Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

4 listopada 2021 r.
8:00

Śmierć 30-letniej, ciężarnej Izabeli w szpitalu. SMS do matki: "dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć"

632 9 A A

Będąca w piątym miesiącu ciąży, pani Izabela zmarła w szpitalu na sepsę. Prawie dobę przed śmiercią pisała do swojej mamy, że boi się o swoje życie. Zdaniem pełnomocnika rodziny, lekarze ze szpitala w Pszczynie czekali aż płód sam obumrze, nie podejmując działań, które mogłyby uratować życie kobiety.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Wady prenatalne

Pani Izabela była w 22. tygodniu ciąży. Z badań, które wykonała na początku września, wynikało, że dziecko może mieć liczne wady. Mimo tego, zdecydowała się donosić ciążę. 

– Wnuczka przewróciła się podczas zabawy i rozbiła nos. Był duży krwotok. Córka pojechała z nią do szpitala do Bielska-Białej. Jak wracała ze szpitala, zadzwoniła i powiedziała, że chyba odeszły jej wody, pewnie ze stresu. Dostała skierowanie do szpitala w Pszczynie – opowiada pani Barbara, matka Izabeli.

Kobieta do szpitala miała stawić się następnego dnia. Matka pani Izabeli podkreśla, że córka bardzo się bała, o czym pisała jej w wiadomościach. „Dziecko waży 485 gramów. Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć”, cytuje pani Barbara.

Przeczuwała śmierć?

Pani Izabela pisała do matki tak, jakby przeczuwała swoją śmierć. W kolejnych wiadomościach poinformowała ją, że zaczyna się bardzo źle czuć. Podejrzewała sepsę, co niestety okazało się właściwą diagnozą.

Kolejne wiadomości były coraz bardziej niepokojące. „Dali kroplówkę, bo z gorączki się trzęsłam. Dobrze, że termometr wzięłam, bo nikt nie mierzy. Miałam 39.9”, przywołuje pani Barbara. – Sygnalizowała, że się boi o życie, że się bardzo źle czuje. Pisała, że na szczęście nie była sama na sali i jakaś kobieta wezwała lekarza, bo ona sama już nie była w stanie – mówi pani Barbara.

Rodzina twierdzi, że pani Izabela wyraźnie sygnalizowała personelowi szpitala, że źle się czuje. Podkreślają, że nikt nie monitorował, ani stanu płodu, ani matki, czekając biernie aż płód obumrze. W końcu wykonane USG wykazało, że 22-tygodniowy płód obumarł. Podjęto decyzję o przeprowadzeniu cesarskiego cięcia. Niestety, pacjentka zmarła. - Nie mogłam w to uwierzyć, myślałam, że to nieprawda. Jak mogło spotkać ją takie coś w szpitalu? Przecież poszła tam po pomoc – zastanawia się matka pani Izabeli.

– Przyszedł szwagier z informacją, że Iza nie żyje. Nie mogłem w to uwierzyć, ale po chwili ubrałem się i poszedłem na policję. Szwagier pytał mnie, skąd wiem, że doszło do przestępstwa. Odpowiedziałem, że po wiadomościach, które wysyłała mnie i mamie ze szpitala – dodaje Michał, brat zmarłej kobiety

Prokuratura prowadzi śledztwo. Lekarz, który pełnił wówczas dyżur, został dziś wezwany na przesłuchanie. Jak nieoficjalnie wiemy, nie uznaje, by popełnił jakikolwiek błąd, czy też niewłaściwie opiekował się pacjentką.

