Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Kraj Świat

16 listopada 2021 r.
7:19

Zakonnik gwałcił nieletnich? „Nie zasługuje na to, by nazywać go księdzem”

114 44 A A

Zdaniem prokuratury franciszkanin z Bytomia wykorzystywał seksualnie dzieci. Duchowny miał m.in. upijać nieletnich alkoholem, więzić ich w podziemiach kościoła i tam molestować. Czy to możliwe, że horror, który miał trwać wiele lat, odbywał się bez wiedzy proboszcza?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Duchowny należy do zakonu Franciszkanów w Bytomiu. W parafii był opiekunem ministrantów, prowadził warsztaty dla dzieci. Bardzo często zabierał je na wakacje. Zdarzało się, że wyjeżdżał z podopiecznymi w pojedynkę. Był lubiany i wzbudzał zaufanie.

- On nie zasługuje na nazywanie go księdzem. To pedofil – uważa Kamil, niepełnosprawny ministrant, który od urodzenia ma trudności z mówieniem. Oprócz niego, prokuratura przesłuchała już dwóch innych poszkodowanych. W marcu tego roku zakonnik został aresztowany, usłyszał cztery zarzuty.

- Jest podejrzany o to, że w dłuższym okresie czasu doprowadził małoletniego do obcowania płciowego i poddaniu się innym czynnościom seksualnym poprzez stosowanie przemocy, nadużycie zaufania i gróźb. Ponadto przedstawione zostały mu zarzuty dotyczące dwóch innych małoletnich, gdzie zarzuca mu się doprowadzenie ich do poddania się innym czynnościom seksualnym – mówi Marek Furdzik z Prokuratury Rejonowej w Bytomiu.

Przełamanie lęku

Kamil trzy razy próbował odebrać sobie życie. Jest pod stałą opieką psychologa. Zgodził się z nami porozmawiać, bo chce zachęcić inne dzieci, by przełamały swój strach i złożyły zeznania. Chłopiec po raz pierwszy miał zostać skrzywdzony, gdy miał zaledwie 13 lat. - To działo się w podziemiach kościoła. Schodzi się schodami i tam jest taka salka – opowiada. I dodaje: - Najgorzej było, kiedy chciałem mu uciec. Używał przemocy, trzymał mnie za ręce. Po tym wylądowałem w szpitalu w związku z problemami żołądkowymi.

- Syn trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka robaczkowego. Okazało się, że ma zapalenie jelita grubego. Wiedziałam wtedy, że coś się dzieje. Ale syn nie chciał z nikim o tym rozmawiać – wyznaje matka Kamila.

Dotarliśmy do innej ofiary zakonnika, która odważyła się zeznawać w prokuraturze. - Masturbował mnie. Ja udawałem, że spałem. Zazwyczaj to było na wyjazdach, nic nie mówiłem, bo co ja bym zrobił, jak on wpadłby w furię? Bałem się wtedy, że coś mi zrobi, dziś już się nie boję – słyszymy.

Proboszcz wiedział?

O tym, że ministranci mieli być wykorzystywani seksualnie wiedzą przełożeni duchownego. W komunikacie Prowincji Panewnickiej czytamy, że sami złożyli zawiadomienie do prokuratury, a zakonnik został odsunięty od obowiązków. Proboszcz parafii, w której pracował zakonnik, nie został zmieniony.

- To nie powinno mieć miejsca. W świetle tego, co udało się ustalić, nie wiem jak to skomentować – przyznaje o. Dydak K. Rycyk OFM, prowincjalny delegat ds. ochrony dzieci i młodzieży. Po tym, jak proboszcz uciekł przed naszą ekipą i odmówił nagrania przed kamerą, schronił się w klasztorze.

- Najgorsze jest to, że to był ksiądz. Osoba duchowna nie powinna robić takich rzeczy dziecku, ani nikomu innemu – podkreśla Kamil.

Śledztwo trwa, a zakonnik nie przyznaje się do winy.

