Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

5 grudnia 2018 r.
8:06

Koszmar w domu na skraju wsi - cd. Aresztowano ojca dzieci [wideo]

319 25 A A

Przez lata były bite i poniżane, prawdopodobnie były także molestowane przez ojca. Jak to możliwe, że sąsiedzi, nauczyciele i urzędnicy nie zauważyli dramatu dziesięciorga dzieci?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Przedstawiamy dalszy ciąg historii, którą prezentowaliśmy w Uwadze! 03.12. Skala dramatu, jakiego doświadczyły dzieci z małej wsi na Podkarpaciu, poraża. Pierwsza część reportażu jest załączona jako drugi materiał wideo.

Ratownicy dwie doby poszukiwali zaginionego 12-letniego Daniela. Chłopiec został znaleziony przez ratowników górskich i policjantów w lesie, około pięć kilometrów od domu. – Był wychłodzony. W pierwszym momencie nie wiedział nawet jak się nazywa. Szedł bez butów, w podartych spodniach – mówi uczestniczący w poszukiwaniach ratownik. Do przetransportowania chłopca wezwano helikopter lotniczego pogotowia ratunkowego.

– Dziecko odnaleziono żywe. Wszystko wskazuje na to, że jest w dobrym stanie. Najprawdopodobniej zabłądził. Helikopter przetransportuje go prosto do szpitala – mówił na miejscu prokurator Marcin Bobola. W trakcie poszukiwań chłopca, z jego domu do pogotowia opiekuńczego zabrano pozostałe dziewięcioro rodzeństwa.

Skala zaangażowania służb na miejscu wskazywała, że mamy do czynienia ze sprawą znacznie poważniejszą, niż tylko zaginięcie 12-latka. Osoba, która w czasie poszukiwań skontaktowała się z naszą redakcją przekazała nam wstrząsające informacje, z których wynikało, że skala cierpienia dzieci wykracza daleko poza samą przemoc fizyczną.

W trakcie oględzin domu Daniela, śledczy dokonali szokującego odkrycia. – Przez przypadek znaleziono zakrwawioną bieliznę małej dziewczynki – powiedział nasz informator. Matka dziesięciorga dzieci podczas przesłuchania zdecydowała się mówić.

– Z jej relacji wynikało, że ojciec z tymi dziećmi sypia. Na niej to nie robiło wrażenia. Chodziło jej tylko o to, by nie robił dzieciom krzywdy – dodaje. Podejrzany 37-letni mężczyzna został zatrzymany.

– Dziewczynka miała obdukcję. Lekarz stwierdził, że doszło do penetracji. Inne dzieci, sześcioletnie i trzyletnie również były molestowane. Matka stwierdziła, że mąż się tam też paluszkami bawił – przyznał nasz informator.

- Byłam raz świadkiem sytuacji, w której jeden z młodszych chłopców odgrywał na jednej z sióstr scenę seksu. Co tam się działo za zamkniętymi drzwiami, nie wie nikt – dodaje krewna dzieci.

Cześć dzieci jest już w wieku szkolnym. Ze względu na swoje upośledzenie miały nauczanie indywidualne.

– Toczy się śledztwo. Do wyjaśnienia sprawy nie chcę nic komentować. Dzieci ani nie chodziły głodne, ani zaniedbane. Zdarzało się, owszem, że były niedomyte, ale przy takiej ilości dzieci w domu, to się może zdarzyć – twierdzi dyrektor szkoły i dodaje: Raz była taka sytuacja z Danielem, że nauczycielka podejrzewała, że został uderzony, bo miał ślady na twarzy. Od razu zgłosiliśmy to do GOPS-u.

Molestowana siedmioletnia dziewczynka przebywa w szpitalu. Pozostałe dzieci zostały zabrane do pogotowia opiekuńczego. Według mieszkańców wsi, pomoc społeczna była informowana o problemach w tym domu. Odwiedzał ich asystent rodzinny.

– Pierwszy raz słyszę te informacje. Z naszej strony wszystko było prowadzone poprawnie. Rodzina z nami współpracowała – mówi Anna Jarema z Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nozdrzcu.

– Z tą rodziną pracowali asystent rodziny, pracownik socjalny i opiekunki. Łącznie trzy, cztery osoby. O wszystkim będę powiadamiać organy nadzoru i prokuraturę – wylicza Anna Jaremna i dodaje: Wydaje mi się, że na swój sposób, tym dzieciom było w ich domu dobrze.