– Nigdy się z tym nie pogodzę, że jej już nie ma. Wydaje mi się, że to sen, z którego się obudzę, a ona do mnie przyjdzie. Wolałabym swoje życie za nią oddać. Nie wiem, jak to dalej przeżyję – zastanawia się pani Barbara.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 9

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
PISFAN / 4 listopada 2021 r. o 09:50
+12
No cóż jeśli chcesz żyć to szpitale mijaj szerokim łukiem Która to już osoba co chciała specjalistycznej pomocy w szpitalu i została olana Nie oczekuję że to się zmieni w tym Kato talibanie może dopiero po odejściu pisowskich talibów a na to raczej się nie zanosi a tak swoją drogą ciekawe czy ten morderca w nagrodę dostanie fuchę w MZ bo należy mu się jak psu miska i czy księża we wszystkich kościołach będą odprawiać msze w jego intencji Amen
Avatar
roberto_f / 4 listopada 2021 r. o 10:33
+11
narracja w tvpis będzie taka: ustawa antyaborcyjna jest OK, zawinili lekarze powinni zostać postawieni przed sądem i zostać skazani. po wyroku sądu, który powołując się pewnie na ustawę antyaborcyjną która związała ręce lekarzom (bo bali się by sami później nie odpowiadać przed sądem, o ironio!) i zostaną uniewinnieni w tvpis będzie prowadzona narracja, że sądy do wymiany... fakt wina leży i po stronie lekarzy (zabrakło jaj, bo mogli, wiedząc jak skończy pacjentka, sfałszować wyniki i uznać, że płód obumarł wcześniej i ratować pacjentkę) i wina naszych rządzących bo tworzą ustawy bez wyobraźni na zlecenie czarnych...
narracja w tvpis będzie taka: ustawa antyaborcyjna jest OK, zawinili lekarze powinni zostać postawieni przed sądem i zostać skazani. po wyroku sądu, który powołując się pewnie na ustawę antyaborcyjną która związała ręce lekarzom (bo bali się by sami później nie odpowiadać przed sądem, o ironio!) i zostaną uniewinnieni w tvpis będzie prowadzona narracja, że sądy do wymiany... fakt wina leży i po stronie lekarzy (zabrakło jaj, bo mogli, wiedząc jak skończy pacjentka, sfałszować wyniki i uznać, że płód obumarł wcześniej i ratować pacjentkę) i... rozwiń
Avatar
LLUbelak / 4 listopada 2021 r. o 15:33
+9
niedługo na państwową receptę dostaniemy: zdrowaśka 3x okłady z proboszcza - to zwłaszcza dla nieletnich i nacieranie wodami święconymi no może kupno jakiegoś świętego gusła typu relikwie . Wytoczyć proces szpitalowi i lekarzom za niekompetencję się płaci
Avatar
Iwon44 / 4 listopada 2021 r. o 09:55
+9
Tylko jeden człowiek w tym kraju odpowiada za te rzeczy. Jeden prezes który mówi jak ma być, jakie prawa i przepisy. On ma krew na rękach, on robi podziały, przez niego jest taka nienawiść w narodzie. Przy łebska tylko wykonuje polecenia. Powinna być furtka w tym zakazie aborcji.
Avatar
Iwon44 / 4 listopada 2021 r. o 16:09
+6
Głosujmy na pis! To nie dlugo za urodzenie dziecka pary bez ważnego ślubu kościelnego będzie więzienie. Dają 500+ celem wzrostu populacji, a zakazem aborcji strzelają sobie w kolano.
Avatar
Lubliniak / 4 listopada 2021 r. o 11:33
+3
Hmm ciekawe bo ustawa dopuszcza usunięcie dziecka które jest chore i zagraża zdrowiu matki. O zmarłych nie mówi się źle ale ta kobieta nie miała pojęcia o czym pisze. Winni po raz kolejny byli konowały. A tak na marginesie fajnie byłoby pytać i zrobić jakąś analizę ile dzieci które przeżyły dzięki tej ustawie są szczęśliwe że żyją ile ma żal że matki ich nie zabiły...
Avatar
kula_shaker / 4 listopada 2021 r. o 18:56
+2
Szkoda, że współcześni ludzie mają awersję do czytania i myślenia pomimo, że przepisy, a także ich wykładnia są ogólnie dostępne. Nie jestem ani fanką PIS-u, ani żadnej innej partii, ale nie lubię zakłamania i obłudy. W art. 4a. 1. ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, ... 2. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 2 przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej; Samodzielne życie jest możliwe wg WHO, gdy płód osiągnie co najmniej 22 tyg lub waży co najmniej 500g. Zdolność płodu do przeżycia przyjmuje się, że ma miejsce wtedy, kiedy nie wymaga ono ingerencji medycznej. Jak zatem widać tu decyzja należała do lekarzy i ją podjęli.