Skomentuj i udostępnij na Facebooku
e-Wydanie

Komentarze 44

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
TECZOWY_ZSL / 16 listopada 2021 r. o 14:52
+14
Nudne to się robi. Moje dzieci wiedzą że jak widzą faceta w czarnej sukience mają przejść na drugą stronę ulicy i nie odpowiadać na ich zaczepki
Ilu jest pedofili w środowiskach LPGBTXYZ+   skoro tak dbasz o "etykę" swoich dzieci, to może napisz odważnie wszystkim?
A czego ta grupa społeczna uczy w szkole i jaki ma kontakt ,,służbowy'' z dziećmi ?
wg międzynarodowych statystyk nawet 40% pedo może być w grupie LPGBTetc+  ... a niestety są w Lublinie szkoły organizujące np. teczowe piątki... wniosek?
Wg jakich statystyk - wyssanych z brudnego palucha? Nikt, może poza poza głupimi jak but, nie używa określenia "LPGBTetc+". Jeśli "P" ma oznaczać pedofila, to istotnie będą tam wszyscy pedofile, ale i tak nie da to tych wyssanych z brudów 40%.  Wniosek? Kłamstwa "...ZSL", niestety.
  Odsetek homoseksualnych pedofilów waha się od 9% do 40% - Ryan C. W. Hall i Richard C. W. Hall
  Odsetek homoseksualnych pedofilów waha się od 9% do 40% - Ryan C. W. Hall i Richard C. W. Hall rozwiń
Avatar
LLUbelak / 16 listopada 2021 r. o 21:43
+8
Kaloszu biegły w statystyce przytocz dane za którego papieża pedofilia w kościele miała się najlepiej ? No ty wiesz przecież ? Prałata j pomnik już runą będą kolejne . Bo tylko u nas sutanna - niewitka chroni przestępcę tą kastę trzeba odsunąć od publicznego czy politycznego życia
Avatar
Max... / 16 listopada 2021 r. o 11:15
+8
Przyzwolenie wszystkich kolejnych rządów spowodowało rozlanie się tej zarazy po całym kraju! Katabasy otrzymali niczym nieograniczony dostęp do swoich ofiar! Ustawodawca, być może pod naciskiem Episkopatu, nie kwapi się do rozszerzenia Kodeksu Karnego o przepisy pozwalające postawić do odpowiedzialności rodziców/opiekunów prawnych! Podsyłanie własnego potomstwa tym kanaliom w celu zaspokajania ich chuci jest po prostu działaniem zbrodniczym i gorszym od samego gwałtu!
Avatar
LLUbelak / 16 listopada 2021 r. o 10:07
+6
czy jest piekło czy nie oby w więzieniu trafił na dobrych lokatorów co mu zrobią błogosławieństwo , nadal polski kocioł w piekle się powiększa zwłaszcza dział - kler, )
Avatar
_XD_ / 6 dni temu o 11:26
+5
Prawdziwy wampir z tego zakonnika. Jeśli są dowody, od razu do więzienia. Jak w filmie "SYMETRIA"? Tu nie ma co rozwijać tematu, bo wpierdzielać ciągle te same,powodujące wiecznie te same kłótnie, rozmywa się całkowicie temat główny. A chodzi tu przecież o odpowiednie ukaranie zwyrodnialca. Chyba że poker czy tęczowy też są zakonnikami co im jaja śmierdzą ,bo czasami odnoszę wrażenie jakby walczyli przeciwko walce o oczyszczenie kościoła katolickiego.
POwąchaj swoje, bo masz omamy i swój smród czujesz jak odbija się od ekranu komputera.
 Bardzo merytoryczny argument. Czyli według ciebie, nie ma problemu że kolejna osoba duchowna okazała się pedofilem?
 Bardzo merytoryczny argument. Czyli według ciebie, nie ma problemu że kolejna osoba duchowna okazała się pedofilem? rozwiń
Avatar
-Christopher. / 20 listopada 2021 r. o 11:33
+4
Prawdziwy wampir z tego zakonnika. Jeśli są dowody, od razu do więzienia. Jak w filmie "SYMETRIA"? Tu nie ma co rozwijać tematu, bo wpierdzielać ciągle te same,powodujące wiecznie te same kłótnie, rozmywa się całkowicie temat główny. A chodzi tu przecież o odpowiednie ukaranie zwyrodnialca. Chyba że poker czy tęczowy też są zakonnikami co im jaja śmierdzą ,bo czasami odnoszę wrażenie jakby walczyli przeciwko walce o oczyszczenie kościoła katolickiego.
Avatar
___K___ / 2 dni temu o 08:54
+3
Poker, jak chamski byś nie był, to i tak nie przykryjesz swojego przyzwolenia dla kleru na pedofilię. To obrzydliwe,
Jełop byłeś, jełop jesteś i jełopem zostaniesz. Oprócz tego jesteś załganym manipulantem wojującym z KK. To dopiero jest obrzydliwe! Każda przemoc seksualna, również ta werbalna, propagowana przez ciebie i całe towarzystwo spod parasola LGBT+ , jest obrzydliwa. To tylko ty i cała zgraja lewactwa nie widzi nikogo popełniającego te zbrodnie, oprócz kleru. Ja widzę całość: dziennikarzy, lekarzy, nauczycieli, artystów, polityków i pracowników fizycznych.
Widzisz - cały ty: potrafisz tylko narzygać na oponenta i tyle. Zero argumentów. Ja nie wołuję z Kościołem, ja walczę z patologiami wśród kleru. Nie widzę powodu, dla którego księża, zakonnicy i zakonnice mieli stać ponad prawem, w tym ponad prawem podatkowym. Wskaż, które środowisko zawodowe - dziennikarze, lekarze, nauczyciele, artyści, pracownicy fizyczni, czy nawet politycy, wypracowało systemowe rozwiązania pozwalające jego przedstawicielom na praktyczne unikanie kar za pedofilię. Śmiało, nie ograniczaj się. Wskaż, jaki procent ujawnionych pedofilów w każdym z tych środowisk zawodowych (nie zapoknij o klerze) został poddany karze. Wybielasz kutafonów w sutannach i tyle. Jesteś w efekcie moralnie współwinny tym wszystkim przypadkom pedofilii, w jakie zamieszani są sukienkowi. To zbydlęcenie.
Widzisz - cały ty: potrafisz tylko narzygać na oponenta i tyle. Zero argumentów. Ja nie wołuję z Kościołem, ja walczę z patologiami wśród kleru. Nie widzę powodu, dla którego księża, zakonnicy i zakonnice mieli stać ponad prawem, w tym ponad prawem podatkowym. Wskaż, które środowisko zawodowe - dziennikarze, lekarze, nauczyciele, artyści, pracownicy fizyczni, czy nawet politycy, wypracowało systemowe rozwiązania pozwalające jego przedstawicielom na praktyczne unikanie kar za pedofilię. Śmiało, nie ograniczaj się. Wskaż, jaki p... rozwiń
Avatar
___K___ / 17 listopada 2021 r. o 07:40
+3
O dzienniku córki wujka Joe i laptopie jego synka nie napiszecie? Są setki zdjęć w necie o skandalicznych wobec dzieci zachowaniach przed kamerami. O tym ,co się dzieje u lewaka bez kamer pisać przecież nie wypada ?
Poprzez odwracanie kota ogonem chronisz pedofili sukienkowych - to ohydne!!!
Avatar
___K___ / 16 listopada 2021 r. o 16:35
+3
Poza tym poker i TECZOWY_ZSL - czy mi się wydaje, czy próbujecie księżula wybielać za jego działania?
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 18:38
+2
Poker, jak chamski byś nie był, to i tak nie przykryjesz swojego przyzwolenia dla kleru na pedofilię. To obrzydliwe,
Avatar
___K___ / 2 dni temu o 08:54
+3
Poker, jak chamski byś nie był, to i tak nie przykryjesz swojego przyzwolenia dla kleru na pedofilię. To obrzydliwe,
Jełop byłeś, jełop jesteś i jełopem zostaniesz. Oprócz tego jesteś załganym manipulantem wojującym z KK. To dopiero jest obrzydliwe! Każda przemoc seksualna, również ta werbalna, propagowana przez ciebie i całe towarzystwo spod parasola LGBT+ , jest obrzydliwa. To tylko ty i cała zgraja lewactwa nie widzi nikogo popełniającego te zbrodnie, oprócz kleru. Ja widzę całość: dziennikarzy, lekarzy, nauczycieli, artystów, polityków i pracowników fizycznych.
Widzisz - cały ty: potrafisz tylko narzygać na oponenta i tyle. Zero argumentów. Ja nie wołuję z Kościołem, ja walczę z patologiami wśród kleru. Nie widzę powodu, dla którego księża, zakonnicy i zakonnice mieli stać ponad prawem, w tym ponad prawem podatkowym. Wskaż, które środowisko zawodowe - dziennikarze, lekarze, nauczyciele, artyści, pracownicy fizyczni, czy nawet politycy, wypracowało systemowe rozwiązania pozwalające jego przedstawicielom na praktyczne unikanie kar za pedofilię. Śmiało, nie ograniczaj się. Wskaż, jaki procent ujawnionych pedofilów w każdym z tych środowisk zawodowych (nie zapoknij o klerze) został poddany karze. Wybielasz kutafonów w sutannach i tyle. Jesteś w efekcie moralnie współwinny tym wszystkim przypadkom pedofilii, w jakie zamieszani są sukienkowi. To zbydlęcenie.
Widzisz - cały ty: potrafisz tylko narzygać na oponenta i tyle. Zero argumentów. Ja nie wołuję z Kościołem, ja walczę z patologiami wśród kleru. Nie widzę powodu, dla którego księża, zakonnicy i zakonnice mieli stać ponad prawem, w tym ponad prawem podatkowym. Wskaż, które środowisko zawodowe - dziennikarze, lekarze, nauczyciele, artyści, pracownicy fizyczni, czy nawet politycy, wypracowało systemowe rozwiązania pozwalające jego przedstawicielom na praktyczne unikanie kar za pedofilię. Śmiało, nie ograniczaj się. Wskaż, jaki p... rozwiń
Avatar
poker / 3 dni temu o 21:20
-1
Poker, jak chamski byś nie był, to i tak nie przykryjesz swojego przyzwolenia dla kleru na pedofilię. To obrzydliwe,
 Jełop byłeś, jełop jesteś i jełopem zostaniesz. Oprócz tego jesteś załganym manipulantem wojującym z KK. To dopiero jest obrzydliwe! Każda przemoc seksualna, również ta werbalna, propagowana przez ciebie i całe towarzystwo spod parasola LGBT+ , jest obrzydliwa. To tylko ty i cała zgraja lewactwa nie widzi nikogo popełniającego te zbrodnie, oprócz kleru. Ja widzę całość: dziennikarzy, lekarzy, nauczycieli, artystów, polityków i pracowników fizycznych.
 Jełop byłeś, jełop jesteś i jełopem zostaniesz. Oprócz tego jesteś załganym manipulantem wojującym z KK. To dopiero jest obrzydliwe! Każda przemoc seksualna, również ta werbalna, propagowana przez ciebie i całe towarzystwo spod parasola LGBT+ , jest obrzydliwa. To tylko ty i cała zgraja lewactwa nie widzi nikogo popełniającego te zbrodnie, oprócz kleru. Ja widzę całość: dziennikarzy, lekarzy, nauczycieli, artystów, polityków i pracowników fizycznych. rozwiń
Avatar
___K___ / 4 dni temu o 18:38
+2
Poker, jak chamski byś nie był, to i tak nie przykryjesz swojego przyzwolenia dla kleru na pedofilię. To obrzydliwe,
Avatar
_XD_ / 4 dni temu o 15:34
+1
Ciekawe, dlaczego ten artykuł wisi do dzisiaj, a artykuł o rozwiązłym dentyście już został zdjęty?
 ***s://***dziennikwschodni.pl/lublin/gwalt-u-lubelskiego-dentysty-dwie-kolejne-kobiety-opowiedzialy-co-dzialo-sie-w-gabinecie,n,1000298878.html Nie ma za co. XD
Avatar
LLUbelak / 4 dni temu o 09:02
+2
poker może dlatego że kapłan dobierał się do dzieci i chodził niekarany a dentysta dobrał się do dorosłych i go ścigają ???????????????????????????????
Avatar
poker / 5 dni temu o 22:36
-2
Ciekawe, dlaczego ten artykuł wisi do dzisiaj, a artykuł o rozwiązłym dentyście już został zdjęty?
Avatar
Palec_jenej_posel / 5 dni temu o 21:45
+2
Poker napisał -- " Puknij się jeszcze parę razy, bo znowu łżesz! Zapytaj nauczycieli, jaka jest kontrola nad wychowaniem i wtłaczaniem chorych ideologii w biedne, dziecięce główki. " ------------- Wolę wtłaczanie ideologii w główki niż wtłaczanie przyrodzenia sukienkowych w dziecięce pupki . Tyle w temacie
Avatar
ajs66 / 5 dni temu o 09:33
+2
Gwałtów na dzieciach winni są tak samo jak klecha ich rodzice. Nie posyłajcie swoich dzieci w ręce czarnej zarazy i nie będzie problemów. Nie tylko takich
Avatar
_XD_ / 6 dni temu o 11:26
+5
Prawdziwy wampir z tego zakonnika. Jeśli są dowody, od razu do więzienia. Jak w filmie "SYMETRIA"? Tu nie ma co rozwijać tematu, bo wpierdzielać ciągle te same,powodujące wiecznie te same kłótnie, rozmywa się całkowicie temat główny. A chodzi tu przecież o odpowiednie ukaranie zwyrodnialca. Chyba że poker czy tęczowy też są zakonnikami co im jaja śmierdzą ,bo czasami odnoszę wrażenie jakby walczyli przeciwko walce o oczyszczenie kościoła katolickiego.
POwąchaj swoje, bo masz omamy i swój smród czujesz jak odbija się od ekranu komputera.
 Bardzo merytoryczny argument. Czyli według ciebie, nie ma problemu że kolejna osoba duchowna okazała się pedofilem?
 Bardzo merytoryczny argument. Czyli według ciebie, nie ma problemu że kolejna osoba duchowna okazała się pedofilem? rozwiń
Avatar
_XD_ / 6 dni temu o 11:22
+1
Puknij się w czerep i przestań pisać głupoty! Nie mamożliwości uczyć tolerancji, jak nie będzie tęczowych piątków?! Bezpieczne i dobre dla młodzieży, bo....ty tak mówisz? A może dlatego, że to jest sposób na przemycanie do szkoły ideolodii LGBT?
Lepsza wiedza na temat LGBT, niż ideologia katolicka w Polsce nader często podsycona pedofilią.
Masz dowody, czy, jak zwykle, łżesz? Czy to prawda, że bywałeś w Zatoce Sztuki (Świń)?
Dowodów dostarczyła sama komisja ds. pedofilii. W swoim raporcie stwierdziła, że 30% pedofilii w Polsce to osoby duchowne. Ilu jest duchownych w 38 mln kraju?
Chciałbym dożyć chwili i móc przeczytać choć jedno zdanie prawdy napisane przez lewaka...A tu same kłamstwa...
 Gdzie tu masz kłamstwo? Przypominam, że komisję powołały PiSdy. Czy chcesz powiedzieć, że PiSdy kłamią? XD
 Gdzie tu masz kłamstwo? Przypominam, że komisję powołały PiSdy. Czy chcesz powiedzieć, że PiSdy kłamią? XD rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 44

