Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

13 sierpnia 2019 r.
12:12

Uwaga! TVN: Antoś zmarł po porodzie. "Los tego dziecka oparł się o 20 złotych"

6 41 A A

Antoś żył zaledwie 13 dni. Rodzice za śmierć syna obwiniają położną, która odbierała poród i lekarza dyżurnego. Twierdzą, że rodzącej odmówiono cesarskiego cięcia i odłączono KTG monitorujące pracę serca, gdy tętno dziecka spadało.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

- Badanie KTG trwające kilka godzin może kosztować, jeżeli chodzi o taśmę, 15-20 zł. Czyli tak naprawdę, o 20 zł oparł się los tego dziecka. A podkreślam, było to dziecko urodzone bez wad wrodzonych i w pełni zdolne do życia – mówi ginekolog, dr Ryszard Frankowicz.

Marlena Deniszewska jest pielęgniarką w Szpitalu Miejskim w Siedlcach. To tam zdecydowała się urodzić swoje dziecko. Jak mówi, ciąża przebiegała bez zakłóceń. Antoś miał przyjść na świat zdrowy.

- Byliśmy bardzo szczęśliwi, od samego rana pakowaliśmy się, żeby wszystko mieć gotowe. Czekaliśmy i odliczaliśmy, kiedy zobaczymy synka. Trafiłam po godzinie 13 na oddział patologii ciąży, zrobiłam KTG i wszystko było w porządku. Zdrowy, silny chłopak – opowiada Marlena Deniszewska.

Po podaniu oksytocyny, czyli hormonu wywołującego poród, zaczęły się problemy. - Skurcze były bardzo silne, prosiłam o znieczulenie. Dostałam gaz, który mi nie pomagał - tłumaczy mama chłopca. Na sali porodowej nad rodzącą opiekę sprawowała położna.

- Kilkukrotnie prosiliśmy o znieczulenie i cesarskie cięcie. Mama czuje, jeżeli coś się dzieje złego z dzieckiem. Krzyczeliśmy, żeby zadzwonili po lekarza, bo wiedzieliśmy, że Marlena nie da rady urodzić naturalnie. Położna zwracała nam uwagę, że mamy jej nie pouczać, bo ona ma 20 lat stażu i jeśli coś się nam nie podoba, to możemy wyjść z sali – dodaje Tomasz Borysowski, tata chłopca. 

Pani Marlena przekonuje, iż wielokrotnie alarmowała, że nie da rady urodzić siłami natury. - Było podłączone KTG i po 15 minutach, kiedy była trzecia faza skurczów,  zaczęło spadać tętno dziecka ze 120 na 70 – wspomina pani Marlena.
KTG monitoruje pracę serca płodu. - Alarm było słychać na całej sali. Położna odpięła KTG i wyłączyła alarm. Nie wzywała lekarza, zero reakcji. Ona była tam sama, była szefem i robimy wszystko tak, jak ona chce – dodaje Tomasz.

Jak  mówią rodzice, tętno dziecka nie było kontrolowane w żaden sposób do końca porodu. Trwało to ok. 30 minut. Po tym czasie pani Marlena urodziła Antosia.

- Położna rzuciła go na mnie. Gdybym go nie złapała, to by spadł. Był cały siny. Myśleliśmy, że jest to chwilowe. Powiedziałam: „Mój synku kochany”, a położna odpowiedziała: „Teraz mój synku kochany? Widzisz, co narobiłaś? Mówiłam, żebyś bardziej rozszerzyła nogi i zaczęła przeć”.

Dopiero po paru minutach, jedna z pań przywróciła mu akcję serduszka. Mały nigdy nie zapłakał. Nigdy nie usłyszeliśmy jego głosu – opowiada Marlena i dodaje, że położna to ją obwiniała za problemy, które pojawiły się przy porodzie. Ale nie tylko to zachowanie zaskoczyło rodziców. 

- Kiedy synkowi próbowali przywrócić czynności życiowe, położna w końcu usiadła do dokumentacji i z uśmiechem zaczęła mówić, że jutro przyjeżdżają do niej goście, są imieniny męża, a ona nie miała kiedy upiec ciast, bo musi siedzieć w pracy. Kiedy walczono o życie mojego synka, ona miała problem z imieninami męża – płacze mama Antosia. 
Antoś w ciężkim stanie został przewieziony do szpitala w Warszawie. Od momentu urodzenia, leżał podłączony do respiratora. 

