotę od komendanta. Może wówczas będzie wiedział jak powinna zakończyć się sprawa
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 16:48
+11
Jedyny sposób na takich nieludzko patologicznych typków, jak pseudo sąsiedzi pani Bożeny, to zmobilizowanie się miejscowej społeczności. Wyśledzenie siłą z domu delikwentów, spuszczenie łomotu, zapakowanie wszystkich na furmankę z bydlęcym obornikiem. I wywiezienie ich poza granice miejscowości, a jak powrócą - czynność powtarzać, aż do skutku.
Avatar
Gość / 25 sierpnia 2019 o 15:01
+3
w kraju bezprawia takim sąsiadom z wiatrówki w oczy strzelać. w tydzień cała hołota na zawsze oślepiona. ale niestety to jest w Polsce zabronione więc nie polecam i nigdy bym tak nie zrobił.
Avatar
qaz / 25 sierpnia 2019 o 14:31
+17
Jakby ktoś nie wiedział o kogo chodzi, to o Małgorzatę Kościuszko - dermatolog przyjmującą w "starym" szpitalu w Tarnowie oraz o jej córkę i syna. Taka patologiczne rodzina.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta

Lublin: Pożar przy ul. Nowy Świat. Nie żyje kobieta 0 0

Kobieta zginęła w pożarze domu przy ul. Nowy Świat w Lublinie

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin
galeria

Sofia Ennaoui nie wystartuje na MŚ. Pech lekkoatletki AZS UMCS Lublin 7 0

Sofia Ennaoui z powodów zdrowotnych nie wystąpi w mistrzostwach świata w Katarze. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 m ma problemy ze ścięgnami Achillesa i kolanem.

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie

Gaz z sieci, nie z butli. Przyjdź na spotkanie w tej sprawie 1 7

Mimo tego, że Góra Puławska, czy Klikawa znajdują się w bliskiej odległości od Puław, lewobrzeżna część gminy Puławy nie ma dostępu do gazu. Ten, podobnie jak w małych miejscowościach, sprzedawany jest w butlach. To może się zmienić, ale jest warunek - wysoka liczba zainteresowanych gospodarstw oraz firm.

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 24:34 0 3

W pierwszym wyjazdowym meczu obecnego sezonu MKS Perła nie miała żadnych kłopotów w pokonaniu KPR Ruch Chorzów na jego terenie i wygrała różnicą 10 trafień.

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce
Magazyn

Zrób test DNA i odłóż okulary na później. Jedyny taki salon optyczny w Polsce 17 6

Jaki wpływ mają geny na wady wzroku? Jak zadbać o oczy i jaką profilaktykę stosować w zależności od wyniku testu DNA? W Lublinie działa już jedyny w Polsce salon optyczny, w którym szybko i bezboleśnie można wykonać testy genetyczne

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego

Łęczna przedłuża termin zgłaszania propozycji do budżetu obywatelskiego 0 4

Nie jest najlepiej z pomysłami w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Łęcznej. Do 10 września wpłynęło ledwie kilkanaście ankiet, z czego kilka z błędami formalnymi.

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie

Chełmianka – Podhale 1:1. Kolejny remis u siebie 0 0

Czwarty mecz bez zwycięstwa Chełmianki. Tym razem podopieczni trenera Artura Bożyka zremisowali u siebie z Podhalem Nowy Targ

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza

Ponad 2 mln Polaków ma długi. Wkrótce upadłość konsumencka będzie łatwiejsza 2 2

Bez strachu przed komornikiem i z możliwością bezpiecznego wyjścia na prostą – taka przyszłość czeka dłużników. Wkrótce łatwiej będzie ogłosić upadłość konsumencką.

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia]
galeria

Księżyc świeci mocniej niż zwykle. To Pełnia Żniwiarzy [zdjęcia] 96 3

Wrześniowa pełnia Księżyca jest niezwykłym zjawiskiem. Ta, która wypadła 13 września, zdarza się niezwykle rzadko.

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia]
galeria

"Iskra Pamięci" w Zamościu [zdjęcia] 0 0

"Iskra Pamięci" w Zamościu. To akcja zapalenia zniczy w kształcie polskiego orła wojskowego według wzoru z 1919 roku.

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer"

Tysiąc stypendiów do rozdania. "Zapłaciłem za kurs językowy i kupiłem komputer" 0 1

Tylko do 20 września przyjmowane będą wnioski o stypendium dla najbardziej zdolnych uczniów. W tym roku otrzyma je rekordowa liczba dzieci.

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko"

Pani Marianna to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Na urodziny chciała "śledzika i piwko" 458 15

Pani Marianna Błaziak to najstarsza mieszkanka Lubelszczyzny. Dzisiaj skończyła 110 lat. Pochodzi z Łopiennika Górnego w powiecie krasnostawskim.

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28

MMTS Kwidzyn – Azoty Puławy 22:28 0 0

Azoty Puławy wywalczyły na trudnym terenie W Kwidzynie drugi komplet punktów w tym sezonie

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach

Wisła – KSZO 1:1. Wielki niedosyt w Puławach 0 3

Wisła Puławy wygrywała na swoim stadionie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, ale tuż przed końcem meczu rywalom udało się zdobyć gola na wagę remisu

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników"

Czy muzeum stroni od technologii?"Sprawdza się tradycyjne oprowadzanie turystów przez przewodników" 0 15

Czy Muzeum Czartoryskich w Puławach zbyt rzadko sięga po techniczne nowinki poprawiające wygodę korzystania z placówki przez odwiedzających? Zdaniem miejskiej radnej, jego dyrekcja mogłaby zrobić więcej, wprowadzając na przykład internetową sprzedaż biletów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.