Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

23 października 2019 r.
7:45

Zabarykadowali się w mieszkaniu, lokatorka spędziła noc na korytarzu

Autor: Zdjęcie autora TVN24/x-news
77 38 A A

Wyrzucona z mieszkania z dwoma synami i zwierzętami - spędziła noc na klatce schodowej. W mieszkaniu zabarykadował się jego nowy właściciel. Wraz z dwoma mężczyznami wszedł do mieszkania gdy lokatorki - pani Magdy - nie było w domu. Drzwi zabarykadował i oświadczył, że lokalu nie opuści.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Do zdarzenia doszło w poniedziałek po południu w Poznaniu. Pani Magdalena poprosiła o pomoc w wejściu do mieszkania Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów. Ci próbowali wieczorem sforsować drzwi do mieszkania.

Tym działaniom przyglądali się policjanci, którzy pomimo nakazu zatrzymania właściciela, sami nie mogli sforsować drzwi.

Pełnomocniczka prezydenta Poznania ds. interwencji lokatorskich Magdalena Górska winą za zaistniałą sytuację obarczyła policję.

– Niestety muszę to powiedzieć, ale policja przy pierwszym patrolu spowodowała, że zabarykadował się w tym mieszkaniu. Mogło to zupełnie inaczej wyglądać – mówiła Górska.

Mieszkanie, które zajmuje pani Magdalena, należało do jej matki. Komornik zajął je na poczet długów rodziców kobiety. Nowy właściciel kupił lokal na licytacji komorniczej. 

Jak podaje Radio Poznań, mężczyzna, który zabarykadował się w środku powinien przeprowadzić eksmisję z udziałem komornika, ale tego nie zrobił. Kobieta stara się o lokal socjalny miasta. Gdyby doszło do eksmisji komorniczej, miałaby szansę szybciej dostać takie mieszkanie.

– Policjanci nie mieli żadnej podstawy prawnej wynikającej z kodeksu postępowania karnego do siłowego wejścia do tego lokalu mieszkalnego – wyjaśnił rzecznik Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu Andrzej Borowiak. Rzecznik dodał, że ustawa o prawach lokatorskich zabrania tego typu dzikich eksmisji bez udziału komornika i bez wyroku sądowego.

Drzwi nie udawało się wyważyć przy pomocy młotów, łomów i piły.

Po godzinie 23 policjanci zabronili dalszych działań w związku z ciszą nocną. Kobieta z najstarszym synem, zwierzętami oraz z przedstawicielami Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów i anarchistów spędziła noc na korytarzu.

Dopiero nad ranem działacze Wielkopolskiego Stowarzyszenia Lokatorów sforsowali drzwi. Właściciel mieszkania i jego koledzy zostali zatrzymani. Stróże prawa zarzucają mu próbę nielegalnej eksmisji. Pani Magdalena wraz z dziećmi wróciła do mieszkania.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie
Czytaj więcej o:

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 07:57
+51
Facet zabarykadował się w swoim mieszkaniu i rozwalają mu drzwi, wyprowadzają w kajdankach żeby Pani mogła sobie za darmo mieszkać w jego mieszkaniu - chore przepisy.
Avatar
Tomasz / 23 października 2019 r. o 08:04
+48
"Nowy właściciel kupił lokal na licytacji komorniczej." Zaraz, zaraz. Skoro kupił i to JEST JEGO MIESZKANIE, to co pani tam robiła? Dlaczego Policja JEJ nie usunęła, tylko musiał robić to WŁAŚCICIEL na własną rękę?
Avatar
Durne prawo, ale prawo. / 23 października 2019 r. o 13:37
+47
Absurdem całej sytuacji jest to, że Pani lokatorka nie ma absolutnie żadnego tytułu prawnego do lokalu. To nie jest tak, że ona zawarła umowę najmu lub użyczenia i oto przychodzi "zły" właściciel i wyrzuca ją na bruk. Ona od dwóch lat doskonale wie, że nie powinna zajmować tego lokalu, bo dwa lata wcześniej sąd orzekł przysądzenie jej własności w postępowaniu egzekucyjnym na rzecz nowego właściciela. I przez dwa lata pani wiedząc, że nie jest właścicielem i nie powinna zajmować tego lokalu, bezczelnie tam zamieszkuje. Jak Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów chce tak pomóc Pani, to niech jego członkowie przyjmą ją na noc do siebie, a nie niszczą mienie właściciela lokalu.
Absurdem całej sytuacji jest to, że Pani lokatorka nie ma absolutnie żadnego tytułu prawnego do lokalu. To nie jest tak, że ona zawarła umowę najmu lub użyczenia i oto przychodzi "zły" właściciel i wyrzuca ją na bruk. Ona od dwóch lat doskonale wie, że nie powinna zajmować tego lokalu, bo dwa lata wcześniej sąd orzekł przysądzenie jej własności w postępowaniu egzekucyjnym na rzecz nowego właściciela. I przez dwa lata pani wiedząc, że nie jest właścicielem i nie powinna zajmować tego lokalu, bezczelnie tam zamieszkuje. Jak Wielkopol... rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 08:09
+39
co za czasy, bezpieczniej dostać kamienica od AKowca czy samochody od bezdomnego niż uczciwie kupić mieszkanie...
Avatar
Katarzyna / 23 października 2019 r. o 08:07
+39
Jaki prawem ta baba przebywała w nie swoim mieszkaniu? Co to za prawo? Gdzie sprawiedliwość?
Avatar
Ja / 23 października 2019 r. o 08:39
+38
Czyli powinniśmy być po stronie niepłacenia i karania tych, którzy śmią mieć pieniądze nawet na mieszkanie?
Avatar
T1000 / 23 października 2019 r. o 08:02
+38
... a gdzie prawa właściciela ???
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 13:25
+37
Państwo nierobów i kombinatorów. Człowiek nie może korzystać ze swojej własności, ba, za korzystanie z tej własności jest karany. Raj dla pisu, piekło dla uczciwych.
Avatar
Llb / 23 października 2019 r. o 12:56
+32
Ludzie współczuje kobiecie i dziecku, ale o nią już powinno zadbać nasze kochane rozdającego wszystkim państwo,natomiast właściciel kupił to mieszkanie i jest ono jego,to dlaczego nie może z niego korzystać? Jeszcze musi opłacać pewnie wszystkie opłaty ajak ktoś korzysta...paranoja
Avatar
Opcjonalnie / 23 października 2019 r. o 14:31
+30
Do czego to doszło. Aby właściciel! musiał się barykadowac we własnym mieszkaniu przed lokatorami....
Avatar
Gość / 26 października 2019 r. o 17:35
+1
takie durnoty pokazują a potem komornik sprzeda lokal i kolejny pasożyt dluznik go nie zwolni bo zobaxzy ze mozna latwo mieszkac w takim lokalu za dramoche
Avatar
obserwator / 24 października 2019 r. o 06:47
+22
Chory kraj. Z tego wynika że włascicial ma spać na klatce ? Bo pani która nie płaci bo niema pięniedzy ma prawo do cudzego mieszkania?
Avatar
miki / 23 października 2019 r. o 20:44
+13
To po wuj komornik sprzedaje mieszkanie jak ktoś mieszka. Co za glupie przepisy, swoje mieszkanie i nie można mieszkać. No nie w naszym kraju to patologia i 500 plus ma sie dobrze
Już Ci tłumaczę -  w polskim prawie (stworzonym w prl) nie uwzględnia się w cenie nieruchomości lokatora/ów, a lokator nie jest tzw. ograniczonym prawem rzeczowym, czyli czymś obciążającym nieruchomość, problemem dla właściciela czyli kapitalisty. Koncepcję tą wymyślili prawnicy radzieccy w latach 20-tych XX wieku, a polacy ją po prostu przetłumaczyli i zapisali w polskich ustawach. Prawo więc rozróżnia pojęcie lokatora, czyli ktoś podlegający szczególnej ochronie do zapewnienia mu dachu nad głową oraz właściciela (kapitalistę), który ma kapitał więc jest z góry skazany na porażkę dziejów. Jedynie co może to tylko zapewnić lokatorowi lokal zastępczyt o tym samym standarcie (wyposażenie, liczba pokoi itd.) np. swoje mieszkanie. Zgodnie z tą filozofią człowiek pracujący miast i wsi ma prawa socjalistyczne/socjalne są relawentne i ponad prawem kapitalistycznym np. prawem własności, które marksiści uznają za podrzędne. Ponieważ zasób nieruchomości w gospodarce jest ograniczony to można zająć takie mieszkanie "na dziko" jak nikt w nim nie mieszka, wystarczy rewolucyjna potrzeba zapewnienia dachu nad głową dla robotnika. A kapitalista to wiadomo, kto to i co należy z nim zrobić. Nie zdekomunizowano sędziów/prokuratorów to i prawa nie zdekomunizowano. Dlatego tak jest.  
Już Ci tłumaczę -  w polskim prawie (stworzonym w prl) nie uwzględnia się w cenie nieruchomości lokatora/ów, a lokator nie jest tzw. ograniczonym prawem rzeczowym, czyli czymś obciążającym nieruchomość, problemem dla właściciela czyli kapitalisty. Koncepcję tą wymyślili prawnicy radzieccy w latach 20-tych XX wieku, a polacy ją po prostu przetłumaczyli i zapisali w polskich ustawach. Prawo więc rozróżnia pojęcie lokatora, czyli ktoś podlegający szczególnej ochronie do zapewnienia mu dachu nad głową oraz właściciela (kapitalistę... rozwiń
Avatar
miki / 23 października 2019 r. o 20:06
+9
Dziecko - "święte prawo własności" to jest w starych amerykańskich filmach. W prawie polskim nie ma takiej instytucji zaś jest art. 5 kc - polska wersja kodeksu cywilnego Rosyjskiej Socjalistycznej Federacyjnej Republiki Radzieckiej z 1922 r. Nie wieżysz to sprawdź. Jako prawnik mam pytanie co komornik tutaj może pomóc? Może jedynie umorzyć postępowanie eksmisyjne, co pewnie właściciel wiedział, stąd taki desperacki krok.
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 18:57
+15
Gdyby mieszkanie należało do reprezentantki wyższej kasty, z pewnością sprawa miałaby inny przebieg. Również w liberalnych mediach.
Avatar
ja / 23 października 2019 r. o 15:53
+24
Brak słów właściciel powinien rozporządzać swoim mieniem jak mu się żywnie podoba. Takie działania Policji są nielegalne a tym bardziej osób które sforsowały drzwi. Ta kobieta niech sobie kupi lokal a dopiero będzie mogła =nim zarządzać. Kpina z działań i prawa polskiego.
Avatar
Jj / 23 października 2019 r. o 14:34
+14
Sąsiedzi tak pomogli że spędziła noc na klatce schodowej dobre weź się człowieku nie osmieszaj
Avatar
Opcjonalnie / 23 października 2019 r. o 14:31
+30
Do czego to doszło. Aby właściciel! musiał się barykadowac we własnym mieszkaniu przed lokatorami....
Avatar
Durne prawo, ale prawo. / 23 października 2019 r. o 13:37
+47
Absurdem całej sytuacji jest to, że Pani lokatorka nie ma absolutnie żadnego tytułu prawnego do lokalu. To nie jest tak, że ona zawarła umowę najmu lub użyczenia i oto przychodzi "zły" właściciel i wyrzuca ją na bruk. Ona od dwóch lat doskonale wie, że nie powinna zajmować tego lokalu, bo dwa lata wcześniej sąd orzekł przysądzenie jej własności w postępowaniu egzekucyjnym na rzecz nowego właściciela. I przez dwa lata pani wiedząc, że nie jest właścicielem i nie powinna zajmować tego lokalu, bezczelnie tam zamieszkuje. Jak Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów chce tak pomóc Pani, to niech jego członkowie przyjmą ją na noc do siebie, a nie niszczą mienie właściciela lokalu.
Absurdem całej sytuacji jest to, że Pani lokatorka nie ma absolutnie żadnego tytułu prawnego do lokalu. To nie jest tak, że ona zawarła umowę najmu lub użyczenia i oto przychodzi "zły" właściciel i wyrzuca ją na bruk. Ona od dwóch lat doskonale wie, że nie powinna zajmować tego lokalu, bo dwa lata wcześniej sąd orzekł przysądzenie jej własności w postępowaniu egzekucyjnym na rzecz nowego właściciela. I przez dwa lata pani wiedząc, że nie jest właścicielem i nie powinna zajmować tego lokalu, bezczelnie tam zamieszkuje. Jak Wielkopol... rozwiń
Avatar
Gość / 23 października 2019 r. o 13:25
+37
Państwo nierobów i kombinatorów. Człowiek nie może korzystać ze swojej własności, ba, za korzystanie z tej własności jest karany. Raj dla pisu, piekło dla uczciwych.
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Biłgoraj. Chciał pokazać, co potrafi za kierownicą volvo. Nie żyją dwie osoby
zdjęcia
galeria

Biłgoraj. Chciał pokazać, co potrafi za kierownicą volvo. Nie żyją dwie osoby

Sąd aresztował kierowcę, który uderzył autem w wiatę na stacji paliw. Zginęły wtedy dwie osoby.

Świdnik. Glebogryzarka rozszarpała mu nogę

Świdnik. Glebogryzarka rozszarpała mu nogę

Mężczyzna wykonywał prace ogrodowe. Musieli mu pomóc strażacy i lekarze.

Spalarnia odpadów medycznych w środku pojezierza. Mieszkańcy protestują
Alarm 24

Spalarnia odpadów medycznych w środku pojezierza. Mieszkańcy protestują

Już ponad 250 podpisów złożono pod petycją o zaniechanie pomysłu budowy spalarni odpadów medycznych w miejscowości Dratów-Kolonia. Inwestycja miałaby powstać w środku malowniczego pojezierza, 500 metrów od domów.

Budżet obywatelski Lublina. Ostatni moment na zgłoszenie pomysłu

Budżet obywatelski Lublina. Ostatni moment na zgłoszenie pomysłu

Jeszcze tylko w piątek można zgłaszać pomysły do budżetu obywatelskiego na rok 2022. Potem wszystkie propozycje będą oceniane przez komisję mającą zdecydować, które projekty zostaną dopuszczone do jesiennego głosowania.

Lubelska gastronomia szykuje się do przyjęcia klientów. Przybędzie ogródków restauracyjnych

Lubelska gastronomia szykuje się do przyjęcia klientów. Przybędzie ogródków restauracyjnych

W tym roku na deptaku może być więcej ogródków gastronomicznych niż w zeszłym roku. Także na Starym Mieście restauratorzy szykują się już do otwarcia ogródków i składają wnioski o pozwolenie na wystawienie stolików i krzeseł.

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się gala Suzuki Boxing Night

W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się gala Suzuki Boxing Night

W jej ramach reprezentacja Polski podejmie Mołdawię

Przemycał przez granicę kilka tysięcy pijawek. Miały trafić do Warszawy

Przemycał przez granicę kilka tysięcy pijawek. Miały trafić do Warszawy

14 kilogramów robaków na ryby zadeklarował celnikom na przejściu granicznym w Hrebennem 42-letni mieszkaniec Ukrainy. Ale w wyniku kontroli szybko wyszło na jaw, że w workach są chronione pijawki, na które mężczyzna nie ma stosownej dokumentacji. Wijący się przemyt i przemytnika zatrzymano.