- Mieliśmy nadzieję, że przeżyje. Skoro łapał nas za palec, poruszał stópkami, odczuwał łaskotki. Niestety, odszedł od nas 1 sierpnia, o godzinie 4:55 – mówi pani Marlena. Chłopiec żył tylko 13 dni.

- Wiele spraw kończących się w taki sposób, wynika z nieuwagi, niedbalstwa, wadliwego nadzoru lekarza oraz lekceważącego stosunku do porodu. Jeżeli nie używano KTG przy podawaniu oksytocyny, wina położnej a w szczególności lekarza jest bezdyskusyjna - komentuje ginekolog dr Ryszard Frankowicz ze Stowarzyszenia Obrony Praw Pacjenta.

O tym, że po podaniu oksytocyny czyli hormonu wywołującego poród, należy monitorować stan dziecka przy pomocy KTG, mówią zalecenia Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego. 

Rodzice Antosia otrzymali dokumentację medyczną ze szpitala dopiero po tygodniu. Pani Marlena stwierdziła, że jeden z jej podpisów został sfałszowany. 

- Jest tu napisane, że odmówiłam badania KTG, a to nie jest prawda. Natomiast pięć minut przed porodem, pojawiła się informacja dopisana innym długopisem, o stanie tętna dziecka. Skąd pojawił się taki odczyt, skoro KTG było odłączone, a ani położna ani lekarz, nie osłuchiwali brzucha? – pyta pani Marlena.

Dyżurującemu lekarzowi rozmowę z dziennikarzami odradził adwokat. Położna wyjechała na urlop. W imieniu szpitala wypowiedział się jego dyrektor. 

- Powołana została komisja w składzie pięcioosobowym, bada sprawę i ocenia sposób postępowania w trakcie całej akcji porodowej – mówi Mirosław Leśkowicz, dyrektor Szpitala Miejskiego w Siedlcach i dodaje: - Szpital nie komentuje tego, co się wydarzyło w trakcie porodu.

- Badanie KTG trwające kilka godzin, może kosztować jeżeli chodzi o taśmę, 15 – 20 zł. Czyli tak naprawdę, los tego dziecka oparł się o 20 zł. A podkreślam, było to dziecko urodzone bez wad wrodzonych i w pełni zdolne do życia. – przyznaje dr Ryszard Frankowicz ze Stowarzyszenia Obrony Praw Pacjenta.

Wydarzenia na sali porodowej, będą analizować również śledczy z prokuratury. Zostało wszczęte postępowanie w sprawie błędu w sztuce lekarskiej, który doprowadził do śmierci Antosia. 

- Na chwilę obecną, został przesłuchany ojciec dziecka. Potwierdzam, że z jego zeznań wynika, że zarzuca błędy jeśli chodzi o położną i lekarza. W trakcie przesłuchania podawał również takie okoliczności, że jego zdaniem podpis na dokumentacji lekarskiej został podrobiony i dlatego też dokumentacja została zabezpieczona. KTG również zostało zabezpieczone – mówi Katarzyna Wasak z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.

- Obiecaliśmy synkowi, że każdy, kto odebrał mu życie, poniesie konsekwencje – dodaje mama chłopca.