37-letniemu ojcu dziesięciorga dzieci postawiono zarzut doprowadzenia córki do czynności seksualnych. Decyzją sądu został aresztowany. Prokuratura ustala, czy reszta rodzeństwa też była ofiarą molestowania.

– Brakuje słów, by opisać tego człowieka. To diabeł wcielony – kończy krewna dzieci.

Czytaj więcej o:

Komentarze 25

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 08:33
+106
"Na swój sposób tym dzieciom było w domu dobrze".Dobrze było paniom i panom z GOPSu, tyłka nie musieli ruszać z ciepłego biura. Ojciec współżyjący z małymi dziećmi- normalna sprawa. Gratulacje dla państwa urzędników, premia się należy.
Avatar
Anna / 5 grudnia 2018 o 09:20
+76
Pracownik Gopsu powinien odpowiedzieć za te słowa. Chyba nie powinna pracować na tym stanowisku skoro twierdzi, że tym dzieciom było dobrze!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 09:10
+56
Oto realia 500+... najlepiej nie pracować,zająć się rozmnażaniem,pić i palić i przy okazji znęcać się na potomkach. Państwo nie widzi co się dzieje... daja pieniądze darmozjadom i alkoholikom ktorzy kompletnie na żadną zapomogę nie zasługują.... niech przynajmniej 1 rodzic pracuje, niech dostają Ci którzy wykazują jakiś wkład i chęć ze swojej strony do lepszego bytu. Masakra!!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 09:06
+50
Krewna również winna, nie zgłosiła całej sprawy
Avatar
Mariusz / 5 grudnia 2018 o 09:12
+41
Takie ośrodki jak ten powinni zlikwidować a osoby pracujące nie powinny nigdy takich stanowisk zajmować. Widać niektóre gminy sobie nie radzą albo nie chcą radzić traktując swoją pracę tyko do 15
Avatar
Zdenereowany człowiek / 5 grudnia 2018 o 09:36
+30
Ludzie którzy widzieli co tam się dzieje, również powinni zostać ukarani. Zamiast reagować to zamknęli się i udawali, że nie widzą bo "co ludzie we wsi o nas powiedzą, że donosimy". Gdyby wcześniej ktoś zareagował, może mniej cierpień doświadczyłyby te dzieci. Ojca i matke powinni lać batem codziennie, potem wyleczyć rany i dalej chłostać. Jak teraz te dzieci mają się odnaleźć w społeczeństwie. Niektóre nawet nie potrafiły mówić, tylko szczekały "bo ich pies wychowywał".
Avatar
Oleńka / 5 grudnia 2018 o 09:04
+24
Straszne rzeczy dzieją.się często za zamkniętymi drzwiami.Ludzie nawykowo udają,źe nie widzą,albo cieszą się ,źe u nich jest lepiej.Ciemni ograniczeni ludzie powinni nie mieć nawet jednego dziecka,hodują ,a nie wychowują patologię i kłopoty dla następnych pokoleń.To jest teź efekt przydzielania pieniędzy bez jakichkolwiek starań o pracę.
Avatar
Słuchacz / 5 grudnia 2018 o 09:52
+22
Tylu urzędasuw pracowało z rodziną nikt nic nie widział nie domyślił się nie zauważyli  niepokojacych sygnałów  zachowań ja bym was pozwalnial ze stolkuw niemoty brak wyszkolenia i zaangazowania jest was widocznie stanowczo za dużo ale jak się przyuje po znajości albo z polecenia to potem są efekty ale tak jest w większości gmin polski szkoda dzieci .
Avatar
Dan / 5 grudnia 2018 o 10:27
+16
Ale gdyby ktoś chciał te dzieci wczesniej umieścić w domu dziecka to byłby krzyk na cały kraj, że odbierają dzieci bo bieda. 
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 09:57
+7
No właśnie dla takich co pokazują swój własny "biznes" swojego ciała, kasa jest,dla osób samotnie wychowujących dzieci są bariery. Przyrostu jak nie było tak nie ma.A co z tymi co mają dochody powyżej 1000 zł m-c na osobę i pobierają bo im się "należy"?
Avatar
Zszokowana / 5 dni temu o 16:53
0
Ojca i matke nie do więzienia, bo tam dostaną za darmo żarcie i ciepło w *** tylko do przymusowej pracy niech zarobią na to jedzenie a resztę dla dzieci. A może część pieniędzy z 500+ szło do GOPS-u zeby oczy zamknęli i udawali że wszystko jest ok! Zarówno rodzice, krewna ktora o wszystkim wiedziala i nic z tym nie zrobila jak i pracownicy GOPS-u powinni odpowiedziec za to i zostac zwolnieni z pracy. A temu zwyrodnialcowi jaja wyciąć! Nie do pojęcia że w dzisiejszych czasach jeszcze takie dramaty sie rozgrywają:(
Avatar
Jo / 5 dni temu o 10:56
0
Ty psi synu Jaremo !
Avatar
aga / 6 dni temu o 08:07
+3
odpowiedzialność karna i dyscyplinarne zwolnienie dla pracownikw GOPS
Avatar
Www / 5 grudnia 2018 o 22:25
+3
Jedno i drugie powinno spotkac taka sama krzywda jaka wyrzadzili swoim dzieciom,az dziwne ze nikt nic nie widzial przez tyle lat ze takie pieklo dzieje sie za tymi drzwiami,zal dzieci i ich spiepszonej psychiki na cale zycie mam nadzieje ze teraz bedzie im tylko lepiej a dla tych potworow bo 'rodzicami' dozywocie i wykastrowanie 
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 22:17
+1
Az nie do uwiezenia co wlasny rodzic moze zrobic swojemu dziecku,gdzie byla matka?jak mogla na to wszystko pozwolic?patologia to malo powiedziane,oby tego ojca spotkalo to samo w wiezieniu.Lza w oku staje jak mozna byc takim potworem!!!
Avatar
Gość / 5 grudnia 2018 o 19:08
-1
Nie potępiajcie mopsów, przecież mając tyle ludzi na karku nie da się wszystkiego sprawdzić. Dzieci nakarmione, kochająca w sumie mama, to jak mają sprawdzić że współżycie z dziećmi? Kamery pozakładać?
Avatar
Aga / 5 grudnia 2018 o 16:58
+3
Dla tych ktorzy uwazaja, ze to winna 500+ chyba maja problem z logicznym mysleniem. Uwazacie, ze gdyby nie bylo 500+ to tam nie wydarzylaby sie ta tragedia?
Avatar
Wstrząśnięta / 5 grudnia 2018 o 15:42
+2
W więzieniu zapłaci za wszystko , więźniowie już będą wiedzieli jak się nim zająć!!!!!!
Avatar
Anomin / 5 grudnia 2018 o 13:34
+1
Jak zwykle pracownicy Opieki Społecznej nic nie widzieli, wszystko jest ok. Nikt oczywiscie nic nie widzial, sasiedzi, rodzinka, nawet ta osoba, ktora zglosila zaginiecie chlopca...dopiero teraz przejrzala na oczy wiedzac jaki koszmar przezywaja te dzieci od dluzszego czasu???!!!!!! I postanowila przemowic..... Brawo, gratuluje
Avatar
.?. / 5 grudnia 2018 o 11:12
+2
Mówią że było 10tys. I w rodzinie wszystko ok. A teraz coś nie tak. Gdzieś jest haczyk. Taka oto zagadka. A jak się okazuje jest źle. Dużo kasy .......
Zobacz wszystkie komentarze 25

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Czy powinno się zabierać prawo jazdy na 3 miesiące? RPO w obronie kierowców

Czy powinno się zabierać prawo jazdy na 3 miesiące? RPO w obronie kierowców 0 0

Rzecznik Praw Obywatelskich kwestionuje przepisy o automatycznym zabieraniu prawa jazdy na trzy miesiące za przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym. W tym roku w Lubelskiem dotknęło to aż 2000 kierowców

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 12 grudnia 2018 roku 0 0

Liga Mistrzów. Liverpool gra dalej, Napoli za burtą

Liga Mistrzów. Liverpool gra dalej, Napoli za burtą 1 0

W najciekawszym wtorkowym meczu ostatniej serii gier w fazie grupowej Liverpool pokonał na swoim stadionie zespół z Włoch i zapewnił sobie awans do drugiej rundy. Minorowe nastroje zapanowały też w Mediolanie, bo z Ligą Mistrzów pożegnał się tamtejszy Inter

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek"

Pracownicy sądów masowo idą na zwolnienia lekarskie. "Od kilku lat nie dostajemy podwyżek" 46 38

Sądowi pracownicy administracyjni biorą masowe zwolnienia lekarskie. W Sądzie Rejonowym w Puławach ich absencja sięga już 60 proc. W trybie awaryjnym w rolę protokolantów wchodzą sami sędziowie i ich asystenci

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT

Szukają padłych dzików. W akcji uczestniczą żołnierze WOT 5 7

Dzisiaj zaczęli, jutro skończą. Na terenie powiatu kraśnickiego m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej szukają padłych dzików. To ostatnia tego typu akcja na terenie województwa lubelskiego w tym roku związana z przeciwdziałaniem rozprzestrzenianiu się wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka

Wygrał wybory, będzie w radzie nadzorczej. Kowalczyk za Rychliczka 0 8

Szef klubu radnych PiS w sejmiku województwa Leszek Kowalczyk zostanie nowym wiceprzewodniczącym rady nadzorczej Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie. Zastąpi w tej roli związanego z PSL Adama Rychliczka.

Bilety po 12 zł na Święto Kina!
15 grudnia 2018, 0:00

Bilety po 12 zł na Święto Kina! 2 2

Co Gdzie Kiedy. Przed nami kolejna edycja ogólnopolskiego Święta Kina, które w tym roku odbędzie się w weekend 15-16 grudnia. Widzowie z całej Polski będą mogli oglądać filmy za jedyne 12 zł. W Lublinie w akcji udział wezmą kina Cinema City Plaza, Cinema City Felicity i Multikino.

Klęska Pride of Poland. Kupcy  z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie

Klęska Pride of Poland. Kupcy z Izraela i Belgii nie zapłacili za konie 46 30

Nie ponad pół miliona euro, a zaledwie 259 tys. euro – tyle wynosić ma przychód z sierpniowej aukcji Pride of Poland (Duma Polski) w Janowie Podlaskim. Tak źle jeszcze nie było.

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik

Ile zarobi nowy prezydent Puław? Mniej niż poprzednik 25 48

Wiadomo już ile będzie zarabiać nowy prezydent Puław. Uposażenie to będzie niewiele niższe od tego pobieranego przez Janusza Grobla. Więcej od Pawła Maja zarobią także starosta puławski i kilku wójtów. Uchwała w tej sprawie została podjęta podczas wtorkowej sesji.

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia]
galeria

Lublin: Awansy nauczycieli. Dostali akty mianowania [zdjęcia] 51 7

Piętnastu nauczycieli, którzy w listopadzie i grudniu przystąpiło do egzaminów awansu zawodowego, odebrało we wtorek w Ratuszu akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia]
galeria

Nowy hotel w Lublinie już otwarty. Możesz kupić pokój i go wynająć [zdjęcia] 52 14

Nowy hotel przy ul. Zamojskiej przyjmuje już pierwszych gości. Budynek powstał obok zabytkowego mostu nad Bystrzycą.

Wigilia spółdzielców w Lublinie

Wigilia spółdzielców w Lublinie 0 1

Prezesi spółdzielni z całego kraju wzięli we wtorek w Lublinie udział w wigilii zorganizowanej przez Krajowe Stowarzyszenie Ruch Spółdzielców. Oprócz życzeń był czas na rozmowy o tym, co trzeba zmienić, by spółdzielcom żyło się łatwiej.

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia]
galeria

750 uczniów dostało stypendia marszałka. W sumie 3 mln zł [zdjęcia] 57 10

Blisko 750 uczniów z ponad dwustu szkół z całego regionu zostało laureatami tegorocznych edycji programów stypendialnych urzędu marszałkowskiego. Do uzdolnionej młodzieży trafiły w sumie 3 mln zł.

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem

Lublin: Montują szopkę bożonarodzeniową przed pedetem 0 5

Do końca tygodnia powinien się zakończyć montaż bożonarodzeniowej stajenki, która w tym roku nie stanie – jak do tej pory– przed staromiejskim kościołem dominikanów, ale przy Krakowskim Przedmieściu, na placu przed pedetem.