Tkaniny w modnych kolorach – trendy 2021 roku

Tkaniny w modnych kolorach – trendy 2021 roku

Po trudnym roku 2020 nadszedł czas na 2021, który niesie ze sobą mnóstwo optymizmu i nadziei. W związku z tym Instytut Pantone ogłosił najnowsze kolory, które będą królować nie tylko na wybiegach i pokazach mody. Uwidocznione zostaną także we wnętrzach, jako modny dodatek, wyrazisty akcent bądź kolor przewodni. Nie od dziś wiadomo, że kolory w zależności od barwy mogą wywoływać określoną reakcję naszego organizmu - mogą uspokajać, drażnić, pobudzać, dodawać energii lub relaksować. Jakie zatem są kolory Ultimate Grey i Illuminating Yellow i co oznaczają?

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej w Lublinie
galeria

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej w Lublinie

Zderzenie samochodów na skrzyżowaniu al. Kompozytorów Polskich i ul. Północnej w Lublinie.

MKS Perła Lublin gra z KPR Gminy Kobierzyce, czyli mało do zyskania, a wszystko do stracenia

MKS Perła Lublin gra z KPR Gminy Kobierzyce, czyli mało do zyskania, a wszystko do stracenia

To spotkanie może zadecydować o losach srebrnego medalu

Sukienki na lato 2021 - modele, które odmienią Twój styl

Sukienki na lato 2021 - modele, które odmienią Twój styl

W tym sezonie możemy spodziewać się w ofertach butików internetowych wdzięcznych, zwiewnych kreacji, najczęściej o subtelnych, delikatnych motywach. Styl boho nadal jest w modzie! Frędzelki, falbanki i kwiatowe wzory są bez dwóch zdań utrzymującym się trendem. Zastanawiasz się, na jakie sukienki postawić latem 2021, aby prezentować się gustownie i stylowo? Nie martw się, nasze porady trochę Ci podpowiedzą!

Ile może kosztować remont Akademii Zamojskiej? Nawet najtańszy oferent jest droższy

Ile może kosztować remont Akademii Zamojskiej? Nawet najtańszy oferent jest droższy

Ośmiu wykonawców walczy o kontrakt na rewitalizację Akademii Zamojskiej. Wczoraj urzędnicy otworzyli oferty przetargowe. Nawet najtańsza jest o niemal 3 miliony wyższa niż kwota którą zamierzało wydać miasto.

Lato w ogrodzie - harmonogram prac

Lato w ogrodzie - harmonogram prac

Maj i czerwiec to szczególnie ważne miesiące dla ogrodników. To właśnie w tym okresie gwałtownie zmienia się cyrkulacja atmosferyczna, co z kolei powoduje napływ zimnego powietrza polarnego. Według przysłów, w maju są ostatnie dni przymrozków. Oznacza to, że wrażliwe na mróz rośliny doniczkowe powinny być przechowywane jeszcze w pomieszczeniach, aby nie doprowadzić do ich przemarznięcia. Jakie prace ogrodowe powinniśmy wykonać w maju i czerwcu, a by przygotować ogród do lata i sezonu? Podpowiadamy.

Komiksiary - spotkanie z Anną Krztoń
9 maja 2021, 12:00

Komiksiary - spotkanie z Anną Krztoń

Anna Krztoń, autorka komiksu "Weź się w garść" będzie gościem drugiego spotkania z cyklu "Komiksiary" w Dzielnicowym Domu Kultury Czuby Południowe. Spotkanie z autorką odbędzie się 9 maja o godz. 12.

Kwasy humusowe. Czy są ważne dla roślin?

Kwasy humusowe. Czy są ważne dla roślin?

Kwasy humusowe, dwa słowa o których wszyscy mówią, ale czy wszyscy wiedzą co to jest i po co należy je stosować?

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!

Najczęściej czytane

Dzisiaj · Tydzień · Wideo · Premium

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.