e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 41

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Pacjet / 13 sierpnia 2019 o 22:06
+41
Ciagle krzycza o podwyzki a opieka medyczna coraz gorsza.Polozna pojechala na urlop.. jej urlop powinien byc w wiezieniu tak samo jak lekarza. Ludzie bez sumienia.
Avatar
ona / 13 sierpnia 2019 o 18:41
+33
Bardzo wspolczuje rodzicom tego maluszka z powodu jego śmierci Jest to niewyobrażalny ból i cierpienie dla tych rodziców Dziecko mogłoby żyć i cieszyć się życiem gdyby nie przemadrzala ,wszystkowiedzaca położna która doprowadziła do tej tragedii Mam nadzieję że odpowiednio przez sąd zostanie ukarana i nigdy już w swoim zawodzie nie będzie pracowała
Avatar
A. / 13 sierpnia 2019 o 12:38
+28
Wkurza mnie to, że kobiety w trakcie porodu traktowane są jak przedmioty... Ja się boję rodzić w tym kraju... I wierze w to, że położna bardziej interesowała się imprezą niż dzieckiem bo kiedyś jak karetka przywiozła mnie na SOR piguły siedząc w kantorku przy otwartych drzwiach głosno debatowały co zjedzą na obiad a na sali leżeli ciężko chorzy ludzie....
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 o 20:12
+27
Żeby tej położnej to się przypomniało w godzinę śmierci. I lekarzowi też. Co zrobili tym ludziom. Zamiast pracować w oborze dorwali sie do leczenia. Zapewne za mało zarabiają bo za to że żyją i smrodzą na Siedlce należy im się ciężka kasa. Jedna willa konowałom mało potrzeba 5
Avatar
mama dwójki dzieci / 13 sierpnia 2019 o 13:26
+27
To powinno być karane jak morderstwo.
Avatar
Gość / 13 sierpnia 2019 o 12:18
+27
Serce boli.... Kryminał dla położnej i lekarza dyżurnego!
Avatar
mieszkaniec / 13 sierpnia 2019 o 14:30
+25
do kryminału wsadzić tę babę i to jak najszybciej, proszę o podanie nazwiska, jestem z Siedlec i wstyd mi za to co tu czytam!!!
Avatar
bee / 13 sierpnia 2019 o 13:17
+25
lekceważenie zagrozenia życia matek i dzieci to ppdstawa znieczulicy i to nie tylko na porodówkach. ciąża i poród to nie tylko oczekiwanie na dziecko, ale realne zagrożenie życia i zdrowia kobiety i dziecka. medycyna ma minimalizowac te zagrożenia, ale jest jak widać. serdecznie wspołczuję rodzinie maluszka
Avatar
Kasia / 13 sierpnia 2019 o 12:50
+25
Bardzo współczuję Rodzicom i Rodzinie. Traktowanie przez lekarzy w szpitalu powinno być monitorowane. Dlaczego im więcej wolno niż komukolwiek innemu? Zachowują się, jak Bogowie. Trauma po porodzie mojej córki zostanie ze mną do końca życia.
Avatar
Kamila / 13 sierpnia 2019 o 15:11
+24
Bardzo mi przykro :( Proszę walczyć, mam nadzieję, że winni poniosą karę
Avatar
filuś / 15 sierpnia 2019 o 23:29
0
Boże jak się cieszę, że wyemigrowałem do Niemiec. Czyli w Polsce nadal są sami rzeźnicy dobrze opłacani i czekający na kopertę, by łaskawie podać znieczulenie. Byłem w niemieckim szpitalu i pierwsze o co mnie pytali to, czy dobrze się czuję i... czynic mnie nie boli?! O odczucie bólu pytano każdego. Miałem pompkę, którą mnie "szpikowano". Sam prosiłem o zmniejszenie dawek i z duuużym oporem pozwalano na tym. Tu w Bawarii mają fobię jakąś odnośnie bólu. I bardzo dobrze. Moja żona to zauważyła i już szykuje się do porodu w NIEMIECKIM SZPITALU. Do polskiej rzeźni ani myśli jechać. Przed każdą operacją, a miałem ich cztery zawsze miałem wizytę u anestezjolog. Pytała, czy chcę znieczulenie ogólne, czy miejscowe. Zawze wybierałem miejscowe. Wprowadzano pod usg rurkę w żyłę i... miałem totalny "paraliż" nogi. Można byłoby ją łamać młotem. Ba! Po pierwszej operacji, myślałem, że uszkodzono mi nerw, bo stopa mi zwisała. O DRUGIEJ w nocy zażyczyłem sobie rozmowy z LEKARZEM i... po kwadransie przyszła pani doktor i uspokoiła mnie z uśmiechem na twarzy. A jestem ubezpieczony w państwowej kasie AOK. Można traktować pacjentów po ludzku? Można! A przecież w Polsce lekarze lepiej zarabiają od swych kolegów w Niemczech. Mówię tutaj o relatywnym dochodzie, a nie o kursie Euro-Złoty. Taka jest prawda. Lekarz w Polsce zarobi więcej jak zaoszczędzi na pacjęcie. Na mnie w Niemczech nie oszczędzano. Ba! Byli gotowi do zrobienia przeszczepu, gdyby zaszła taka konieczność. Przeraziłem się, bo myślałem, że ubezpieczenie pracownicze tego nie obejmuje. Uspokojono mnie, że z tym nie będzie problemu. A w Polsce pewnie na igłach i bandażach, by zaoszczędzili. Stąd tyle powikłań pooperacyjnych jak w krajach trzeciego świata. To ile jeszcze musi umrzeć dzieci i kobiet w Polsce? Zamiast walczyć z aborcją, panstwo powinno zadbać o ciężarne kobiety, bo idą pod rzeźnicki nóż. A składki płacą nie mniejsze niż ja (oczywiście relatywnie do siły nabywczej kwoty).
Boże jak się cieszę, że wyemigrowałem do Niemiec. Czyli w Polsce nadal są sami rzeźnicy dobrze opłacani i czekający na kopertę, by łaskawie podać znieczulenie. Byłem w niemieckim szpitalu i pierwsze o co mnie pytali to, czy dobrze się czuję i... czynic mnie nie boli?! O odczucie bólu pytano każdego. Miałem pompkę, którą mnie "szpikowano". Sam prosiłem o zmniejszenie dawek i z duuużym oporem pozwalano na tym. Tu w Bawarii mają fobię jakąś odnośnie bólu. I bardzo dobrze. Moja żona to zauważyła i już szykuje się do porodu w NIEMIECKIM... rozwiń
Avatar
Tamama / 14 sierpnia 2019 o 20:42
+4
Przytulam do serca mamę Antosia, u nas miała miejsce identyczna sytuacja tyle tylko że razem z partnerem stanowczo (ja troszkę mniej bo byłam wymeczona bólem) zarzadalismy cesarki i dzięki temu córka jest z nami i jest zdrowa! To co się dzieje na porodowkach w niektórych szpitalach to się w głowie nie mieści!!!
Avatar
Opus / 14 sierpnia 2019 o 20:38
+9
Dyrektor- kombinuje,lekarz-ewidentne zaniedbanie swoich OBOWIAZKÓW za które dostaje wynagrodzenie-zwolnienie dyscyplinarne,położna...powinna odpowiadać za morderstwo ponieważ celowo,z pełną świadomością, premedytacją nie dopełniła swoich obowiązków. Dochodzi do tego mataczenie i fałszowanie dokumentacji.Z całą pewnością natychmiast powinna zostać zwolniona dyscyplinarnie bez możliwości wykonywania zawodu.Ale znając to dziwne państwo koledzy i koleżanki po fachu zamiotą pod dywan...ręka rękę myje
Avatar
jamaja / 14 sierpnia 2019 o 18:48
+8
Położna pani i władczyni. Moja miała więcej do powiedzenia niż młody lekarz na dyżurze. "Pani rodzi czy pani udaje bo ja nie będę gasic i palić lamp co chwilę" Dzięki bogu przypadkiem wszedł lekarz ginekolog który znał mnie z widzenia i się zainteresował. Dosłownie wycisnal że mnie siła synka bo nie było już innego wyjsciaDziecko urodziło się w zamartwicy. 2 punkty w skali apg.I co słyszę? Nie płacz. Płacz tu nic nie pomoże. Chrzciny za godzinę może dwie. Dla nich dzień jak co dzień. Dziecko urodziło się z wadą przełyku. W tym samym dniu zabieg we Wrocławiu. Pomyślny. Jak się dowiedziałam po miesiącu na oddziale którym rodziłam położna stwierdziła że dziecko zmarło i poinformowała cały oddział. Syn ma 16 lat. Dwa następne porody młode położne. Młode pielęgniarki. Cud kobiety. Opiekuńcze mile i bardzo pomocne a przy tym cierpliwe.Takich położnych życzę wczystkim rodzacym kobietom.