Policjant też niby może i ma prawo strzelać, ale kiedy to zrobi , wtedyteż  ma na głowie kontrole,  wyjąsnienia, a często zarzuty " niezuzasadnionego użycia". Ta płynnna granica, ciężka do ustalenie krępuje też samych  lekarzy. 
Policjant też niby może i ma prawo strzelać, ale kiedy to zrobi , wtedyteż  ma na głowie kontrole,  wyjąsnienia, a często zarzuty " niezuzasadnionego użycia". Ta płynnna granica, ciężka do ustalenie krępuje też samych  lekarzy.  rozwiń
Avatar
antypiss / 4 listopada 2021 r. o 13:59
+1
Bardzo dobrze. Głosowaliście na bogobojną bandę kurdupla to teraz macie. Szybko zapomnieliście jak "rządzili" po 2005 roku. Jeszcze kilka dni i wywoła wojnę z Białorusią.
Avatar
anka-anka / 4 listopada 2021 r. o 13:40
-3
Szkoda, że współcześni ludzie mają awersję do czytania i myślenia pomimo, że przepisy, a także ich wykładnia są ogólnie dostępne. Nie jestem ani fanką PIS-u, ani żadnej innej partii, ale nie lubię zakłamania i obłudy. W art. 4a. 1. ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, ... 2. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 2 przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej; Samodzielne życie jest możliwe wg WHO, gdy płód osiągnie co najmniej 22 tyg lub waży co najmniej 500g. Zdolność płodu do przeżycia przyjmuje się, że ma miejsce wtedy, kiedy nie wymaga ono ingerencji medycznej. Jak zatem widać tu decyzja należała do lekarzy i ją podjęli.
Szkoda, że współcześni ludzie mają awersję do czytania i myślenia pomimo, że przepisy, a także ich wykładnia są ogólnie dostępne. Nie jestem ani fanką PIS-u, ani żadnej innej partii, ale nie lubię zakłamania i obłudy. W art. 4a. 1. ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, ... 2. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 2 przerwanie ciąży je... rozwiń
Avatar
kula_shaker / 4 listopada 2021 r. o 18:56
+2
Szkoda, że współcześni ludzie mają awersję do czytania i myślenia pomimo, że przepisy, a także ich wykładnia są ogólnie dostępne. Nie jestem ani fanką PIS-u, ani żadnej innej partii, ale nie lubię zakłamania i obłudy. W art. 4a. 1. ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, ... 2. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 2 przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej; Samodzielne życie jest możliwe wg WHO, gdy płód osiągnie co najmniej 22 tyg lub waży co najmniej 500g. Zdolność płodu do przeżycia przyjmuje się, że ma miejsce wtedy, kiedy nie wymaga ono ingerencji medycznej. Jak zatem widać tu decyzja należała do lekarzy i ją podjęli.
Policjant też niby może i ma prawo strzelać, ale kiedy to zrobi , wtedyteż  ma na głowie kontrole,  wyjąsnienia, a często zarzuty " niezuzasadnionego użycia". Ta płynnna granica, ciężka do ustalenie krępuje też samych  lekarzy. 
Policjant też niby może i ma prawo strzelać, ale kiedy to zrobi , wtedyteż  ma na głowie kontrole,  wyjąsnienia, a często zarzuty " niezuzasadnionego użycia". Ta płynnna granica, ciężka do ustalenie krępuje też samych  lekarzy.  rozwiń
Avatar
Iwon44 / 4 listopada 2021 r. o 16:09
+6
Głosujmy na pis! To nie dlugo za urodzenie dziecka pary bez ważnego ślubu kościelnego będzie więzienie. Dają 500+ celem wzrostu populacji, a zakazem aborcji strzelają sobie w kolano.
Avatar
LLUbelak / 4 listopada 2021 r. o 15:33
+9
niedługo na państwową receptę dostaniemy: zdrowaśka 3x okłady z proboszcza - to zwłaszcza dla nieletnich i nacieranie wodami święconymi no może kupno jakiegoś świętego gusła typu relikwie . Wytoczyć proces szpitalowi i lekarzom za niekompetencję się płaci
Avatar
antypiss / 4 listopada 2021 r. o 13:59
+1
Bardzo dobrze. Głosowaliście na bogobojną bandę kurdupla to teraz macie. Szybko zapomnieliście jak "rządzili" po 2005 roku. Jeszcze kilka dni i wywoła wojnę z Białorusią.