Skomentuj

Aby napisać komentarz, należy się zalogować:

Nie publikujemy nic na Twojej tablicy na Facebooku oraz nikomu nie udostępniamy Twoich danych osobistych.
Podczas pierwszego logowania zostaniesz poproszony o wybór swojej nazwy użytkownika.

Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?
film

Sobota pochmurna i chłodna w całym kraju. Kiedy spadnie śnieg?

W sobotę będzie pochmurno z rozpogodzeniami z wyjątkiem północno-wschodniej części kraju. Tam należy spodziewać się dużego zachmurzenia i przelotnych opadów śniegu do 1-3 centymetrów. Pod wieczór w Małopolsce i na Górnym Śląsku pojawią się opady śniegu z deszczem. Temperatura maksymalna wyniesie od 1 stopnia Celsjusza na Suwalszczyźnie, przez 2 st. C w centrum kraju, do 6 st. C na Podkarpaciu. Wiatr będzie południowy i zachodni, słaby i umiarkowany, na wschodzie okresami dość silny.

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Ruch Chorzów – Motor Lublin 0:0. Cenny punkt mimo gry w dziesiątkę

Motor nadal traci do Ruchu osiem punktów. Piątkowe starcie obu ekip zakończyło się bezbramkowym remisem. A ten wynik na pewno dużo bardziej cieszy ekipę z Lublina, która od 37 minuty musiała grać w dziesiątkę po czerwonej kartce, jaką obejrzał Vitinho.

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury
4 grudnia 2021, 10:00

LAS Christmas - warsztaty w Centrum Kultury

To miała być kolejna odsłona warsztatów organizowanych co roku przez Pracownię Sztuczka z Centrum Kultury. Ale tym razem pomysłodawcy projektu pragną włączyć się w pomoc dla tych, którzy działają w związku z kryzysem na granicy.