Położna pani i władczyni. Moja miała więcej do powiedzenia niż młody lekarz na dyżurze. "Pani rodzi czy pani udaje bo ja nie będę gasic i palić lamp co chwilę" Dzięki bogu przypadkiem wszedł lekarz ginekolog który znał mnie z widzenia i się zainteresował. Dosłownie wycisnal że mnie siła synka bo nie było już innego wyjsciaDziecko urodziło się w zamartwicy. 2 punkty w skali apg.I co słyszę? Nie płacz. Płacz tu nic nie pomoże. Chrzciny za godzinę może dwie. Dla nich dzień jak co dzień. Dziecko urodziło się z wadą przełyku. W tym samy... rozwiń
Avatar
Mama / 14 sierpnia 2019 o 17:41
+2
Ciemnogród i patologia. Biedna kobieta to miał być najszczęśliwszy dzień w jej życiu a przez tępa położna i lekarza który miał wszystko w *** przeżyła traumę. Co im zrobi ta komisja lekarska zawiesi?! To kpina jest życia dziecku nie zwrócą. Rodzice do końca życia będą rozpamiętywać starte swojego aniołka. I gdzie są imiona i nazwiska tych pseudo pracowników służby zdrowia którzy składali przysięgę NIE SZKODZIĆ?! Współczuję tragedii. Sama miałam poród wywoływany były komplikacje ale o wszystkim mnie informowano i dziecko cały czas było monitorowane. Najpierw przez pasy ktg a później przez sonde przyklejona do glowki. Chociaż żadne pieniądze nie zwrócą wam synka mam nadzieję że dostaniecie ich dużo i szczęście się do was jeszcze uśmiechnie i powitajcie na świecie swojego maluszka całego i zdrowego. A teraz rzycze duzo siły i wzajemnego zrozumienia.
Ciemnogród i patologia. Biedna kobieta to miał być najszczęśliwszy dzień w jej życiu a przez tępa położna i lekarza który miał wszystko w *** przeżyła traumę. Co im zrobi ta komisja lekarska zawiesi?! To kpina jest życia dziecku nie zwrócą. Rodzice do końca życia będą rozpamiętywać starte swojego aniołka. I gdzie są imiona i nazwiska tych pseudo pracowników służby zdrowia którzy składali przysięgę NIE SZKODZIĆ?! Współczuję tragedii. Sama miałam poród wywoływany były komplikacje ale o wszystkim mnie informowano i dziecko cały czas było monito... rozwiń
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2019 o 11:10
+5
Nie które pielęgniarki są opryskliwe nie miłe i tak samo z lekarzami strach się zapytać czegoś bo zaraz z ryjem odpowiadają ja meczylam się z porodem o czwartku do soboty i sama urodziłam naszczescie zdrowe ale jedna z pielęgniarek pomagała mnie za brzuch i powiedziała tylko tyle młoda to niech się męczy niech poczuje jak zostać matka miałam bóle brzusznej i krzyżowe a rozwarcia brak badanie jednej pielęgniarki było dotknięcie brzucha i mówiła o jeszcze tak jest z naszą pielęgniarkami i lekarzami
Avatar
Gość / 14 sierpnia 2019 o 08:18
-21
Każdy jest winny lekarz bo go nie było, położna bo dołączyła KTG i matka która powinna skupić się na porodzie i prawidłowym oddychaniu i parciu.
Avatar
andzia nie pierd.l / 13 sierpnia 2019 o 23:40
-11
Poród to jedna, wielka loteria. Albo się uda, albo nie. Ja urodziłam dwa razy, na szczęście wszystko skończyło się dobrze, ale były takie zwroty akcji, że mogło być różnie. Ktoś nade mną czuwał...i ma pewno nie byli to lekarze i położne...
 nie kur..a pewnie heniek z poczty.weź przestań i ty juz pier...ić
Avatar
Znam takie przypadki / 13 sierpnia 2019 o 22:45
+16
Taka właśnie jest nasza służba, ja sama jak rodziłam miałam problemy z położna: skurcze były dziecko bylo juz przy wyjsciu a ona drze sie ze jeszcze nie mogę rodzic ze mam "wstrzymać się", a w dokumetach też nie bylo w zmianki, ze dziecko owiniete pepowina wokol szyji. Ważne ze juz maja to za soba, bo one sie tam tak bardzo męczą bardziej niz rodzaca... Ale kase to by braly jak największą...
Avatar
Pacjet / 13 sierpnia 2019 o 22:06
+41
Ciagle krzycza o podwyzki a opieka medyczna coraz gorsza.Polozna pojechala na urlop.. jej urlop powinien byc w wiezieniu tak samo jak lekarza. Ludzie bez sumienia.
Zobacz wszystkie komentarze 41

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami

Lublin: Chcą zbudować przetwórnię mięsa. Będą konsultacje z mieszkańcami 0 5

Urząd Miasta zażądał dokładnego raportu o możliwym wpływie na środowisko nowej przetwórni mięsa, którą chce zbudować na Felinie świdnicka firma Polski Drób. Ratusz zapowiada też przeprowadzenie w tej sprawie konsultacji z mieszkańcami

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo)
film

Legia Warszawa - Glasgow Rangers 0:0. Znowu zero z tyłu (wideo) 0 0

Legia Warszawa zremisowała bezbramkowo z Glasgow Rangers w pierwszy spotkaniu IV rundy eliminacji Ligi Europy.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego 23.08.2019 0 1

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej

Lublin: Stancja czy akademik? W tych trzech dzielnicach studenci szukają najrzadziej 2 9

"Cześć, troje studentów szuka mieszkania, najlepiej blisko uczelni, z dobrym dojazdem do centrum". Takie ogłoszenia zasypują w wakacje internet

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności

Zakaz wyrzucania jedzenia. Sklepy nie będą już marnować żywności 287 5

Od września sklepy powierzchni powyżej 400 mkw. będą miały obowiązek bezpłatnego przekazywania niesprzedanych, ale dobrych jakościowo artykułów spożywczych, organizacjom charytatywnym. Z czasem będą musiały to robić także mniejsze sklepy

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię

Milionowe długi szpitala przy al. Kraśnickiej. Zlikwidują onkologię 276 37

30 września ma zostać zamknięta onkologia w szpitalu wojewódzkim przy al. Kraśnickiej w Lublinie. To jeden z efektów programu naprawczego, który ma pomóc lecznicy w wyjściu z wielomilionowych długów.

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin

Były radny Piotr Dreher w spółce Motor Lublin 0 14

Piotr Dreher, były miejski radny PO, a obecnie dyrektor szpitala neuropsychiatrycznego przy ul. Abramowickiej został nowym członkiem rady nadzorczej spółki Motor Lublin, której większościowym udziałowcem (ponad 93 proc. głosów) jest miasto

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu

Biała Podlaska: Prace w parku Radziwiłłowskim na finiszu 8 1

Na terenie parku Radziwiłłowskiego większość prac jest już na finiszu. Amfiteatr z zadaszeniem zobaczymy jesienią.

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie
24 sierpnia 2019, 11:00

Vintage w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie 0 0

Lubisz modę i sztukę? Czujesz, że czas odświeżyć garderobę? Już w sobotę o godz. 11 w Wirydarzu Centrum Kultury w Lublinie zacznie się pierwsza edycja targów Artmodes, na których nie zabraknie ciekawych i wyszukanych ubrań oraz dodatków

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury

Afera w urzędzie miasta. Sprawa trafiła do prokuratury 0 10

Niewykluczone, że prokurator będzie musiał przesłuchać m.in. wiceprezydenta, dyrektora departamentu, przewodniczącego związków i wizytatorów kuratorium. Wszystko przez wyciek z komisji konkursowej na dyrektorów szkół

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej

"Czas zakończyć wojnę polsko–polską". Koalicja Obywatelska wystartowała z kampanią w Białej Podlaskiej 14 19

– Czas zakończyć polsko –polską wojnę – tymi słowa poseł Stanisław Żmijan (PO) zainaugurował wraz innymi kandydatami z listy Koalicji Obywatelskiej kampanię wyborczą w Białej Podlaskiej.

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas

Maciej Kołodziejczyk (LUK Politechnika Lublin): Nie będziemy kłaniać się w pas 0 0

Rozmowa z Maciejem Kołodziejczykiem, trenerem siatkarzy LUK Politechnika Lublin, beniaminka I ligi

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje

Lublin: Wojsko wyprzedaje sprzęt z demobilu. Na liście są 173 pozycje 9 0

Samochody, kosiarki, instrumenty muzyczne, pontony. 29 sierpnia Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie przeprowadzi pisemny przetarg na sprzedaż powojskowego mienia.

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt

W Lublinie zaświecą nowe neony w ramach akcji NeonArt 0 5

25 projektów neonów w ramach akcji NeonArt ma już Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry”.

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy

Konkurs Urzędu Miejskiego na danie z... roślin chronionych. Autorka regulaminu tłumaczy 0 4

Konkurs kulinarny na danie, które powstało na bazie roślin chronionych. Taki zapis znalazł się w regulaminie konkursu współorganizowanego przez Urząd Miejski w Poniatowej (powiat opolski). Burmistrz Poniatowej i autorka regulaminu wyjaśniają, że doszło do pomyłki. Została poprawiona po interwencji mediów

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!