Avatar
anka-anka / 4 listopada 2021 r. o 13:40
-3
Szkoda, że współcześni ludzie mają awersję do czytania i myślenia pomimo, że przepisy, a także ich wykładnia są ogólnie dostępne. Nie jestem ani fanką PIS-u, ani żadnej innej partii, ale nie lubię zakłamania i obłudy. W art. 4a. 1. ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, ... 2. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 2 przerwanie ciąży jest dopuszczalne do chwili osiągnięcia przez płód zdolności do samodzielnego życia poza organizmem kobiety ciężarnej; Samodzielne życie jest możliwe wg WHO, gdy płód osiągnie co najmniej 22 tyg lub waży co najmniej 500g. Zdolność płodu do przeżycia przyjmuje się, że ma miejsce wtedy, kiedy nie wymaga ono ingerencji medycznej. Jak zatem widać tu decyzja należała do lekarzy i ją podjęli.
Szkoda, że współcześni ludzie mają awersję do czytania i myślenia pomimo, że przepisy, a także ich wykładnia są ogólnie dostępne. Nie jestem ani fanką PIS-u, ani żadnej innej partii, ale nie lubię zakłamania i obłudy. W art. 4a. 1. ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży - Przerwanie ciąży może być dokonane wyłącznie przez lekarza, w przypadku gdy: 1) ciąża stanowi zagrożenie dla życia lub zdrowia kobiety ciężarnej, ... 2. W przypadkach określonych w ust. 1 pkt 2 przerwanie ciąży je... rozwiń
Avatar
Lubliniak / 4 listopada 2021 r. o 11:33
+3
Hmm ciekawe bo ustawa dopuszcza usunięcie dziecka które jest chore i zagraża zdrowiu matki. O zmarłych nie mówi się źle ale ta kobieta nie miała pojęcia o czym pisze. Winni po raz kolejny byli konowały. A tak na marginesie fajnie byłoby pytać i zrobić jakąś analizę ile dzieci które przeżyły dzięki tej ustawie są szczęśliwe że żyją ile ma żal że matki ich nie zabiły...
Avatar
roberto_f / 4 listopada 2021 r. o 10:33
+11
narracja w tvpis będzie taka: ustawa antyaborcyjna jest OK, zawinili lekarze powinni zostać postawieni przed sądem i zostać skazani. po wyroku sądu, który powołując się pewnie na ustawę antyaborcyjną która związała ręce lekarzom (bo bali się by sami później nie odpowiadać przed sądem, o ironio!) i zostaną uniewinnieni w tvpis będzie prowadzona narracja, że sądy do wymiany... fakt wina leży i po stronie lekarzy (zabrakło jaj, bo mogli, wiedząc jak skończy pacjentka, sfałszować wyniki i uznać, że płód obumarł wcześniej i ratować pacjentkę) i wina naszych rządzących bo tworzą ustawy bez wyobraźni na zlecenie czarnych...
narracja w tvpis będzie taka: ustawa antyaborcyjna jest OK, zawinili lekarze powinni zostać postawieni przed sądem i zostać skazani. po wyroku sądu, który powołując się pewnie na ustawę antyaborcyjną która związała ręce lekarzom (bo bali się by sami później nie odpowiadać przed sądem, o ironio!) i zostaną uniewinnieni w tvpis będzie prowadzona narracja, że sądy do wymiany... fakt wina leży i po stronie lekarzy (zabrakło jaj, bo mogli, wiedząc jak skończy pacjentka, sfałszować wyniki i uznać, że płód obumarł wcześniej i ratować pacjentkę) i... rozwiń
Avatar
Iwon44 / 4 listopada 2021 r. o 09:55
+9
Tylko jeden człowiek w tym kraju odpowiada za te rzeczy. Jeden prezes który mówi jak ma być, jakie prawa i przepisy. On ma krew na rękach, on robi podziały, przez niego jest taka nienawiść w narodzie. Przy łebska tylko wykonuje polecenia. Powinna być furtka w tym zakazie aborcji.
Avatar
PISFAN / 4 listopada 2021 r. o 09:50
+12
No cóż jeśli chcesz żyć to szpitale mijaj szerokim łukiem Która to już osoba co chciała specjalistycznej pomocy w szpitalu i została olana Nie oczekuję że to się zmieni w tym Kato talibanie może dopiero po odejściu pisowskich talibów a na to raczej się nie zanosi a tak swoją drogą ciekawe czy ten morderca w nagrodę dostanie fuchę w MZ bo należy mu się jak psu miska i czy księża we wszystkich kościołach będą odprawiać msze w jego intencji Amen
Zobacz wszystkie komentarze 9