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Tak pofruwasz w Zamościu. Będzie wyciąg do wodnych akrobacji

Nad Zalewem Miejskim będzie można uprawiać wakeboarding. Miasto szuka wykonawców projektu wyciągu. Użytkownicy mają startować z brzegu w okolicy plaży, a efektowny zwrot zrobią w pobliżu wyspy

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia
Magazyn

Dokąd dojedziemy pociągiem? Zmienia się rozkład jazdy, pojawią się nowe połączenia

Za dwa tygodnie zacznie obowiązywać nowy rozkład jazdy pociągów. Pojawi się nowe połączenie z Lublina do Warszawy, do Parczewa powrócą pociągi, nie wrócą za to kursy do lotniska. Do Trójmiasta wciąż nie będzie można dotrzeć bez przesiadki.

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

Miliardy za cyfrową sztukę. Jej popularność ciągle rośnie

W pierwszych trzech kwartałach tego roku wartość światowej sprzedaży NFT, czyli niewymienialnych tokenów, osiągnęła poziom 3,5 mld dolarów – wynika z raportu „Hiscox Online Art Trade Report 2021”. Szybko rosnącą popularność zyskuje zwłaszcza obrót cyfrową sztuką.

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Skopali go, bo nie chciał ich poczęstować papierosem. To trzej nastolatkowie

Policjanci zatrzymali trzech nastolatków - dwóch 15-latków i 16-latka - którzy pobili pracownika sklepu. Jak się okazało, mężczyzna nie chciał ich poczęstować papierosem

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa
film

"Musimy działać szybko i zdecydowanie". Szefowa Komisji Europejskiej o nowym wariancie koronawirusa

Bruksela, Belgia. Przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wezwała do zawieszenia połączeń lotniczych do miejsc, w których wykryto nowy wariant koronawirusa B.1.1.529. - Ważne jest, abyśmy wszyscy w Europie działali w sposób szybki, zdecydowany i jednolity - powiedziała. Wezwała też do szczepień przeciw koronawirusowi.

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Lekarze i ratownicy z SOR na zwolnieniach, a co z pacjentami? Zebrał się sztab kryzysowy

Pacjentów w stanie zagrożenia życia mają od dzisiaj do poniedziałku przyjmować wszystkie szpitale z Lublina i okolic. Nie tylko te, które mają SOR-y. To efekt posiedzenia Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, które po masowych zwolnieniach lekarskich w SPSK4 w Lublinie zwołał wojewoda.

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach
30 listopada 2021, 20:00

Katarzyna Piasecka z programem "Moje Tabu" w Puławach

Klub Peweks w Puławach (ul. Centralna 1) zaprasza na stand-up Katarzyny Piaseckiej, który odbędzie się 30 listopada o godz. 20.

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Ministerstwo Zdrowia: Zaledwie 1,1 proc. w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych

Zaledwie 1,1 proc. osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 zostało zakażonych. Wśród wszystkich zgonów osób zakażonych koronawirusem 5,69 proc. stanowiły osoby zaszczepione, zgony nie są związane ze szczepieniem – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia.

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

Polska kontra Rosja w barażu o awans do MŚ w Katarze

W piątek reprezentacja Polski poznała pierwszego rywala w walce o udział w mistrzostwach świata, które odbędą się w Katarze. Biało-Czerwoni na początek baraży o mundial zmierzą się z Rosją.

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Lubelskie: Fala podwyżek dla wójtów. Radni muszą je przyznawać

Zgodnie z nowymi przepisami, wszyscy wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast otrzymają wkrótce znaczące podwyżki wynagrodzeń. Rekordziści będą zarabiali ok. 20 tys. zł miesięcznie. Uchwały w tej sprawie samorządy podejmą w tym lub przyszłym miesiącu.

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

Koszykarska reprezentacja Polski zagra w hali Globus z Niemcami

W niedzielę o godz. 20 w hali Globus reprezentacja Polski podejmie Niemcy w drugiej kolejce eliminacji mistrzostw świata

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]
galeria

Odznaczenia i awanse w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim. "To żywy organizm" [zdjęcia]

Odznaki za zasługi w pracy penitencjarnej oraz awanse nadania stopni służby więziennej funkcjonariuszom zakładu karnego. W piątek w Zakładzie Karnym w Opolu Lubelskim, odbyła się uroczystość z okazji Święta Niepodległości

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!