Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lubelski biznes

16 maja 2019 r.
14:48

Wzięła dotację i otworzyła salon sukien

0 1 A A
Agnieszka Zinkowska dzięki „Startowi do kobiecego biznesu” założyła salon sukien ślubnych
Agnieszka Zinkowska dzięki „Startowi do kobiecego biznesu” założyła salon sukien ślubnych (fot. Maciej Kaczanowski)

Blisko dwa lata trwał projekt „Start do kobiecego biznesu”. Skończył się, ale tylko teoretycznie. Jego efekty nie tylko trwają, ale i prężnie się rozwijają

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

– Głównym celem projektu było zwiększenie liczby nowych i trwałych miejsc pracy w województwie lubelskim – opowiada Anna Selwa z firmy Edotur sp. z o.o. realizującej program. – Udało się to dzięki zaangażowaniu 50 wspaniałych kobiet. O wyborze takiej a nie innej grupy docelowej projektu zadecydowała sytuacja kobiet na rynku pracy. To one stanowią największą grupę długotrwale bezrobotnych w województwie lubelskim. Stanowią też największą grupę osób bez doświadczenia zawodowego. W wyjątkowo trudnej sytuacji zawodowej znajdują się kobiety wchodzące i powracające na rynek pracy po przerwie związanej z urodzeniem i wychowywaniem dzieci.

Do programu zaproszono panie powyżej 30 roku życia pozostające bez pracy, ale zamierzające założyć własne przedsiębiorstwo. Ponad 28 proc. kobiet, w momencie przystąpienia do projektu miało nie więcej niż 35 lat. Blisko 41 proc. znajdowało się w przedziale wiekowym 36-45 lat, a blisko 17 proc. uczestniczek projektu stanowiły panie powyżej 56 roku życia. Ponad połowa pań zamieszkiwała Lublin.

Od mebli po salon

Żeby panie odważyły się nie tylko wejść na rynek pracy, ale i założyć własne firmy skorzystały ze wsparcia doradczo-szkoleniowego, a 40 spośród nich otrzymało też dotację na uruchomienie własnej firmy i mogły liczyć na wsparcie pomostowe 1000 zł miesięcznie wypłacane przez pierwszy rok prowadzenia działalności.

– Wśród zakładanych przez Panie działalności w naszym projekcie znalazły się m.in.: kancelarie adwokackie, usługi kosmetyczno-fryzjerskie, usługi sprzątające, pielęgnacja terenów zielonych, agroturystyka, wypożyczalnia narzędzi, studio muzyczne, działalność konsultingowa, biura rachunkowe, agencja artystyczna, usługi solarskie, projektowanie mebli, szkoła językowa, salon sukien ślubnych, usługi dietetyczne – wylicza Selwa. – Efektem dodatkowym projektu było zatrudnienie kolejnych 8 osób w nowoutworzonych firmach.

Zadowolona jest Agnieszka Zinkowska, która dzięki „Startowi do kobiecego biznesu” założyła salon sukien ślubnych. – Dałam się namówić mężowi, który znalazł informacje o tym projekcie – opowiada. – Dofinansowanie pomogło mi kupić wyposażenie salonu, czyli meble, lustra, manekiny oraz wyposażenie pracowni krawieckiej. Firma od razu była strzałem w dziesiątkę. O ogromnym zainteresowaniu najlepiej świadczy to, że niedawno otworzyłam drugi salon. Firma prężnie się rozwija, a ja mogę się tylko cieszyć.

Pozostałe informacje

Kandydatki KO chcą Lubelskiej Rady Kobiet
Wybory 2024

Kandydatki KO chcą Lubelskiej Rady Kobiet

Kandydatki Koalicji Obywatelskiej chcą utworzyć Lubelską Radę Kobiet. Jej celem ma być m.in. zwiększenie udziału kobiet w sferze politycznej czy gospodarczej, a także przeciwdziałanie dyskryminacji.

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

Województwo lubelskie wesprze finansowo Motor Lublin

W czwartek wicemarszałek województwa lubelskiego Zbigniew Wojciechowski poinformował, że Motor Lublin otrzyma 400 tysięcy złotych w ramach promocji gospodarczej regionu.

Z szafy na komendę. Kryjówka nie wyszła

Z szafy na komendę. Kryjówka nie wyszła

Poszukiwany przez sąd 33-latek ukrył się przed policjantami w szafie. Nic to nie dało. Mężczyzna spędzi rok za kratkami.

Urządzamy pokój dla nastolatka w 2024!

Urządzamy pokój dla nastolatka w 2024!

Pokój nastolatka to nie tylko miejsce do spania czy nauki – to przestrzeń, w której młodzi ludzie mogą wyrażać siebie, odpoczywać i rozwijać swoje pasje. W 2024 roku trendy w aranżacji tego wyjątkowego miejsca kładą nacisk na funkcjonalność, personalizację oraz technologię, aby sprostać potrzebom i życzeniom młodego pokolenia. Oto kilka kluczowych kierunków, które pomogą stworzyć idealną przestrzeń dla każdego nastolatka.

Filmowcy znowu będą kręcić. Szlabany na niektórych ulicach

Filmowcy znowu będą kręcić. Szlabany na niektórych ulicach

Lublin znów stanie się planem zdjęciowym. Ekipa filmowa będzie kręcić od 2 do 5 kwietnia. A mieszkańców czekają utrudnienia, bo niektóre ulice będą zamknięte.

Cyberpunk 2077 za darmo. Ale tylko na pięć godzin (wideo)
film

Cyberpunk 2077 za darmo. Ale tylko na pięć godzin (wideo)

Dziś rozpoczyna się darmowy weekend z grą Cyberpunk 2077 na konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series S|X. Night City zostanie otwarte o godzinie 16.

Bez świateł po północy i z promilami. A pasażerką była 10-latka

Bez świateł po północy i z promilami. A pasażerką była 10-latka

47-latka jechała fordem bez świateł. Zatrzymała ją policja i po badaniu okazało się, że miała ponad promil alkoholu we krwi. Jechała z 10-letnią pasażerką.

Do wyborów - gościem Piotr Rybak, kandydat PiS
Do wyborów
film

Do wyborów - gościem Piotr Rybak, kandydat PiS

Do wyborów — w naszym cyklu dzisiaj Piotr Rybak. Kandydat PiS do sejmiku województwa. Jak mówi o sobie samorządowiec, a nie polityk. Znany powszechnie jako dyrektor szpitali w regionie w Łęcznej a obecnie Puławach. Zapraszamy do obejrzenia.

Dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze dopłacił
galeria

Dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze dopłacił

Pan Michał dał się zamknąć w więzieniu i jeszcze za to zapłacił. Ale spokojnie, nic nie ma na sumieniu. Pobyt za kratami wylicytował podczas finału WOŚP w Białej Podlaskiej.

Tajemnice nadwiślańskiego miasteczka. Spaceruj i poznaj Kazimierz

Tajemnice nadwiślańskiego miasteczka. Spaceruj i poznaj Kazimierz

Dobrobyt i bogactwo Kazimierza nad Wisłą czy poznawanie tajemnic miejscowych kamienic to przykłady nowych, tematycznych spacerów z przewodnikiem. Do skorzystania z tej oferty w zbliżającym się sezonie zachęca ich organizator - Muzeum Nadwiślańskie.

Włoskie ziarna do parzenia espresso i nie tylko

Włoskie ziarna do parzenia espresso i nie tylko

Picie espresso o poranku daje możliwość błyskawicznego pobudzenia organizmu do działania. Już sam zapach mocnej kawy sprawia, że organizm otrzymuje zastrzyk energii, a każdy łyk aromatycznego naparu natychmiast przegania oznaki zmęczenia. Do przyrządzenia espresso doskonale sprawdzają się kawy ziarniste, które można zmielić w ekspresie z młynkiem. Najlepszym wyborem nie tylko do espresso są kawy włoskie tradycyjne o doskonałym składzie. Sprawdź, jakie ziarna kawy warto wybierać do espresso i nie tylko.

Bakterie lubią place zabaw. Naukowcy badają lubelskie piaskownice

Bakterie lubią place zabaw. Naukowcy badają lubelskie piaskownice

Place zabaw – uwielbiają je dzieci i…bakterie. Naukowcy z KUL badają, na jakie patogeny narażone są maluchy w tych miejscach.

Najlepsze programy do pulpitu zdalnego

Najlepsze programy do pulpitu zdalnego

Czy warto kupić łóżka tapicerowane?

Czy warto kupić łóżka tapicerowane?

Łóżka tapicerowane bez zagłówka, z zagłówkiem czy szufladami, wybór nie należy do prostych. Wydawać się może, że takie łóżka sprawdzą się wszędzie, lecz nie jest to prawda. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się więcej.

Ludzie teatru z medalami. Złota Maska dla Magdaleny Sztejman
Zdjęcia
galeria

Ludzie teatru z medalami. Złota Maska dla Magdaleny Sztejman

Międzynarodowy Dzień Teatru po raz pierwszy świętowano w 1961 roku. Został zainicjowany przez Międzynarodowy Instytut Teatralny ITI, którego obecna siedziba znajduje się w Paryżu. Święto uchwalono, aby upamiętnić otwarcie festiwalu „Teatr Narodów” 27 marca 1957 roku.