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Nowy budżet gminy Końskowola z deficytem. Najwięcej na oświatę i lokalne inwestycje

Emisja obligacji ma pomóc w pokryciu przyszłorocznego deficytu budżetowego gminy Końskowola. Według projektu, wydatki rzędu 47,5 mln zł znów będą wyższe od dochodów szacowanych na niecałe 41 mln zł. Najwięcej pieniędzy pochłonie oświata oraz lokalne inwestycje

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Jak bezpiecznie kupować leki przez Internet

Internet zrewolucjonizował wiele aspektów naszego codziennego życia, również sposób robienia zakupów. Kupowanie online stało się czymś całkowicie oczywistym i, jak pokazują statystyki, już co drugi Polak regularnie robi zakupy w sieci. Najczęściej wybieramy odzież, obuwie, książki, ale również sprzęt elektroniczny czy produkty spożywcze. Badania pokazują, że systematycznie rośnie też zainteresowanie kosmetykami i zakupem leków przez Internet. Jednak w tym wypadku sprzedaż online obwarowana jest licznymi wymaganiami. Kluczowe jest bowiem zachowanie najwyższych form bezpieczeństwa, tak w kwestii przechowywania czy pakowania leków i suplementów, jak i ich transportu.

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polskie piłkarki ręczne zanotowały jedno zwycięstwo i dwie porażki na turnieju w Hiszpanii

Polki odniosły jedno zwycięstwo w towarzyskim turnieju w Hiszpanii. Ta impreza była ostatnim testem przed rozpoczynającymi się w środę mistrzostwami świata.

Gdzie aborcja jest legalna?

Gdzie aborcja jest legalna?

Nawet 1 na 4 ciąże kończy się aborcją na całym świecie. Tak wynika z ogólnodostępnych statystyk. W ciągu kilkudziesięciu ostatnich lat wiele państw zdecydowało się na zmianę prawa, dzięki czemu kobiety mają większy dostęp do aborcji. Mimo to jednak nie wszędzie aborcja jest legalna. Gdzie można usunąć ciąże legalnie, a gdzie jest to całkowicie zakazane? Dowiedz się!

Jak leczyć alkoholizm?

Jak leczyć alkoholizm?

Alkoholizm to niebezpieczna choroba, która stopniowo wyniszcza organizm. Nieleczona nierzadko doprowadza do śmierci. Niestety nie istnieją leki na alkoholizm. Leczenie tej formy uzależnienia zwykle wymaga sięgnięcia po pomoc z zewnątrz. Osoby nadużywające alkoholu najczęściej nie są w stanie poradzić sobie samodzielnie z takim problemem. Jednym z ważniejszych elementów leczenia jest detoks alkoholowy. Na czym polega? Jak można wyjść z nałogu? Dowiedz się!

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Radni pokłócili się o imię dębu na cmentarzu wojennym. Węgier przegrał z Polakiem, a jeszcze wspominano Niemca

Gabor przegrał z Mieczysławem. To nazwa dla dębu, jednego z pomników przyrody, które właśnie ustanowiono w Łukowie. – Zagłosowalibyście nad nazwaniem dębu imieniem Hans? Nie sądzę – stwierdził na sesji jeden z radnych.

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Koncert „Trzech Tenorów Show” pierwszy raz w Lublinie

Czarują głosem publiczność w całej Polsce, prezentują największe partie operowe i operetkowe, a także muzykę popularną i rozrywkową. Mowa o Trzech Tenorach w składzie: Bartosz Kuczyk, Mirosław Niewiadomski i Mariusz Adam Ruta. Już 15 grudnia 2021 r. wystąpią po raz pierwszy w Lublinie w Studio Polskiego Radia im. Budki Suflera przy ul. Obrońców Pokoju 2.

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury
4 grudnia 2021, 20:00

Gutek zaśpiewa w Domu Kultury

Wieloletni wokalista Indios Bravos, Piotr Gutkowski, wystąpi z solowym projektem w Domu Kultury (Krakowskie Przedmieście 19). Koncert odbędzie się 4 grudnia o godz. 20.

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!
galeria

Szukasz mieszkania? Przyjdź na DNI OTWARTE i zyskaj rabat!

Już w pierwszy weekend grudnia zapraszamy wszystkie osoby poszukujące mieszkania na Dni Otwarte, które odbędą się na terenie inwestycji OSIEDLE 4 PORY ROKU w Świdniku. Będą mieli Państwo okazję obejrzeć wolne lokale, pospacerować po niemal gotowym osiedlu i otrzymać zniżkę na zakup własnego M.

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

Koronawirus 29 listopada. Ponad 13 tys. przypadków w Polsce. Ile w woj. lubelskim?

13 115 nowych przypadków zakażenia koronawirusem i 18 ofiar śmiertelnych - Ministerstwo Zdrowia podało dzisiaj o godz. 10.30 najnowszy raport na temat sytuacji epidemiologicznej w Polsce. W woj. lubelskim są 383 zakażenia

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder bez punktów w Finlandii

Monika Skinder nie zdobyła punktów Pucharu Świata w swoim pierwszym w tym sezonie występie.

Trzy ciekawe atrakcje weselne, w które warto zainwestować

Trzy ciekawe atrakcje weselne, w które warto zainwestować

Zabawa weselna to nie tylko tańce, dobre jedzenie, starannie wybrana oprawa muzyczna oraz tradycyjne gry. Na udaną imprezę składają się także liczne atrakcje, dzięki którym możemy urozmaicić jej przebieg, dostarczyć gościom dodatkowych emocji oraz nie pozwolić im się nudzić nawet przez chwilę. Warto poświęcić nieco czasu na wyszukanie ciekawych atrakcji weselnych, których dodatek z pewnością pozytywnie wpłynie na przebieg całej zabawy oraz zadowolenie jej uczestników. Oto trzy sprawdzone propozycje, które warto wziąć pod uwagę!

Mikołajki hip-hopowe w DK LSM
3 grudnia 2021, 17:00

Mikołajki hip-hopowe w DK LSM

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną "CAMINO" zaprasza do Domu Kultury LSM (ul. Wallenroda 4a) na kolejną edycję festiwalu Mikołajki hip-hopowe. Wydarzenie odbędzie się 3 grudnia o godz. 17.

Miejsce już jest, tylko windy brak. Można pomóc osobom niepełnosprawnym

Miejsce już jest, tylko windy brak. Można pomóc osobom niepełnosprawnym

Sześciu dorosłych niepełnosprawnych już wkrótce będzie się mogło wprowadzić do domu prowadzonego przez Społeczne Stowarzyszenie „My Razem”. Przed przeprowadzką konieczne jest tylko zbudowanie szybu windowego i zamontowanie windy. Na to nie ma jednak pieniędzy.

Kto chce pracować w Straży Miejskiej w Świdniku? Kandydat poszukiwany

Kto chce pracować w Straży Miejskiej w Świdniku? Kandydat poszukiwany

Strażnik miejski w Świdniku wciąż poszukiwany. Osoby zainteresowane tą pracą mogą składać dokumenty do 3 grudnia.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium